PDA

View Full Version : Ремонт на Bosch (ABS,ASR,EBD) централа 0265900031



delphi
31-07-2009, 22:47
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=36465&highlight=ebd
след, като трудътми върху почистването на всички видове букси не пожъна успехи и фактите сочеха категорично, че блока за управление на ABS е за смяна, а такъв не се намираше и май друг изход нямаше освен да се действа.

http://www.nissanbg.com/forum/viewtopic.php?f=4&t=13502

Благодарности на dobromirski (http://clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=10660) за съветите

Bobo
01-08-2009, 00:52
Нещо не сванах в другата тема си писал че куплунга е откачен закачил си го и всичко е наред ? Сега обаче ремонтираш централата това добре - но как реши че точно в тези елементи е проблема и ако е там защо смени и и трите а не само единия ?
Гледам че си свалял или сменял (не се разбира) диода и кондензатора - имаше ли причина или просто профилактично? Отварял си и от другата страна където е процесора с хибридната платка - предполагам че там не си пипал?

delphi
01-08-2009, 11:14
от другата страна където е процесора несъм пипал, незнаех какво има там докато него отворих, кондензатора и suppressor (диода) са сменени, единствено несъм сменял диода на шотки, в един полси форум хората бяха написали кое им е проблема на тези централи и кой са заместителите на съответните елементи, тъй като поне аз немога да измеря съответните 3 елеманта дали работят за по сигурно ги подмених и също подмених кондезатора и suppressora. Сега всичко си работи перфектно.

"Bobo - Нещо не сванах в другата тема си писал че куплунга е откачен закачил си го и всичко е наред ?"
небеше добре закопчан от едната страна
Да закачих куплунга и за момент нещата бяха наред докато една сутрин тръгвайки за работа неми изписа гадното съобщение "EBD System Failure", "ASR System Failure", "ABS System Failure" и както виждаш в предната тема кодо четеца казваше "C1276 реле на винтила".

delphi
05-08-2009, 16:40
ето го и полският форум - http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic854087.html, а това което прилича на диод е Automotive Transient Voltage Suppressors

Bobo
08-08-2009, 01:28
Благодаря за отговора разбрах ;) А това дето прилича на диод си е диод ;)

delphi
08-08-2009, 12:47
http://www.alldatasheet.com/ ;-), надявам се да съм бил полезен с нещо

cyberhill
10-12-2009, 22:34
Колеги , ще исползвам темата...
Днес , така от нищото... ми свтнаха двете лампи на ABS и тази за ръчната.
Изписва грешка - реле на помпа на ABS-a
След изтриване , отново се появява...
ABS съответно няма.

Идей?

edit:
http://alfaromeo-bg.com/forum/showthread.php?t=29706&highlight=%F0%E5%EB%E5+abs&page=2
Май това ще да е :( Утре ще ровя...

Цени на ABS-a ?


EDIT : Проблема беше в извадена клема до бушоните, които са над акумулатора.
След стягането и проблема се разреши... ABS-a нямал ток просто :)

vladeto_
27-12-2009, 18:18
нека и аз ползвам темата да попитам за моя проблем с АБС-а,значи миналта седмица както всеки знае всичко беше в сняг и лед,с моята колица се завъртяхме тук там та си сабра бая лед и сняг,след няколко дни светна АБС и АСР-а това ясно,направих една мивка по старателно и дискотеката свърши-лампите изгаснаха но на следващия ден отново всичко светна и незнам.... :machinegunner:

digitalundgrd
27-12-2009, 18:57
И при мен в големите снегове и ледове...Абс-а и АСР-а имаха бая работа и по едно време ми писна борд компютъра...Аср Абс фейлиър...нямах нито абс, нито аср и ми светнаха лампичките перманентно, но след като я изгасих и я запалих колата след 1-2 часа всичко си беше наред. Явно студовете и снеговете нещо се гъбаркат с тия датчици!

vladeto_
27-12-2009, 19:11
да и аз до това убеждение стигнах но как се лекуват....

Bobo
27-12-2009, 22:36
Често от снега и леда се замърсяват датчиците и с получават аномалии, но доста по често парчета лед или замръзвания причиняват повреди на кабелите на датчиците и на самите датчици;)

Vanco
28-12-2009, 14:53
Често от снега и леда се замърсяват датчиците
Не самите датчици а контактните клеми на кабелите. Ако вода, а в по-лошия случай влезне луга, съпротивлението на веригата на датчика се изменя и може да стигне и до късо съединение от солена вода.

