PDA

View Full Version : Неизяснен шум от двигателя



Mind_Control
27-02-2006, 23:15
От извесно време се чува някакъв шум от вдигателя, когато колата стой на място на празен ход. Шума е нещо подобно на тракане. Когато натисна съединителя и изчезва. Когато подам малко газ също изчезва. А когато е на празен ход към 800-850 оборота се появява пак този леко тракащ звук.. имате ли представа какво може да е?

ultrashock
28-02-2006, 00:10
Абе тия Алфи всички ли имат еднакви проблеми хахаха! При мен има същия шум! Мисля че е от скоростната кутия! Bobo и Mury го чуха този звук при мен нека си кажат мнението! :)

Mind_Control
28-02-2006, 00:28
А още ли си караш с тоя звук :) Идеята е ако може да се кара така и й няма нищо не е толкова проблематично.. Ама ако се скапе след извесно време и трябва да се сменя скоростна кутия примерно, ще е много кофти..

Bobo
28-02-2006, 00:44
Това е лагер в скоростите :wink:

Mind_Control
28-02-2006, 00:46
А някакви подробности :) трябва ли да се сменя например..?

Bobo
28-02-2006, 00:47
А някакви подробности :) трябва ли да се сменя например..?

Може да кара и 100 000 км може да кара и 10 000 зависи от много неща :roll:

MUtrata
28-02-2006, 11:13
А някакви подробности :) трябва ли да се сменя например..?

Може да кара и 100 000 км може да кара и 10 000 зависи от много неща :roll:

Аз карам така кам 20 000км и малко :) горе долу по миналото лято затрака!

Mind_Control
28-02-2006, 18:39
е да кажеме, че ще изкара 50 000, което мен ме устройва :) До късмет е казвате..

goro
28-02-2006, 20:02
И при мен го имаше това тракане,само че единствено като сложа на задна предавка. :D Звука наподобяваше стар,разклапан дизелов мотор. :D

Bobo
28-02-2006, 20:06
Значи днес гледахме колата на ултрашок и се шири мнението че по-скоро е от лагера на съединителя - което е доста странно защото той е чисто нов :roll:

ultrashock
28-02-2006, 20:31
Абе карайте и д ане ви дреме! Със сигурност не е нещо опасно! :)

valjo
28-02-2006, 21:20
хм а той зе точно от ония съединители на Т&Н ? ... брх ...

gigi
01-03-2006, 00:19
Значи днес гледахме колата на ултрашок и се шири мнението че по-скоро е от лагера на съединителя - което е доста странно защото той е чисто нов :roll:
Абе с наще "оригинални" части, един приятел сложи на Ауди чисто нов съединител и лагер, точно след 5 000км виеше. :evil:

Наката
04-03-2006, 13:37
Абе май не е много от частите а е май някав сериен проблем шото и мойта от седмица взе да трака точно това гадно потракване изчезва като натиснеш съединитела или дадеш повече газ това ме навява на мисалта че най вероятно е аксеалния лагер на скоросната кутия има вероятност при отпуснат педал на съединитела да се увлича във въртеливо движение и поради хлабината на вилката в отпуснато положение да потраква обаче това е само идея :(

Mind_Control
06-03-2006, 09:54
Някой ако има чертежите на скоростната кутия може да ги даде насам и все ще измислиме от къде е възможно да трака...

Евгени Генчев
09-03-2006, 15:20
И АЗ ГО ИМАМ ТОЗИ ПРОБЛЕМ. НА СТУДЕНО СЕ ЧУВА "ЛЕКО СТЪРЖЕ" ,КАТО НАТИСНА СЪЕДИНИТЕКЯ ИЗЧЕЗВА ,А СЛЕД КАТО ПОРАБОТИ ДВИГАТЕЛЯ ,ШУМА СЕ ГУБИ. МИСЛИХ СИ ,ЧЕ Е АКСИАЛЕН ЛАГЕР ,НО ТОЙ ВИЕ ПО ДРУГ НАЧИН. НЯКОИ МОЖЕ ЛИ ДА КАЖЕ КАКВО Е?
146/1.4 ТS/ 98

