PDA

View Full Version : изгоял бушон



lennox
25-08-2009, 18:36
здравеите имам 1 болезнено проблемче,сега ште обясня и ако някои има някаква идея ште съм много благодарен.Така има 1 изгорял бушон които като го сменя и дам контакт веднага гори,на гнездето на бушона няма никакъв символ а пише само сервиз.От това нешто не ми работи осветлението на таблото,климатроника,осветлението на всички копчета на таблото,а самия копютър работи но само радиото и касетата,ништо друго,като разхода и т.н.Пробвах като сваля акумолатора,никаква промяна :-|

balev64
25-08-2009, 19:57
Причината е късо съединение.Може да е в консуматора но може да е и в захранващите проводници.Ако е в консуматора е лошо.Ако е в проводниците има риск от запалване но като цяло е по лекия вариянт на проблема.Не слагай усилен предпазител за да не подпуши нещо из инсталацията.Хубаво е да се прозвъни веригата която захранва съответния консуматор.Може да се пробва как гори предпазителя.Ако при даването на контакт гори мигнвенно с "припукване" значи е пълно късо ако гори със известно закъснение и силно загряване значи е голям товара това може да е в следствие на неоразмерен предпазител с по малка тоководимост или на менте такъв.http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=29925 виж и тук също.

ACEHOB
25-08-2009, 20:03
Тъй като колата е отскоро с теб... ме навява друга мисъл.
Можеш ли да снимаш въпросното място за да видим да не би да трябва да е друг бушона Ако предният собственик е сложил по-слаб... колкото и пъти да го сменяш все ще гори.

leketo84
25-08-2009, 21:21
Тъй като колата е отскоро с теб... ме навява друга мисъл.
Можеш ли да снимаш въпросното място за да видим да не би да трябва да е друг бушона Ако предният собственик е сложил по-слаб... колкото и пъти да го сменяш все ще гори.
Прав е колегата напълно е възможно така че давай :photo: !

lennox
26-08-2009, 00:18
Тъй като колата е отскоро с теб... ме навява друга мисъл.
Можеш ли да снимаш въпросното място за да видим да не би да трябва да е друг бушона Ако предният собственик е сложил по-слаб... колкото и пъти да го сменяш все ще гори.
да мога оште утре ште го снимам и до вечерта ште ги кача,но мисля че няма да е това заштото и предишния собственик я е карал така но пък може и да излезе нещо :thumbup:

---------- Post added at 00:18 ---------- Previous post was at 00:12 ----------


Причината е късо съединение.Може да е в консуматора но може да е и в захранващите проводници.Ако е в консуматора е лошо.Ако е в проводниците има риск от запалване но като цяло е по лекия вариянт на проблема.Не слагай усилен предпазител за да не подпуши нещо из инсталацията.Хубаво е да се прозвъни веригата която захранва съответния консуматор.Може да се пробва как гори предпазителя.Ако при даването на контакт гори мигнвенно с "припукване" значи е пълно късо ако гори със известно закъснение и силно загряване значи е голям товара това може да е в следствие на неоразмерен предпазител с по малка тоководимост или на менте такъв.http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=29925 виж и тук също.
този вариант с късото повече ми допада си мисля 4е някуде прави късо,възможно ли е някакво реле да е изгоряло и в следствие на него да става късо

teodor80
26-08-2009, 06:29
да мога оште утре ште го снимам и до вечерта ште ги кача,но мисля че няма да е това заштото и предишния собственик я е карал така но пък може и да излезе нещо :thumbup:

---------- Post added at 00:18 ---------- Previous post was at 00:12 ----------


този вариант с късото повече ми допада си мисля 4е някуде прави късо,възможно ли е някакво реле да е изгоряло и в следствие на него да става късо
Балев правилно те е насочил.Провери си първо тази зелена кутийка която е от дясната страна на педала за газта под ацс-са

lennox
26-08-2009, 14:32
Тъй като колата е отскоро с теб... ме навява друга мисъл.
Можеш ли да снимаш въпросното място за да видим да не би да трябва да е друг бушона Ако предният собственик е сложил по-слаб... колкото и пъти да го сменяш все ще гори.