Bobo
28-12-2009, 15:04
Не самите датчици а контактните клеми на кабелите. Ако вода, а в по-лошия случай влезне луга, съпротивлението на веригата на датчика се изменя и може да стигне и до късо съединение от солена вода.

Контактните клеми са перфектно изолирани и се намират в/у ботушите на колата ти ако успееш да качиш сняг там начи вътре вече ще си дедо мраз ! :evil:

Pe4enega
06-01-2010, 10:41
Благодаря за отговора разбрах ;) А това дето прилича на диод си е диод ;)

Не е точно диод, а да кажем мощен и бърз ценер за да обира пулсациите на напрежението

---------- Post added at 10:41 ---------- Previous post was at 10:40 ----------


нека и аз ползвам темата да попитам за моя проблем с АБС-а,значи миналта седмица както всеки знае всичко беше в сняг и лед,с моята колица се завъртяхме тук там та си сабра бая лед и сняг,след няколко дни светна АБС и АСР-а това ясно,направих една мивка по старателно и дискотеката свърши-лампите изгаснаха но на следващия ден отново всичко светна и незнам.... :machinegunner:

При светнали двете лампи едновременно - EBD системата ти е извън строя

vladeto_
07-01-2010, 21:38
качиха се температурите и промяна....днес 2-3 пати когато запаля нищо несвети и след 5-10мин или 200-300м и пак ...abs fal,asr...:oops:

Degree
22-03-2012, 21:09
Здравейте, колеги! Ето, че дойде ред и на АБС централата. От днес светнаха лампите за АБС-а и ръчната. Записва грешка "05- реле на ел. клапан за АБС/ЕСП". Управлението вече е свалено и утре ще бъде отворено, но не знам какво да гледам, така че ще съм ви много благодарен, ако ми дадете някаква насока. АБС-а е BOSCH 5.3

NightRider
22-03-2012, 21:31
Здравейте, колеги! Ето, че дойде ред и на АБС централата. От днес светнаха лампите за АБС-а и ръчната. Записва грешка "05- реле на ел. клапан за АБС/ЕСП". Управлението вече е свалено и утре ще бъде отворено, но не знам какво да гледам, така че ще съм ви много благодарен, ако ми дадете някаква насока. АБС-а е BOSCH 5.3
A сигурен ли си, че трябва да го отваряш??? Имаше една тема наскоро пусната от мен по този проблем. И как го отстраних без да разглабям нищо. Намери я преди да отваряш. И като гледам там вътре нещата ще са ти май като тъмна Индия
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=68409&highlight=%E3%F0%E5%F8%EA%E0

haljscho
23-03-2012, 07:09
A сигурен ли си, че трябва да го отваряш??? Имаше една тема наскоро пусната от мен по този проблем. И как го отстраних без да разглабям нищо. Намери я преди да отваряш. И като гледам там вътре нещата ще са ти май като тъмна Индия
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=68409&highlight=%E3%F0%E5%F8%EA%E0
Цвятко, я вземи да ги снимаш тия купунзи, че и на мен вчера ми светнаха лаМбите и грешката е същата 05...
Ша си сложа централата от старата кола, но ако има още нещо за проверяване да го погледна първо него....:grandpa:

NightRider
23-03-2012, 07:20
Цвятко, я вземи да ги снимаш тия купунзи, че и на мен вчера ми светнаха лаМбите и грешката е същата 05...
Ша си сложа централата от старата кола, но ако има още нещо за проверяване да го погледна първо него....:grandpa:
E за твоята нямам как да ги снимам - нямам такава под ръка. Те са ти в двигателния отег - проследи кабелите от централата. 2 броя са по E-Learn

haljscho
23-03-2012, 21:30
E за твоята нямам как да ги снимам - нямам такава под ръка. Те са ти в двигателния отег - проследи кабелите от централата. 2 броя са по E-Learn
Офффффф:heavy_cry:
Ми то е ясно, че мойта нема как да е снимаш....... аз ще я снимам само да е тва.........
Имах предвид да снимаш купунзите на твойта кола...
Пусни си снимки в твойта тема щом си решил проблема.......:razz:

Degree
24-03-2012, 12:53
Колеги, проблемът е решен! Отворих я и презапоих релетата, диодите и кондензатора. :grin:

NightRider
24-03-2012, 15:30
Колеги, проблемът е решен! Отворих я и презапоих релетата, диодите и кондензатора. :grin:
Дано! Стискам ти палци

haljscho
29-03-2012, 20:40
Дано! Стискам ти палци
Цвяткооооо, дай схема за мойта, че смених централата и пак свети......:crazy:

