PDA

View Full Version : не иска да запали 156 2.4 жтд



Boriio
30-08-2009, 10:23
Здравейте колеги
проблемът е следният:значи колата ми прави проблеми със паленето от доста време,бил съм по сервизи,проверявани са свещи,релето за подгрев,регулатори на гориво,помпи,включително и стартер е проверяван.колата стоя два дена в Бош Сервиз на Кукленско шусе.и съмнението беше единственно във Акумулатора.преди 20-дена го смених със нов Монбат със 30 % по голям стартов ток,сега си пали,но отивам на море и колата я оставам за 5-дена.пребирам се въртя,стартера си върти ама нежелае да запали двг-то.Акумултора падна,заредих го,и пали от ряс.Втора ситуация оставам колата за около 12-14без да се кара,опит да запаля,неможе от първия път,пали със зор от вторият.Обикновенно всеки ден си карам колата,оставям я около 12-през ноща и тръгвам за работа във 7,никакъв проблем пали,но остави ли се за по дълго,МЪКА.Също със бутане пали на 2-рия метър,със кабели пали от ряс ако е паднал леко акуто.Моля кажете ми във стартера ли да търся проблема,дали нещо задържа,или някаква гадна отечка?Благодаря ви предварително

rumanqska
30-08-2009, 11:19
И аз имах същия проблем с моята преди година:клемата + която влиза в черната кутия се държеше на косъм и там пуснах допълнителен кабел от + до клемореда в кутията и от тогава няма проблем.Провери си всички кабелни обувки дали са стегнати към кабелите.

stefoko
30-08-2009, 11:20
Провери дали ти зарежда генератора.

Boriio
30-08-2009, 16:53
Благодаря за отговорите
значи генератора също е поправен,сменени четки и лагери.Колега коя черна кутия кой кабели,да проверя

kkkrisss
30-08-2009, 17:03
Здравейте колеги
проблемът е следният:значи колата ми прави проблеми със паленето от доста време,бил съм по сервизи,проверявани са свещи,релето за подгрев,регулатори на гориво,помпи,включително и стартер е проверяван.колата стоя два дена в Бош Сервиз на Кукленско шусе.и съмнението беше единственно във Акумулатора.преди 20-дена го смених със нов Монбат със 30 % по голям стартов ток,сега си пали,но отивам на море и колата я оставам за 5-дена.пребирам се въртя,стартера си върти ама нежелае да запали двг-то.Акумултора падна,заредих го,и пали от ряс.Втора ситуация оставам колата за около 12-14без да се кара,опит да запаля,неможе от първия път,пали със зор от вторият.Обикновенно всеки ден си карам колата,оставям я около 12-през ноща и тръгвам за работа във 7,никакъв проблем пали,но остави ли се за по дълго,МЪКА.Също със бутане пали на 2-рия метър,със кабели пали от ряс ако е паднал леко акуто.Моля кажете ми във стартера ли да търся проблема,дали нещо задържа,или някаква гадна отечка?Благодаря ви предварително

Погледни при загасена кола дали ти мъждука леко някои от задните габарити?
Всъщност дава ли ти грешка на таблото за изгоряла крушка?

Boriio
30-08-2009, 18:00
колега нямам такава индикация,и нищо не премигва на габаритите

k1lcone
30-08-2009, 19:07
магнета къф ти е. чувал съм за касетофони дето истощават акумулаторите без да са фключени. иди на жичкаджия да мери колко ток върви.

slav40
30-08-2009, 19:28
Какво общо има ЦД-то , той пише ,че не пали ,а не че се губи тока .....! Стига го заблуждавайте ...! Ако имаш време ела при софийските майстори! На диагностика нищо ли не показва!?

Boriio
30-08-2009, 19:53
не нищо не показва мамка и,бахти и колата направо ще ме откаже от марката

k1lcone
30-08-2009, 20:00
OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO колега чете ли ти кода от ключа???? виж като връткаш ключа да подгрее изгасва ли лампичката на таблото за прочитане на кода LOCK ? абе като врътнеш ключа да подгрее и изчакай да видиш дали всичко изгасва по таблото

spe4elist
30-08-2009, 20:09
....и съмнението беше единственно във Акумулатора.преди 20-дена го смених със нов Монбат със 30 % по голям стартов ток,сега си пали,но отивам на море и колата я оставам за 5-дена.пребирам се въртя,стартера си върти ама нежелае да запали двг-то.Акумултора падна,заредих го,и пали от ряс.Втора ситуация оставам колата за около 12-14без да се кара,опит да запаля,неможе от първия път,пали със зор от вторият.Обикновенно всеки ден си карам колата,оставям я около 12-през ноща и тръгвам за работа във 7,никакъв проблем пали,но остави ли се за по дълго,МЪКА....

