PDA

View Full Version : Защо и откъде се получава нагара на дросИловата клапа



ek6an_men
31-08-2009, 20:57
Здравейте колеги имам един въпрос, може да звучи тъпо но за мен е много важно. На всеки 6 месеца трябва да чистя дросиловата клапа, иначе в последстивие мотора прекъсва на тихи обороти и дори гасне по светофарите. Като се почисти както се казва "спи града", става трепач.
Колата е Алфа Ромео 156 2.0 155 коня.
Моля за мнение.
Извинявам се още веднъж, ако за някой - този въпрос му се вижда тъп и несериозен.
Чакам мнения.
Благодаря много, предварително !!!

nick_145_QV
31-08-2009, 22:03
Здравей колега,и аз сам се питал откъде идва тая мръсотия щото и аз чистих дросел.Нека и другите си кажат мнението.
Иначе падна голямо чистене,много нагар и мрасотия

ek6an_men
31-08-2009, 22:11
така е колега, мръсотията е голяма, но след чистене всичко е наред.

Speeder
31-08-2009, 22:12
Маслени пари от картера.

П.С. дросЕл, филтЪр и т.н. когато не съм сигурен за някоя дума чуквам в гугъл ;)

nick_145_QV
31-08-2009, 22:14
Аз си мисля че от кутията на филтара влиза по малко прах макар че има филтар

ФЕРАРИСТ
01-09-2009, 10:39
Махате маркуча дето влиза от капака на клапаните в маркуча дето е между дебитомера и дросела, и ако оттам напред ви е сичко ОК, дросела ще се цапа по рядко......сега там съм сложил филтърче, но мисля да го заменя с друго....

code
01-09-2009, 11:22
Махате маркуча дето влиза от капака на клапаните в маркуча дето е между дебитомера и дросела, и ако оттам напред ви е сичко ОК, дросела ще се цапа по рядко......сега там съм сложил филтърче, но мисля да го заменя с друго....
Как, как? Махаш го нацяло? Какво филтърче слагаш обясни по-подробно и какъв е ефекта?

Old Fox
01-09-2009, 11:26
Махате маркуча дето влиза от капака на клапаните в маркуча дето е между дебитомера и дросела, и ако оттам напред ви е сичко ОК, дросела ще се цапа по рядко......сега там съм сложил филтърче, но мисля да го заменя с друго....
Toя маркуч "смуче" въздух, а не духа нищо към дросела. Както и да е. Ти махнал ли си го?

oem
01-09-2009, 11:31
И смуче и духа :) Познай кога смуче и кога духа сега :)

ФЕРАРИСТ
01-09-2009, 14:53
Toя маркуч "смуче" въздух, а не духа нищо към дросела. Както и да е. Ти махнал ли си го?
Естествено....

ФЕРАРИСТ
01-09-2009, 14:58
Как, как? Махаш го нацяло? Какво филтърче слагаш обясни по-подробно и какъв е ефекта?
Тоя слагам...

oem
01-09-2009, 15:19
Нико с това филтърче не ти ли мирише в купето?

Novachev
01-09-2009, 17:49
Нико с това филтърче не ти ли мирише в купето?
И на мен това ми е интересно Ники а и какво си направил с маркуча от капака на клапаните дето влиза в колектора махнал ли си го и да възстановиш байпаса на дросела.

oem
01-09-2009, 18:01
И да не го възтанови все тая. Въпроса е, че мирише. Иначе мотора трябва да се чуства по-добре така. Диша чист въздух. Без примеси на масло. При загрял мотор трябва да е по-добре от към динамика. Поне теоретично. :)

ФЕРАРИСТ
01-09-2009, 19:40
И на мен това ми е интересно Ники а и какво си направил с маркуча от капака на клапаните дето влиза в колектора махнал ли си го и да възстановиш байпаса на дросела.
Там си е бре, него не смея да пипам.....

