PDA

View Full Version : OBD тунинг



leshoiad
26-08-2009, 06:33
Здравейте, имам колега който снощи ми се обади и сподели, че от няколко дни се опитва да замести софтуеъра на ECU-то с нов МОД-нат. Стигат все до едно и също положение. Включват кабелаците, програмата на компа разичита данните от ЕКУ-то и до там. Опитват се да екстрактнат стария софтуеър но не се получава. Знам, че по принцип с дизеловите агрегати няма такива проблеми но този е 2.0 ТС. Възможно лие да има някаква защита на ЕКУ-то и как може да се шунтира? Същят колега сподели, че вече се е качвал на МОД-нат 2.0 ТС и разликата била осезаема.

leshoiad
27-08-2009, 07:06
Нямате ли някои предположения.......?

164 td
27-08-2009, 08:38
С KWP 2000+ ли пробва?

oem
27-08-2009, 09:58
Неможе да се изчете оригиналния. М1.5.5 е ЕКУ-то нали? Ако е такова забравете да изчетете оригиналния. Само запис е възможен. Оригиналния за да го имате се купува. Няма как да се свали.

И кажи на твоя познат да внимава какъв дъмп качва. Да не се чуди защо е счупил мотора после!

leshoiad
27-08-2009, 18:33
Неможе да се изчете оригиналния. М1.5.5 е ЕКУ-то нали? Ако е такова забравете да изчетете оригиналния. Само запис е възможен. Оригиналния за да го имате се купува. Няма как да се свали.

И кажи на твоя познат да внимава какъв дъмп качва. Да не се чуди защо е счупил мотора после!

Да благодаря за инфото, дста полезно!!!

Bobo
27-08-2009, 22:59
Неможе да се изчете оригиналния. М1.5.5 е ЕКУ-то нали? Ако е такова забравете да изчетете оригиналния. Само запис е възможен. Оригиналния за да го имате се купува. Няма как да се свали.

И кажи на твоя познат да внимава какъв дъмп качва. Да не се чуди защо е счупил мотора после!

Че той като незнае как се чипва такава кола дали знае дъмпа дето ще качва дали е читав как мислиш :waving:

oem
28-08-2009, 00:34
Че той като незнае как се чипва такава кола дали знае дъмпа дето ще качва дали е читав как мислиш :waving:

То, че незнае е ясно. Ма аз нали това намекнах. Да си прави сметката с келнера поне. :) Като може да разгледа твоето меню да речем :punk:

leshoiad
28-08-2009, 06:11
Е то това сие негов проблем!!!