PDA

View Full Version : Гадни дупки...ама общината ще си плати...



pinko
24-02-2006, 22:36
Днес към 4 часа следобед ми се обажда приятелката ми, дето съм и дал Уното да го кара.

Идвай, колата се счупи!!!

Как така се счупи бре? Ми в една дупка скочих и колелото хлътна и колата не ще да върви.

Мятам се на Капата и газ до Хладилника, там на левия завой за Зоологическата седи отстрани милото розово Уно, якоооооо наклонено напред и настрани, предно ляво колело почти се скрило в калника. До него стои Мариана и се чуди кво стаа. Станало бахти задръстването, там нали едни рейсове завиват, лудница и половина. Качих се в Уното и с зверско чегъртане го преместих отстрани, гумата направо се пързаля по подкалника, не можах да разбера кво точно е станало, ама имаше парчета от пружина по асфалта.

И сега следва интересното - обаждам се на КАТ и искам да дойдат, за да напишат протокол за Каското. Тия почнаха да се офлянкват, имало много катастрофи, дъжд валял, нали разбирате. Аз им казах че кръстовището на Хладилника е задръстено и докато не дойдат, ще стоя там и ще снимам и утре снимките ще са по всички вестници, (това поне не ми е проблем да го организирам), а и ще ги изтипосам в новия брой на АутоБилд. Като чуха това, веднага довтасаха куките, обаче - за да напишат протокола, искаха всички документи на колата, вкл. и оригиналната полица за ГО. Тя не беше в Уното, само стикера и картончето, ама не били достатъчни. И си тръгнаха педерасите, като донеса полицата пак да ги извикам.

Айде пак на Капата, газ до Кокаляне, взех полицата и се връщам, пак им звъня(вече беше станало 18,30.) Дойдоха след час и половина и написаха протокол, абе една камара хартии.

Така с цената на около 4 часа загубено време имам протокол, застахователите ще поправят Уното и ще си осъдят скапаната община за парите.

Мамка им...не ги жалете като си потрошите колите по дупките :twisted:

gigi
25-02-2006, 00:52
Поздравления за търпението което си имал. Нека плащат тия мишоци сега. :evil: Дано повредата не е голяма, че и без длуго си е разправия

georgyg
25-02-2006, 19:41
И другия път си носи поллицата за ГО, защото полицията не ти е виновна.

А инече просто не знам кога ще оправят пътищата, карам всеки ден по Околовръстното и е направо ужас, а на Черни Връх между хладелника и Околовръстното е УЖАС, просто можеш да си оставиш половината кола там!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Застрахователите трябва да съдят общината :!:

Crusader
25-02-2006, 19:53
И другия път си носи поллицата за ГО, защото полицията не ти е виновна.

А инече просто не знам кога ще оправят пътищата, карам всеки ден по Околовръстното и е направо ужас, а на Черни Връх между хладелника и Околовръстното е УЖАС, просто можеш да си оставиш половината кола там!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Застрахователите трябва да съдят общината :!:

Да ве а плана на къщата да го нося ли и него, за какъв х#й ми олепиха цялото предно стъкло със стикери!
Аман от бумащина!

А за другото съм съгласен - трябва да се съдят и общините и агенция "Пътища" за всеки изкривен носач и за всеки скъсан болт, джанта, гума и т.н. иначе тия гашници няма да си мръднат пръста!

Dodo 155
26-02-2006, 01:12
Е нали си имаме нов кмет вече :roll: Или май нов лакей :lol: :lol: :lol:

Нека си плащат за всяка дупка, пък може така да им излиза и по-евтино :roll:

Kostadin
27-02-2006, 08:19
Мамка им...не ги жалете като си потрошите колите по дупките :twisted:
и аз така викам :evil: оня ден карам си гледам локва намалих почти до 0 и леко минавам през локвата понеже нали се сещате, че незнам какво ме чака в нея и затова бавно минавам и изведнъж половината кола се скри :shock: :evil: след миг изплува а след малко пак се скри само че задната половина :shock: не ми се слизаше да меря дълбочината на тази нефтена сонда защото локвата си беше доста голяма и щях да се измокря, нооо това беше нещо брутално :evil: :evil: :evil:

нидобърски
27-02-2006, 17:20
[quote="Crusader"][quote="georgyg"]И другия път си носи поллицата за ГО, защото полицията не ти е виновна.



Да ве а плана на къщата да го нося ли и него, за какъв х#й ми олепиха цялото предно стъкло със стикери!
Аман от бумащина!

