PDA

View Full Version : Ръчна спирачка



zoky
22-08-2009, 12:29
Колеги имам следния проблем: разби ми се лагера на едната главина(отзад). Тръгнах аз да я свалям и установих, че по никакъв начин немога да сваля спирачният апарат. Явно буталото е заседнало. Преди няколко месеца дадох колата на един приятел и като ми я върна ми каза, че не се усетил и карал 10-ина км на ръчна спирачка, при коетя доста силно запушила. Та от тогава ръчката на ръчната спирачка немога да я повдигна по никакъв начин, а след оглед от долу установих, жилото е натегнато до край и съответно механизма. Как най-безболезнено мога да си реша проблема? Не че ми трябва ръчната, ама лагера много вие. Мерси!

oem
22-08-2009, 12:53
Трябва да освободиш ръчната първо. Иначе развиваш двата болта отзад. Преди това леко натискаш с отверка м/у накладката и цилиндър ада прибере лекичко. Вадиш челюста и цилиндърчето се прибира като се навива с ключ по часовниковата стрелка.

Но най-напред освободи жилото на ръчната.

Novachev
22-08-2009, 13:28
Колеги имам следния проблем: разби ми се лагера на едната главина(отзад). Тръгнах аз да я свалям и установих, че по никакъв начин немога да сваля спирачният апарат. Явно буталото е заседнало. Преди няколко месеца дадох колата на един приятел и като ми я върна ми каза, че не се усетил и карал 10-ина км на ръчна спирачка, при коетя доста силно запушила. Та от тогава ръчката на ръчната спирачка немога да я повдигна по никакъв начин, а след оглед от долу установих, жилото е натегнато до край и съответно механизма. Как най-безболезнено мога да си реша проблема? Не че ми трябва ръчната, ама лагера много вие. Мерси!
Ако си развил болтовете на спирачния апарат свали спирачния апарат заедно с диска после с флекс изпили ръба на диска и направи достатъчно място за да изкараш апарата. След това трябва да намериш начин да прибереш буталото този начин е с натискане и въртене но става много бавно и трудно.
А пробва ли да отпуснеш жилото от механизма да отпускане на самата ръчка на ръчната.
Но си мисля че не е опънато жилото до край а просто е заседнало жилото може и двете и за това не се движи изобщо може да се наложи да смениш и двете жила.

vovata
23-08-2009, 07:27
Жилото се отпуска/натяга от: разкачаш маншона ръчната (дръшката) и успоредно на ръчната има болт мисля 13

ФЕРАРИСТ
23-08-2009, 10:16
Добре ще е да и вдигнеш дупенцето нагоре, и да видиш дали и най - вече кога ти се задейства ръчната, на двете гуми едновременно ли, и прочее неща дето мое да се сетиш......

Galeano
25-11-2009, 23:23
Да не отварям тема искам да попитам: На 156тиците от къде се регулира ръчната спирачка ,че на едната ми кола хваща на втория зъб а на другата се разтяга почти до горе. По продължението на въжето не виждам да има регулираща гайка или нещо от сорта. Ко праим :flex:

Xtrime7
26-11-2009, 07:45
Да не отварям тема искам да попитам: На 156тиците от къде се регулира ръчната спирачка ,че на едната ми кола хваща на втория зъб а на другата се разтяга почти до горе. По продължението на въжето не виждам да има регулираща гайка или нещо от сорта. Ко праим :flex:

Ами,праим така.Надигаш кожата на ръчната спирачка(самия лост) и там ще видиш гайката от където се регулира.
Педи това се обеди че нямаш проблем с накладките.

Kuker
26-11-2009, 08:00
Колеги имам следния проблем: разби ми се лагера на едната главина(отзад). Тръгнах аз да я свалям и установих, че по никакъв начин немога да сваля спирачният апарат. Явно буталото е заседнало. Преди няколко месеца дадох колата на един приятел и като ми я върна ми каза, че не се усетил и карал 10-ина км на ръчна спирачка, при коетя доста силно запушила. Та от тогава ръчката на ръчната спирачка немога да я повдигна по никакъв начин, а след оглед от долу установих, жилото е натегнато до край и съответно механизма. Как най-безболезнено мога да си реша проблема? Не че ми трябва ръчната, ама лагера много вие. Мерси!Няма нужда да сваляш спирачния апарат от диска.Сваляш ги заедно, и си ги качваш заедно.Освен ако сега не се налага да смениш и двата задни диска, заради карането на ръчна.

п.п. Внимавай с датчика на ABS-а!

Galeano
27-11-2009, 12:08
Ами,праим така.Надигаш кожата на ръчната спирачка(самия лост) и там ще видиш гайката от където се регулира.
Педи това се обеди че нямаш проблем с накладките.

Ок мерси, кво съм гледал хем го имам целия механизъм с ръчната в мазето:big_whoops: