PDA

View Full Version : Питане



wenss
28-08-2009, 18:07
Колеги здравейте.Пред една дилема съм-не знам как да си сверя часовника на ics-то.Опитах няколко варианта но не ми дава да променям часа а само някакви избрани часови области.
И другото за което Ви питам е дали централното на предните и задните врати не е на два отделни бушона.С дистанционното успявам да отключа само предните врати.Ако знае някой нещичка мола да помага
166 2.4 JTD 150к.с. 2002г.

ACEHOB
28-08-2009, 18:32
Ако имаш навигация часовника се сверява автоматично през gps-а. Заиграването със тайм зоните в менюто ще те доведе до това половината година да ти е верен часовника а другата половина с разлика от един час. Ако изключиш навигацията която така или иначе не използваш то тогава ще можеш да свериш часа пак от менюто без проблем.

За централното и бушоните нека кажат колегите. За задните врати виж да не би да са заключени или да са заяли лостчетата.

wenss
28-08-2009, 18:38
Ако имаш навигация часовника се сверява автоматично през gps-а. Заиграването със тайм зоните в менюто ще те доведе до това половината година да ти е верен часовника а другата половина с разлика от един час. Ако изключиш навигацията която така или иначе не използваш то тогава ще можеш да свериш часа пак от менюто без проблем.

За централното и бушоните нека кажат колегите. За задните врати виж да не би да са заключени или да са заяли лостчетата.
А как точно да изключа навигацията?

myrko
28-08-2009, 18:54
А как точно да изключа навигацията?

Изключии буксата от багажника.Централното мисля, че е на един бушон, но не съм сигорен.

em4o1
30-08-2009, 00:16
При мен не стана само с изключването на навигацията ами чак след като изключихме с колегата Асенов и ЦД чейнджъра.:cheers:

wenss
30-08-2009, 06:04
Благодаря.
Снощи забелязох нещо странно-поне за мен.Когато включа фаровете на къси светлини се вижда как се движат нагоре надолу и застават в такова положение,че светат на два-три метра пред колата.Трябва ли да се регулират или си е така.Нямам потенциометър за регулирането им и са ксенони.
Трябваше да сменя някоя и друга лампичка по километража и естественно се наложи да се сваля.Оправих ги тези неща ,но сега след като запаля двигателя започва да ми свети червена лампа за аирбага и една оранжева постоянно мига-мисля че и тя е за аирбага.Някой има ли наблюдения и може ли да се оправи без да се ходи на диагностика?

genko1982
30-08-2009, 11:15
като отвориш дясната врата на таблото има ключалка с която изключваш възглавницата на мястото до шофера.ако е изключена ще свети жълтата лампа на таблото

wenss
30-08-2009, 19:41
като отвориш дясната врата на таблото има ключалка с която изключваш възглавницата на мястото до шофера.ако е изключена ще свети жълтата лампа на таблото

Каквото и да правя-изключвам,включвам-лампата продължава да си мига.

hamel1
30-08-2009, 23:07
Кантар! Но без диагностика и ремонт няма да угасне.

wenss
31-08-2009, 05:16
Кантар! Но без диагностика и ремонт няма да угасне.

Не те разбрах.Какъв е този кантар?
Като я взех нищо и нямаше-всики лампи след като я запаля изгасваха.За какво ми трябваше да ги сменям тези лампички по таблото.

А относно фаровете-никой ли не знае защо така си се движат сами и то само в началото когато ги включа.И нещо не ми харесват как светят а са ксенони.

ACEHOB
02-09-2009, 11:17
А относно фаровете-никой ли не знае защо така си се движат сами и то само в началото когато ги включа.И нещо не ми харесват как светят а са ксенони.

Фаровете ти не се движат сами :).
Има два броя машинки на двата фара, тези машинки имат едни метални крачета и завършват в платмасова ябълка.
Тази ябълка трябва да влезе в един улей и с леко изместване да се застопори. В повечето случаи ябълката или не е закрепена или гнездото на фара е износено.
Когато пуснеш фаровете, машинките се опитват да издърпат фаровете но успяват само до определено положение.

Общо взето проблема може да се оправи много елементарно и без пари но работата е много пипкава.
Аз махнах моите машинки и системата е безотказна.
Определено сега не ми светят на 2 мерта както преди.

Bobo
02-09-2009, 12:38
Фаровете ти не се движат сами :).
Има два броя машинки на двата фара, тези машинки имат едни метални крачета и завършват в платмасова ябълка.
Тази ябълка трябва да влезе в един улей и с леко изместване да се застопори. В повечето случаи ябълката или не е закрепена или гнездото на фара е износено.
Когато пуснеш фаровете, машинките се опитват да издърпат фаровете но успяват само до определено положение.

Общо взето проблема може да се оправи много елементарно и без пари но работата е много пипкава.
Аз махнах моите машинки и системата е безотказна.
Определено сега не ми светят на 2 мерта както преди.

Колата е с фабричен ксенон и автоматично регулиране на фаровете - съответно проблема не е във фаровете а в датчиците за натовареност на автомобила ;)

ACEHOB
02-09-2009, 19:11
Бобо :) знам че е с фабричен - и моята е. Но проблема не е в датчиците - поне при мен не беше а в износване на мястото където влизат ябълките. И последно... дори и да работят датчиците и всичко да е ок... като е натоварена колата пак си бият ниско.

Bobo
03-09-2009, 00:59
Когато включа фаровете на къси светлини се вижда как се движат нагоре надолу и застават в такова положение,че светат на два-три метра пред колата.Трябва ли да се регулират или си е така.Нямам потенциометър за регулирането им и са ксенони.
По това съдя ...

---------- Post added at 21:59 ---------- Previous post was at 21:58 ----------


Бобо :) знам че е с фабричен - и моята е. Но проблема не е в датчиците - поне при мен не беше а в износване на мястото където влизат ябълките. И последно... дори и да работят датчиците и всичко да е ок... като е натоварена колата пак си бият ниско.

че това ти мнение е невярно ако фаровете се вдигат и после падат както аз го разбирам от горния пост проблема не е в ябълките ;) И твоя проблем съм оправял не веднъж и неговия също така че според мен съм прав до очна ставка с колата :D

ACEHOB
03-09-2009, 09:07
според мен съм прав до очна ставка с колата :D

Точно така ;)

bodolei
04-09-2009, 01:28
Аз немога да кажа от каде е проблема ,преди два дена си сложик кселонови фарове на Алфата и съм много доволен,много им се кефя,но като бях със обикновенните крушки и намене ми светеха фаровете на 2-3метра,но сега съм си го решил този проблем.Просто исках да го споделя със вас това

ACEHOB
04-09-2009, 08:47
сложик кселонови фарове

Накрая ще почнете да слагате и найлонови...

Bobo
04-09-2009, 13:22
Накрая ще почнете да слагате и найлонови...

:lol:

balev64
04-09-2009, 19:00
Ми обяснете му на момчето, недейте така грубо....То май пак трябва да дойде времето на граматиците.

Yureti
17-09-2009, 14:05
Значи ли, че часовника няма сверяванка ако всичко е закачено. И че тая кола в България не може да се кара с верен часовник ?
:?::?::?:

ACEHOB
17-09-2009, 18:51
Значи ли, че часовника няма сверяванка ако всичко е закачено. И че тая кола в България не може да се кара с верен часовник ?
:?::?::?:

Точно така.