NightRider
29-03-2012, 20:51
Цвяткооооо, дай схема за мойта, че смених централата и пак свети......:crazy:
Казах аз, че се хващаш в приключение. Имаш два куплунга в двигателния отсег - в лявата страна откъм купето 12 пина и още един с два пина по-вляво от него. Нямам кола под ръка да снимам. Това е ако си с VDC. Гнездата на бушоните и куплунзите към бушонното табло също

Mury
29-03-2012, 20:52
Цвяткооооо, дай схема за мойта, че смених централата и пак свети......:crazy:

А видя ли си бушона на клемата на акумулатора,:roll2::roll2::roll2::roll2:

NightRider
29-03-2012, 20:57
А видя ли си бушона на клемата на акумулатора,:roll2::roll2::roll2::roll2:
Па той казваше, че преди го е проверил и ту му е работило, ту не

haljscho
29-03-2012, 21:24
А видя ли си бушона на клемата на акумулатора,:roll2::roll2::roll2::roll2:
Мммммм баааа, споделете кой точно, утре ще ги погледна.......
Като запаля, някой път си свети постоянно, но някой път светва след като покарам малко......

То тия дни нямах мноооо време за нея, ма давайте още предложения, кат почна да прегледам всичко......


Еееее ся Цвятко, приключение щот имам друга под ръка..... за туй е смених......

Mury
29-03-2012, 21:37
Мммммм баааа, споделете кой точно, утре ще ги погледна.......
Като запаля, някой път си свети постоянно, но някой път светва след като покарам малко......

То тия дни нямах мноооо време за нея, ма давайте още предложения, кат почна да прегледам всичко......


Еееее ся Цвятко, приключение щот имам друга под ръка..... за туй е смених......

На самата плюсова клема иам един 70 А мисля че беше,той е за АБС-а :roll2::roll2::roll2: но щом ту свети ту не,едва ли е там проблема,но го провери все пак де :clap2::clap2::clap2:

NightRider
29-03-2012, 21:44
Мммммм баааа, споделете кой точно, утре ще ги погледна.......
Като запаля, някой път си свети постоянно, но някой път светва след като покарам малко......

То тия дни нямах мноооо време за нея, ма давайте още предложения, кат почна да прегледам всичко......


Еееее ся Цвятко, приключение щот имам друга под ръка..... за туй е смених......
Хубаво, аз само те предупредих, че ще си загубиш време

haljscho
29-03-2012, 22:58
Хубаво, аз само те предупредих, че ще си загубиш време
Хубаво, ма с тва мнение само спамиш и не ми помагаш.....

Значи последно, 2-те букси на централата и предпазителя.......... нещо друго да прегледам.....

NightRider
29-03-2012, 23:03
Хубаво, ма с тва мнение само спамиш и не ми помагаш.....

Значи последно, 2-те букси на централата и предпазителя.......... нещо друго да прегледам.....
Аз ти помагам, а ти ме обвиняваш, че спамя. Просто искам да те предпазя за в бъдеще да не правиш излишни движения, че могат да доведат до доста разходи. Я ми кажи точно кога ти е произведена колата и с VDC ли е, че забравих. Имаш цели три бушона, две маси и т.н. Ще ти прикача схема да се мориш. Ако беше в Сф щях и да ти помогна, ама ...

haljscho
30-03-2012, 07:10
Аз ти помагам, а ти ме обвиняваш, че спамя. Просто искам да те предпазя за в бъдеще да не правиш излишни движения, че могат да доведат до доста разходи. Я ми кажи точно кога ти е произведена колата и с VDC ли е, че забравих. Имаш цели три бушона, две маси и т.н. Ще ти прикача схема да се мориш. Ако беше в Сф щях и да ти помогна, ама ...
2001г. накрая е, нямам ВДЦ.

Mury
30-03-2012, 07:18
Хубаво, ма с тва мнение само спамиш и не ми помагаш.....

Значи последно, 2-те букси на централата и предпазителя.......... нещо друго да прегледам.....

Провери и масата към купето :punk::punk::punk:

NightRider
30-03-2012, 08:16
Провери и масата към купето :punk::punk::punk:
" .... Имаш цели три бушона, две маси и т.н....." Мъри, чети бе:waving:

NightRider
30-03-2012, 11:06
Огледай D5 и масите C1 и С12

Mury
30-03-2012, 11:48
" .... Имаш цели три бушона, две маси и т.н....." Мъри, чети бе:waving:

Цецо двете маси идват на куплунга,но целия корпус на АБС е на маса към купето :punk::punk::punk::punk:

NightRider
30-03-2012, 13:10
Цецо двете маси идват на куплунга,но целия корпус на АБС е на маса към купето :punk::punk::punk::punk:
Аха, ама той служи за екран, а не подава маса. Ония две маси са важните в случая

haljscho
05-04-2012, 22:44
Още не съм отстранил проблема.
Сменена централа.
Всички предпазители проверени и препръскани с контактен спрей.
2-те букси на централата почистени с контактен спрей и няколко букси в и около таблото вътре в колата.
Масите са затегнати.

