PDA

View Full Version : Малко инфо за смяна на съединител ако може



Chimev
04-08-2009, 16:50
Значи днеска си оставих колата за смяна на съединител, и човека каза, че трябвало цялото магаре да се свали, т.е. целия агрегат да падне, което включвало разкачане на почти всичко, включително изпускане на фреона :shocking:. Човека е доста съвестен, не го нападайте ако не прав, но италиянските автомобили не са му първа специалност. Та наистина ли така се случва цялата работа, или има начин без да се сваля целия двигател :brickwall: :tequilla:

qpwo
04-08-2009, 21:06
Абе аз питах приятел които е доста свестен майстор, и той каза , че наистина магарето пада, но двигателя се подпира на място със стоики върху греда напречно на канала....:gruebel:

Bobo
04-08-2009, 21:23
Абе аз питах приятел които е доста свестен майстор, и той каза , че наистина магарето пада, но двигателя се подпира на място със стоики върху греда напречно на канала....:gruebel:

Изобщо не е нужно да пада кутията на земята ;) Само и се прави място и се дръпва настрани ;)

Chimev
04-08-2009, 23:50
Изобщо не е нужно да пада кутията на земята ;) Само и се прави място и се дръпва настрани ;)

Ако не е тайна, това място получава ли се без да пада магарето?

leketo84
05-08-2009, 01:25
Стана ми интересно има ли нещо общо с фреона ? :idea2:

virusalfa
05-08-2009, 09:55
Изобщо не е нужно да пада кутията на земята ;) Само и се прави място и се дръпва настрани ;)
И тук има майстори-фенове на Фолксваген,но преобладават тия дето са фенове на Опел.Няма да се изненадам ако му каже,че и задната седалка трябва да се свали....Кутията не е ли като на Капа и 164?

Chimev
05-08-2009, 10:23
И тук има майстори-фенове на Фолксваген,но преобладават тия дето са фенове на Опел.Няма да се изненадам ако му каже,че и задната седалка трябва да се свали....Кутията не е ли като на Капа и 164?

Отивам да си взема колата от въпросния майстор :cheers:. Другате ще се потдържа моя италиянски "боклук"

Chimev
05-08-2009, 11:17
:comphits:

Коки
05-08-2009, 11:51
Стана ми интересно има ли нещо общо с фреона ? :idea2:


...Няма да се изненадам ако му каже,че и задната седалка трябва да се свали......

И фреона, и антифриза се източват, а нафтата от резервоара се хвърля в канала, след което се сваля резервната гума и ауспуха.

Bobo
05-08-2009, 17:48
Стана ми интересно има ли нещо общо с фреона ? :idea2:

Ми незнам кво имаш предвид ма като ти гледам въпроса и ти май незнаеш :question:

leketo84
05-08-2009, 18:09
Ми незнам кво имаш предвид ма като ти гледам въпроса и ти май незнаеш :question:
Значи като ми сменяха съединителя беше студено времето и след време се наложи да ползвам климатика и се оказа че трябва да ми се долее фреон , а колегата в първия пост пита дали се изпуска и затова ги свързах нещата , но май се заблуждавам ! :tv:

Bobo
05-08-2009, 18:43
Значи като ми сменяха съединителя беше студено времето и след време се наложи да ползвам климатика и се оказа че трябва да ми се долее фреон , а колегата в първия пост пита дали се изпуска и затова ги свързах нещата , но май се заблуждавам ! :tv:

Много се заблуждаваш - ако при свалянето на кутията счупят тръба на климатика тя винаги ще изпуска и само едно допълване няма да оправи нещата;)

Chimev
05-08-2009, 19:51
Човека имаше в предвид, че бях писал в началото, че въпросния майстор искаше да ми откачи целия агрегат, включително да изпусне фреона, та затова пита. Ами ако и ти си сменял съединител при такъв майстор, дето принципно италиянски боклуци не оправя нищо чудно и да си останал без фреон :hump:

Stefo
05-08-2009, 21:38
Абе по-добре е да не се учат върху твоята кола, даже и да е съвестен човека като не се е занимавал си я вземай докато не е станало късно.


И фреона, и антифриза се източват, а нафтата от резервоара се хвърля в канала, след което се сваля резервната гума и ауспуха.
Само дето пропусна течността за чистачките, остане ли неизточена ще вземе да стане белята :)

virusalfa
07-08-2009, 15:42
Човека имаше в предвид, че бях писал в началото, че въпросния майстор искаше да ми откачи целия агрегат, включително да изпусне фреона, та затова пита. Ами ако и ти си сменял съединител при такъв майстор, дето принципно италиянски боклуци не оправя нищо чудно и да си останал без фреон :hump:Важното е парите да съ врътат...:smoke:

Chimev
09-08-2009, 19:46
И новия съединител буксува при як напън :hmm:. Отделя си екстра, ноо при газ до дупка си при плъзва, дали не са дошли множко конете? Имам помпа за отремонтиране (пропада педала), това дали има някаква връзка :crazy:

gigi
10-08-2009, 13:02
Какъв съединител сложи.
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=37372
Ето тука мисля имаше някакви обяснения, сега бързам но после ще погледна бях писал за съединителите при чипосани 166-ци

Chimev
10-08-2009, 14:51
Какъв съединител сложи.
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=37372
Ето тука мисля имаше някакви обяснения, сега бързам но после ще погледна бях писал за съединителите при чипосани 166-ци

Е това е от мойта тема, когато избоксува стария съединител :). Иначе тоя е турско валео, уж подсилено, на кутията пишеше, че става за 147 и капа. Абе то буксуването стана веднага след смяната, така като помисли човек сигурно трябва да мине малко време да си легне феродото като хората :doctor:

Bobo
10-08-2009, 20:47
Е това е от мойта тема, когато избоксува стария съединител :). Иначе тоя е турско валео, уж подсилено, на кутията пишеше, че става за 147 и капа. Абе то буксуването стана веднага след смяната, така като помисли човек сигурно трябва да мине малко време да си легне феродото като хората :doctor:

Няма такъв филм с лягането тва да не е жена да го ухажваш :D

Chimev
10-08-2009, 21:24
Няма такъв филм с лягането тва да не е жена да го ухажваш :D

Е явно ше си ускорявам като немска баба със сто и деведесекта :native:

---------- Post added at 18:24 ---------- Previous post was at 18:05 ----------

Иначе един приятел, фен на немските марки (вече се ослушва за 166 :wow:) след едно кръгче разправя - леле батее, това ускорява като 240 коня бензин :Tease: ( а не е като да не е карал яки резачки :gayfight:)

gigi
11-08-2009, 00:05
Упсс верно е твоя темичката. Ами аз мисля там съм казал всичко. А щом е пишело на кутията за 147 ясна работата. Така ще улегне че след 5000км ще е пак за смяна :frown:

Chimev
11-08-2009, 06:21
Упсс верно е твоя темичката. Ами аз мисля там съм казал всичко. А щом е пишело на кутията за 147 ясна работата. Така ще улегне че след 5000км ще е пак за смяна :frown:

Аууу, пепел ти на устата :horror:. Е капата е същата работа като 166-ката, дано да поизкара повечко :please:

virusalfa
15-08-2009, 15:25
Упсс верно е твоя темичката. Ами аз мисля там съм казал всичко. А щом е пишело на кутията за 147 ясна работата. Така ще улегне че след 5000км ще е пак за смяна :frown:Верно е ясна работата-съединителя аз го поръчвах от "Т&Н кар".Умишлено им казах за каква кола го взимам.Аз забравям,че марката Валео съществува.ЛУК е марката.Валеото да си го качва monseur Minett на техните кибитки.

kosakov5
15-08-2009, 15:47
а някой слагал ли е съеденител на SACHS..?

virusalfa
15-08-2009, 17:10
а някой слагал ли е съеденител на SACHS..?"Fichtel&Sachs" е оригинала,монтиран преди години на 75.Жабарите с боринка ли са ги търсили гадните Валео изделия,че и турски,не знам.Има случаи на Опели с ЛУК съединители,които имат по 500000км.

leketo84
15-08-2009, 17:45
Верно е ясна работата-съединителя аз го поръчвах от "Т&Н кар".Умишлено им казах за каква кола го взимам.Аз забравям,че марката Валео съществува.ЛУК е марката.Валеото да си го качва monseur Minett на техните кибитки.
Кой е по-скъпия от двата :question:

virusalfa
16-08-2009, 16:46
Кой е по-скъпия от двата :question:Не винаги по-скъпото е по-добро.Усилен бил-ташаци!

gabroveca 09
26-08-2009, 16:58
може ли някои да ми даде информация ,при откачена вилка на аксиалния лагер ,трябва ли да свалям скоростната кутия за да я захвана отново.

hamel1
27-08-2009, 18:56
да

Bobo
27-08-2009, 22:57
да

А не зависи ли случайно от това в какво положение е зегерката:?: ;)

TheLemonSong
09-09-2009, 19:40
Колги, може ли някой да ми обясни следното:

Очевидно съединителят ми е свършил (около 500лв компл.), така до тук ясно, но доколкото разбрах е силно вероятно да е отишъл /точно това е проблемът, защото не ми е ясно кое точно/ или "демфера", или "маховика" , което е част от пълния комплект съединител и което струва 900 лв.

