PDA

View Full Version : 147 1,9 jtd - въпрос за аларма и застраховане



tosharky
15-08-2009, 23:36
От днес моята приятелка е горда собственичка на Алфа Ромео 147 1,9 jtd 2001 г. Колата си има вградена аларма, но доколкото е разбрала тя, алармата е безшумна и имало накакъв начин да се активира и да пищи като нормалните аларми. Наистина ли може да се направи подобно нещо, защото на мен ми звучи малко странно? Освен това в блока й долу има алармаджия, който й отказал да слага аларма, защото било сложно с този модел и можело да създаде проблеми. Въпросът ми е: ако някой знае и го е направил/пробвал възможно ли е да се застрахова колата с наличната аларма и ако не наистина ли е толкова сложно и може да създаде проблеми? Благодаря предварително на всеки който може да помогне със съвет или знае нещо по въпроса.

opala147
15-08-2009, 23:42
Ами моята е същата. При мен застрахователя поиска 2ра аларма, но може другите да не искат. По въпроса със слагането наистина май е сложно защото при мен малко се изложиха в Бош. Иначе стана!

Dodo 155
16-08-2009, 11:19
На мен не са ми иsкали 2-ра аларма.
Застрахователят не го интересува дали пищи, а дали има имобилайзер - блокаж на запалването.
В повечето страни от Европа са забранени звуковите аларми, скоро може и тук да стане така и тогава ми е интересно какво ще искат застрахователите 8-)
Сигурен съм, че и най-скъпата аларма е по-скапана от завоския Code2 8-)

p.s. Честито на приятелката ти ;) Да си я кара със здраве!

hektor
16-08-2009, 11:33
Колега, отиди при Румбата, до него има един факир - Венелин се казва. Той ще ви даде пълна инфо и евентуално да сложи проформа аларма. Наистина голяма беля е да се слага аларма на 147ците, особено ако алармаджията не е слагал до сега на такъв модел.
Беля в смисъл ако човек не е подготвен какво го очаква, може много бързо ( след 3 часа ) да увисне до кривата круша.
Много жици много нещо!!!!!!!!!!!!1:gruebel:

Ilko Ivanov
16-08-2009, 22:03
Няма нищо сложно в монтажа на аларма на 147-ца. Просто трябва да отидеш при човек дето знае какво прави.
Много застрахователни фирми искат алармата да "... има налична светлинна и звукова сигнализация...".

raiders
16-08-2009, 22:32
Честито и от мен колега, сега за алармата зависи точно каква е, аз съм застраховал и с фабрична аларма, но съм имал проблеми с други на 166 примерно, но каквото и да трябва може и по-късно след маркирането да се сложи алармата, ако искаш пиши на лично да ти кажа и за друг евтин вариант, е зависи и къде ще я застраховаш с което също мога да съм полезен

mik mik
17-08-2009, 13:46
и аз не съм слагал допълнително аларма като я застраховах ;)

Burkan
13-07-2011, 18:27
Не искат да ми направят каско без аларма, не искам да слагам, или ако се слага да не е отделна, а нещо което се управлява от ключа. Ако не стане може ли по някакъв начин начин да се излъжат застрахователите? И как стоят работите с тези "интерфейсни" аларми?

Jivko7777
13-07-2011, 19:03
Не искат да ми направят каско без аларма, не искам да слагам, или ако се слага да не е отделна, а нещо което се управлява от ключа. Ако не стане може ли по някакъв начин начин да се излъжат застрахователите? И как стоят работите с тези "интерфейсни" аларми?

Е как мене като ме питаха аларма има ли да има и преминаваме към следващия въпрос ;)
някой тръгнал да я гледа има или не ;)

Ladjov
13-07-2011, 19:05
от моя застраховател знам че на коли след 2001 не се иска аларма за автокаско . А иначе алармата може да се вгради към ключа .

DiStefano
13-07-2011, 19:43
от моя застраховател знам че на коли след 2001 не се иска аларма за автокаско . А иначе алармата може да се вгради към ключа .

Алармата не се вгражда към ключа. Физически е невъзможно. Алфа 147 има CAN шина, която е фабрично отключена и без проблем може да се монтира интерфейсна аларма, която се програмира предварително със софтуер за съответния автомобил. Идеята е да се ползват бутоните на фабричния ключ за поемане под охрана, паник и снемане от охрана. Индикациите светлинни и звукови също ще ги има. Удачен вариант, а и евтин е Portman AM308. Монтажът става буквално за 20 минути.

ето тук има инфо за нея

http://portman-usa.com/downloadpdf/AM308.pdf

Burkan
13-07-2011, 20:43
Всъщност, Аз съм застрахователен агент. Правя застраховки. До тази година каското ми беше в компания, която не искат нито аларма нито маркировка (доста добра оферта), но имат политика, че не вкарват коли над 8 години в доверен сервизи, изплащат пари сам да се оправяш. Та тази година искам да си го направя в БулИнс, защото имат хубави доверени сервизи и няма значение колко е годишна колата, а брокерката ми каза, че тези дето снимат колата били "големи тапаци", и нямало как да мина и нямало кво да се направи. Утре ще отида да пробвам какво е положението и ще видим. Иначе "Портмана" като идея ми харесва и цената си я бива.

