PDA

View Full Version : "Дупка" в оборотите



MrX
26-08-2009, 14:37
Още от как я взех колата си го има тоя недъг, на 3000 изпада в "дупка", тъпче си малко на едно място и отпушва. Не е ли около тези обороти старта на "второто турбо"? Но пък и със старото турбо беше същото. Соленоид? А дебитомер? Илииии.....?

pr_00f
26-08-2009, 14:48
Баце и аз съм така, по диагностиките уж всичко е нормално.
Точно около 3000 оборота се получава ако съм я изрязал само. Ефекта го чувствам като моментна загуба на мощност и после пак почва да тегли.
При нормално каране не се усеща.

p3shku
26-08-2009, 14:57
И при мен е така... но е за част от секундата и само при пълна газ и не всеки път го усещам. Според мен ако не карам аз да си усетя колата друг човек не би обърнал внимание.

MrX
26-08-2009, 15:10
Баси т,ва пандемия ше се окаже:spam_laser: Още двама да кажат и започвам да го считам за нормално :bash::whistle::prescription:

Panchev
26-08-2009, 15:27
При моята 156-ца 1.9JTD го имаше същият симптом, може би при малко по-високи обороти (3300-3500). Открих, че е сцепен на 2 места за по 5-6 сантиметра въздуховода след интеркулера и оттам явно е духало яко при тези обороти. След малко кръпки въздуховодът е цял, а пропадане не усещам.

pr_00f
26-08-2009, 15:28
Чудих се дали може да е свързано с променливата геометрия на турбината ?
Ще ми е интересно да чуем причината за "проблема"

DerMeister
26-08-2009, 15:29
Чудих се дали може да е свързано с променливата геометрия на турбината ?
Ще ми е интересно да чуем причината за "проблема"
Не че карам дизел или съм разбирач, но ако имате някакви графики на мощността на двигателя и разни характеристики на турбината пак с графики при обороти, може да повденем нещо.

p3shku
26-08-2009, 15:40
А между другото при мен последната диагностика показа пренадуване на турбината и диагнозата (Бобо) е че трябва да ми се раздвижи геометрията на турбото за да не стане фал, та може от там да идва проблематиката

balev64
26-08-2009, 18:14
Вече свикнах на това.Сменях и дебитомер но голяма разлика няма.Може би единствено по някога проявата е по слаба а друг път по забележима.

kosakov5
26-08-2009, 18:20
И моята е така .....

teodor80
26-08-2009, 19:51
Вече свикнах на това.Сменях и дебитомер но голяма разлика няма.Може би единствено по някога проявата е по слаба а друг път по забележима.
Чувал съм че след смяна на дебитомер се правело нещо с компютър та колата да си го разпознае-приеме.
А за проблема на колегата с 3000 оборота нека откачи буксата на дебитомера.И да я изрязва да види дали има разлика.Ако е дебитомер ще се оправи това забиване.Поне при мен е така.Моята плаче за дебитомер аз за пари и така нататъка.Общо взето всеки плаче за нещо!!!:gayfight:

balev64
26-08-2009, 22:05
А бе що си мисля че имаше разнищена тема с констатации че някои коли им било по хубаво без дебитомер т.е. с откачена букса по вървели и имали по нисък разход.Ма сега дали беше в нашия форум или във фиатския не помня.А Теодор е много прав и неговите разсъждения не са лишени от логика.От друга страна ако е със някакви стойности то те трябва да се еднакви за всеки един здрав или нов дебитомер.Мисля че се касаеше за някакви изходни напрежения на 5 изход на буксата.Моят дебитомер на контакт ми дава 1,9V,при 800 об.-2,45 V, При 3500-4000 об.4,29V

souze
27-08-2009, 16:00
"Турбо Лаг - Забавяне имаме когато оборотите са над минималните за буст на съответната предавка, но до сега сме се движили с частична газ и налягането в смукателите е било отрицателно... и сега даваме газ до дупка - ЛАГ е времето за което се развива максималното налягане съответстващо на оборотите с които се върти мотора в момента...
- Колкото са по-ниски оборотите лага е по-голям.
- Колкото е по-висока предавката пак лага е по-голям защото по време на изчакването оборотите се покачват по-малко... същото се наблюдава и на баир - има забавяне заради трудното покачване на обороти..."
www.tunning.bg

Може би...разумно обяснение на проблема???

MrX
27-08-2009, 18:11
"Турбо Лаг - Забавяне имаме когато оборотите са над минималните за буст на съответната предавка, но до сега сме се движили с частична газ и налягането в смукателите е било отрицателно... и сега даваме газ до дупка - ЛАГ е времето за което се развива максималното налягане съответстващо на оборотите с които се върти мотора в момента...
- Колкото са по-ниски оборотите лага е по-голям.
- Колкото е по-висока предавката пак лага е по-голям защото по време на изчакването оборотите се покачват по-малко... същото се наблюдава и на баир - има забавяне заради трудното покачване на обороти..."
www.tunning.bg

Може би...разумно обяснение на проблема???

