PDA

View Full Version : Искам да ми дадете мнение за 147



Gallardo
08-08-2009, 15:16
Такам скоро сигурно ще се очертава и аз да се заимам с кола и след ровене в мобиле щтракнах на една алфа с малко пренебрежение,но се оказа че много ми хареса.
http://www.mobilen.bg/pcgi/main.cgi?topmenu=2&leftmenu=1&act=11248781843719084&f1=details
Значи понеже съм много бос по отношение на колите, двигатели и така нататък.Искам да ми разясните някой работи.Първо гледам че е с автоматична скоростна кутия но има смяна на скоростите от волана,тоест какво имам си скорости или все едно си карам скутера в уголемен вариант.Изглежда мощничка но вие кажете ще имам ли много проблеми с тоя двигател.За разход няма да питам сигурно няма да е малък ама съм свикнал с мотора така че няма да се изненадвам.Общо взето покупката на тази алфа или подобна на нея от същия модел струва ли си?Благодаря предварително.

VFTI
08-08-2009, 15:46
След като направиш един основен ремонт, повече проблеми с мотора няма да имаш:-P:-P В раздела е адски много писано така че се разрови за 2.0 ТС...той е еднакъв и в 156 и в ГТВ и в 147...

Иначе ето една страхотна оферта за ФОРУМна 147...
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=37870

И колата ако е потдържана е много здрава и добра :)

Успех :)

Jivko7777
08-08-2009, 15:48
Такам скоро сигурно ще се очертава и аз да се заимам с кола и след ровене в мобиле щтракнах на една алфа с малко пренебрежение,но се оказа че много ми хареса.
http://www.mobilen.bg/pcgi/main.cgi?topmenu=2&leftmenu=1&act=11248781843719084&f1=details
Значи понеже съм много бос по отношение на колите, двигатели и така нататък.Искам да ми разясните някой работи.Първо гледам че е с автоматична скоростна кутия но има смяна на скоростите от волана,тоест какво имам си скорости или все едно си карам скутера в уголемен вариант.Изглежда мощничка но вие кажете ще имам ли много проблеми с тоя двигател.За разход няма да питам сигурно няма да е малък ама съм свикнал с мотора така че няма да се изненадвам.Общо взето покупката на тази алфа или подобна на нея от същия модел струва ли си?Благодаря предварително.

Да може да си я караш като нормален автоматик, но маже и да сменяш скоростите от волана...
А относно покупката точно на тази не си заслужава :)
А иначе не веднъж сме коментирали че за 147 е най-добре да си вземеш 1.9 JTD ;)

Gallardo
08-08-2009, 16:15
Да може да си я караш като нормален автоматик, но маже и да сменяш скоростите от волана...
А относно покупката точно на тази не си заслужава :)
А иначе не веднъж сме коментирали че за 147 е най-добре да си вземеш 1.9 JTD ;)
Защо точно тази не си заслужава,поясни малко като за малоумник дето до сега само мотор е карал.

hektor
08-08-2009, 16:46
Обикновенно на тези 2 литрови им са взети душите от каране.
със селеспиида ще имаш бая проблеми, ако удариш джакпота.
Наистина ако ще е 147 да е дизел!

Jivko7777
08-08-2009, 17:02
Защо точно тази не си заслужава,поясни малко като за малоумник дето до сега само мотор е карал.

Първо душата ще и взета на тази Алфа на всичкото отгоре е със селеспиид (смяна на скоростите от волана)...
Освен проблеми с този екземпляр друго не виждам...

Заключение вземи си 1.9 JTD 115 конски сили...С един един приличен чип колата ще стане около 150-160 коня и едно че ще ти харчи около 7 литра смесен разход нафтичка, което е много по малко от 2.0 TS и друго че ще върви повече...

spe4elist
08-08-2009, 17:10
Ей, дизелджиите, по-полека бре! Ще уплашите човека.

Колега, всичко е късмет. И за да си увеличиш шанса колата да е подходяща, вземи някой разбиращ от Алфи да я огледа. А ако има вариант за преглед преди покупката - най-добре!

Успех

rusiq86
09-08-2009, 10:55
Колата изглежда мн добре, само това че ще харчи доста, и че ако двг е нещо ненаред, ще имах хаберче яко. Каквото вземеш с майстор да я огледа,диагностика и така. Прилична е и то доста...и нема се плашиш.
Един приятел ми каза така"по-добре да давам пари за коалта отколкото за парфюмчета хахах"

DiStefano
09-08-2009, 11:17
то бензина тфа-онова .. се е на късмет ...
еми и при дизелите е така ..
искате да кажете че нема JTD дет да му е взета душата ли ?! има.. има .. и с дизел можеш да се вкараш
в ебати филма .. даже сюжета на дизелов "филм"
може винаги да е по-брутален от на бензинов
а относно колата .. ми .. малко кича е в повече
жанти-манти, прагове, брони ок ... ма тея бели стопове и тея тъмни прозорци .. кат Гоуф 4 от маалата малко е ...

rusiq86
09-08-2009, 11:49
Ако прозорците не са по-тъмни, в колата става страшно при топло време. за стоповете айде хубу, ама не е кич, мн добре изгледжа колата. сервиз, диагностика, ако е ок и не те бърка разход гориво вземай и свиркай :)

Gallardo
09-08-2009, 12:20
Вчера я показах на един приятел и той каза че това е в автокъщата на баща му на шефа, ще го пусна да разучи нещо дали са я бъзикали джамбазите.Чесно казано и на мен нещо не ми допадат стоповете но пък другото хубаво е направено.Харесват ми и екстрите.Разхода не вярвам да е много различен от този на сегашното ми возило.Въпреки че ми се иска ако я взема теоритично,да не правим основен ремонт.Със сигурност ще трябва да се наппави профилактика ама да не се окаже основна.За сега ще чакам и без това няма да съм в Плевен още 20 дни

SandoOne
09-08-2009, 15:41
Бензин ако си решил ще ти е по екстремиско , дизела няма да ти доставя такъф кеф откъм ускорение гледам , че мотор караш и предполагам обичаш бързите скорости .

Jivko7777
09-08-2009, 16:03
Бензин ако си решил ще ти е по екстремиско , дизела няма да ти доставя такъф кеф откъм ускорение гледам , че мотор караш и предполагам обичаш бързите скорости .

И това от къде го измисли че ЖТД-то няма ускорение :shutup:

SandoOne
09-08-2009, 17:15
Ми няма такъф ряз на високите мене това ми харесва а ако гледаш на поста човека кара мотор 2.0 ТС 147 определено ще го радва повече ако я кара бързо не може да се сравнява с 1.9 жтд но дизела ще да е по здрав мотор и по-малко ще гори :)

digitalundgrd
09-08-2009, 17:33
Ако сега щях да си купувам 147-ца щях да гледам за 1,9жтдм 150 коня фейслифтовата или в краен случай 2.0ТС

Gallardo
09-08-2009, 18:35
Мотор силно казано амаа вярно съм свикнал на голямо ускорение.Не мисля че ще се правя на състезател със алфичката повече ме интересува да не лежа под нея колкото съм си лежал под скутера например.Малко се притеснявам с тези скорости не знам как да ги нарека и това че нямам съединител.Аз кола съм карал изключително малко и ми се иска да се науча.Не като се кача на друга да я гася и да ставам за смях.Вярно е че моторите имат съединител ама ми се струва много по различно поведението от колкото при колата.

SandoOne
09-08-2009, 18:48
Ми дизела е най-добрия вариант тогава по-малко ще го правиш с 3 педала и на него се научиш после зимаш една 2.0 ка и радваш на макс :) :bouncing_smiley:

Gallardo
10-08-2009, 02:31
След като изчетох 90 процента от темите с ключова дума селеспийд установих че има много проблеми но хората все пак са доволни повечето.Имам някой тъпи въпроси например.
Добре купувам алфата и уж добре работи ама един ден решава да хвърли психика и аз съм до село Марикостиново(нямам идея даже къде се намира)не иска да превключва скоростите и какво се получава,бутандо в сервиз които май в нашата околност няма.Или мога да се прибера на автоматичен режим или там както се води без да превключвам.

Общо взето тия електроники и роботики малко ми развалят настроението.И извода ми е че май е до късмет цялата работа.Но в крайна сметка рано или късно тая джиджавка се окотва и се пати много.Това виждам от темите във форума.

Jivko7777
10-08-2009, 11:32
След като изчетох 90 процента от темите с ключова дума селеспийд установих че има много проблеми но хората все пак са доволни повечето.Имам някой тъпи въпроси например.
Добре купувам алфата и уж добре работи ама един ден решава да хвърли психика и аз съм до село Марикостиново(нямам идея даже къде се намира)не иска да превключва скоростите и какво се получава,бутандо в сервиз които май в нашата околност няма.Или мога да се прибера на автоматичен режим или там както се води без да превключвам.

Общо взето тия електроники и роботики малко ми развалят настроението.И извода ми е че май е до късмет цялата работа.Но в крайна сметка рано или късно тая джиджавка се окотва и се пати много.Това виждам от темите във форума.

Eми щом и доре сам си си направил извода, просто си вземи с ръчни скорости и да ти е мирна главата :)

fiore
10-08-2009, 19:37
Обикновенно на тези 2 литрови им са взети душите от каране.
със селеспиида ще имаш бая проблеми, ако удариш джакпота.
Наистина ако ще е 147 да е дизел!

колега ти някога карал ли си селеспийд за да твърдиш че ще има проблеми. и защо точно на двулитровите са им взети душите. Хайде да даваме разумни съвети а да не се отплесваме в запалянковщина. Кисело ви е гроздето за селеспийд .
Селеспийда е нещо което при нормална експлоатация НЕ МОЖЕ да ви изненада. Има две основни повреди които се получават и то те винаги показват симптоми преди това- Износване на хидравлична помпа( или четките и) и проблем с хидроакомулатора- сферата. Бях се зарекъл да не пиша повече за селеспийд но невежеството ме дразни( както се казва в един култов български филм
" - Каква музика е това бе Гоше?- Да ти пикая на музиката.
- Ааа , не така. Всеки който не разбира- бърза да пикае...."

Turbon
10-08-2009, 22:58
На колегата бих казал да слуша сърцето си в избора на колата.Аз смятам че като цяло си се насочил към една хубава марка автомобили,независимо дали е дизел или бензин.От много хора си чул сигурно че италянските коли са били най-скапаните и тем подобни изказвания.Аз лично не съм на това мнение и далеч се разграничавам от него.Найстина италянките имат минуси спор няма,но и останалите коли не са съваршенни.Но като почнат да говорят за немските машини какви са били и как вървели и тем подобни,и се вбесявам понякога.

А в избора ти за алфа,бих ти казал да си вземеш такава каквато ти харесва най-много.Аз си купих мойта алфа преди малко повече от месец и съм много доволен.Дизел коман рейл последно поколение дизели,върви достатъчно,харчи малко,има всички екстри :gayfight: .От гледна точка на икономия дизела е по-добро решение.Иначе класиката си е бензина.Мойто мнение за Селеспийда е че има някой работи,който са излишни в този модел кола,който не са в особенно голяма полза на клиента.Някой ще иска да ме убори сигурно.ОК може и да не съм прав,но аз за себе си съм преценил какво ще ми е най-добре.
Успех с покупката! :)

Gallardo
11-08-2009, 01:24
Така след малко ровене в мобиле и в други сайтове се ориентирах.
Тази алфа от форума е доста добра и ми харесва също и не я изключвам като вариант.
Ето вижте още няколко,които ми харесахаТези екрани в централната конзола каква роля играят,в смисъл гледам пишат в описанието TV NAVY DVD.Не знам кое от тези неща е вярно,може би няма да може да се сложи карта на БГ.За ТВ и ДВД вече не знам дали функционира като такъв ако вие сте запознати кажете екстрите на това екранче защото някакси много по хубава изглежда с него отколкото с другият вид конзола поне така си мисля аз.Благодаря ви,че ми търпите тъпите въпроси.
http://www.mobilen.bg/pcgi/main.cgi?topmenu=2&leftmenu=1&act=11246788107594971&f1=details
http://www.mobilen.bg/pcgi/main.cgi?topmenu=2&leftmenu=1&act=11247430747844154&f1=details

Dodo 155
11-08-2009, 01:31
Така след малко ровене в мобиле и в други сайтове се ориентирах.
Тази алфа от форума е доста добра и ми харесва също и не я изключвам като вариант.
Ето вижте още няколко,които ми харесахаТези екрани в централната конзола каква роля играят,в смисъл гледам пишат в описанието TV NAVY DVD.Не знам кое от тези неща е вярно,може би няма да може да се сложи карта на БГ.За ТВ и ДВД вече не знам дали функционира като такъв ако вие сте запознати кажете екстрите на това екранче защото някакси много по хубава изглежда с него отколкото с другият вид конзола поне така си мисля аз.Благодаря ви,че ми търпите тъпите въпроси.
http://www.mobilen.bg/pcgi/main.cgi?topmenu=2&leftmenu=1&act=11246788107594971&f1=details
http://www.mobilen.bg/pcgi/main.cgi?topmenu=2&leftmenu=1&act=11247430747844154&f1=details
Колега,
тази втората е много грозна ;-) Много пъти съм го казвал, че италянска кола не понася пернишки тунинг :roll2:
Иначе изглежда запазена, поне на снимките.
Другата е с куция мотор - 105 к.с.
Търси и други ...

Gallardo
11-08-2009, 01:49
Ми за първата чесно казано си прав.Втората вярно е малко прекалено.Но пък засега още нищо не съм решил а и нямам бърза работа.Каква профилактика трябва да се направи например на първата алфа със селеспиийда преди да я подкарам и каква сума ще трябва ако теоритично двигателя е наред.

rusiq86
12-08-2009, 11:32
първата не става, втората е добра. Виждам два проблема за мен: 1. задният спойлер треа да се премахне 2. разхода няма да е нисък, имай го впредвид.

SandoOne
14-08-2009, 15:33
Абе мазутници , оставете човека иска бензинка да си земе манете ги те 1.9 вървежни алфи :bouncing_smiley: