PDA

View Full Version : Закриване на тема в раздел "Платени обяви"



victtorbg
31-07-2009, 20:53
Обръщам се към модераторстващите в този форум.Понеже не намерихте време вече 2 седмици да решите въпроса с подписите искам да прекратя рекламата си в раздел "Платени обяви" считано от 1-ви август.Платил съм до края на годината и искам парите за оставащите месеци да ми бъдат върнати.Причината за това мое решение е,че някоя дребна душица в този форум е решила,че препратката към платената ми обява в подписа ми е голям проблем и веднага ме е докладвал на модераторите-съответно препратката ми беше изтрита.Лично аз се чувствам засегнат не от действието на модераторите,а от смелата постъпка на дребната душица.Помагал съм на много хора в този форум,звъняли са ми хора (без особено да се притесняват от това) след 22 ч. да им оправям климатиците по телефона,направил съм десетки безплати диагностики (вече това е минало),правил съм ремонти за смешни пари.Това вече няма да се случва.Освен това,господа модераторстващи,непрекъснато повтаряте,че в този форум няма двоен стандарт-много бързо ще ви опровергая.Ще ви дам два примера-погледнете подписите на тези двама колеги,VFTI и raiders (нищо лично),и ми обяснете дали не е нарушение на правилата да си пишеш професията и телефона в подписа.

VFTI
01-08-2009, 16:57
КОлега професията ми е да продавам/поправям и т.н. КОЛЕЛА(ВЕЛОСИПЕДИ)... Така че не разбирам какво ти пречи телефона ми и къде съм написал професията си???...

Телефона съм го сложил там, ЗАЩОТО ПОСТОЯННО ме търсят колеги които са изпаднали В БЕДА!!!

ПОНЕ 5пъти са ми се обаждали колеги, които са имали нужда от теглене, СЪВЕТ за сервиз заради повреда, или да ги ЗАВЕДА до някой сервиз наблизо в СОФИЯ-последно водих една пловдивска 156 с проблем радиатора в 00.часа.....За това и ми стои телефона, защото съм ставал по нощите да помагам на колеги! За това и съм много обиден за това, че намесваш моето име в тази тема!..

Няма да споменавам още колко 231312 колеги са ми звъняли за да ме питат за съвет и помощ за АЛФА РОМЕО, защото просто видяли телефона ми в подписа и искали съвет и подкрепа за ремонт, покупка и т.н.......

Хайде замисли се!...

И както казах с оглед на всичката си подкрепа и помощ, която съм указал за марката и форума и клуба ми е меко казано НЕПРИЯТНО да ми пишеш името в ПОСТА СИ, още повече че явно не си запознат какво работя!!!...


Като оставим това настрана искам да кажа, че имам много познати и приятели които са се възползвали от услугите ТИ вкл. и такива които съм пращал при теб, за това те призовавам да обсъдиш проблема с админите и да си оставиш обявата във форума защото смятам, че е полезна и за нас и за теб(това е по твоя преценка- твоите ползи спрямо парите... :) )



Чао и успех..

victtorbg
01-08-2009, 17:27
Телефона ти на мен не ми пречи и не ме интересува какво работиш.Важното е,че е нарушение на правилата-на мен така ми бе обяснено.Изобщо не си прави труда да пращаш когото и да е било-повече алфа в моя гараж няма да влезе.За пореден път казвам,че искам да ми бъдат ВЪРНАТИ ПАРИТЕ.Ще ви замоля господа модератори да не се криете и да вземете да се задействате.

victtorbg
04-08-2009, 21:20
Някой модератор ще ли ми обърне внимание?Не си мислете,че ще се откажа и всичко ще си отшуми-тая няма да я бъде.Или разрешете всички платили да имат право на препратки или телефони в подписите или ми връщайте парите.

pr_00f
04-08-2009, 21:59
Значи,
Редовите модератори в случая няма как да ти помогнат. Та по въпроса ти - както вече ти обясних съгласно правилата на форума всякаква реклама е забранена :



1.14 Забранява се включването на рекламни материали по какъвто и да било начин в мнението,подписа и/или автара на потребителя, освен с изричното разрешение на УС на КАРБ


До колкото аз знам такова разрешение не е било давано никога на търговец платил си за комерсиална обява. Така че лично за мен претенции за реклами в подписа са напълно необосновани.
Към настоящият момент сигурно 3/4 от хората който биха могли да дадат мнение по твоят въпрос явно са отпускари, така че това е причината да не получиш и сериозен отговор.

victtorbg
04-08-2009, 22:12
Тогава нямам никакво намерение да ги чакам да се върнат от отпуска.Изтрийте ми темата в платени обяви и ми върнете парите и приключваме въпроса.