---------- Post added at 19:40 ---------- Previous post was at 19:37 ----------


И да не го възтанови все тая. Въпроса е, че мирише.
Лично на мен не ми мирише, въпреки че имам почти пряк контакт с моторния отсек, щото през дупките за климатичните тръби ми минават кабелите от акумулатора, задните за абса, и още някой кабелаци и имам поне 2 пръста хлабина дето се чудя да я запушвам ли......иначе аз тая кола не я сглобих да ми мирише на Кристият Дьор или Версаче вътре, а на масло и бенз......:jason2::jason2:

oem
01-09-2009, 20:00
Много върла :) Ма само не разбрах що си я вирнал така отпред :)

ek6an_men
01-09-2009, 21:31
Много върла :) Ма само не разбрах що си я вирнал така отпред :)

добре де , как може да се предотврати това зацапване на дросела, освен този филтър като на "ферерист"

oem
01-09-2009, 22:22
добре де , как може да се предотврати това зацапване на дросела, освен този филтър като на "ферерист"

Почисти си маркуча след дросела дето е пак за тия пари и клапанчето. Да минават от там. На клапанчето се наслоява същата гад и се запушва. И тогава само през дросела дърпа. Аз преди година го почистих, дросела ми си свети. Съвсем леко черничко има по ръба на клапата. То зависи и колко масло хвърля от там де. По принцип като има повишено картерно налягане започва и да пуши като парен локомотив от там сиво син пушек.

ФЕРАРИСТ
01-09-2009, 23:28
добре де , как може да се предотврати това зацапване на дросела, освен този филтър като на "ферерист"
С ежемесечно почистване, и грижа за компонентите на двигателя......

Bobo
02-09-2009, 23:44
С ежемесечно почистване, и грижа за компонентите на двигателя......

Тва да не ти е килима у вас че да пускаш прахусмукачка :Tease:

ФЕРАРИСТ
03-09-2009, 12:35
Не е за моя радост, че килима не ми прай такъв кеф да го обгрижвам.......иначе спокойно мога да се явя на областния шампионат по редовно опрахосмукачван двиг отсек......това скрепява връзката с аутото......пък и кой казва че тя нямала душа.....

ek6an_men
03-09-2009, 21:34
Не е за моя радост, че килима не ми прай такъв кеф да го обгрижвам.......иначе спокойно мога да се явя на областния шампионат по редовно опрахосмукачван двиг отсек......това скрепява връзката с аутото......пък и кой казва че тя нямала душа.....

Благодаря за идеата,
задължително ли е да се сваля дросела ?????
Може ли само да махна маркуча и да почистя ???
Ще има ли ефект ????
Или трябва да се сваля всичко ????
Що се отнася за обгижването си прав на 1 000 %
Автомобила си иска своето.
Чакам отговор !!!
Благодаря предварително.

ФЕРАРИСТ
03-09-2009, 22:33
Благодаря за идеата,
задължително ли е да се сваля дросела ?????
Може ли само да махна маркуча и да почистя ???
Ще има ли ефект ????
Или трябва да се сваля всичко ????
Що се отнася за обгижването си прав на 1 000 %
Автомобила си иска своето.
Чакам отговор !!!
Благодаря предварително.
Почти задължително е да го свалиш, не е сложно, иначе ще го почистиш само отгоре отгоре, а иначе изцяло....
Ефект ще има, независимо че може и да не го усетиш....
Ще посваляш малко маркучи и болтчета на кофти място, но си струва....

benji_gb
05-09-2009, 02:26
Колега ek6an_men (http://clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=3748) аз преди 2 месеца си изчистих масления сепаратор и от тогава имам много малко мръсотия във дросела. Преди да изчистя въпросния сепаратор, всеки месец сваляне на дросел и т.н.

ek6an_men
05-09-2009, 17:17
Колега къде се намира вапросният сепаратор ???????????????
Мерси предварително.

lubo_red
05-09-2009, 17:55
ето ти една прекрасна тема
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=34845

benji_gb
06-09-2009, 13:58
ето ти една прекрасна тема
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=34845
мда 8-)
Не е кой знае каква философия ;)

Nimi
02-10-2009, 20:46
Хмм.. едно въпросче към пишещите.

Водите ли си статистика за смяната на въздушния филтър?! Или статистиките са само за смяна на
маслените консумативи?
Предполагам при тези които карат със спортни филтри проблема не е толкова изразен.