Колега, не четеш съсредоточено ми се струва, какъв лаг, какви предавки! Ускорявам си на трета да речем и на 3000 оборота се чуди и след секунда продължава. Но като гледам всички казват, че и при тях е така - значи е нормално. Пууууу тия жаби една кола като хората не могат да направят :pokey:

pr_00f
27-08-2009, 18:53
Или е нормално - малко вероятно, или всички сме с един и същ проблем .

trustworthy
27-08-2009, 19:45
Осезаем турбо лаг на 3000 оборота може, ама ако кулерът е някой огромен, озъбен от край до край на предната маска или турбокомпресорът е от Скания или друг тиров двигател :) Така или иначе лагът няма нищо общо в случая.
Нямам идея за какво 'замисляне' става дума при 2.4жтд, но при 1.9 има едно такова при около 2700 об - чувал съм, че се дължало на факта, че там се разтоварва турбината, но определено си го има и при нашите кошнички - леко замисляне за няма секунда и после продължава да си ускорява

Bobo
27-08-2009, 22:53
Стига с тоя Лаг бе не е лаг това друго е ;)

П.С. Не би трябвало да се наблюдава при ЕВРО2 моторите само от Евро3 нагоре го има ма да видиме сега дали е проблем :)

balev64
01-09-2009, 19:40
Я и аз да питам.Значи скоро се наложи да попътувам.В рамките на 12 часа съм изминал 1000 км.Мотора е гасен 2-3 пъти за по 10-на минути.Направи ми впечатление че колата е малко по тромава от друг път и има това забавяне дето го определяте като "лаг".Давам рязко газ,при това положение друг път се изстрелва че чак ми спита дъха а сега чак ми спира дъха додето се изстреля :).Освен това тази сутрин я форсирах няколко пъти и единия път изпуши доста яко.изпушване до сега не е имало при никакви обстоятелства.Нито при палене нито при форсиране на място нито при натискане по време на движение.Та колеги дайте малко жокери от какво може да е.Иначе масло не ми пипнала нито грам.Карал съм я по хубави пътища но е и натискана доста 130-210 км/ч с 5 човека и преливащ от куфари багажник.

hamel1
01-09-2009, 20:08
Може да е дебитомер, дюза или може да си въобразяваш. А да не стигаме и до турбо.

EMo0o
10-09-2009, 02:32
И при мен го имаше този проблем и след като смених горивния и въздушния филтър колата е самолет :) Междудругото на един познат с Капа пак 2.4 му правеше подобен проблем и като си спре музиката за 5 минути и не я пуска повече колата тръгваше .. о_O да поясня имаше бас с усилвател , без кондензатор .. но не знам дали е от това , т.к. когато колата работи и върви заражда :)

ACEHOB
10-09-2009, 21:55
А диагностиката какво показва? Или това последно ще е...

ciie
10-09-2009, 23:37
nat 3000 oborotasvetva lanpata nadiuzata i leko spira da varvi kakvo moje da e

Кирилица!!!

ACEHOB
11-09-2009, 22:11
От къде си за да те упътим къде да отидеш да я прегледат колата.... не си прави шегички с това.

П.П. Старай се да пишеш разбирамемо и да е на български. Няколко пъти препрочетох поста ти за да разбера какво си искал да напишеш.

leketo84
12-09-2009, 02:50
Няколко пъти препрочетох поста ти за да разбера какво си искал да напишеш.
ХахАххА точно така аз дори още мисля че не съм разбрал точно какво иска да каже колегата ! :wink:

S_G_M
12-09-2009, 09:42
И моята 145 -ца имаше един проблем .При подаване на повече газ , на 4 и 5 от 2000 до 2400 оборота тресеше , все едно съм със спукана гума . Проблема изчезна след смяна на чипа .

Коки
17-09-2009, 10:59
Баси т,ва пандемия ше се окаже:spam_laser: Още двама да кажат и започвам да го считам за нормално :bash::whistle::prescription:


...Но като гледам всички казват, че и при тях е така - значи е нормално...

Колеги, не знам за какво говорите - при мен няма такова нещо.

Jivko7777
17-09-2009, 16:04
Колеги, не знам за какво говорите - при мен няма такова нещо.

Няма щото имаш чип ;)

Linkestis
17-09-2009, 16:29
Няма щото имаш чип ;)

И при мен няма,пък нямам чип!

balev64
17-09-2009, 19:08
Не знам към какво да се насоча вече.Не съм правил някакви промени или проби,предпочитах до сега да търся в нет-а подобни случаи,но в края на краищата нещата опират до грамотна диагностика.То това дето намали пъргавината не мие проблем но вдигането на разхода с около 1 литър ми е по големия дерт.А пък идва и зима и се предполага че още повече ще се увличи пустинския.Не че ме бърка толкоз но самата промяна ме тревожи.Не знам просто каква е причината.През този или другия месец ще трябва да търся накой от доказалите се диагностици и да му я закарам.Дано да стане ясно каква е причината.

teodor80
18-09-2009, 06:34
Тази лампа светва също и от не коректна информация от дачик на педала на газта.

pr_00f
18-09-2009, 12:06
Ta на оригиналният въпрос - турбина и променливата и геометрия ?

dancho76
26-06-2018, 07:05
Тази тема малко е заспала :)
Същия проблем с лагването .
При мен само че е около 2000 оборота при плавно набиране . Ако я натиснеш рязко няма никакво мислене .
1.9 jtd 150 коня .

DjPikasso
21-07-2018, 02:04
И при мен около 2500-3000 оборота имаше проблем и като цяло колата не набираше добре. Решението струваше 10лв. и се нарича МАП сензор (ако не греша)
Сега няма помен от колебаене и е изтребител. :Bolt: