PDA

View Full Version : Стържене при спиране при Alfa Romeo 146 - идеи??



Abar7h
09-08-2009, 00:45
Здравейте колеги, отскоро имам Алфата - засега съм много доволен, но взех колата със един проблем: като спирам се чува едно гадно стържене от спирачките все едно пускам котва..... Предните дискове изглеждат добре, накладките също...та се чудя от барабаните ли е, или си има някакъв характерен проблем при този модел? Мерси предварително!

thecleaner
09-08-2009, 00:50
Въпреки че накладките изглеждат добре, може да са се скапали от седене, да са се изпекли и т.н. Ако го чуваш отпред смени си накладките и ще се оправи. Провери и се пак и обстойно дисковете и сп. апарати.

LeoVin4i
09-08-2009, 12:28
Здравейте колеги, отскоро имам Алфата - засега съм много доволен, но взех колата със един проблем: като спирам се чува едно гадно стържене от спирачките все едно пускам котва..... Предните дискове изглеждат добре, накладките също...та се чудя от барабаните ли е, или си има някакъв характерен проблем при този модел? Мерси предварително!

Виж как са отзаде накладките, че да не ги смениш заедно с барабаните :neutral: При мене така почнаха да стържат отзад, и докато се наканя направо се бяха закопали в барабана :crazy: