PDA

View Full Version : За някои хронични технически проблеми.



RAT
05-08-2009, 10:57
Наблюдавам от скоро форума, в техническата му част за 156/147, и се чудех, дали темите за "клатещите обороти" и "скърцащата предница" не е добре да бъдат обобщени и поставени със статут важни. Знам, че има търсачка, но това не попречи да се народят адски много такива теми, което е доста объркващо.:sleepy::sleepy::sleepy:

spe4elist
05-08-2009, 17:15
Наблюдавам от скоро форума, в техническата му част за 156/147, и се чудех, дали темите за "клатещите обороти" и "скърцащата предница" не е добре да бъдат обобщени и поставени със статут важни. Знам, че има търсачка, но това не попречи да се народят адски много такива теми, което е доста объркващо.:sleepy::sleepy::sleepy:

А какво да правим с темите: "Дебитомери", "Ламбда сонди", "тампони на стабилизиращата щанга", "Задни биелети", Свещи - каква марка", "Как да си сменя лампата на габарита", "Тоз дизел мноо пуши" и още 300 въпроса, за които не се сещам в момента. Ако направим всички "Важни", пак ще има объркване.

Колкото до обединяването на информацията - всеки преди да пита, да потърси. Ако случайно намери, няма да се разводнява информацията в излишни приказки...

Bobo
05-08-2009, 17:55
А какво да правим с темите: "Дебитомери", "Ламбда сонди", "тампони на стабилизиращата щанга", "Задни биелети", Свещи - каква марка", "Как да си сменя лампата на габарита", "Тоз дизел мноо пуши" и още 300 въпроса, за които не се сещам в момента. Ако направим всички "Важни", пак ще има объркване.

Колкото до обединяването на информацията - всеки преди да пита, да потърси. Ако случайно намери, няма да се разводнява информацията в излишни приказки...

Да не говориме че в нито една от тия теми реално няма решение на въпроса :D

mordohy
05-08-2009, 17:59
Точно в такива теми,след като са приключили,мода трябва да хване метлата и да изчисти всичко ненужно.Да остане само важната техническа част,а не в тема за дебитомер да се чете за дебили.

RAT
05-08-2009, 19:26
Не не. Темите за клатещите обороти са уникални, твърдо трябва да бъде една и тя да е важна. Убеден съм, че има десетки регистрирани потребители, заради този проблем.
Решения има няколко. Поне аз отсях едно, две. Нищо, че едното е рязане на кабелче.:choice:
Всичко изброено от spe4elist e споменавано в темите за клатещите обороти.:busted_cop:

lubo_red
05-08-2009, 19:37
трябва да се направи важна тема в която да пише:
не питайте за клатене на обороти,масла,свещи,дебитомери,смяна на крушки и др. щуротии а ползвайте търсачката,защото е писано много за тези проблеми при 156/147:chair:

Mirela
05-08-2009, 19:39
A ти с твойто писане така ми приличаш на един потребил с бан http://s17.rimg.info/68599210e5bfac9b25b6f0e1b7e6e284.gif

VFTI
05-08-2009, 23:20
Една тема: "Технически проблеми за Алфа Ромео 1**"

Съдържание:
Клатещи обороти- линк
Тампони- линк
Разход на гориво-линк
Масла- линк
Носачи- линк
Основни ремонти- линк
Ароматизаторчета-линк...

Тия линкове са реално теми, които вече са били пуснати и е писано в тях по въпроса..

Точно по този тип се процедира в мн. други форуми и всичко е супер подредено и чисто и без излишни теми

spe4elist
06-08-2009, 00:51
Една тема: "Технически проблеми за Алфа Ромео 1**"

Съдържание:
Клатещи обороти- линк
Тампони- линк
Разход на гориво-линк
Масла- линк
Носачи- линк
Основни ремонти- линк
Ароматизаторчета-линк...

Тия линкове са реално теми, които вече са били пуснати и е писано в тях по въпроса..

Точно по този тип се процедира в мн. други форуми и всичко е супер подредено и чисто и без излишни теми

Идеята си я бива, а как ти изглеждат следните отговори:

Съдържание:
Клатещи обороти - линк към диагностични сервизи
Тампони - линк към сервизи по ходова част
Разход на гориво - линк към инструкция за експлоатация
Масла - линк към инструкция за експлоатация
Носачи - линк към сервизи по ходова част
Основни ремонти - линк към сервизи и морги за мотори втора употреба
Ароматизаторчета - "Тройной" после бритья...

nhg
06-08-2009, 08:58
Колеги, дали темата е 'Важна' или не - разлика няма да има; защо си мислите, че някой ще си направи труда да прочете 'Важните' теми - който иска ползва търсачката (или пък не) и намира необходимата му информация; това, че дадена тема е 'Важна' няма да спре клонирането й!

lubo_red
06-08-2009, 10:38
Идеята си я бива, а как ти изглеждат следните отговори:

Съдържание:
Клатещи обороти - линк към диагностични сервизи
Тампони - линк към сервизи по ходова част
Разход на гориво - линк към инструкция за експлоатация
Масла - линк към инструкция за експлоатация
Носачи - линк към сервизи по ходова част
Основни ремонти - линк към сервизи и морги за мотори втора употреба
Ароматизаторчета - "Тройной" после бритья...
На vfti модела ми по-харесва,защото ако ги пращаме към сервизи веднага ще отворят нови теми,как сами да си решат проблемите:roll:

VFTI
06-08-2009, 10:56
Абсолютно...Форума е мястото където трябва да си помагаме като споделяме опит, а не за най-малкия проблем да пращаме потребителите по сервизите, където често харчат стотици левове без да има особенна полза...

Тооо който му трябва морга за части ще си намери.....

Аз сами съм се справил с няколко елементарни проблеми, за които ако не беше форума щях да дам по около100лв. за диагностики и сигурно стотици левове, за разни датчици, смяна на кабели и тем подобни глупости....В единия случай ремонта ми беше 0лв. а в другия беше 20лв.....(в най-добрия случай и за двата щях да дам по 30лв. за диагностика, която впрочем нищо нямаше да покаже...)

Както казах тази система съм я виждал и работи перфектно...Самия аз съм се възползвал доста често от такива теми....

Ето незнам дали може да се гледа без рег, но хвърлете едно око на тази тема...Това е една от многото такива темички....И е 100% изчерпателна и полезна, защото постоянно се добавя ново инфо и линкове към теми...

http://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?f=27&t=11171

spe4elist
06-08-2009, 17:31
Добре,колеги.

Съгласен съм, че идеята на този тип форуми е за взаимопомощ между феновете. Но - обяснете ми, как някой ще си реши проблема с клатещите обороти на 1.8 ТС, в къщи, с клещи, отвертка и мултицет. В къщи може да си отрежете пин 15, но това НЕ решава проблема!!!

Свещи - колкото марки се сещате, толкова и мнения... И като започнем да ги сравняваме, влизаме в спор и завършваме с обиди, и квалификации от рода "Ти ли ще ми кажеш на мен..."

Маслата - същата работа... и така нататък...

Вярната информация е една, а потребителите са няколко хиляди. И всеки си мисли, че НЕГОВИЯТ вариант е ВЕРНИЯТ...

За това - с даването на съвети трябва много да се внимава. Препоръчително е да се използва информацията от мануалите за експлоатация и сервизната документация от специализираните сервизи...

Balagan
06-08-2009, 17:52
Добре де , разбрахме че винаги имаш особено мнение по въпроса...Не мога да разбера след като потребителите на този форум искат едно ти казваш на черното бяло...

Работата ви е свързана с права които трябва не само да са в ощърб на потребителите на иначе "прекрасно подредения" форум :bowdown:

VFTI
06-08-2009, 18:04
Добре,колеги.

Съгласен съм, че идеята на този тип форуми е за взаимопомощ между феновете. Но - обяснете ми, как някой ще си реши проблема с клатещите обороти на 1.8 ТС, в къщи, с клещи, отвертка и мултицет. В къщи може да си отрежете пин 15, но това НЕ решава проблема!!!

Свещи - колкото марки се сещате, толкова и мнения... И като започнем да ги сравняваме, влизаме в спор и завършваме с обиди, и квалификации от рода "Ти ли ще ми кажеш на мен..."

Маслата - същата работа... и така нататък...

Вярната информация е една, а потребителите са няколко хиляди. И всеки си мисли, че НЕГОВИЯТ вариант е ВЕРНИЯТ...

За това - с даването на съвети трябва много да се внимава. Препоръчително е да се използва информацията от мануалите за експлоатация и сервизната документация от специализираните сервизи...

За това даваме линкове към теми в които многооо хора са изразили МНЕНИЕ...Точно това мнение ще е важното нещо....От там вече всеки човек си има ГЛАВА и решава дали да се съобрази с МНЕНИЯТА на хората писали в темите или сам да се спасява....За клатещите обороти хората могат да прочетат че примерно е често срещан проблем, че влияя/невлияе на употребата на колата, че има/няма решение и вече от там да се оправят....Защото в противен случай ще отидат в някой мърляв сервиз ще смянят моторчета, датчици, диагностики по 40лв. ще направят и човека ще е вътре с много пари и ПАК няма да си е оправил проблема....

За маслата е същото..В темите всеки казва какво е пробвал и какво не и от какво Е или НЕ доволен...От там всеки САМ пробва и си изгражда собствено мнение... А за дразгите и споровете-
1. Не е сигурно че ще се появят
2. За това има правила и според които ще се налагат санкции...


Това е...Дал съм по-горе и пример...Повече не мога да обяснявам :)

spe4elist
06-08-2009, 18:51
За това даваме линкове към теми в които многооо хора са изразили МНЕНИЕ...Точно това мнение ще е важното нещо....От там вече всеки човек си има ГЛАВА и решава дали да се съобрази с МНЕНИЯТА на хората писали в темите или сам да се спасява....За клатещите обороти хората могат да прочетат че примерно е често срещан проблем, че влияя/невлияе на употребата на колата, че има/няма решение и вече от там да се оправят....Защото в противен случай ще отидат в някой мърляв сервиз ще смянят моторчета, датчици, диагностики по 40лв. ще направят и човека ще е вътре с много пари и ПАК няма да си е оправил проблема....

За маслата е същото..В темите всеки казва какво е пробвал и какво не и от какво Е или НЕ доволен...От там всеки САМ пробва и си изгражда собствено мнение... А за дразгите и споровете-
1. Не е сигурно че ще се появят
2. За това има правила и според които ще се налагат санкции...


Това е...Дал съм по-горе и пример...Повече не мога да обяснявам :)

Добре, към коя тема или мнение да дам линк за клатещите обороти. Кажете, точно кой е най-верният и ще го дам. Можете ли?

VFTI
06-08-2009, 22:23
Говоря принципно...За проблемите на 156 не съм сигурен и незнам, но примерно за 155 знам...

За това и утре ще отделя малко време за да се направи нещо такова в раздела на 155....

Иначе пусни една тема колега тип: "Колеги нека съберем цялата полезна информация от форума за болежките на 156" и съм сигурен че всеки ще потърси и разгледа нещо полезно и ще добави някой линк към стара тема и т.н.....никой не е казал че всичко трябва да се върши от един човек...

Задружна дружина 5км. Алфа Ромео бута:spell:

Balagan
07-08-2009, 00:59
Ами дай линк към готово търсене от твоя страна по въпроса обороти...защото повечето от нас са прости и не знаят как да боравят с иначе лесната търсачка и така:

аз като ме интересува нещо цъкам на линка който ти си дал ,а който от своя страна е проверил търсачката с темите за обороти и така ще стигна сам до отговора ! :wow:

