PDA

View Full Version : Колеги трябва ми малко помощ!!!



teodor80
13-08-2009, 18:47
Преди месец ми се скапа компресора на климатика и от тогава не мога да си наглася пистовия ремък.Има една ролка със пружина на нея ако оставя ремъка по слаб тази ролка дрънчи дразнещо.Ако го натегна повече къса ремъка.Та ви моля да проверите ако ви е възможно колко ви е натегнат ремъка.Става въпрос за тази ролка която е ексцентрична на нея има две дупки да ми кажете от коя страна на болта се падат тия дупки,а болта е този с който се захваща ролката.Ролката се намира между денферната шайба и компредора на климатика долната ролка.И ако има желаещи да ми помогнат нека пишат поне трима да видим дали е еднакво при всичките положението на ролката.

gigi
14-08-2009, 13:33
Колега прочети тук
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=37147
Ако не се ориентираш ще се опитам по ясно да обясня.

teodor80
14-08-2009, 19:32
Проблема се реши.След направата на нови втулки.Старите са бяха износили.Става въпрос за ролката която е с пружината.Втулките са м/у големия болт без резба и корпуса на обтегача.И по важното-брат ми схвана и регулировката.На самия корпус има една дупка над ролката точно.След като се свали ролката с помоща на щанга на долу през тази дупка се прекарва болтче докато влезе в дупка отзад механизма.След това се натяга и ексцентричната шайба колкото да обере ремъка достатъчно и е готово.Няма шумове нито вибрации.

gigi
14-08-2009, 22:20
Проблема се реши.След направата на нови втулки.Старите са бяха износили.Става въпрос за ролката която е с пружината.Втулките са м/у големия болт без резба и корпуса на обтегача.И по важното-брат ми схвана и регулировката.На самия корпус има една дупка над ролката точно.След като се свали ролката с помоща на щанга на долу през тази дупка се прекарва болтче докато влезе в дупка отзад механизма.След това се натяга и ексцентричната шайба колкото да обере ремъка достатъчно и е готово.Няма шумове нито вибрации.

Браво колега ето това е метода на натягане, обяснил си го много добре, аз съм малко слаб в обясненията. А втулките найстина се скапват и дано направените изкарат повече.

Bobo
14-08-2009, 22:28
Браво колега ето това е метода на натягане, обяснил си го много добре, аз съм малко слаб в обясненията. А втулките найстина се скапват и дано направените изкарат повече.

Да добре е само дето като се скапят втулките обтягащия механизъм вече е толкова амортизиран че очаквайте пак в скоро време включване от обтегача ;)