PDA

View Full Version : Реле на чистачки



Stefan Caromov
29-08-2009, 13:00
Колеги мили ,да попитам къде се намира релето на чистачките на 156 и кое е ,ако са повече на упоменатото място .

Novachev
30-08-2009, 13:39
Колеги мили ,да попитам къде се намира релето на чистачките на 156 и кое е ,ако са повече на упоменатото място .
Я опиши проблема може да не е в релето а в самите контактори които са вътре в моторчето

Stefan Caromov
30-08-2009, 17:15
Я опиши проблема може да не е в релето а в самите контактори които са вътре в моторчето

Ами чистачките работят на бавната и бързата степен . Но ,когато дръпна лостчето да пръска ,чистачките не се включват и ,когато съм на автоматични чистачки(през интервал) чистачките тръгват и спират почти веднага.
Затова си мисля ,че релето се ебава нещо

slav40
30-08-2009, 19:50
И моите на автоматичен режим тръгват отлепят 5 см и остават там и се чува едно леко стържене ...... при теб има ли го тоя звък ...вслушай се ...!?

Stefan Caromov
30-08-2009, 20:02
И моите на автоматичен режим тръгват отлепят 5 см и остават там и се чува едно леко стържене ...... при теб има ли го тоя звък ...вслушай се ...!?

Звук няма , но иначе е същия признак

Stranger65
30-08-2009, 21:13
И моите на автоматичен режим тръгват отлепят 5 см и остават там и се чува едно леко стържене ...... при теб има ли го тоя звък ...вслушай се ...!?
Ти си за редуктор на мотора

ФЕРАРИСТ
30-08-2009, 21:32
Значи или е зад бушоните дето са ти долу вляво под волана, или тия 3 релета дето са до пасажерския бег - това са релетата в купето......

slav40
30-08-2009, 23:25
Ти си за редуктор на мотора

И в какво се състои този редуктор на мотора ..т.е. почистване или ..!?

Stranger65
31-08-2009, 10:49
И в какво се състои този редуктор на мотора ..т.е. почистване или ..!?
Мисля, че имаш изтрити зъби. Получава се най-често зимата като са ти замръзнали чистачките и не си почистиш сръклото

slav40
31-08-2009, 16:50
На 2-3 пъти тази зима ми се случи този номер ,да не тръгват въобще ............ но се задълбочиха нещата ....!

Stefan Caromov
31-08-2009, 19:05
А бе темата беше въпрос къде е релето за чистачките ,не на кой кво му се е преебало и как .

Чистих си пистите на моторчето ,гресирах , изкривих повече пъпките ,резултат НЯМА

Да припомня ,че питам къде е релето на чистачките и кое е


Благодаря

ФЕРАРИСТ
31-08-2009, 20:52
Ако никой не ти каже категорично можеш да тръгнеш по медота да изключването с инфото дето ти дадох.....най - левия от тия дето са зад бушоните вляво от волана е за клаксона, само той не е ........сори че не мога да съм по категоричен......

Galeano
31-08-2009, 21:24
Тук гледам в една програма,това реле го дават да се намира зад бушоните както казва Ферариста. ;)

slav40
01-09-2009, 10:15
А бе темата беше въпрос къде е релето за чистачките ,не на кой кво му се е преебало и как .

Чистих си пистите на моторчето ,гресирах , изкривих повече пъпките ,резултат НЯМА

Да припомня ,че питам къде е релето на чистачките и кое е


Благодаря

По принцип съм забелязъл,че се чува леко цъкане на реле в жабката! Махаш капачето и там са релетата(мисля ,че бяха 4 релета и бушона за халогените). Давай по метода на изклюването ..... Сори ,че ползвах тема за лични въпроси!

Stefan Caromov
01-09-2009, 13:33
Е сега се заигравам, почвам с тия релета от ляво зад бушоните... пък да видим .. Накрая ще хвана фекса и мамка и

ФЕРАРИСТ
01-09-2009, 14:52
Е сега се заигравам, почвам с тия релета от ляво зад бушоните... пък да видим .. Накрая ще хвана фекса и мамка и
За флекса аз съм човека - селето се реже най - добре напречно като се почне педя напред от панела между двете врати......като масълце се реже.....сори за оф-а, не се въздържах.....:afro::afro:

Stefan Caromov
01-09-2009, 14:59
За флекса аз съм човека - селето се реже най - добре напречно като се почне педя напред от панела между двете врати......като масълце се реже.....сори за оф-а, не се въздържах.....:afro::afro:

хах , ти какво сега .... я ела да видиш ,зелената кво я направих с флекса ..... стана на филиики ::)))

Stefan Caromov
01-09-2009, 18:13
Значи ,прорверих и смених двете релета ,които са зад бушоните . То там са три ,ама най лявото е много по малко от другите ,него не съм пипал. Ефект никакъв.
Проверих релето в жабката(само едно е там и някакви буончета) ефект отново никакъв.

Или не са това релетата ,или не е от релето.
Моля ви за помощ

n_netov
01-09-2009, 19:55
Ами чистачките работят на бавната и бързата степен . Но ,когато дръпна лостчето да пръска ,чистачките не се включват и ,когато съм на автоматични чистачки(през интервал) чистачките тръгват и спират почти веднага.
Затова си мисля ,че релето се ебава нещо


Проблема е вероятно в електрониката, която команадва импулсния режим. Тя се намира в самото моторче, поне така ми изглежда на схемата. След като ти работят бавната и бързата скорост, значи захранващото реле е здраво и няма защо да го търсиш (а то се намира точно отзад на бушоните - където си проверил - едното от крайните, което е по-голямото)
Интересно дали пръскат обаче пръскачките.

С няколко думи: аз ако бях на твое място, по това което си обяснил, бих се насочил към моторчето - механичен проблем с пластинките вътре които подават импулси към електрониката или проблем със самата електроника.

Stefan Caromov
01-09-2009, 21:39
Проблема е вероятно в електрониката, която команадва импулсния режим. Тя се намира в самото моторче, поне така ми изглежда на схемата. След като ти работят бавната и бързата скорост, значи захранващото реле е здраво и няма защо да го търсиш (а то се намира точно отзад на бушоните - където си проверил - едното от крайните, което е по-голямото)
Интересно дали пръскат обаче пръскачките.

С няколко думи: аз ако бях на твое място, по това което си обяснил, бих се насочил към моторчето - механичен проблем с пластинките вътре които подават импулси към електрониката или проблем със самата електроника.


Значи ,пръскалките пръскат ,но чистачките на пръскане не се пускат . Отворих ,зачистих пистите на моторчето ,изкривих пластинките и пак нищо . Помооооощ ,вече не издържам ,наистина ще и направ янещо на тая кола ,ако продължава да се инати така