PDA

View Full Version : Истината за новите форми на новите модели Алфа Ромео



Gran_Turismo
02-09-2009, 20:20
Истината се крие точно в този човек от американски произход!

http://www.speed-press.com/?pageId=4743

И след това от самото начало на неговото встъпване в длъжност още на следващия месец ето какво се появява като информация:

http://www.speed-press.com/?pageId=4243

За 147-цата ясно това се знае Джуниор после пак 147 и накрая Милано. Щяло да се произвежда върху платформа Гранде Пунто? Ами тогава как ще го сравняваме с Фиат Браво не мога да разбера като Бравото е далеч по - голямо от Гранде Пунтото. И ако Миланото е голамо колкото Гранде Пунтото значи Бравото ще е по - голямо от него. Тогава кой е този Хетчбек Алфа Ромео, който ще се произвежда на платформа Фиат Браво и ще се конкурира с него само това не ми е ясно и то за 35000 евро. Ми, че то сега чисто новата 159-ца се продава за 23000 евро цена на базовия модел където е къде къде по голяма от това Браво. Изобщо нищо не мога да разбера какво става. А за малкия хечбек Мито нищо не пише. Че формите и дизайна но Мито, Милано и Джулия са направени от това американче е ясно вече! Обаче да не би при двата хетчбека от тогава да сега да има някаква промяна като се виде датата на постъпване на информацията. И изменението да е, че единия хетчбек е малкия Мито, а другия ще е Милано на платформа Гранде Пунто или може би на платформа Браво за 35000 евро. Това май го знае само Исус Христос! И тея 35000 евро по фиксинг 1.96, а на всички да Ви е Чистито!

Dexer
03-09-2009, 08:26
ти сериозно ли мислиш,че някой може да сложи базова цена на хеч 35 к евро.............

plamen petkov
03-09-2009, 09:27
По принцип алфите не са евтини коли доколкото си спомням дори 156 е по скъпа от пасат ,обаче да е на базата на фиат и да струва пак майка си и баща си е прекалено.Като гледам на къде отива Алфа ми се реве преди се отличаваше с бързина и дизайн вече бързината я няма дизайна и той замира ,за напред я виждам като ИТАЛИЯНСКИ ОПЕЛ ''безхарактерна'' аз хубаво казах да им изпратим едно писмо ама...

dimo
03-09-2009, 09:30
за сметка на това фиатите станаха по симпатични :Tease:

Gran_Turismo
03-09-2009, 18:58
По принцип алфите не са евтини коли доколкото си спомням дори 156 е по скъпа от пасат ,обаче да е на базата на фиат и да струва пак майка си и баща си е прекалено.Като гледам на къде отива Алфа ми се реве преди се отличаваше с бързина и дизайн вече бързината я няма дизайна и той замира ,за напред я виждам като ИТАЛИЯНСКИ ОПЕЛ ''безхарактерна'' аз хубаво казах да им изпратим едно писмо ама...

А ми точно в това се крие истината. Няма е бързината била се изгубила и дизайна и той почнал нещо да изчезва и да се губи напоследък. Така до тук добре. Ти какво искаш супер страшен и агресивен дизайн за Алфа и с мотор 3.6 V6 24 клапана 300 к.с и цена не 35000 евро, а 55000 евро това прави повече от 100000 лева с ДДС и тогава да Ви видим колко години ще чакате да остарее, за да може да си е пзволите втора употреба да е имате. Не 10 ми 20 години. Аз за Алфа повече от 50000 лева чисто нова не давам. За това така реагирах за хетчбека на стойност 35000 евро. Като излезе новата Джулия ако господ е рекъл и като мине време като започне да поевтинава както сега 159-цата тогава може и да стане нещо за чисто нова Алфа Ромео! Но не повече от 50000 лв. А сего 159-цата чисто нова се продава със стартова цена от 23000 евро. И тука за това още един път ме изненадва цената на този хетчбек от въпросните 35000 евро. Ето Ви и линка:

http://www.speed-press.com/?pageId=12916

Stoyan Georgiev
03-09-2009, 19:53
объркали са 100%, искали са да напишат лева, а не евро

35 хил. евро ако дадеш за хечбек и не си вземеш единица или някой хот-хеч от тиба на фокус рс или имреза трябва да си пълен баламурник

Gran_Turismo
03-09-2009, 22:50
объркали са 100%, искали са да напишат лева, а не евро

35 хил. евро ако дадеш за хечбек и не си вземеш единица или някой хот-хеч от тиба на фокус рс или имреза трябва да си пълен баламурник

Драги колега не разбирам това, което говориш. Първо може и да си прав, че не е 35000 евро, а лева и наистина медиата да е била направила грешка. Обаче немога да разбера, защо да съм баламурник ако не си купя БМВ 1-чка с цена от 42000 лв. или Субару Импреза за същата цена. Защо за тия пари да не си купя Алфа Милано след като съм Алфист и фен на италианския дизайн и италианското автомобилостроене. Да не спорим! Ако не е Милано може Ланчия Делта или Фиат Браво какво да не би Импрезата или Единичката да са по - добри. а? По добри ама другиая път! Да живей Италия! И после на почивка в Италия във Венеция! А ти си ходи там да си пиеш биричката с тая накъдрена единичка. Барим една биричка изпиеш.