Т.е. цялата операция с труда - около 1800 лв.:screwy:

Та може ли някой моля да ми каже кое е точно това нещо за тази скромна сума?

П.С. това нещо ( 900 лв.) доскоро е било около 1500 лв.

didod
09-09-2009, 19:58
Така наречения двумасов (демпферен) маховик е това нещо.

TheLemonSong
09-09-2009, 20:29
Много благодаря за бързия отговор!!!
А относно хипотезате "почти сигурно и той е отишъл"?

--Да , поразрових се малко тук-там и май си отговорих сам.
ЛОША РАБОТА......

didod
09-09-2009, 20:32
Аз изобщо не съм космат по въпроса, затова други да кажат :)

gigi
09-09-2009, 21:08
Комплект съединител включва притискател, лагер и самият феродов диск който при нас е обикновен и няма пружини. Маховика е демпферен и така да се каже изпълнява функцията на феродов диск но с пружини. Маховика има живот и когато се скапе започва първо да трака тогава може да се хване като е махната скоростната кутия и човек който разбира провери маховика. Ако се кара по дълго с разбит маховик може да станат бели. На пазара маховик за наще който е по усилен от на 156 (внимавай какъв ще ти продадат) е между 760 и 860лв. Съединител те съветвам да сложиш усилен който е на цена 560лв. познава се по ламелите на притискателя имат едни прорези (много колеги май вече се набиха уж с усилени съединители пък те си били най обикновенни, трябва да кача снимки за да видите за какво иде реч). Общо взето това е с две думи лоша работа ако са фира.....:ph34r:

SoHm
09-09-2009, 21:28
При мен беше същата ситуация миналата година и монтьора ме попита дали тресе на място, че ако тресяла бил заминал и маховика. Не тресеше и смених само съединителя и съм пушка.

TheLemonSong
10-09-2009, 00:07
Комплект съединител включва притискател, лагер и самият феродов диск който при нас е обикновен и няма пружини. Маховика е демпферен и така да се каже изпълнява функцията на феродов диск но с пружини. Маховика има живот и когато се скапе започва първо да трака тогава може да се хване като е махната скоростната кутия и човек който разбира провери маховика. Ако се кара по дълго с разбит маховик може да станат бели. На пазара маховик за наще който е по усилен от на 156 (внимавай какъв ще ти продадат) е между 760 и 860лв. Съединител те съветвам да сложиш усилен който е на цена 560лв. познава се по ламелите на притискателя имат едни прорези (много колеги май вече се набиха уж с усилени съединители пък те си били най обикновенни, трябва да кача снимки за да видите за какво иде реч). Общо взето това е с две думи лоша работа ако са фира.....:ph34r:

Нямам думи,колега!
Много ти благодаря за обстойния отговор!

Chimev
10-09-2009, 17:10
Колега не бързай да се филмираш, ако нямаш странни вибрации и шумове е доста вероятно да изкара още. И аз така се шашках, но си минах със съединителя само :starwars:

Ass
14-09-2009, 12:13
На пазара маховик за наще който е по усилен от на 156 (внимавай какъв ще ти продадат) е между 760 и 860лв.

На мен днес ми казват цена от 1400 до 2100лв. Какво да правя? Дайте съвет! Маховика ми е за смяна, но това са много високи цени.

pinko
14-09-2009, 13:37
На мен днес ми казват цена от 1400 до 2100лв. Какво да правя? Дайте съвет! Маховика ми е за смяна, но това са много високи цени.

Тук http://axm-auto.com/ маховика е 1180 лева - оригиналдъ Фиат

Ass
14-09-2009, 14:13
Тук http://axm-auto.com/ маховика е 1180 лева - оригиналдъ Фиат

Не го показва в каталога. Как разбра цената?
Благодаря!

TheLemonSong
14-09-2009, 20:43
1180лв. е за 2.4 JTD, за жалост е несъвместим с 2.0 ТS
Колега, работя по въпроса (маркетингово) ако попадна на някви нормални цени(ако е възможно) ще пиша.

didod
14-09-2009, 23:06
А на бензинов мотор защо ще сменяте маховик?

Ass
15-09-2009, 08:38
А на бензинов мотор защо ще сменяте маховик?

Има някакви симптоми наподобяващи тези на разбит лагер на маховика, но още не сме я отваряли. Интересувам се, ако се наложи, какво ще струва да го подменя?
....... Или имаш в предвид, че подлежи на ремонт?

didod
15-09-2009, 10:12
Имах предвид, че на туин спарка едва ли е двумасов маховика, за да се разбие нещо. Не съм се заглеждал де, може и да греша.