BatVas
09-03-2006, 16:48
И АЗ ГО ИМАМ ТОЗИ ПРОБЛЕМ. НА СТУДЕНО СЕ ЧУВА "ЛЕКО СТЪРЖЕ" ,КАТО НАТИСНА СЪЕДИНИТЕКЯ ИЗЧЕЗВА ,А СЛЕД КАТО ПОРАБОТИ ДВИГАТЕЛЯ ,ШУМА СЕ ГУБИ. МИСЛИХ СИ ,ЧЕ Е АКСИАЛЕН ЛАГЕР ,НО ТОЙ ВИЕ ПО ДРУГ НАЧИН. НЯКОИ МОЖЕ ЛИ ДА КАЖЕ КАКВО Е?
146/1.4 ТS/ 98

Koлега използването на главни букви за изписване на думите във форумите се счита за викане. Пиши си нормално - без да "викаш" :!: :!: :!: :!:

4akar
09-03-2006, 18:12
Разбит е лагера на първичния вал на скоростната кутия. Това е станало поради това, че не е сменен на време съединителя и колата е карана с много "ряз". Трябва да се свали скоростната кутия и да се смени лагера, защото ако не се направи това ще разбие семеринга, който е пред него и ще изтече маслото.

Bobo
10-03-2006, 00:46
Разбит е лагера на първичния вал на скоростната кутия. Това е станало поради това, че не е сменен на време съединителя и колата е карана с много "ряз". Трябва да се свали скоростната кутия и да се смени лагера, защото ако не се направи това ще разбие семеринга, който е пред него и ще изтече маслото.

:shock: :shock: :shock: Лелее колега щом от един такъв пост сложи такава диагноза требе да работиш в канал2001 :idea:

4akar
10-03-2006, 17:47
Благодаря за закачката, ще ми бъде за урок. :) Иначе съм имал същия проблем с FIAT TEMPRA и тъй като за да го реша съм си бъркал в джоба ще го помня цял живот. :lol: Просто колегата много добре е описал това което се случва с автомобила му, а то напълно съвпада с моите патила.

Bobo
10-03-2006, 22:55
Благодаря за закачката, ще ми бъде за урок. :) Иначе съм имал същия проблем с FIAT TEMPRA и тъй като за да го реша съм си бъркал в джоба ще го помня цял живот. :lol: Просто колегата много добре е описал това което се случва с автомобила му, а то напълно съвпада с моите патила.

Абе на мен ми се е случвало не един път ма да ти кажа в 80% от случейте се разминавах с лагер на съединителя :wink: Така на слух е много неопределимо. Даже на колегата ултрашок първо като го чух и му казах лагер на скоростите (като теб), ма после го слушахме с едни гуровци и заедно установихме че може би е лагера на съединителя :roll:

ultrashock
11-03-2006, 11:46
Доста шуми малко е дразнещо но нищо не може да се неправи! Всъщност може! 100 лв за сваляне на скоростна кутия и към 15лв за лагер! Но са си излишни пари!:)

Наката
11-03-2006, 12:44
Значи казвате -ремонт и това е

Евгени Генчев
16-03-2006, 14:16
Кажете ми добър сервиз в София където могат да ми отстранят този проблем, а и колко струва.

SIS
16-03-2006, 14:43
Ами при мен също има такова тракане, но то се появи след като смених съединителя (целия комплект с лагера). Това мисля, че отхвърля теорията за разбития лагер в скоростната кутия. Според един майстор, тракането се дължи на това, че при ниските обороти, двигателя (специално моя) се клати (което май не е много добре) и това създавало усилия във вала на скоростната кутия.... Аз не съм много убеден в това, защото се е случвало да има клатене без тракане и обратното (как звучи само :) ). Определено обаче и тракането и клатенето се появяват при загряла кола.

ultrashock
16-03-2006, 15:23
Еми и при мен е така! Тракането може да бъде отстранено чрез смяна на лагера на съединителя! Мисля че струва около 10-15лв но не съм сигурен че ще може да се намери качествен лагер защото моя съедител го смених преди месец и купих цял комплект! Преди смяната съединителя ми беше тотално заминал но нямаше тракане!

SIS
16-03-2006, 17:13
При мен 100% преди смяната всичко си беше ОК. Веднага след смяната си взех колата (вечерта) и първото нещо, което ми направи впечатление беше точно това тракане. Даже да си призная обвиних майстора в началото, но май не е в него вината :oops:

Mury
16-03-2006, 18:38
Според мен неможе да е проблема от лагера на съединителя а от ненавременната смяна на съединителя.А вие всички ли си взехте съединител от ТиН на Оборище.Защото ако е от там значи има вариант да има дефект в лагера но ще видим и аз ис взех такъв съединител и в Събота влизам в бокса за смяна па ще видим.
П.С.Аз обмислям вариант да си оставя стария лагер ако е читав :roll: :roll:

SIS
16-03-2006, 19:03
Моя нямам идея от къде е купуван - майстора си го купува....Не мисля, че съм закъснял много със смяната, защото съединителя не буксуваше осезаемо - колата потегляше на 4-та, което не мисля, че може да стане с много износен съединител.... (само при покупката правихме този експеримент)

Mury
16-03-2006, 19:14
Той и на моя не е много късно за смяна ама откакто съм купил колата отделя на челото ми/т.е. много високо/ и скоро започна да боксува но не много :wink: :wink: :wink:

ultrashock
16-03-2006, 19:28
Mury бате по-добре си запази стария ако е читав или си купи от друго място! Ако искаш мога да ти дам един читав дето си купих преди това но не влезна в упротреба защото после се наложи комплект да зимам! Може да го бартеросаме ти да ми дадеш това(бушон ли, датчик ли беше) за степените на перката!

Bobo
16-03-2006, 23:49
Mury бате по-добре си запази стария ако е читав или си купи от друго място! Ако искаш мога да ти дам един читав дето си купих преди това но не влезна в упротреба защото после се наложи комплект да зимам! Може да го бартеросаме ти да ми дадеш това(бушон ли, датчик ли беше) за степените на перката!

А къ е тоя "читавия" дет го имаш ?

SIS
17-03-2006, 08:34
Mury, то и като го смениш пак ще си ти отделя високо. Съединителя мисля, че няма начин да се регулира да отделя по-ниско. Или се лъжа? Ако има начин казвайте да си го регулирам моя....Едно време на москвичите можеше да се рагулира като помпата се навиваше на една шпилка, ама на алфата мисля, че не е така.

Mury
17-03-2006, 09:28
Да бе брато ама моя отделя на челото ми :lol: :lol: :lol:

ultrashock
17-03-2006, 13:09
Ми моя си го купих не от Т&Н а от Александър Ауто! Мисля че е по читав!

SIS
17-03-2006, 13:14
Моя май също е купуван от Александър ауто, но не съм сигурен. Просто майстора ми обясняваше преди това къде им се намира магазина, но аз му казах той да го купи, та предполагам, че и той е отиштъл до тях, ама знам ли?!

Bobo
17-03-2006, 14:04
Евтиния вариянт от Александър ауто е много по зле от този на ТиН :wink:

Mury
18-03-2006, 21:57
Колеги явно проблема не е във съединителя аз днес сложих такъв от ТиН КОМЕ и колата върви перфектно,отделя долу,не трака на празен ход-всичко е наред.А и като казах за проблема на брат ми и той каза че е в кутията а не в лагера :wink: :wink:

ultrashock
19-03-2006, 18:21
Еми тогава защо се появи след като смених съединителя!?

plamen petrov
21-03-2006, 15:40
Здравейте,при мен този странен шум сьщо се поиави.Преди да сменя сьединителя го нямаше,сьс смяната на лагера и феродовия диск,се полу4и този шум.Смених маслото на скоростната кутия 75w90 което е по тьнко но не из4езна шумьт.Има ли вероятност да е от претискателен диск или нешто от скоростната кутия е?