Документи, които трябва да носи всеки водач на МПС (според мен) са-броЙ:

1. Свидетелство за управлвние.
2. Талон.
3. Талон на автомобила.
4. Талонче за преглед.
5. Стикер за преглед.
6. ГО-стикер
7. ГО- другото от стикера.
8. ГО-полица.
9. Минетка-стикер.
10. Минетка-другата част.
11. Лична карта.
12.13.14 Ако имаш газова незнам още какви простотии..........
15.16.17. кръвна проба, анален секрет и още не знам кво......



Е ПА мога ли ПА да им еба МАМАТА!!!!!! :evil: :evil: :evil:

pinko
08-03-2006, 21:40
Днес си взех Фиатчето от сервиза.

Счупила се е пружината, тя се е изметнала и макферсона е потънал вътре в нея, изкривен е бил самия ботуш на макферсона, скъсали са се и разните му там тампони и лагера горе в бомбето, единия кормилен накрайник бил крив.

Нов макферсон, нова пружина, нов лагер на макферсона, нови кормилни накрайници, нов тампон на бомбето(частите оригинални от Вантотрейд), труд+стенд на предницата = общо 580 лева без малко, една стинка не съм платил.

Отделно пътната помощ била още около 30 лева, тия пари също ги поема застрахователя.

Абе над 600 лева всичко.

Каското на Фиата за цялата година е 160 лева.

Много съм доволен от ЗК Витоша.

gigi
08-03-2006, 23:20
Това е добра новина колега. :bravo:

Genata
11-03-2006, 16:23
Това е добре, че ще ти платят. Аз спуках гума в една дупка в края на януари. Стоически изчаках полицаите да ми напишат протокол. Като отидох на оглед застрахователя (ДЗИ) каза че ще ми признаят гумата на 80%, а тя си беше чисто нова - на един месец и не повече от 1500 км.

Вчера им звъня на гадовете да ги питам, защо още не са ми превели парите и ми отговарят, че имам отказ по незнайни причини - в понеделник ще ходя да вдигам скандали. В карйна сметка става въпрос за 140 лв, а съм им платил 6 пъти повече.

pinko
11-03-2006, 16:57
Това е добре, че ще ти платят. Аз спуках гума в една дупка в края на януари. Стоически изчаках полицаите да ми напишат протокол. Като отидох на оглед застрахователя (ДЗИ) каза че ще ми признаят гумата на 80%, а тя си беше чисто нова - на един месец и не повече от 1500 км.

Вчера им звъня на гадовете да ги питам, защо още не са ми превели парите и ми отговарят, че имам отказ по незнайни причини - в понеделник ще ходя да вдигам скандали. В карйна сметка става въпрос за 140 лв, а съм им платил 6 пъти повече.

В какъв смисъл ще ми платят?

За разправиите и загубеното време няма да ми платят.

Иначе, за поправката на колата нищо не съм плащал, от сервиза са я взели, поправили са я и ми се обадиха да отида да си я взема, толкоз.

Подписах се, че я приемам поправена и готово.

Когато я взимах, попитах шефа на сервиза колко е излязъл целия масраф и той ми показа сметката, която ще изпрати на застрахователите.

Аз една стинка не съм плащал.

Трябва да се подбират застрахователите, аз от години съм адски доволен от Витоша.

Мутренските застрахователи ги избягвам, ако ще и наполовина по-евтино да е при тях.

ДЗИ също са мутрички, виж кво се случи със собственика...

Mury
12-03-2006, 13:12
Браво колега радвам се за теб но аз лично предпочитам аз да си правя колата и да си взема парите на ръка и затова съм доволен от Булинс пък и колите не им ги пипат :wink: :wink:

DiStefano
12-03-2006, 18:06
Мамка им...не ги жалете като си потрошите колите по дупките :twisted:
и аз така викам :evil: оня ден карам си гледам локва намалих почти до 0 и леко минавам през локвата понеже нали се сещате, че незнам какво ме чака в нея и затова бавно минавам и изведнъж половината кола се скри :shock: :evil: след миг изплува а след малко пак се скри само че задната половина :shock: не ми се слизаше да меря дълбочината на тази нефтена сонда защото локвата си беше доста голяма и щях да се измокря, нооо това беше нещо брутално :evil: :evil: :evil:

Къде това бе бате ? .. на Устрем до тролейното може и прав човек да зачезне под водата ... а пък колко шахти стоят без капаци ...