sa6o_roman
04-09-2009, 02:24
Драги колега не разбирам това, което говориш. Първо може и да си прав, че не е 35000 евро, а лева и наистина медиата да е била направила грешка. Обаче немога да разбера, защо да съм баламурник ако не си купя БМВ 1-чка с цена от 42000 лв. или Субару Импреза за същата цена. Защо за тия пари да не си купя Алфа Милано след като съм Алфист и фен на италианския дизайн и италианското автомобилостроене. Да не спорим! Ако не е Милано може Ланчия Делта или Фиат Браво какво да не би Импрезата или Единичката да са по - добри. а? По добри ама другиая път! Да живей Италия! И после на почивка в Италия във Венеция! А ти си ходи там да си пиеш биричката с тая накъдрена единичка. Барим една биричка изпиеш.

колегата имаше предвид че за 35к евро може да се купи нещо в стил hot hatch (Focus RS, Impreza wrx, Golf GTI, 147 GTA), демек ако за тия пари човек си вземе Focus 1.4, Impreza 1.5 или Голф 1.4 без турбо... е баламурник.

бтв защо мислиш че единичката е некадърна? в смисъл имаш ли наблюдения някакви?

п.п. все още не може да се отговори на въпроса "Защо за тия пари да не си купя Алфа Милано след като съм Алфист и фен на италианския дизайн и италианското автомобилостроене" щото една обувка се мери преди да се купува, а тя още не е произведена.

Stoyan Georgiev
04-09-2009, 12:30
Драги колега не разбирам това, което говориш. Първо може и да си прав, че не е 35000 евро, а лева и наистина медиата да е била направила грешка. Обаче немога да разбера, защо да съм баламурник ако не си купя БМВ 1-чка с цена от 42000 лв. или Субару Импреза за същата цена. Защо за тия пари да не си купя Алфа Милано след като съм Алфист и фен на италианския дизайн и италианското автомобилостроене. Да не спорим! Ако не е Милано може Ланчия Делта или Фиат Браво какво да не би Импрезата или Единичката да са по - добри. а? По добри ама другиая път! Да живей Италия! И после на почивка в Италия във Венеция! А ти си ходи там да си пиеш биричката с тая накъдрена единичка. Барим една биричка изпиеш.

пишеш глупости, ще ме извиняваш

35 000 евро = 70 000 лева

за тези пари ще избереш кола с предно, която е грозна като смъртта и има време 8.5 до 100 , или кола със задно, която изглежда приемливо и върви мамамта си е**** ?! за 70 000 лв можеш да си вземеш невероятно много и добре вървящи автомобили

morfius
04-09-2009, 14:44
74 000 е Алфа Брера, в задачата се пита - какво е пушил автора на статията :roll2:

Gran_Turismo
04-09-2009, 21:03
колегата имаше предвид че за 35к евро може да се купи нещо в стил hot hatch (Focus RS, Impreza wrx, Golf GTI, 147 GTA), демек ако за тия пари човек си вземе Focus 1.4, Impreza 1.5 или Голф 1.4 без турбо... е баламурник.

бтв защо мислиш че единичката е некадърна? в смисъл имаш ли наблюдения някакви?

п.п. все още не може да се отговори на въпроса "Защо за тия пари да не си купя Алфа Милано след като съм Алфист и фен на италианския дизайн и италианското автомобилостроене" щото една обувка се мери преди да се купува, а тя още не е произведена.

Значи колега в момента Ланчия Делта с мотор 1.4 бензин 150 коня и с що годе добро оборудване се взима за 45000лв. Статията е сгрешена, защото не става въпрос за 35000 евро както каза колегата, а за 35000 лв. и тука говорим за хечбека МИТО, който струва точно толкова. Но макар, че Милано ще бъде с по - нови и съвершенни двигатели от тези на Делтата, а и по мощни определено смятам, че със сигурност колата няма да се продава за помече от 45000 лв. във България.

sa6o_roman
04-09-2009, 22:52
Значи колега в момента Ланчия Делта с мотор 1.4 бензин 150 коня и с що годе добро оборудване се взима за 45000лв. Статията е сгрешена, защото не става въпрос за 35000 евро както каза колегата, а за 35000 лв. и тука говорим за хечбека МИТО, който струва точно толкова. Но макар, че Милано ще бъде с по - нови и съвершенни двигатели от тези на Делтата, а и по мощни определено смятам, че със сигурност колата няма да се продава за помече от 45000 лв. във България.

добре мислиш. поразрових се и забелязах че VW Golf 1.4 TSI 160hp и FIAT Bravo 1.4 T-jet 150hp, с най-високи нива на оборудване са по 36 000лв. По евтини са от Delta-та с почти 10к лв, а от A3 Sportback с почти 15к лв :crazy:

мислех си че аудито и ланчата са за предпочитане пред голфа и бравото, но като сравних цените нещо..

Gran_Turismo
05-09-2009, 00:21
добре мислиш. поразрових се и забелязах че VW Golf 1.4 TSI 160hp и FIAT Bravo 1.4 T-jet 150hp, с най-високи нива на оборудване са по 36 000лв. По евтини са от Delta-та с почти 10к лв, а от A3 Sportback с почти 15к лв :crazy:

мислех си че аудито и ланчата са за предпочитане пред голфа и бравото, но като сравних цените нещо..

Колега и ти правилно мислиш, обаче не мога да разбера, защо тогава Алфа Роме МиТо с високото ниво на оборудване Дистинктив и с мотор 1.4 ТВ 16 клапана 155 к.с. се продава във България за 37490 лева? Сега значи по евтино е от Ланчия Делта и от Ауди А3 и е почти в същия ценови клас на Голфа и Бравото. Обаче второ това е кола от клас мини, а не в класа на компактните автомобили от клас С каквито са Голфа и Бравото, както и Ауди А3, Ланчия Делта, Мерцедес В клас и т.н. Е? Как може тогава кола от клас мини като МиТо да струва колкото, даже и малко повече от коли в компактния клас С? МиТо е в клас А - мини има и А - супермини ама това е друга тема на разговор. В този клас мини влизат Фолксваген Поло, Мерцедес А клас, Фиат Гранде Пунто, Фиат Панда, Ситроен С3 и т.н. Значе от тук си направете сметката след като Алфа Ромео държи такава финансова политика като излезе Миланото колко ще струва, а за Джулията да не говорим!

П.С. Фиат 500 е в клас А - Супермини.

Stoyan Georgiev
05-09-2009, 10:03
мито също е в супер мини класа

code
05-09-2009, 10:14
мито също е в супер мини класа

Другия път :bangin:

Stoyan Georgiev
05-09-2009, 10:20
Другия път :bangin:

A supermini is a British car classification term that describes automobiles larger than a city car but smaller than a small family car. This car class is also known as the B-segment across Europe, and as Subcompact in North America.

като пример ти е показано поло, което е точно толкова голямо колкото и мито

dimo
05-09-2009, 13:54
mini нещо старите ме кефат повече от новите в този клас новият фиат 500 е доста по симпатичен има и по ретро излъчване също ,което ми се струва належащо щом ше се прави репродукция на даден модел ..............:baby:

code
05-09-2009, 14:28
A supermini is a British car classification term that describes automobiles larger than a city car but smaller than a small family car. This car class is also known as the B-segment across Europe, and as Subcompact in North America.

като пример ти е показано поло, което е точно толкова голямо колкото и мито
Ок аз имах предвид, че е по-голяма от мини което явно е същото по-твойта британска класификация.

Stoyan Georgiev
05-09-2009, 15:04
Ок аз имах предвид, че е по-голяма от мини което явно е същото по-твойта британска класификация.

мини не знчи голямо колкото мини-купър :)

Gran_Turismo
05-09-2009, 18:57
mini нещо старите ме кефат повече от новите в този клас новият фиат 500 е доста по симпатичен има и по ретро излъчване също ,което ми се струва належащо щом ше се прави репродукция на даден модел ..............:baby:

Колега освен това според мен мисля, че е много важно и какво се крие под капака! МиТо с бензиновия турбо бензин 1.4, 16 клапана от 155 к.с. изобщо не е за подценяване даже си е супер бегачка в този клас мога да ти кажа. Докато новия Фиат 500 не изпъква с такива характеристики и възможности.

Pastora
05-09-2009, 19:21
Има такъв Fiat 500 Abart със 160 кончета,

Sm0k
05-09-2009, 19:23
бензиновия турбо бензин 1.4, 16 клапана от 155 к.с.

... А представяш ли си каква бегачка ще бъде, ако пуснат скоро бензиновия турбо дизел или дизеловия турбо бензин ;)

П.С. Сори за спама, но не се стърпях ;)

dimo
08-09-2009, 12:48
... А представяш ли си каква бегачка ще бъде, ако пуснат скоро бензиновия турбо дизел или дизеловия турбо бензин ;)

П.С. Сори за спама, но не се стърпях ;)

абсолютно съм съгласен колега

---------- Post added at 12:48 ---------- Previous post was at 12:47 ----------


Има такъв Fiat 500 Abart със 160 кончета,

изпревари ме

kolev
05-10-2009, 17:04
Колега освен това според мен мисля, че е много важно и какво се крие под капака! МиТо с бензиновия турбо бензин 1.4, 16 клапана от 155 к.с. изобщо не е за подценяване даже си е супер бегачка в този клас мога да ти кажа. Докато новия Фиат 500 не изпъква с такива характеристики и възможности.
ама изпъква със стил, за разлика от тоя цървул мито, да не говорим за новите ланчи с тия смотани решетки които никак не са си на място.все едно някой тунинг мастер я е свалил от нещо и лепнал с тиксото. ако ще и 500 коня да са.......