PDA

View Full Version : Блоу оф...



MogaTa
17-08-2009, 12:52
колеги един въпрос, малко не съм наясно щот от разбирачи се обърках съвсем:screwy:
Блоу оф клапата след като се сложи има ли пръст в разхода на гориво или не...?!?

WhitePower
17-08-2009, 16:38
колеги един въпрос, малко не съм наясно щот от разбирачи се обърках съвсем:screwy:
Блоу оф клапата след като се сложи има ли пръст в разхода на гориво или не...?!?
да - външния вдига малко

MogaTa
17-08-2009, 18:11
половин, 1 литър ?

WhitePower
17-08-2009, 23:10
зависи от гледната точка от начина на каране и от двигателя
но за бегачка дали ще харчи 20 или 21 нема никакво значение щото 100 км на по 400м се навъртат трудно
от половин до литър а понякога 2 при бензиновите
но ти за какъв двигател питаш конкретно
сегаще ти обясня защо вдига
рециркулационния връща въздуха пред турбината и зад деботомера демек този въздух е премерен ведъж за влязъл и е пуснато съответното гориво за него
при външния клапан - изпусла във атмосферата , демек премерен е въздуха пуснато е гориво но въздуха е изхвърлен на вънка
по принцип някои се кефят щото колите им тръгвали повече със външен клапан - във което няма никаква логика освен че стария сигурно им е бил скапан

MogaTa
18-08-2009, 10:38
не не, става дума за 1.9 JTD има и чип, не е нищо особено, но си мислех за един такъв клапан обаче освен звука има ли друг смисъл от него?

trustworthy
18-08-2009, 10:56
Не само, че няма смисъл, ами и само ядове можеш да си докараш с негативните странични ефекти ;)
Имало е и други теми за блоу-оф на дизел. Там е било разисквано. Разликите в принципа на действие при бензин/дизел са прекалено големи що се отнася до тоя клапан ;)
Има едни пищялки, дето имитират съскането, но е малко 'пишман' тунинг :)

MogaTa
18-08-2009, 12:24
поразрових се и видях какво е действието на този клапан при бензиновите и дизеловите двигатели! общо взето ми стана ясно
а някакъв съвет как да се намали турбо лаг-а при дизела?

Ma7e4k0
19-08-2009, 02:14
Не само, че няма смисъл, ами и само ядове можеш да си докараш с негативните странични ефекти ;)
Имало е и други теми за блоу-оф на дизел. Там е било разисквано. Разликите в принципа на действие при бензин/дизел са прекалено големи що се отнася до тоя клапан ;)
Има едни пищялки, дето имитират съскането, но е малко 'пишман' тунинг :)
Случаино да знаеш от къде мога да си намера такива пищялки, еи така за ташак че ми е интересно ;-)

AntiLuuP
22-08-2009, 21:00
не не, става дума за 1.9 JTD има и чип, не е нищо особено, но си мислех за един такъв клапан обаче освен звука има ли друг смисъл от него?
Aбе брато да не си се решил на жълтото ЖТД или там квото беше .. къде ми говореше за него ... :?

Furious 155
22-08-2009, 21:23
Случаино да знаеш от къде мога да си намера такива пищялки, еи така за ташак че ми е интересно ;-)

ebay.com ;)

MogaTa
24-08-2009, 08:55
Aбе брато да не си се решил на жълтото ЖТД или там квото беше .. къде ми говореше за него ... :?

Илияснки не е тва, то замина... за една 147-ца става въпрос :) но май е излишна инвестиция!

Kris
24-08-2009, 15:34
ebay.com ;)

Чувал съм кола с такава свирка и освен, че няма нищо общо с желания звук доста е вероятно да не ти хареса. Струва около 20тина лева.

Satanism
24-08-2009, 20:54
Илияснки не е тва, то замина... за една 147-ца става въпрос :) но май е излишна инвестиция!

Мога, обади се, аз ще ти покажа как да си имитираш блоу-оф саунд на дизелче :)