PDA

View Full Version : Number Plate Lights Failure - Alfa 147



DiStefano
14-08-2009, 15:49
След посещението в автомивката след 2 км се появи
на дисплея ето това съобщение :

"Number Plate Lights Failure" -

прочетох тази тема

http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-147-156-and-gt/140771-help-number-plate-light-failure-but-lights-are-on.html

разбирам че става въпрос за осветлението на номерата
ама и мойте светлини са си ОК ...
тъй като във форума не намерих подобен проблем
ако някой знае и му се е случвало да сподели ...
дали като поизсъхнат ше се опраи грешката
или да ода в сервиза .. ?!

oem
14-08-2009, 16:00
Най-вероятно са се понавлажнили и се е променило съпротивлението към модула. Виж, извади ги и ги подсуши и виж от де влиза вода. И при мен така беше влезнала водичка и крушката свети, а ми показва и че имам изгоряла крушка. Имах пукнатина в самото фарче на и го лепих. Ама мен ме бяха ударили от зад и от там имам пукнатина. Виж при теб ако няма може в буксичката нещо... знам ли...

DiStefano
14-08-2009, 16:08
абе те светат ама ... сега ше слезна да ги оправа

delphi
14-08-2009, 21:31
при мен я имаше същата аларма, с почукване по едното плафонче се оправяше

DiStefano
14-08-2009, 21:33
при мен я имаше същата аларма, с почукване по едното плафонче се оправяше

еми аз докато слязох да ги видя .. явно бяха изсъхнали вече и проблема го няма ..

digitalundgrd
14-08-2009, 22:05
пфф бели кахъри...при мен като се почне едно писукане предни габарити, тия на номера от зад, някой път като мина през дупка пищи, че не ми работи фара за мъгла отзад...., да ама не...като ги пусна всичко си свети без никакви проблеми....Талянска работа!!

fred
14-08-2009, 22:11
Принципно може и да свети, но може да не прави добър контакт, аз имах подобен проблем, като пусна мигач и ми присветва на таблото че има изгоряла крушка, отидох при един жичкаджия и за 10 лв го оправи.Проблема беше липсата на добър контакт.

spe4elist
14-08-2009, 22:42
Разбрахме за проблема и за решаването му! Но с това заглавие, никога няма да излезе инфо от търсачката. Жалко!