ето въпросното място,от ляво на дясно първата колона(хоризонталните бушони),отгоре на долу вторият бушон,този които е без номер,иначе е 10 ампера

leketo84
26-08-2009, 15:10
Да колега въпросния бушон отговаря за всички тези работи които си описал та дори и за тела и темпомата , но наистина го дават да е 10 Ампера ! Не знам какъв е точно проблема при тебе , но дано по-бързо го отстраниш ! :roll:

lennox
26-08-2009, 21:43
мерси колега,аз съшто незнам какъв е проблема но в наи скоро време смятам да разбера и ште пиша в форума,дано не си забравя да направя и снимки, ПС.незнам за теб но за мен за всички тези работи 10А бушон ми се струва малък ?

balev64
26-08-2009, 21:49
В рамките на шегата на едно средно по глемина село захранващия трафопост с трансформатор 63 кV/A е с предазители 4 А.Но то е друга тема и друго напрежение.:)

lennox
26-08-2009, 22:27
ште го имам в предвид :-)

teodor80
26-08-2009, 22:48
В рамките на шегата на едно средно по глемина село захранващия трафопост с трансформатор 63 кV/A е с предазители 4 А.Но то е друга тема и друго напрежение.:)
Прав си ама защо не споменаваш че тия предпазители не командват пряко протичащото напрежение а само отварят и затварят контакторите-през които наистина минава цялото напрежение.:grin:Иначе ако минава през тях цялото напрежение ще трябва да търсим предпазители поне 2000 А.Имаше начин по който се смяташе колко ампера е нужен предпазител за определено напрежение ама малко в момента ми е мъгла.

balev64
29-08-2009, 09:17
Izvinqvam se che pisha na latinica no tyi kato v momenta sym v Gyrciq nqma kak da pisha na bylgarski.Otnosno zabelgkata na Teo shte mu kaga che kontaktori na visokata strana v trafo nqma.Ima ROM-ove ROS-ove ,VLDK-ta i VP-ta.I predpazitelite deto sym gi spomenal sa bash tolkova ampera za direktno provegdane na tokove s napregenie 20 000 voltta kym ponigavashtiq transformator.Pisyl sym cne e drugo napregenieto i sega ne mu e vremeto da obqsnawam kak se promenq amperaga sprqmo dadeno napregenie.:)

teodor80
30-08-2009, 08:31
Izvinqvam se che pisha na latinica no tyi kato v momenta sym v Gyrciq nqma kak da pisha na bylgarski.Otnosno zabelgkata na Teo shte mu kaga che kontaktori na visokata strana v trafo nqma.Ima ROM-ove ROS-ove ,VLDK-ta i VP-ta.I predpazitelite deto sym gi spomenal sa bash tolkova ampera za direktno provegdane na tokove s napregenie 20 000 voltta kym ponigavashtiq transformator.Pisyl sym cne e drugo napregenieto i sega ne mu e vremeto da obqsnawam kak se promenq amperaga sprqmo dadeno napregenie.:)
Е принципа е долу горе същия.Аз все пак не съм професионалист като теб в тая област.Имам си само мои лични наблюдения за обща култура.Нали знаеш къде ме бива мен!!!:notworthy:

balev64
30-08-2009, 09:23
Ne go priemai navytre.Vigdam che i da ne si profesionalist znaesh dosta i to naj veche ot razdel operativni verigi,puskova avtomatika i aparatura :)

lennox
06-09-2009, 17:34
проблема беше от някакъв компонент които беше изгорял и давал на късо,а от там гореше и бушона за които бях споменал,друго немога да кажа но всичко ми излезе 50лв,ссега всичко ми работи и пее:hump: :go:

balev64
07-09-2009, 14:08
То без късо няма как да гори предпазител,това му е единственото преднзначение.Радвам се че се оправил проблема.Иначе предполагам че щеше да повлияе и на много други неща и най вече на компютъра.Късото съединение не е шега работа.Виждал съм медни шини как стават течни и капят на земята.

lennox
08-09-2009, 13:39
да така лошото е че немога да обесня къде точно беше проблема,за да мога да помогна по някакъв начин,закарах я казах му какво точно неработи и кое работи и тои съвсем тактично ми каза че като е готова ште ми се обади,и тъи като има славата на голям маистор му се доверих,и съответно оправда доверието.
Време ми е да си сменям маслото какво ште ми препоръчате,четох тук в Форума за Selenia добро лие,или важното е да е 10/40 предварително благодаря

balev64
08-09-2009, 13:56
В момента съм със Селениа турбо дизел10 W 40.Не мога да се похваля или оплача.Това дават, това слагам.Но май че ако ще е Селениа по добре да е WR 5W40.По принцип съм карал все итаилянски коли но много рядко съм им сипвал италиянско масло.Карал съм най вече със Agip или Liqui molli.Най съм доволен от лики моли.Имало е случаи да си карам старата кола с литър по малко от необходимото и никакъв проблем,имам с нея навъртяни 140 000 км.Действително прави някакъв филм върху триещите се части.

lennox
08-09-2009, 22:21
[QUOTE=balev64;556074]В момента съм със Селениа турбо дизел10 W 40.Не мога да се похваля или оплача.Това дават, това слагам.Но май че ако ще е Селениа по добре да е WR 5W40.По принцип съм карал все итаилянски коли но много рядко съм им сипвал италиянско масло.Карал съм най вече със Agip или Liqui molli.Най съм доволен от лики моли.Имало е случаи да си карам старата кола с литър по малко от необходимото и никакъв проблем,имам с нея навъртяни 140 000 км.Действително прави някакъв филм върху триещите се части.[/QUOT

по принцип съм карал само немски автомобили,тази ми е първата италинска и сум очарован от 166,за съжаление подръжката идва малко скъпа но това всичко идва от нашата страна,пътишта,горива оригинални части и т.н.
п.с. знаеш ли колко може да струва машинката на предна дясна врата на централното втора употреба,че нешто се прецака
благодаря

hamel1
09-09-2009, 18:37
60-70 лева

Bobo
10-09-2009, 13:49
60-70 лева

Да ма станаха дефицит и джамбазите им искат по 80-100 :doctor:

qpwo
23-10-2009, 19:59
Ползвам името на темата за питане....
Изгоря ми единия бушон за вентилатора на радиатора... Добре че се усетих навреме и нестана беля... Та въпроса ми е - Бушоните са два (по едрогабаритни) под капака в ляво. В книжката ги дават и двата да са по 50 ампера, но при мен единия е 50, а другия 40 ампера... Какъв да сложа...:calc:

krasivl
23-10-2009, 20:17
Два по 50А.

Bobo
23-10-2009, 22:36
Ползвам името на темата за питане....
Изгоря ми единия бушон за вентилатора на радиатора... Добре че се усетих навреме и нестана беля... Та въпроса ми е - Бушоните са два (по едрогабаритни) под капака в ляво. В книжката ги дават и двата да са по 50 ампера, но при мен единия е 50, а другия 40 ампера... Какъв да сложа...:calc:

За да изгори тоя бушон има много сериозна причина най вероятно заяла или окъсила перка ;) Преди да набиеш бушона намери причината че с някой менте бушон може и фоерверки да видиш ;)

qpwo
23-10-2009, 22:53
Сложих един временно и перката завъртя....
А може ли да е изгорял за това че е 40 А, а по книжка трябва да е 50...

balev64
25-10-2009, 11:01
Ами напълно е възможно да е изгорял поради неоразмерен предпазител.При включване всеки консуматор черпи тъй наречения пусков ток.Този пусков ток в някои случаи е 7-8 пъти по голям от номиналния.Освен това, говорим за стара техника и както подсказва Bobo този вентилатор може да има механичен проблем, който да увеличава и без това големия пусков ток а от там и да сработва и предпазителя.Салгай 50 А и бъди на щрек при първото пускане на вентилатора за да не стане по голяма беля.