RAT
07-08-2009, 08:54
Искам да споделя, че идеята на VFTI е наистина добра.
Пуснах тази тема, защото ми направи впечатление как нови участници във форума питат нещо и получават бърз, но рядко точен отговор от меко казано също нови и незнаещи достатъчно форумци. И си казах, защо след като това са наистина изключително често срещани проблеми те да не се обобщят, понапудрят, подберат и да не заемат място каквото им се полага. Аз лично с търсачката намерих тема за клатещите обороти, но после се оказа, че те са няколко, да не казвам доста, но от тях една само ми се стори по стойностна, и се замислих защо трябва да си загубя толкова време да изчета всичко, след като е много по лесно да си пусна аз тема и някой по опитен да ми отговори с линк, така ще загубя по малко време. Мисля, че това е причината за пускането на толкова много еднакви теми.

mordohy
08-08-2009, 01:23
Не се карайте за глупости.До скоро,модовете са били много малко.На практика не са могли да модерират,а само да дават някаква насока.Аз лично съм започнал борба със спама и чистя и много стари теми,които обаче излизат в търсачката.Процеса е труден.За това за сега и аз препоръчвам,първо да се използва търсачката,а паралелно да се постави и въпроса във форума.Винаги съм казвал,че няма тъпи въпроси,а тъпи отговори.

spe4elist
08-08-2009, 01:43
А бе, ако се разровиш по-настоятелно, сигурно ще намериш доста ступид квесчънс?

mordohy
08-08-2009, 02:03
А и без да се ровя,нещо ми миришеш за наказание с чеверме и хотовско вино!

Sunny
08-08-2009, 02:05
А бе, ако се разровиш по-настоятелно, сигурно ще намериш доста ступид квесчънс?

И също така доста ступид ансуерс дори и без да се задълбочаваш :no:

mordohy
08-08-2009, 02:13
И също така доста ступид ансуерс дори и без да се задълбочаваш :no:
Млъквай,че ще дойда на гости!Проблема е много сложен и колкото и да не ви се вярва юзерите са виновни за кашата.Погледнете по-горе!

victtorbg
08-08-2009, 10:30
Не се карайте за глупости.До скоро,модовете са били много малко.На практика не са могли да модерират,а само да дават някаква насока.Аз лично съм започнал борба със спама и чистя и много стари теми,които обаче излизат в търсачката.Процеса е труден.За това за сега и аз препоръчвам,първо да се използва търсачката,а паралелно да се постави и въпроса във форума.Винаги съм казвал,че няма тъпи въпроси,а тъпи отговори.

Предполагам,че с времето са се насъбрали доста еднакви теми и ще трябва бая време за отсяването на важната информация,но търсачката не винаги помага.Идеята на VFTI наистина е добра,като всеки може да добавя линк към тема която решава даден проблем.На мен също ми прави впечатление,че много новорегистрирани изобщо не ползват търсачката,а директно задават въпрос задаван вече десетки пъти.

spe4elist
08-08-2009, 10:53
Предполагам,че с времето са се насъбрали доста еднакви теми и ще трябва бая време за отсяването на важната информация,но търсачката не винаги помага.Идеята на VFTI наистина е добра,като всеки може да добавя линк към тема която решава даден проблем.На мен също ми прави впечатление,че много новорегистрирани изобщо не ползват търсачката,а директно задават въпрос задаван вече десетки пъти.

Абсолютно!

Нов юзър. Случайно попаднал на търсачката, пише "клатят ми оборотите", естествено нищо не излиза и Той вече има Основание да пусне Важна тема, с Анкета и с Главни Букви!!! Сигурен съм, че 95% от юзърите НЕ използват и НЯМАТ желание да използват търсачката.

Друг е въпроса, как самите юзъри си кръщават темите. Мисля, че оттам трябва да се почне. И въобще да не се толерират заглавия, като:

"Хелп!"
"ГОЛЯМ проблем!"
"Помагайте",

а да се дават смислени заглавия, които по-бързо да ориентират останалите, какво аджеба, се дискутира там!

Не дай си Боже, пък някой модератор да прояви инициатива и да промени нещо в заглавие или пост - започва едно яко виене и хленчене, видите ли: Модераторски произвол!!! :furious:

В заключение - всеки, който иска да получи безплатно информация от този кошер, ами да прояви малко старание и търпение, да потърси това което му трябва.

Извинявам се за дългия пост