Значи преди една седмица, след последните постове в темата, прегледах предпазителите, почистих буксите и масите и започна да свети много по рядко а постоянно....
Вчера почистих всичко на ново + таблото в купето и проверих и всички предпазители в него....
Вчера вечерта и днес не е светвало, после жената взе колата следобед и на връщане пак и светнали лампите.....

Цвятко, снимай го тоя Д5 че да вида къде се намира.....

NightRider
06-04-2012, 11:28
Още не съм отстранил проблема.
Сменена централа.
Всички предпазители проверени и препръскани с контактен спрей.
2-те букси на централата почистени с контактен спрей и няколко букси в и около таблото вътре в колата.
Масите са затегнати.

Значи преди една седмица, след последните постове в темата, прегледах предпазителите, почистих буксите и масите и започна да свети много по рядко а постоянно....
Вчера почистих всичко на ново + таблото в купето и проверих и всички предпазители в него....
Вчера вечерта и днес не е светвало, после жената взе колата следобед и на връщане пак и светнали лампите.....

Цвятко, снимай го тоя Д5 че да вида къде се намира.....Нямам такава кола под ръка

myato
06-04-2012, 13:18
Още не съм отстранил проблема.
Сменена централа.
Всички предпазители проверени и препръскани с контактен спрей.
2-те букси на централата почистени с контактен спрей и няколко букси в и около таблото вътре в колата.
Масите са затегнати.

Значи преди една седмица, след последните постове в темата, прегледах предпазителите, почистих буксите и масите и започна да свети много по рядко а постоянно....
Вчера почистих всичко на ново + таблото в купето и проверих и всички предпазители в него....
Вчера вечерта и днес не е светвало, после жената взе колата следобед и на връщане пак и светнали лампите.....

Цвятко, снимай го тоя Д5 че да вида къде се намира.....

Мисля си, че проблемът не е в масите, а в (+) захранването.Прозвъни кабелите, да няма някой прекъснат.Даже може да пуснеш за временно външно захранване с кабел извън снопа.

D5 мисля остава в таблото, зад предпазителите.

haljscho
12-04-2012, 21:31
Значи цяла седмица не е светвало нищо....
Не бях е закачал на ФЕС до преди малко.
И грешки няма явно жената се е объркала и нищо не е светвало онази вечер.....

Явно почистването е дало ефект....

Тази Д5 да не е една розова букса точно над педалите или е на самото табло отзад?

Специални благодарности на колегата myato (http://clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=8318)

NightRider
12-04-2012, 22:51
Значи цяла седмица не е светвало нищо....
Не бях е закачал на ФЕС до преди малко.
И грешки няма явно жената се е объркала и нищо не е светвало онази вечер.....

Явно почистването е дало ефект....

Тази Д5 да не е една розова букса точно над педалите или е на самото табло отзад?

Специални благодарности на колегата myato (http://clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=8318)
А за мен благодарности??? :roll2:
Цели схеми съм ти качил ама ти не можеш да броиш. D5 е отзад на таблото и има 8 жици на него.

haljscho
11-05-2012, 17:10
Най накрая открих проблема..........
Ма Цвятко кат му говори да почне да мисли то......:calc::gayfight:

Проблема беше в предпазителя на клемата на акумулатора, този от предната страна, червен 50А.

Ту дава, ту не дава и........

Още веднъж да благодаря на myato (http://clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=8318)

myato
11-05-2012, 21:04
Най накрая открих проблема..........
Ма Цвятко кат му говори да почне да мисли то......:calc::gayfight:

Проблема беше в предпазителя на клемата на акумулатора, този от предната страна, червен 50А.

Ту дава, ту не дава и........

Още веднъж да благодаря на myato (http://clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=8318)

Трогнат съм от вниманието към скромната ми персона, но реално проблема си го решил сам.:yes::cheers:
Иначе въпросният предпазител беше първото нещо, което смених по колата когато я купих, но понеже трудно намерих заместител тогава ми се наложи да го разглобя и зопоя отвътре.

Bogdanov
04-08-2013, 10:04
Колеги при мен 1-во не мога да влезна в АБС на диагностика ...
след това видях че контактора не е много чист .... възможно ли е от това ...

имам и снимки по различен ми е блока на централата от този който е показан и