Yon
21-03-2006, 16:28
@bobo,

Акс. лагер не се ли "центрира" със специален интрумент?

Bobo
22-03-2006, 00:03
@bobo,

Акс. лагер не се ли "центрира" със специален интрумент?

Лагера не се центрова :wink: Центрова се феродовия диск зада може да влезе опашката на скоростите докато се качва кутията :wink:

Mind_Control
09-04-2006, 20:28
Явно няма еднозначен отговор на въпроса от какво идва шума.. Ще караме така пък, ако на някой се прецака нещо по някое време и това е било причината да сподели... :)

Mury
10-04-2006, 10:16
Шума идва от лагера на първичния вал на скоростите 100%/стар проблем на боксеровите кутий/и шума се появи и при мен но много тихо и един познат майстор ми каза че мога да карам и 100 000 .Просто караме така и тва е.А иначе защо се появява проблема след смяна на съединител и аз немога да си го обесня :unsure: :unsure:

Yon
10-04-2006, 11:15
Мисля, че молибденова добавка към ск. кутия на Лики Моли може и да позабави за известно време ремонта....

Mind_Control
10-04-2006, 17:21
Шума идва от лагера на първичния вал на скоростите 100%/стар проблем на боксеровите кутий/и шума се появи и при мен но много тихо и един познат майстор ми каза че мога да карам и 100 000 .Просто караме така и тва е.А иначе защо се появява проблема след смяна на съединител и аз немога да си го обесня :unsure: :unsure:


Значи моята е на 130 000, в най- лошия случай да е почнало да трака на 80 000-90 000 значи имам да карам още около 50 000 км безаварийно, хе хе. Това в кръга не шегата разбира се..

Mury
10-04-2006, 18:12
Мисля, че молибденова добавка към ск. кутия на Лики Моли може и да позабави за известно време ремонта....Мислиш ли че ще има ефект :?: :?: :?: може и да пробвам :th_up: :th_up:

Crusader
10-04-2006, 20:37
Тва с молибденовата добавка към маслото за кутията може и да и се отразява добре, но някъде по руските сайтове /ще потърся къде/ четох че молибденовия дисулфид в маслото на Лики Моли при високо оборотните съвременни ДВГ правел отлагания при високи температури и се отразявал пагубно върху износоустойчивостта на ДВГ! Сега не твърдя че написаното е 100% истина, но съм склонен да се съмнявам особено след като видях как доста маркови накладки се палят при 300 градуса Целзий, пак при емпиричен тест направен от братушките!

P.S. А бе що вярвате на тая работа с километрите, а бе колега тая кола е на 10-11 години и ако баба ми я беше карала пак нямаше да е на 130 000 /и то на нашият стандарт/ а камо ли да я е карал италианеца с високия стандарт, дето едва ли го притеснява цената на бензина колкото нас :!:

Mind_Control
10-04-2006, 23:32
ами аз имам сервизна книжка от италия до 100 000 км, който са направени през 2003 година.. от тогава насам нямам престава дали са й въртяли километража :) в крайна сметка важното е, че се движи. Днеска си ограсках задния калник в един камион :( горката ми алфичка...

Yon
11-04-2006, 09:17
Мисля, че молибденова добавка към ск. кутия на Лики Моли може и да позабави за известно време ремонта....Мислиш ли че ще има ефект :?: :?: :?: може и да пробвам :th_up: :th_up:

Шумът едва ли ще спре но със сигурност ще се удължи живота на кутията. Слагал съм в старата си кола по спокоен бях , че няма да блокира :D :D Просто фиксира проблема докъдето е :roll:

Следвашия собственик направо смени кутията след 20 000 км и каза че магнита вътре бил станал на таралеж :shock: Не я ремонтира защото леглото на лагера на входящия вал се ушерило. :? смени я с втора употреба и отново добавка със смяна на маслото
Всички служебни астри са с тази добавка.

