PDA

View Full Version : моля за сьвет



killmar
06-08-2009, 19:25
много ми харесва алфа 147,обаче сьщо така и ауди а3.кое да избера?моля пуснете по някое мнение или препорька.благодаря предварително

zaryto
06-08-2009, 20:07
Имаш ли конкретни двигатели в предвид или просто си се спрял на тези 2 модела?В Алфата има повече чувство и удоволствие,а в Аудито просто се возиш.Бензиновите мотори и на двете определено не са икономичен вариянт.

ФЕРАРИСТ
06-08-2009, 20:19
много ми харесва алфа 147,обаче сьщо така и ауди а3.кое да избера?моля пуснете по някое мнение или препорька.благодаря предварително
Аудито е къде - къде по добро - фащай го и си ток......

killmar
06-08-2009, 20:25
и аз харесвам повече алфата.иска ми се бензинов/1.6 120 hp/ мотор и да му сложа газ,за да спадне малко разхода на стотинките.но от друга страна знаем за здравината на немските каруци.затова се обрьщам кьм вас защото сте алфа маниаци и искам да знам малко мнениа за тези италиански кукли.например купе-гниене,двигател-проблеми или наи общо казано дали красотата оправдава средствата

thecleaner
06-08-2009, 20:34
и аз харесвам повече алфата.иска ми се бензинов/1.6 120 hp/ мотор и да му сложа газ,за да спадне малко разхода на стотинките.но от друга страна знаем за здравината на немските каруци.затова се обрьщам кьм вас защото сте алфа маниаци и искам да знам малко мнениа за тези италиански кукли.например купе-гниене,двигател-проблеми или наи общо казано дали красотата оправдава средствата

Освен да те ебават колегите не очаквай да ти даде някои сериозен отговор с така поставена тема. Във форума на Алфа какво очакваш да ти кажат?

killmar
06-08-2009, 21:06
очаквам да изтькнат някои предимства на алфата/освен че е по красива/пред здравината на аудито.или наи-общо казано искам малко инфо за алфа 147

Jivko7777
06-08-2009, 21:33
и аз харесвам повече алфата.иска ми се бензинов/1.6 120 hp/ мотор и да му сложа газ,за да спадне малко разхода на стотинките.но от друга страна знаем за здравината на немските каруци.затова се обрьщам кьм вас защото сте алфа маниаци и искам да знам малко мнениа за тези италиански кукли.например купе-гниене,двигател-проблеми или наи общо казано дали красотата оправдава средствата

Купето не гние, пак за двигателя зависи на какъв екземпляр ще попаднеш и как ще го поддържаш после ти...Това е общо взето може би красотата оправдава средствата...:love:

PacheV
06-08-2009, 21:55
това което ще получиш от карането на която и дае АЛФА няма да го намериш другаде.Ще искаш да стане сутрен,та дори и за работа да е само и само да караш неразделната ти част от живота......

Jivko7777
06-08-2009, 22:14
това което ще получиш от карането на която и дае АЛФА няма да го намериш другаде.Ще искаш да стане сутрен,та дори и за работа да е само и само да караш неразделната ти част от живота......

Прав си! Постоянно човек мисли за колата си...Направо не е истина...
Затова вземи си една Алфа, няма да сбъркаш...:)

koolio
06-08-2009, 23:01
Ауди А3 е най-безсмислената кола. Дървен, грозен и неудобен изкуствено оскъпен Голф. Алфа Ромео 147, макар и малка, притежава всички положителни качества на марката - удобен и красив интериор, пъргави двигатели, красива външност. При положение, че поддръжката е горе-долу еднаква...
Ако икономията е решаваща за теб обаче, нито една от двете не е твоята кола. По-добре се насочи към Рено Меган, Шкода Октавия или Форд Фокус.

rusiq86
06-08-2009, 23:14
Икономия - купи си дизел и се радвай, а с двг не вярвам да имаш проблем.
Визия - алфата е мн мн по-красива, има душа.
Поддръжка - като се грижиш за нея, ще се отплати.

Колега колата е като жената. Можеш да си вземеш грозна жена, каото ще готви,чисти,пере,прави вс в леглото, но няма да имаш тръпка с нея, няма да я водиш сред хора и приятели. А красива жена изисква повече пари,грижа,нерви, но винаги ти е приятно да я водиш навън, да гледаш как другите я гледат и искат, но е само твоя...странене пример малко

Вземай алфа колега, но за двг помисли какъв да е, ако искаш икономия давай дизел...това е моето мнение. Някога и аз исках ауди преди доста време, след това минах да си купувам ауди а3,2004, новото купе, дизеларка, но се радвам че се отказах, бях на една крачка да я купя преди 9 месеца. Отивах да я плащам, и в същият ден ме обраха 18к лв и доста докумети и други, три дена по касно вс ми бе върнато, намериха ги хората, считах го за знак далеч от аудито...

AntiLuuP
07-08-2009, 00:17
Ами нз аз бих избрал алфата...
Колкото до подръжката аудито е доста по сериозна (смяна на ангренаж ролки ремъци и водна помпа 1500лв), докато алфата колкото и да се говори че е сериозна не е толкова скъпа ..
Пример: В голф форума имаше оплакване за каре на Г4 ново 270лв, продаваше се 2ра ръка за 190 ... Аудито е кажи речи 1:1 с голфарата .... не съм чувал за такива цени при наще кошници ...

zaryto
07-08-2009, 00:31
и аз харесвам повече алфата.иска ми се бензинов/1.6 120 hp/ мотор и да му сложа газ,за да спадне малко разхода на стотинките.но от друга страна знаем за здравината на немските каруци.затова се обрьщам кьм вас защото сте алфа маниаци и искам да знам малко мнениа за тези италиански кукли.например купе-гниене,двигател-проблеми или наи общо казано дали красотата оправдава средствата

Точно този двигател е най-лошия избор,защото харчи доста и върви малко.Имам приятел,който караше А3 1.8 125 коня,а после го смени с 1.8Т.Разликата в разхода беше малка,но във вървенето беше потресаваща.Имаше проблеми с дебитомер,АБС-а и други по-дребни.Специално за Алфите 147 и 156 германците ги уважават доста,тъй като с тези модели Алфа Ромео подобри доста качеството на автомобилите си.Относително е коя е по-здрава.Избери тази,от която намериш по запазен екземпляр.

digitalundgrd
07-08-2009, 01:57
Имам преки впечатления от Ауди А3 2002 година 1,6 Бензин ( на една близка позната) и от Алфа Ромео 147 1,6 ТС...(моята)...Алфата е по-красива, повече екстри за по-малко пари...Като поддръжка Аудито е по-евтино...Аудито гори по-малко!

Ако си се насочил към 147-ца 1,6 120 коня...моята е точно таква (продава се). Има и Газов инжекцион (мисля, че беше споменал че искаш газ)...,а и всички екстри за модела без шибидах и навигация...Ето направо ЛИНК към обявата :

http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=37870

santo_traficante
07-08-2009, 08:27
Аудито
+окачване и мотор са по здрави
+1.8 125кс е здрав и носи на газ
+1.8т е по скъпо и по хубаво като мотор
-на вид не ми харесва
Алфата
+по хубав дизайн
-слабо окачваяне
-1.6 /120кс според мен не става/ някой по силен мотор или жтд
+за жтд двигател
-по скъпа подръжка от А3
-много бързо обезценяване на вторичен пазар

:smoke:

zdravio
07-08-2009, 11:20
Аудито
+окачване и мотор са по здрави
+1.8 125кс е здрав и носи на газ
+1.8т е по скъпо и по хубаво като мотор
-на вид не ми харесва
Алфата
+по хубав дизайн
-слабо окачваяне
-1.6 /120кс според мен не става/ някой по силен мотор или жтд
+за жтд двигател
-по скъпа подръжка от А3
-много бързо обезценяване на вторичен пазар

:smoke:

Нека не ставаме секта, колеги хубава кола е А3. А що се отнася до 1.8Т двигателя е бърз и настъпва много сериозно 2.0 ТС и то предимно с по-високия си въртящ момент. Аз от този двигател съм се интересува и карал, за това за него давам мнението иначе Санто трафиканте е абсолютно прав за всичко посочено по-горе!

SokOtPraskova
07-08-2009, 11:26
На Ауди А3 сме се нагледали вече...според моето скромно и неангажиращо мнение на човек, без претенции да разбира А3 си е отживелица... е, може да свърши работа, ако си търсиш "нищо особено" :wow:

rusiq86
07-08-2009, 11:33
Преди време исках а3, и бях проучил вс за вс модели, като се бях спрел на 2.0тди,140 кс, но и старото купе си ми харесваше, но да ти кажа влязох в релси, моето мнение е една хубава алфичка, добре гледана в добро състояние и това си е, но мн добре помисли какъв двг искаш, за 1.6 ауди нема смисъл, поне 1,8 или 1,8т ако е бензин, дизелак 1,9.110кс обаче

zdravio
07-08-2009, 15:24
Преди време исках а3, и бях проучил вс за вс модели, като се бях спрел на 2.0тди,140 кс, но и старото купе си ми харесваше, но да ти кажа влязох в релси, моето мнение е една хубава алфичка, добре гледана в добро състояние и това си е, но мн добре помисли какъв двг искаш, за 1.6 ауди нема смисъл, поне 1,8 или 1,8т ако е бензин, дизелак 1,9.110кс обаче
Да 1.9 110к.с. дизела е много сполучлив и малко харчлив, НО 2.0 ТДИ 140 коня хвърля дюзи, като циганка боб на женския пазар... бягай далече от 140 коня агрегата, 2.0ТДИ 105 коня, няма този дефект.

rusiq86
08-08-2009, 02:38
Една малка поправка: 2.0 тди 140кс, 1,9тди 105кс: новите двг на екземпляри след 2003.

killmar
08-08-2009, 12:24
започнах да се замислям за алфа jtd,но досега никога не сьм имал и карал дизел.може ли някои да ми даде повече инфо за този модел- плюсове и минуси.

rusiq86
08-08-2009, 16:24
Карам моята печка вече над 20к км и не съм пипал абсолютно нищо, мн съм доволен, моята е 1.9жтд, върви си прилично, гори ми между 6-6.6 градско в зависимост от оборотите, извън немога да кажа защото никога не съм карал с 90-100, иначе за по висока скорост с клима 5.8. Добри двг, и доста по-безшумни(по мой наблюдения) от немските събратя. Пали си супер и на минус 20, безпроблемно и така...нз какво друго да кажа. Ако ти попадне екземпляр от 140 кс например ще останеш изумен от динамиката и вървежа, твърдо за...само за това ме е яд че двг ми не е 140 кс, иначе затова си има и чипове :)

killmar
08-08-2009, 16:52
между другото кой двигател е с по-скъпа подръжка?/предполагам че дизела и кой е по здрав и надежден.много се двуомя между газ и дизел

Jivko7777
08-08-2009, 17:15
между другото кой двигател е с по-скъпа подръжка?/предполагам че дизела и кой е по здрав и надежден.много се двуомя между газ и дизел

Eстествено то се знае че дизела е много по-здрав и надежден...Въобще още какво мислиш...
Да караш на газ...не и ли по-добре да караш на горивото с което е излязла от завода т.е. дизел...
Вземи си 1.9 JTD 115 коня, с чип става към 150-160 коня...става с уникално ускорение...и всичко това за 6 литра нафта на 100 км...
Какво повече искаш от това...Аз лично карам дизел и ти давам реални наблюдения, а не защото съм чул от някой...

SupernovaDY
08-08-2009, 17:48
Колега, изборът на кола ще е изцяло твой, само искам да добавя към другите мнения, че Алфа Ромео е марка за хора със стил, живеещи на бързи обороти! А когато говорим за алфа 147 ;) ммммм КРАСОТА!

RoMeO_156_GTA
08-08-2009, 18:09
Според мен по-добрия избор е колата на колегата "digitalundgrd" , отколкото някой съмнителен горублянски дизел :roll: Все пак колата е поддържана , а и има газ :)

А за А3 нямам преки впечатления за здравина , но вътре са ми много дървени , а и отвън не са нищо особено :roll:

Качваш се в двете , караш и което ти хареса :devil:

fred
08-08-2009, 19:03
Само бензин, дизела не ми се нрави.И стига с тия рецепти,откъде да си купува кола, освен ако пишещият не се ангажира с нотариално заверени гаранции.Моята е Горублянска, нямам проблеми 2 години, а ако имам ще си ги оправя.Естествено има и добри коли от форума, но не всички коли на хора които пишат тук са подържани свястно и това също не трябва да се премълчава.Като ти хареса кола взимаш, отиваш на диганостика преди да я купиш, а проблеми винаги може да се появят, ако не искаш проблеми си купи нова.
Това го казвам по принцип, а не срещу някой конкретно, нито визирам колата на "digitalundgrd", казвам мнение по принцип :)
Колкото до избора-Ауди е добра марка, но Алфа Ромео също е добра.Какво да избереш зависи от теб.Лично аз съм фен на Алфата и не бих се замислял.Колата за мен е основно средство за удоволствие, а не машина за придвижване, за теб не знам.

sa6o_roman
10-08-2009, 04:29
споерд мен избора между двата модела е доста труен, те са преките конкуренти в този клас.

моята препоръка е да търсиш и двете коли едновременно, да отсееш тези които стават и тези които са бараки или не са ти по вкуса, и накрая да вземеш тази, която наистина си заслужава. естествено, където видиш по автокъщи и други модели от класа, хвърли и на тях един поглед за ориентир.

за алфата не препоръчвам само базовия 1.6 105к.с.
другите бензинови все ще се намери свестен майстор да им сложи газ.

за ауди-то 1.8 125к.с. не си спомням добре, но мисля че може с обикновена газова. ГИ ще му е перфектен със сигурност. другата препоръка е 1.9тди

п.п. не си купувай кола нов внос, с вече сложена АГУ.

Mind_Control
10-08-2009, 15:49
споерд мен избора между двата модела е доста труен, те са преките конкуренти в този клас.

моята препоръка е да търсиш и двете коли едновременно, да отсееш тези които стават и тези които са бараки или не са ти по вкуса, и накрая да вземеш тази, която наистина си заслужава. естествено, където видиш по автокъщи и други модели от класа, хвърли и на тях един поглед за ориентир.

за алфата не препоръчвам само базовия 1.6 105к.с.
другите бензинови все ще се намери свестен майстор да им сложи газ.

за ауди-то 1.8 125к.с. не си спомням добре, но мисля че може с обикновена газова. ГИ ще му е перфектен със сигурност. другата препоръка е 1.9тди

п.п. не си купувай кола нов внос, с вече сложена АГУ.


Само да вметна че Алфа 147 е по- нова като концепция, а прекия конкурент на първо поколение А3 е алфа 145 след фейслифта.

Ако ще е А3 то поне да е 2-рото поколение, иначе алфа 147 (мое мнение)

Vlado_PK
11-08-2009, 01:32
Колега карал съм А3 1.9 ТДИ 110к.с. няма такава кошница в смисъл мотора е много добър но без него вичко друго е :repuke: немски недомислици гадости и т.н. пак казвам мотора много ми хареса като работа разход шум и какво ли не още но всичко друго в тази кола е меко казано отвратително поне за мен

Smeshnika
11-08-2009, 21:46
Audi А3 не е никак лоша кола,ако ти трябва просто превоз.
Но aко искаш нещо по-атрактивно си вземи AR 147.
Като цяло интериора е с няколко класи от това на А3.
За Алфите знаем,че са по-нежни коли и създавали проблеми,но коя кола не ги създава ?!?!
Също така чувам и доста негативни коментари срещу А3.
Имала твърда возия,ходовата част създавала проблеми и др.
Ако си купиш Ауди ,ще бъдеш един от хилядите притежатели на А3,а ако вземеш 147 ще си един от стотиците.

И все пак трябва да имаш паравлеске в джоба ,независимо от марката ! ! !