Ilko Ivanov
13-07-2011, 22:27
Алармата не се вгражда към ключа. Физически е невъзможно. Алфа 147 има CAN шина, която е фабрично отключена и без проблем може да се монтира интерфейсна аларма, която се програмира предварително със софтуер за съответния автомобил. Идеята е да се ползват бутоните на фабричния ключ за поемане под охрана, паник и снемане от охрана. Индикациите светлинни и звукови също ще ги има. Удачен вариант, а и евтин е Portman AM308. Монтажът става буквално за 20 минути.

ето тук има инфо за нея

http://portman-usa.com/downloadpdf/AM308.pdf

Този модел точно не видях къде се свързва пo CAN.
Който успее да върже този модел на 147-ца за 20мин.
бих му платил 5(пет) пъти колкото иска за монтаж...
Тези дето работят по КАН са малко по-скъпички.

П.П. Не казвам, че не става тази аларма на 147-ца, но съвсем не е толкова лесен монтажа най-малкото физически. Иначе работи добре за парите си.
Пиша го това, да не се чуди колегата като му поискат някаква сума за монтаж...

morfius
13-07-2011, 23:43
Какво значи безшумна, че не пищи при заключване и отключване ли?

Най-лесно е да се заключи колата от бутона, да се отключи с ключа и да се чуе алармата ако изобщо има такава... и застрахователя копче не може да каже на подобна демонстрация.

DiStefano
14-07-2011, 11:29
Този модел точно не видях къде се свързва пo CAN.
Който успее да върже този модел на 147-ца за 20мин.
бих му платил 5(пет) пъти колкото иска за монтаж...
Тези дето работят по КАН са малко по-скъпички.

П.П. Не казвам, че не става тази аларма на 147-ца, но съвсем не е толкова лесен монтажа най-малкото физически. Иначе работи добре за парите си.
Пиша го това, да не се чуди колегата като му поискат някаква сума за монтаж...

Не съм споменал никъде, че работи по CAN AM308.
Посочих я като алтернатива, явно не съм се изразил добре ..
аз мога да я монтирам за 20 минути сам, а също и колегата spetsnaz_147 - неколкократно сме инсталирали такива

Ilko Ivanov
14-07-2011, 21:33
Малко офф...
Готов съм да се обзаложа, че за 20 минути не можеш да я вържеш и на 156-ца преди вътрешния фейс, дето е по-лесно.
Говорим за пълноценна работа (иммо, комфорт и т.н.) като алармена с-ма, а не и като отключиш от ключалката да сваля охраната.
Като се видим пак може да си поспорим на живо.

Успех на колегата при избор и монтаж на аларма.

DiStefano
14-07-2011, 22:40
Малко офф...
Готов съм да се обзаложа, че за 20 минути не можеш да я вържеш и на 156-ца преди вътрешния фейс, дето е по-лесно.
Говорим за пълноценна работа (иммо, комфорт и т.н.) като алармена с-ма, а не и като отключиш от ключалката да сваля охраната.
Като се видим пак може да си поспорим на живо.

Успех на колегата при избор и монтаж на аларма.

Е .. обемни датчици ако трябва да се пускат или фабрични такива ако има да се интегрират към нея и допълнително окабеляване или пък специални блокировки .. ДА за 20 минути абсурд . Говорех за основните функции, които са да следи сигналите за open/close. Ако говорим за пълноценна работа една CAN аларма обаче примерно на Digital Systems DS410 на Алфа 159 с все екстри - най-високото ниво на оборудване са точно 3 жици плюс програмирането, което отнема 10 секунди - избор на параметър, аудибъл конфирмейшън и комфорт - 20 минути са предостатъчни. Идеята като цяло на постовете ми е, понеже форума е за взаимопомощ и съвети да ориентирам колегата кое как се прави и колко време отнема и какво струва, макар за цени да не говорим тук, защото повечето гаражни "алармаджии" злоупотребяват с крайния клиент.

Burkan
15-07-2011, 11:31
Всъщност както каза колегата Живко положението е такова "-Имаш ли аларма? -Имам!". а при маркировката и снимането където си мислих че евентуално може да се провери, никои не гледа. Благодаря на колегите за помощта за аларма, за радост няма да ми се наложи да слагам.

morfius
15-07-2011, 12:25
Добре де, не си ли направихте поне експеримента да отключите колата с ключа като преди това е заключена през бутона и да отворите вратата... ?

Burkan
15-07-2011, 17:51
Да, разбира се, че съм пробвал, но за съжаление на Масимо Мазела (бившия собственик) му се е досвидяло за аларма.:butt: