PDA

View Full Version : Претраква при палене



kok4o
17-08-2009, 14:12
Здравейте колеги.От скоро ми се случва когато запаля колата да претрака леко за около 2-3 секунди и след това сякаш си влиза в нормалния режим на работа на двигателя.
Звукът е сякаш палите дизелов двигател.
Има ли някой идея от какво може да е?

И искам да питам къде мога да я закарам да я погледнат да кажат какво и има?
Мерси на всички

Walker
17-08-2009, 14:25
Колега,

запознай се по-добре с форума.
Проблема ти явно е Вариатор.
Можеш да погледнеш в търсачката какви теми ще излезнат при търсене с думата "вариатор"

Можеш да намериш информация за сервизи в "Общ технически раздел" (http://clubalfaromeo.com/forum/forumdisplay.php?f=26)

Успех! ;)

kok4o
17-08-2009, 14:38
Колега извинявам се че не съм се запознал по обстойно, но като се има в предвид че нищо не разбирам напълно логично е че нямам идея какво да търся :)

Но след като ми каза да потърся за "вариатор" и попаднах на 1 пост http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=36892&highlight=%E2%E0%F0%E8%E0%F2%EE%F0
където е обсъждан подобен проблем.

А в тази тема открих този линк http://www.youtube.com/watch?v=qbw1fGuKbHo
При мен е абсолютно същото. точно като запалиш се чува това претракване и след 1-2 секунди се оправя, като звука на двигателя е такъв какъвто трябва да е.

Сега ще допрочета какво са писали хората, за да видя какво да правя, но няма да се разсардя ако и вие подскажете нещо

dimo
17-08-2009, 15:47
Според финансовите възможности или нов или ремонт на стария ,ремонтния комплект помага ако е за първи път ремонтиран и ако не е тракъл твърде дълго в противен случай изобщо не кара при някои коли изкарва 2-3 хиляди километра при други изкарва 8-10 хиляди което пак не е задоволително ....
но при всяко положение новия кара повече от ремонтирания обаче цената му е висока за това всеки сам си решава

RahzeL
17-08-2009, 16:39
За да си по наясно ще ти кажа че ремонтния комплект е около 15лв а чисто нов вариатор 300лв +/- 20 и труд около 50лв...

AntiLuuP
17-08-2009, 18:48
За да си по наясно ще ти кажа че ремонтния комплект е около 15лв а чисто нов вариатор 300лв +/- 20 и труд около 50лв...
Ок ама работата за смяната на ремонтния комплект е около 100лв до колкото съм запознат ... което е извращение ....

RahzeL
17-08-2009, 19:43
Ок ама работата за смяната на ремонтния комплект е около 100лв до колкото съм запознат ... което е извращение ....
На мен лисан ми зе 150лв за труд, но освен вариатор имаше и водна помпа, масло, филтри, ремъци и ролки... Само за вариатора мисля че беше около 50лв...

AntiLuuP
17-08-2009, 19:47
На мен лисан ми зе 150лв за труд, но освен вариатор имаше и водна помпа, масло, филтри, ремъци и ролки... Само за вариатора мисля че беше около 50лв...
Ако е около 50 е добре ама гледах в една негова тема за цените и т.н. беше обявил около 100лв

Walker
17-08-2009, 20:03
100лв е тъй като пак трябва да се зацепва и има доста за разглабяне.

RahzeL
17-08-2009, 20:10
Напълно е възможно, не искам да споря за нещо което не съм сигурен, просто имам такъв спомен за тази цена... А сега се и сещам, че аз тогава правих доста неща и той ми направи голяма отстъпка, че и вариаторчето беше на промоция и го барнах за 250лв... Еми съжелявам за грешната информация тогава. Живи и здрави !

AntiLuuP
17-08-2009, 20:42
Напълно е възможно, не искам да споря за нещо което не съм сигурен, просто имам такъв спомен за тази цена... А сега се и сещам, че аз тогава правих доста неща и той ми направи голяма отстъпка, че и вариаторчето беше на промоция и го барнах за 250лв... Еми съжелявам за грешната информация тогава. Живи и здрави !
НЕ бе случва се просто работата е играчка затова е такава цената ... най оферта е със смяната на ангренажа тогава кажи речи си идва без пари ремонта ;)

RahzeL
17-08-2009, 20:50
НЕ бе случва се просто работата е играчка затова е такава цената ... най оферта е със смяната на ангренажа тогава кажи речи си идва без пари ремонта ;)
Както се получи в моя случай.

BaiJedi
17-08-2009, 21:06
А може ли да става въпрос за повдигачи на клапани???

AntiLuuP
17-08-2009, 21:21
Както се получи в моя случай.
Е и в моя случай преди 10 000км+ ама са пак работи като чисто нов дизел ... като се запали е тежко ама след тва изчиства ...

mordohy
18-08-2009, 16:33
Пак почнахте със спама,а после защо търсачката не струва и не върши работа.

Някой да спомена,че това тропане може да се получи и от лагери!?За повдигачите се каза.
Проблема може да е от няколко неща,за това ,колега,отиди да ти я види майстор!

dimo
18-08-2009, 17:08
Симптомите са си точно като на вариатор и евентуално може и повдигачи но по малко е вероятно.
Цената за ремонт на вариатора е висока защото работата е дори повече от подмяната на целия такъв .

kok4o
18-08-2009, 20:24
А може ли да става въпрос за повдигачи на клапани???

Аз говорих с 1 роднина (монтьор цял живот) и той това предложи след като се консултира с човек който ремонтира Алфи в Ловешкия край.
И аз щях да попитам за същото, но колегата ме изпревари.
Предложи ми да сменя масления филтър и маслото и ако се оправи значи сме уцелили 10-ката, но ако не се оправи ще трябва да я карам на майстор.

Мерси на всички за идеите и предложенията и най-вече че се постарахте да ми помогнете :D

Ще пробрам с маслото и филтъра и като видим какъв е резултата ще пиша да кажа какво е било :)

kok4o
18-08-2009, 22:28
Колеги извинявам се за въпроса знам че е много коментирано и търсих(уверявам ви), но ще помоля да ми дадете адрес в софия на който мога да отида да я погледнат колата, че с толкова мнения незнам какво да правя.
Някои ми казват че е сериозно други че не е, но аз искам да ида при специалист да ми каже той какво точно е и колко ще ми струва.

Четох на доста места за 1 място което доста хора са доволни, (мисля че споменаха името Бобо или се бъркам) ако някой се сеща моля помогнете.

dimo
19-08-2009, 11:27
Колеги извинявам се за въпроса знам че е много коментирано и търсих(уверявам ви), но ще помоля да ми дадете адрес в софия на който мога да отида да я погледнат колата, че с толкова мнения незнам какво да правя.
Някои ми казват че е сериозно други че не е, но аз искам да ида при специалист да ми каже той какво точно е и колко ще ми струва.

Четох на доста места за 1 място което доста хора са доволни, (мисля че споменаха името Бобо или се бъркам) ако някой се сеща моля помогнете.

колега ето тук http://clubalfaromeo.com/forum/forumdisplay.php?f=26 прочети има няколко сервиза и отзиви за тях явно не си търсил много внимателно ето ти адреси на някои от тях : ул. София 27 в кв. Орладовци-;
друг сервиз -
Румен е 0888 944 656

Сервиза се намира в бившите гаражи на Шкода до Проспийд!
още един сервиз
Лисан сервиз Гр. София
ул. Справедливост 3. 0899832271,0887732271,0878832271
Обади им се виж им графика сега е отпускарски сезон може и в отпуска да са колегите и ползвай малко повече търсачката и чети по внимателно темите ............успех .
__________________

kok4o
19-08-2009, 14:11
колега ето тук http://clubalfaromeo.com/forum/forumdisplay.php?f=26 прочети има няколко сервиза и отзиви за тях явно не си търсил много внимателно ето ти адреси на някои от тях : ул. София 27 в кв. Орладовци-;
друг сервиз -
Румен е 0888 944 656

Сервиза се намира в бившите гаражи на Шкода до Проспийд!
още един сервиз
Лисан сервиз Гр. София
ул. Справедливост 3. 0899832271,0887732271,0878832271
Обади им се виж им графика сега е отпускарски сезон може и в отпуска да са колегите и ползвай малко повече търсачката и чети по внимателно темите ............успех .
__________________

Благодаря колега.
Не съм търсил много усърдно, предполагам защото незнам много как :)
Но след това се пробвах да питам Гоогле.цом и там намерих сервиза на Лисан.
Днес сутринта запалих колата и отидох да я погледнат за да видят какво и да ми кажат дали мога поне да я карам още малко така докато събера парите.

Оказа се(както всички предполагахте) вариатор.
Цената предложена ми за ремонта е 400 (със смяна на всичко и труд).

ОК съм с всичко това и ще се възползвам от услугите като съм готов.
Мерси на всички Ви за помощта и отзивчивостта.

Само ако може пак да попитам :) , какво е това вариатор и аджеба става ли за ядене :rotfl:

dimo
19-08-2009, 14:51
http://home.hccnet.nl/jaap.bouma/PhaseVariator.htm