PDA

View Full Version : Проблем с чипосване



Leblebia
10-08-2009, 15:51
Здравейте колеги. Компютара ми е Бош 0 261 206 715
МЕ 7.3.1.НА 004 когато вържа лаптопа към компа на колата има връзка но компа на колата не позволява ремап въпреки че спазвам всички оказания подавам маса на 20-ти пин както е оказано но нещата не се случват както трябва ... ако някой от вас знае пиниза как става моля да ме открехне или да ме опътите кои да попитам
Благодаря предварително

santo_traficante
10-08-2009, 17:21
да няма после
-що ми умря бангията:grin:

ходи дай 200лв да ти я направят да не ревеш после

Leblebia
10-08-2009, 17:55
[QUOTE=santo_traficante;541617]да няма после
-що ми умря бангията:grin:

ходи дай 200лв да ти я направят да не ревеш после[/QU

Колега ако мислиш че съм направил нещо по различно грешиш ходих в сервиз където ми искаха повече от 200 лв но ефекта беше нулев и затова питам

thecleaner
10-08-2009, 19:56
Здравейте колеги. Компютара ми е Бош 0 261 206 715
МЕ 7.3.1.НА 004 когато вържа лаптопа към компа на колата има връзка но компа на колата не позволява ремап въпреки че спазвам всички оказания подавам маса на 20-ти пин както е оказано но нещата не се случват както трябва ... ако някой от вас знае пиниза как става моля да ме открехне или да ме опътите кои да попитам
Благодаря предварително

Не си отишъл в официалния сервиза за чипове, заповядай
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=31010

WhitePower
10-08-2009, 20:34
Не си отишъл в официалния сервиза за чипове, заповядай
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=31010

човека иска сам да си я направи - по голям кеф от това няма дори да си счупи главата няколко пъти

виж си кабела дали е за тва
можеш ли да свалиш стрария софтуер ???

я дай подробностти с какво как го правиш - със галето или с кое бачкаш

Bobo
10-08-2009, 20:35
човека иска сам да си я направи - по голям кеф от това няма дори да си счупи главата няколко пъти

виж си каабела дали е за тва
можеш ли да свалиштрария софтуер ???

я дай подробностти с какво как го правиш - със галето или с кое бачкаш

Абе ходил бил в сервиз бе брат ;)

WhitePower
10-08-2009, 20:38
Абе ходил бил в сервиз бе брат ;)

кой знае каде е ходил и са му качили стандартния софтуер ПАК ( като един познат ) и си е платил за тва
както казвам тунинга не е за всеки
ако страх от мечки ходиш във сервиза
ако не - влизаш в гората и нагазваш до кръста във масло и ... се почва едно ...
ама и друго е ясно - кефа цена няма

thecleaner
10-08-2009, 20:38
човека иска сам да си я направи - по голям кеф от това няма дори да си счупи главата няколко пъти

виж си кабела дали е за тва
можеш ли да свалиш стрария софтуер ???

я дай подробностти с какво как го правиш - със галето или с кое бачкаш

Аз му предлагам превантивни мерки щото ще сбъгяса тотал софтуера и после пак ще цъфне.

WhitePower
10-08-2009, 20:45
Аз му предлагам превантивни мерки щото ще сбъгяса тотал софтуера и после пак ще цъфне.

е ти нали имаше цена и за преебани екута

нека пише какво прави ако мога да го хелпна ще го направя ако не здраве да е

Bobo
10-08-2009, 20:49
е ти нали имаше цена и за преебани екута

нека пише какво прави ако мога да го хелпна ще го направя ако не здраве да е

Тати убарка цитата :wink:

Leblebia
10-08-2009, 21:00
Колеги първо благодария за проявения интерес.
Второ ниастина бях при един френд за чипа но просто нешо не се получи а точно преди мен ремапна една Е34-ка и човека си остана доволен смисал 4е не е аматьор ... утре ше добавя инфо точно с какви джаджи се пробвахме да направим и недейте да ме смятате за пълен некадърник...моля

П.С. Благодаря за предложената помощ!!!

santo_traficante
10-08-2009, 21:02
ми щом си кадърен:notworthy:направи сервиз:Lkingsmiley:

Bobo
10-08-2009, 21:04
Ще има плач при първи чип на 1.6 Алфа :gayfight:

Leblebia
10-08-2009, 21:09
Звъннах на приятелчвто да го питам с какво работи
С немско ГАЛЕТО 1280 не със старото 1260

---------- Post added at 18:07 ---------- Previous post was at 18:06 ----------

Късно брат ве4е си имам

---------- Post added at 18:09 ---------- Previous post was at 18:07 ----------


ми щом си кадърен:notworthy:направи сервиз:Lkingsmiley:

Късно брат имам сервиз от доста време

oem
10-08-2009, 22:28
Звъннах на приятелчвто да го питам с какво работи
С немско ГАЛЕТО 1280 не със старото 1260

---------- Post added at 18:07 ---------- Previous post was at 18:06 ----------

Късно брат ве4е си имам

---------- Post added at 18:09 ---------- Previous post was at 18:07 ----------



Късно брат имам сервиз от доста време

Galletto 1260 искаш да кажеш. Старото е 1250.

И сигурни ли сте, че подавате +12 в. точно където трябва?

И внимавайте какъв файл му качвате! Можете ли да изчетете оригиналния файл?

Изобщо прочита ли се ЕКУ-то? Кога дава грешка? При натискане на Write ECU? Каква грешка дава?

Аз моята с 1250 си я флашвам. Имам и 1260, но не съм я закачал на Алфата все още.

EDIT: Aaaaa и моите и двете са китайски и до сега да не запише такъв случай не е имало :)

И да те посъветвам! Ако мислиш да записваш файлове купени от ebay, obdcar.com или подобни по-добре изобщо не се занимвай. Иди при Бобо, доволен ще останеш :)

Leblebia
11-08-2009, 10:16
http://www.bg.powerchip-germany.de/ Това е сайта на хората чийто фаил възнамврявам да пиша а относно галето 100% е 1280 и не иска еку-то да се легитимира не дава да се чете и не дава да се пише

oem
11-08-2009, 10:33
http://www.bg.powerchip-germany.de/ Това е сайта на хората чийто фаил възнамврявам да пиша а относно галето 100% е 1280 и не иска еку-то да се легитимира не дава да се чете и не дава да се пише

Аз незнам да има Галето 1280. Както и да е. Но ти пак не каза свързва ли се въобще с ЕКУ-то? Идентифицира ли го? Прочиташ ли му характеристиките? Трябва да му разчиташ H/W, S/W number, data of write, checksums... като натиснеш Read ECU какво се случва?

WhitePower
11-08-2009, 10:34
http://www.bg.powerchip-germany.de/ Това е сайта на хората чийто фаил възнамврявам да пиша а относно галето 100% е 1280 и не иска еку-то да се легитимира не дава да се чете и не дава да се пише

е проблема е във комуникацията , щом не се чете
пробвай както вика колегата със по старата версия на галето и ако не стане .....

S_G_M
11-08-2009, 10:39
Моята количка я купих готова чипната. Чипа бил правен в Германия , тоест програмата е пращана по скайп , от някой си Бреизар .Ама не съм доволен и смятам скоро да я дам на по-компитентните в тази област.

oem
11-08-2009, 10:43
Пробвай с 1250! И 1280 такова гале няма! Ти се мъчиш с 1260 най-вероятно.

santo_traficante
11-08-2009, 12:22
Моята количка я купих готова чипната. Чипа бил правен в Германия , тоест програмата е пращана по скайп , от някой си Бреизар .Ама не съм доволен и смятам скоро да я дам на по-компитентните в тази област.
Брезел:static:/Богомил/
те половината тунингисти бачкат с негови програми

Leblebia
11-08-2009, 13:02
ДА фаила ми го праща брезел и да галето е 1280 .... но като му дам да чете еку-то за една секунда уж го прочита и после ми дава да върнаконтакта но дефакто нищо не е прочетено

oem
11-08-2009, 13:12
Прочитането не става за 1 секунда. Нещо имаш проблем в комуникацията. Дори индетифицирането трае повече от секунда. А прочитането на софтуера е поне 6, 7 секунди. Трябва да почне да ти пълни процентите долу. И в полето трябва да ти пишекакво точно прави в момента. Вземи направи скрийн шот да видим.

Bobo
11-08-2009, 13:47
Прочитането не става за 1 секунда. Нещо имаш проблем в комуникацията. Дори индетифицирането трае повече от секунда. А прочитането на софтуера е поне 6, 7 секунди. Трябва да почне да ти пълни процентите долу. И в полето трябва да ти пишекакво точно прави в момента. Вземи направи скрийн шот да видим.

Аве я остави хората;) работят с 1280 и чип от брезел :D

oem
11-08-2009, 13:49
Аве я остави хората;) работят с 1280 и чип от брезел :D

Да :) И ти си прав!

S_G_M
11-08-2009, 13:49
Незнам колко са хората с неговия чип , но аз определено не съм доволен.Смятам някое ангелче да ми пипне количката :static:

Bobo
11-08-2009, 13:52
Незнам колко са хората с неговия чип , но аз определено не съм доволен.Смятам някое ангелче да ми пипне количката :static:

Демек ше си пратиш колата на небето ли :D

oem
11-08-2009, 13:55
Незнам колко са хората с неговия чип , но аз определено не съм доволен.Смятам някое ангелче да ми пипне количката :static:

Bobo е твоя човек :) Не знам какво и как прави, не съм го виждал, но живия пример съм аз, че съм пробвал поне 5 различни файла вече на Бобо е 6-тия или май 7-мия не помня вече. 2 бяха павена тука в БГ другите руски и италиански, и нищо. Вървеше колата ама не баш. Понякога при пълна газ едни черни кълбете излизаха от зад с единия от файловете, с други пък се чудеше да тръгне ли да спре ли... от как сложих на Бобо файла мотора утихна, работи много спокойно, и ускорява много добре и в ниските и във високите!

S_G_M
11-08-2009, 14:01
Още и е рано . По старите са с предимство :evil:

oem
11-08-2009, 14:48
Още и е рано . По старите са с предимство :evil:

Това малко не се разбра.

S_G_M
11-08-2009, 14:57
Няма значение :flirt: . Просто споделям че не съм доволен от чипчето на въпросния Бреизър (или както е там ) .Когато ми сложат новия чип , ще споделя какви са разликите.

Leblebia
11-08-2009, 15:56
Пак се включвам своевременно с подходящото инфо.
Това че някои не е чувал за Галето 1280 си е негов проблем защото то не само съществува но и въпросния сервиз работи с него от една година и има над 30 направни коли от различни марки и модели с същото Галето(включително и Fiat Punto 1.2 16V sport '01).В пдф файл е дадено как се слага 20 пин от А конектора на компа към "масса"(на български пак си е маса а не е +12)след което при стартирането на ЕОБД програмата изписва да се направи точно това да се сложи 20 пин на маса след което му щракаш ОК после веднага след една секунда изписва да изключиш от контакт за 10 секунди,после да включиш и след 10 секунди да продължиш,след като се направи така след 1 секунда изписва че е прочело и да изключиш от контакт е даааа ма то всъщност не е записало никакъв файл поради простата причина че когато го записваш компа те пита къде да го запише и е логично че нищо не е направено по колата а колегата не ме е и лъгал че е направил нещо а и пари не ми е искал.Кабела си е ок всичко си е ок просто не дава да се ремапне и това си е.Мисля си да не би да е по стар компа и за това да не дава да се отвори и да се чете и пише върху него ?
Вие как мислите

Bobo
11-08-2009, 15:59
Пак се включвам своевременно с подходящото инфо.
Това че някои не е чувал за Галето 1280 си е негов проблем защото то не само съществува но и въпросния сервиз работи с него от една година и има над 30 направни коли от различни марки и модели с същото Галето(включително и Fiat Punto 1.2 16V sport '01).В пдф файл е дадено как се слага 20 пин от А конектора на компа към "масса"(на български пак си е маса а не е +12)след което при стартирането на ЕОБД програмата изписва да се направи точно това да се сложи 20 пин на маса след което му щракаш ОК после веднага след една секунда изписва да изключиш от контакт за 10 секунди,после да включиш и след 10 секунди да продължиш,след като се направи така след 1 секунда изписва че е прочело и да изключиш от контакт е даааа ма то всъщност не е записало никакъв файл поради простата причина че когато го записваш компа те пита къде да го запише и е логично че нищо не е направено по колата а колегата не ме е и лъгал че е направил нещо а и пари не ми е искал.Кабела си е ок всичко си е ок просто не дава да се ремапне и това си е.Мисля си да не би да е по стар компа и за това да не дава да се отвори и да се чете и пише върху него ?
Вие как мислите

Ми ние сме тъпи и незнаеме кво е 1280 така че питай момчето дето е написало 30 коли с него :flirt:

oem
11-08-2009, 16:21
Пффф... големи сте специалисти бе. Ние тука няма как да помогнем. Не ги разбираме тиа нови технлогии 1280 не сме го чували. Сори. :online2long:

Leblebia
11-08-2009, 16:35
Пффф... големи сте специалисти бе. Ние тука няма как да помогнем. Не ги разбираме тиа нови технлогии 1280 не сме го чували. Сори. :online2long:

Колега не се правя на интересен а искам да си реша проблема сори ако съм засегнал някои ... ОК пратете ме при някои кото ще ми чипне колата с 1260 да го питам колко пари ше ми иска и кви параметри ще ми предложи

oem
11-08-2009, 16:37
Бобо! Дето е писал над моя пост. Пиши му или му звънни и се разберете.

Leblebia
11-08-2009, 16:47
Бобо! Дето е писал над моя пост. Пиши му или му звънни и се разберете.

Благодаря ще пиша