achkar
04-08-2009, 22:21
Браво, изгонихте още един от ценните членове на форума благодарение на отношението ви "по правила". Поздравления! :clap:

marian
04-08-2009, 22:24
Това което правите е антиреклама!!!
Какви са тия правила бе хора...да не можеш да имаш препратка кьм платената си обява.
Пьлен абсурд

achkar
04-08-2009, 22:40
Нали. И ти г-н Мариане, да си оправиш подписа, че да не отнесеш наказание за писане на латиница :) А явно темата за модераторската изцепка още е актуална, за което съжалявам.

marian
04-08-2009, 22:46
Нали. И ти г-н Мариане, да си оправиш подписа, че да не отнесеш наказание за писане на латиница :) А явно темата за модераторската изцепка още е актуална, за което съжалявам.Вече имам предупреждение.....

pr_00f
04-08-2009, 22:50
Съгласно правилата на раздел продава в частта им за платени обяви :
От 01.01.2008 всички обяви с комерисален характер стават платени. Таксата за обявите е съответно
120лв за период от 6 месеца
180лв за период от 12 месеца
За повече информация относно това как може да рекламирате и да пускате обяви с комерсиален характер се свържете с модератора на раздела . ( ShoxXx вече не е мод, но в раздела има поне 3-ма активни модератори проблем с контактите няма.)

http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=3102


Плащаш си за платена обява - получаваш платена обява - ни повече ни по-малко. Никакви допълнителни реклами , никакви привилегии.

И ще Ви замоля господа хора които нямат нищо общо с темата да не пишат в нея.

achkar
04-08-2009, 22:54
Всички имаме общо с темата, защото човек който помага на всички иска да си ходи. А както казах с отношението "по правила" и по-точно с издребняването до нищо хубаво няма да се стигне. :)

Grigor
04-08-2009, 23:23
Чакай малко сега - ако някой иска да си ходи... това си е негово решение и никой не му е виновен за това... оправдания и причини всеки може да си намери, но реално решението си е негово и той си решава.

Той си е платил за ОПРЕДЕЛЕНА УСЛУГА и само и единствено за нея. Айде да не бъркаме нещата - Шуробаджанащината и търговските взаимоотношения.

Ако си помагал и искаш да помагаш... не е редно да да го споменеш толкова пъти в един пост... става някак си комерсиално (според мен).

Нямам спорен да си подписвал какъвто и да е документ за рекламата (договор), но не знам кога и как в живота може да разтрогнеш договор по подобен начин (защото някой те бил наклеветил и ти си се разсърдил...). За мен лично няма проблем да го разтрогнеш... така искаш.. така си решил.. Но МОЛЯ не се изкарвай черната овца в стадото - н е така и ти го знаеш...

Човека в който са парите ти е отпуска. Ако нямаш търпение да го чакаш ми драсни едно лично и ще реша проблема вместо него.

Двоен стандарт - НЕ, няма! Но за разлика от това че пвоечето хора се опитват да си правят каквото искат и реват само кати някой ги настъпи модераторите тука не са шесторъкия Шива и не могат да са навсякъде и по всяко време! Това обаче не се забелязва когато всичко ви е наред... естествено... така ви изнася... но настъпят ли ви ставате многострадалци всичките ....
Тъпо е... така не се прави... лошото е че не ви пука и не го оценявате. Ако бяхте съвестни членове на форума (не на клуба) щяхте да спазвате правилата... нямаше да ги нарушавате... нямаше да има подобни проблеми...

Форума е такъв какъвто вие го направите... ако са криви потребителите... няма как форума да не е крив... но на вас все друг ви е виновен.

ЗАБРАВЯТЕ ЧЕ: регистрирайки се в форума вие СЕ СЪГЛАСЯВАТЕ с правилата му ... които явно повечето от вас не са чели.

alfonco147GTA
05-08-2009, 00:46
Тъкмо мислех да идвам да ми гледаш климата, а ти пък няма да влезне алфа в гаража ти..... :thumbdown:

proper
05-08-2009, 01:40
Всеки потребител при регистрацията си отбялязва полето, че е съгласен с Правилата!!!
Това изчерпва всякакви въпроси и спам по темата.

Възможно ли е колегата да цитира, кой при пускането на обявата се е договорил с него за неща извън единствено правото на "комерсиална" обява???

Подписа беше рапортуван от потребител и тогава се взе мярка.
Има хиляди потребители и ако не излезе пред очите на някого, няма как да виждаме всичко.
Всеки може да рапортува други подобни нарушения, щом ги забележи и ще бъде реагирано, дори ще сме Ви благодарни за съдействието.

Модераторите не са някакви животни или вампири.
И те както вас са се съгласили с правилата и безплатно и безвъзмездно (но без да го повтарят по 10000 пъти) работят и се стараят правилата да са в сила за всички.
Лоши, добри....това са правилата! Никой не е на сила тук!

Не усещате ли, че това е обида към самите Вас си, да декларите, че сте съгласни с нещо и ДОБРОВОЛНО встъпвате в отношения с една организация и се ползвате от нея, а след това да не можете да спазите думите си.... Ами това означава, че Вие нямате вяра в собствените си решения и декларация на воля...

Форума е собственост на Клуб. Той решава какво се случва във Форума.
След, като сте казали "ДА" на правилата, то е логично Вие да се съобразявате с организацията, а не тя с Вас (говорим за щяло и нещяло, не за разумни неща)

Ако Ви поканят на гости и Ви кажат "чуствайте се, като у дома си", това е жест на култура и добро отношение, но не значи, че от този момент Вие сте новия собственик на дома!!! а просто, че сте добре дошъл в домът, ако се държите в рамките на добрите нрави :)

Хубава вечер.

KGB
05-08-2009, 10:33
Форума е собственост на Клуб. Той решава какво се случва във Форума.



Форума е собственост на Григор (както и той самия ми заяви преди няколко дена).

Така, че той решава какво се случва.

Този форум от много време няма нищо общо с Клуб Алфа Ромео България.

victtorbg
05-08-2009, 10:35
Значи,искам да ви кажа,господа модератори,че съм дал 180 лв. на ръка на Pinky,без никъкъв документ-така се било процедирало,виждаме се давам парите и готово.Така че ни ми обяснявайте с какво съм се бил съгласил и с какво не.Аз платих за обява в общ технически раздел,а се оказа,че имам обява в раздел продава.Много ще ви замоля да не ми развивате теории,а просто да ми кажете как ще си получа парите за оставащите 5 месеца-темата е отворена единствено поради тази причина.

dimo
05-08-2009, 11:24
Колега да бъдеш доволен или недоволен от някъкъв форум или някой модератор или от даден клиент е твое лично право.
Но изказването, че повече алфа няма да стъпи при теб , защото някой си с алфа те е ядосал ми звучи направо детински и несериозно, както и да е и това е твое право, но като караш всъщия дух скоро ще намразиш всички марки .... и какво ще правиш професията ли ще сменяш ?
P.S. Предложение към модераторите е да разрешат конкретно на хората с комерсиални обяви да имат препратка към темата с рекламатa - примерно линкче което съдържа текста "комерсиална обява" или нещо от сорта което само по себе си не съдържа рекламното послание .
По отношение на правилата редно е да важат за абсолютно всички в еднаква сила .

MrX
05-08-2009, 12:43
Някой модератор ще ли ми обърне внимание?Не си мислете,че ще се откажа и всичко ще си отшуми-тая няма да я бъде.Или разрешете всички платили да имат право на препратки или телефони в подписите или ми връщайте парите.

Колега, малко си объркал функциите на модераторите, но както и да е. Искането ти трябва да бъде отправено към управителния съвет на клуба, за съжаление в момента това е "орган" призрак и след решение на МУ, администратора на форума ще процедира според решението.
И нека за всички да направя едно уточнение, медераторският екип не е ръководният орган на форума и/или клуба! Много пъти съм срещал изявления от сорта нека модераорите направят това, нека онова, за неща, които не са в тяхната пряка юрисдикция. Затова ще помоля всички нека престанат да набеждават модератора за всяко нещо свързано с комерсиалната или ръководната страна на форума!



Този форум от много време няма нищо общо с Клуб Алфа Ромео България.

Ако искаш може да го прехвърлим на теб, та да го доведеш до дереджето на клуба?!?

KGB
06-08-2009, 00:22
Не по добре на тези като теб, направили много за клуб и форум :-)

dimo
07-08-2009, 09:47
.....тази тема май се изчерпа и достигна фаза за заключване заинтересованите да се разберат на лични или както намерят за добре .

victtorbg
07-08-2009, 20:04
Колега, малко си объркал функциите на модераторите, но както и да е. Искането ти трябва да бъде отправено към управителния съвет на клуба, за съжаление в момента това е "орган" призрак и след решение на МУ, администратора на форума ще процедира според решението.
И нека за всички да направя едно уточнение, медераторският екип не е ръководният орган на форума и/или клуба! Много пъти съм срещал изявления от сорта нека модераорите направят това, нека онова, за неща, които не са в тяхната пряка юрисдикция. Затова ще помоля всички нека престанат да набеждават модератора за всяко нещо свързано с комерсиалната или ръководната страна на форума!

Аз да ти кажа съм обикновен потребител и изобщо не ме интересува кой е в управителния съвет и кой не.Форума се контролира от модератори,аз имам проблем във форума=обръщам се към модераторите.А никой от модераторите не каза-обърни се към този или онзи.Както и да е,заключвам темата за да не става панаир.