Mury
11-04-2006, 09:52
А по бензиностанцийте продава ли се :?: :?:

търтей
11-04-2006, 10:38
А по бензиностанцийте продава ли се :?: :?:

требва да го има на лукойл
ма ако искаш свирни да ти дам адрес на магазина на вносителя + ценова листа на лики моли

valjo
11-04-2006, 10:53
А по бензиностанцийте продава ли се :?: :?:

требва да го има на лукойл
ма ако искаш свирни да ти дам адрес на магазина на вносителя + ценова листа на лики моли
дай я на мен :)

SIS
11-04-2006, 10:56
Дайте я на всички :lol:

Yon
11-04-2006, 11:05
=============================================

Сива тубичка каталожен номер 2510 - 9.50 лв на дребно

Mury
11-04-2006, 15:28
Танксссс :lol: :th_up: :th_up:

plamen petrov
12-04-2006, 11:14
Благодаря Ви най-сьрдечно за сьвета :) Колеги,на какво се дьлжи проблема ми при превключване от 5та на 4та предавка или от 2ра на 3та скорост при 5500 оборота,по-точно превключване на високи обороти.Ситуацията е следната: изтрелям се на 2ра скорост с около 5500-6000 оборота,при превключване на 3та скорост ми изхърква скоростната кутия или от 5та на 4та предавка на високите обороти срещам трудност при превключване-пак изхърква.Дали проблема е от скороста на валовете?Съединителя ми е чисто нов на 500км. ALFA 145 BOXER.

търтей
12-04-2006, 11:19
Колеги,на какво се дьлжи проблема ми при превключване на високи обороти.

износени синхронизатори

Tino
12-04-2006, 13:37
имах и все още имам подобно тракане, доста хора я слушахме, гледахме. вероятно е лагер (първичен вал) в скоростна кутия. Смених комплект съединител във Ванто, мисля, че КОМЕ както и на други колеги, изчезна част от тракането, дължащо се вероятно на лагера на съединителя, но на празен ход се запази. Сменихме масло, сложихме добавка, изчаках 200-300 км да видим какъв ще е ефекта. Няма голяма разлика. много дразни, но вероятността да се сгафи при отварянето на скоростите ме спира да го оправя. Натискаш съединителя и изчезва. Караме доколкото може и това е :lol:

Mury
12-04-2006, 13:44
В общи линий е така колега ако ти се наложи някакъв ремонт свързан със откачането на магарето може да се направи тоя лагер :idea: :idea: но иначе карай смело и тва е
П.С.И аз съм със съединител КОМЕ и при мен трака много леко почти не се чува :wink: :wink:

Евгени Генчев
13-04-2006, 15:09
Абе много странно Всички казват че шума се е появил след ремонта на съединителя защо става така. При мен се появи след смяна на помпата на съединителя, а иначе вече карам така над 2000км Ако наиистина е лагер на първичния вал какви са рисковете

Ivo_888
18-02-2010, 22:39
Според мен е лагер на съединител.....

Mind_Control
23-02-2010, 11:33
Аз да споделя след 4 години - вече 50 000 км карам с този шум. Понякога е по- силен, понякога е по- слаб, но колата се движи и не съм имал проблеми. За това време не съм сменял съединител. Принципно на тази кола на колко хиляди се сменя съедиинтелят?

mordohy
24-02-2010, 19:09
Сменя се, когато се износи!
Зависи от екплоатацията и начина на каране!
Може да се счупи и на 20 000, а може и да държи до 150-170 000 км.

GRME4E
28-02-2010, 14:02
здравеите,и при мен беше така докато един ден както си карах и алфата изключи от скорост и до там ни напред ни назат.оказасе хлабави прожини в притескателният диск а огледалният беше превартиал.