След като си с нов акумулатор и след пет дни не пали, отговора е един - утечка. Иди в акумулаторен сервиз, да ти я проверят. Не трябва да е повече от 50 mA. Ако е - се почва едно търсене...

Огледай си първо уреди, отпосле монтирани (ако има такива): музики, усилватели, антирадари, жпс, ксенони - всичко свързано с консумация на ток.

Ако мислиш, че сам няма да се справиш, за техник-електричар не би трябвало да е проблем...

Успех

Jivko7777
30-08-2009, 20:11
OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO колега чете ли ти кода от ключа???? виж като връткаш ключа да подгрее изгасва ли лампичката на таблото за прочитане на кода LOCK ? абе като врътнеш ключа да подгрее и изчакай да видиш дали всичко изгасва по таблото

Да между другото наистина е така ако не прочете кода само върти а не пали...
Случвало ми се е на мен но едва ли е това проблема ;)

Boriio
30-08-2009, 20:20
тва веднага щях да го видя колеги,карам Алфи от 5-години вече и им зная мизерийките горе долу,ама сега е направо шах със пешката

Jivko7777
31-08-2009, 02:42
тва веднага щях да го видя колеги,карам Алфи от 5-години вече и им зная мизерийките горе долу,ама сега е направо шах със пешката

Ми виж сега всички казват че са доволни от Бобо, така че най-добре отиди там и съм сигурен че ще ти намерят и отстранят проблема :notworthy:
Поздрави и искам да пишеш пак в темата да ми кажеш какъв е бил точно проблема че ми стана страшно интересно...

jazzman
31-08-2009, 10:50
След като си с нов акумулатор и след пет дни не пали, отговора е един - утечка. Иди в акумулаторен сервиз, да ти я проверят. Не трябва да е повече от 50 mA. Ако е - се почва едно търсене...

Огледай си първо уреди, отпосле монтирани (ако има такива): музики, усилватели, антирадари, жпс, ксенони - всичко свързано с консумация на ток.

Ако мислиш, че сам няма да се справиш, за техник-електричар не би трябвало да е проблем...

Успех

И аз реших, че има утечка...

trustworthy
31-08-2009, 11:05
A антифриза пипа ли го?

Boriio
31-08-2009, 19:30
И антифриз не Бара,тия дни ще отида да ми свалят стартера и да го проверят.тъй като преди са го проверявали но не е махан от колата

chavetoo
02-09-2009, 06:53
Колега ако върти съвсем нормално а не иска да запали проблема не е в стартера. Вземи един уред и виж колко е пада на напрежението когато въртиш да палиш и направи проба при момент когато си пали и когато не иска да запали. На мен ми прилича, че не остава точец за електрониката когато въртиш на стартер.

Boriio
02-09-2009, 20:35
добре колега върти ама казваш,4е не достига ток за електрониката?аз знам че и трябват 11 волта за да си пали,под 11 знам че неможе.моят проблем е само при първо палене,след това мога да паля 100000 пъти безотказно

коков
03-09-2009, 16:54
Колега според мен имаш много голяма отечка някъде и поради тази причина първото запалване ти е проблемно .Друго което може да се провери е стартера в момента за завъртане ако имаш износени втулки на ротора или ако е на лагери също ще го имаш този проблем.Но най лесно е да провериш къде се губи тока от акумолатора.

136
03-09-2009, 17:58
Имах подобен проблем с Алфа 164 тд , С чисто нов акумулатор МОНБАТТТТТТ. Смениха ми три Акумулатора за два месеца и половина . Единия не държеше волтаж друия имаше проблем с една от клетките ,а третия работеше но го замених с доплащане за АЦ Делко и 3 години нямах проблеми. Да не казвам че всеки път за всчка рекламация ходих до Кривина защото базата им е там.Та ми излезе като един много хубав марков акумулатор.Това беше преди 5 години ,дано са повишили качеството на производство родните производители. ЗА ДИЗЕЛ НЕ СТАВАТ.

Boriio
09-09-2009, 20:46
здравейте колеги днес ми свалиха и провериха стартера,четките били на цяло износени,фтулките доволно износени.с/у 60 лв.засега всичко е 6-ти номер найстина върти много по-добре,ще е наблюдавам да видя тези дни,дано да съм се отървал от този ФИЛМ,не го препоръчвам на никой