PDA

View Full Version : Почистване кожен салон



Getzata
13-08-2009, 19:19
Здравейте колеги.
Искам да попитам нещо много елементарно, но като не знае човек...:-)
Ще ми кажете ли с какъв препарат мога да почистя от мръсотия кожения салон на колата? Нещо не можах да намеря подобна тема из форума, дано не ви занимавам с глупости отново :comphits:

Също ме интересува, с какво и как, и къде може да се чисти тапицерията на тавана? Изобщо съществува ли подобна услуга?

Благодаря за отделеното внимание!

fred
13-08-2009, 19:30
Има такива теми, виж и с търсачката.
Можеш да почистиш тавана и другите тапицерии с различните авто препарати, които продават.Важното е при пръскане излиза една пяна, която се оставя да подейства и се изчиства, има такива най различни марки по автомагазините, хит, практикер, метро, бензиностанциите и т.н.Тоест не се ползват течности, за да не повредят тъканите и да не провиснат разните тапицерии.
Не знам с какво си изцапал кожата, но нормално се почиства с продуктите за кожа, които се продават в същите магазини.Ако имаш надрасквания може да потърсиш в по скъпите магазини за обувки има бои на Саламандър с много специфични разцветки, има и други марки също.
Добри на продуктите на Търтъл, тия, които имат нарисуван костенурка, Сонакс и други има.

rusiq86
13-08-2009, 19:50
Моята я съхранявам и почиствам с препарат на търтъл, закупен е от практикер, за кожа, бежова течност е...за тавана става и с обезмаслител на меглио например пръскаш и търкаш :) наслука

Turbon
13-08-2009, 20:02
Аз чистя с едни специялни кърпички за кожа (немски,но им забравих името) ,който ги закупих от Бриколаж.

rusiq86
13-08-2009, 20:11
Ефектът от кърпичките, знам ги, има ги и по мн бензиностанции. Може мараката да е Nargin.

digitalundgrd
13-08-2009, 20:29
За кожа мога да похваля препарата на СОНАКС...в черна опаковка, а самият препарат е кремообразна бяла течност...Почиства, омекотява и подхранва кожата...Възвръща и ЕСТЕСТВЕНИЯ аромат на кожа, а не да я ароматизира, което лично мен повече ми харесва!!!!

mik mik
13-08-2009, 20:55
на търтъл не е хубав препарата.... ползвал съм го 3-4 пъти и не ми изчиства кожата- светло сива е и си личи много мръсотията.... иначе препарата съм го пробвал на черния кожен диван вкъщи и там резултата беше приятен но от салона в колата не останах никак очарован....

digitalundgrd
13-08-2009, 21:54
Да, за търтъла ми прави "лъскави" седалките, но не чисти! Аз съм с бежова кожа....Общо взето, ако искате вече съвсем ТОП - има една серия на БМВ някаква пяна и лосион за почистване на кожата, ама си беше цифроманийка 60-70лв... :)

http://www.bmw.bg/bg/bg/owners/accessories/seasonal_campaigns/spring_2009/care_products.html

pinko
13-08-2009, 23:01
Един майстор на кожени тапицерии ме светна - след като почистите кожата с разните кърпички, спрейове или каквото се сетите, е добре да се смаже и омекоти. И това става страхотно добре с най-обикновен крем Нивеа - заради ланолина, който съдържа.

Вечерта намазвате седалките тъничко и сутринта забърсвате, ако някъде не е попило. След два-три пъти кожата става мека и приятна, гънките се изглаждат. И изобщо не изглежда мазна или лъскава - всичко попива. И на Джипа, и на 156-цата я мазах няколко пъти и сега изглежда перфектно - особено на джипа, която на места се беше втвърдила като ламарина от слънцето - сега е мека като ръкавица;-)

рали
13-08-2009, 23:56
бебешко тоалетно мляко не пиши глупости

rady156
14-08-2009, 00:07
Когато си взех колата кожата беше мръсна и един приятел в испания, който до скоро имаше автомивка ми я изчисти със обезмаслител търкайки със не много твърда четка и без голям натиск. Не е хубаво препарата да стои дълго време особено ако е силен като меглио. След това кожата става малко твърдичка, но както и PINKO каза и моя приятел ми каза, че крем нивеа е перфектен за омекотяване и против напукване, но той ми я напръска със някакво мляко и така омекна доста. А иначе сега си я чистя със един продукт, който не съм виждал в БГ, но му забравих името.

164 td
14-08-2009, 01:25
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=397675#post397675