PDA

View Full Version : Проблем с парното



venko
28-08-2009, 08:32
Здравейте колеги,появи ми се наскоро един проблем с парното.Работеше си нормално и един ден просто спря и не иска да работи,нито на топло нито на студено.Каква може да бъде причината?

Furious 155
28-08-2009, 08:50
Здравейте колеги,появи ми се наскоро един проблем с парното.Работеше си нормално и един ден просто спря и не иска да работи,нито на топло нито на студено.Каква може да бъде причината?

перката... по-точно резисторите на перката, ако ен си с климатроник! Разясни малко какъв точно е проблема и какво правиш!

Alexanderbb
28-08-2009, 10:01
по беглото обяснение на колегата бих предположил че е с климатроник и му е умряло таблото за управление. Но това си е гадаене докато не каже повече

venko
28-08-2009, 14:53
Климатроник нямам.Проблема е следния ,че не духа нито топло нито студено изобщо.На всичките степени го въртя и нищо.Махнах врътките да видя дали има там нещо прекъснато,но всичко си е наред.

vesak
28-08-2009, 16:01
А дали нетие изгорял някои бушон. На старата ми беше и изгорял един бушон и не включваше парното

Ass
28-08-2009, 16:25
Бушона сигурно е изгорял, но едвали само това е проблемат. Извади черната платка, която се намира в краката на пътника под жабката. На нея има три съпротивления и термозащита. със сигурност две от тях са изгорели. Доколкото цената на нова платка е стряскаща - налага се да навиеш на съпротивленията реотан с подходящо съпротивление. Лошото е, че трябва да се елиминира и защитата защото още при първото пускане изгаря. Ако не разбираш от тоци - помоли приятел за съдействие за да не се запалиш! Това е от мен.

TRENDi
28-08-2009, 16:41
Бушона сигурно е изгорял, но едвали само това е проблемат. Извади черната платка, която се намира в краката на пътника под жабката. На нея има три съпротивления и термозащита. със сигурност две от тях са изгорели. Доколкото цената на нова платка е стряскаща - налага се да навиеш на съпротивленията реотан с подходящо съпротивление. Лошото е, че трябва да се елиминира и защитата защото още при първото пускане изгаря. Ако не разбираш от тоци - помоли приятел за съдействие за да не се запалиш! Това е от мен.

4-та скорост е "директна" и не минава през въпросната платка. Т.е., ако причината беше там, нямаше да има скорости от 1-3 вкл., но 4-та щеше да си фучи :calc:.

venko
28-08-2009, 17:03
А този бушон, за който ми казваш къде точно се намира, и по какво мога да разбера че е изгорял? :roll:

vesak
28-08-2009, 17:08
До колкото си спомням е на шината под волана а и аз не ги ралзичавам кои е изгорял и кои не на мен братми ми я оправя. Но и това каде се намира несъм на 100 % сигурен.

TRENDi
28-08-2009, 17:17
Там се намира:

venko
28-08-2009, 17:23
:thumbup::thumbup::thumbup: мерси

vesak
28-08-2009, 23:13
От бушона ли излезе.

venko
28-08-2009, 23:50
Сега вечерта го свалих .Утре ще го сменя и ще пиша да кажа.Да се надяваме ,че е от него иначе требва се вкарвам у филми.

Alexanderbb
29-08-2009, 09:45
понякога честно ви се чудя. вие по колите нямате ли си резервни бушони и крушки поне. то верно че аз съм повреден от соц. возилата и не излизам от София без една торба инструменти ама пък съвсем без хич не върви. преди 3 седмици като скъсах ремък в едно село до Севлиево местните хора любезно ми предложиха да ми ослужат с отверка ама като видяха как вадя от багажника гедорета, ключове, два крика направо щяха да припаднат

Ass
29-08-2009, 10:00
4-та скорост е "директна" и не минава през въпросната платка. Т.е., ако причината беше там, нямаше да има скорости от 1-3 вкл., но 4-та щеше да си фучи :calc:.

Ако преди да спре всичко отделните степени са работели - може и да е само бушона.
За да не го гориш пак - не включвай на 4-та степен, че следващият път може да не е само бушон!

venko
30-08-2009, 14:05
Смених бушона и пак нищо не става.

TRENDi
30-08-2009, 14:31
Ми моторчето освен да е свършило земния си път :-?... Или пък буксата му да е се откачила нещо - то с тия нашите пътища...

Тествай с такова на някой от квартала (може и от Тъпо - същото е).

venko
30-08-2009, 18:12
Довечера ще пусна снимки от буксите да ги видиш в какво състояние са.Малко ще ми е трудно да я намеря,защото са изкарани отвънка и са оплели.:gruebel:

TRENDi
30-08-2009, 19:09
Просто виж/намести буксата със стрелката на снимката:

Трудно би се откачила, но не е невъзможно. Ако няма положителен резултат - тествай с друго моторче или просто премери идва ли ток до нея, като си вкл. на някоя от степените.

venko
30-08-2009, 20:55
Ако можеш на моите снимки да ми я покажеш няма да е зле,че по твоята снимка се ориентирах,ама у моята талига седят така нещата.

TRENDi
30-08-2009, 21:40
Моторчето е пред пасажерската седалка. Ти си нащракал мазалото отляво. БТВ и при мен беше така отляво, но ги прибрах нагоре, че така висят много "изкормено" и плашещо.

Alexanderbb
30-08-2009, 22:05
Колега вземи един мултицет (или някой който има такъв) и на спокойствие замерете тоците. Така със замени и пробваници е бошлаф работа

venko
30-08-2009, 22:26
Благодаря ви колеги,утре ще побърникам по кочината и ще кажа какво е положението.:th_up:

venko
31-08-2009, 21:19
Проблема е решен и вече парното работи.Оказа се ,че при буксата на моторчето е станало късо и е спряло да работи.Играх си с кабели и простотии и вече имам топлофикация в колата.:kicking::kicking:

gaiska
01-09-2009, 23:19
а можеш ли да кажеш къде точно беше проблема , щото и при мен нито топло нито студено. Аз обаче съм с климатроник и нензма дали няма да е другаде проблема:brickwall:
Интересното е , че от време на време ми подухва , но съвсем леко. Ако мотора е загинал би трябвало да няма такива работи.

venko
03-09-2009, 08:01
а можеш ли да кажеш къде точно беше проблема , щото и при мен нито топло нито студено. Аз обаче съм с климатроник и нензма дали няма да е другаде проблема:brickwall:
Интересното е , че от време на време ми подухва , но съвсем леко. Ако мотора е загинал би трябвало да няма такива работи.
Преди да спре да работи ми прекъсваше на всяка една степен.Работи за около 5 секунди спираше пак за толкова и накрая отказа съвсем.При мене проблема беше при клемата ,която отива в моторчето.Изглежда че беше дала на късо и беше стопила клемата,а оттам жиците се бяха допрели,завързах ги с изолирбанд и за момента работи перфектно.

Alexanderbb
03-09-2009, 08:55
а можеш ли да кажеш къде точно беше проблема , щото и при мен нито топло нито студено. Аз обаче съм с климатроник и нензма дали няма да е другаде проблема:brickwall:
Интересното е , че от време на време ми подухва , но съвсем леко. Ако мотора е загинал би трябвало да няма такива работи.

колега разкажи по подробно какво работи и какво не

gaiska
03-09-2009, 08:59
Ами от вчера вече нищо не работи.Имам предвид , че спря да духа, а на пулта за управление всички индикации са ок!

gaiska
05-09-2009, 19:09
Днес малко си поиграх с бри4ката и с моите скромно познания установих, че няма напрежение на буксата на вентилатора. Те са два кабела - единия (син) идва от една черна платка с оребрения зяа охлаждане, а другия е червен и идва откъм таблото. Та като щракна копчето за да работи вентилацията, черната платка цъка от време на време(предполагам , че регулира силата на вентилатора) а напрежение на букста няма. На мен ми се струва , че този червен кабел, който е плюса , най-вероятно е прекъснат или може да е друго?
Ако някой има идея , моля да каже щото не си е работа без климатизация.

Alexanderbb
07-09-2009, 09:47
а може и управляващата платка да си е заминала. много е гаден този елемент. хем е почти непоправима хем е скъпа

gaiska
08-09-2009, 07:06
Оказа се една пластина , която се намира в кутията с релета до вентилатора за охлаждане на радиатора. Била е прекъсната. А аз въобще не знаех , че тази пластина е за това! Сега всичко е ок!

aav
08-09-2009, 12:20
Някой знае ли когато на дислпея на климатроника пише Е1 и Е3 какви грешки са

aav
14-09-2009, 13:56
На никой ли не се е случвало на дисплея на климатроника, където нормално се изписва температурата да пише Е1 или Е3

Alexanderbb
17-09-2009, 14:29
сервизни кодове. да не си влязъл в режима за самодиагностика