PDA

View Full Version : Ходова част на 156/147



rusiq86
04-09-2009, 15:25
Кой какви части е ползвал по ходовата част:
- каква е марката и каква е часта
- колко км е изминал с нея
- цената й
- доволен или недоволен

Ако е сложена сега няма смисъл от коментар, поне да е карано с нея!!
Хора вс знаем кои марки са добри и известни, темата е за ходова част, за части които всеки от нас е ползвал и е останал доволен или не е, не за части сложих ги ей сега ще пиша след 10к км или какви марки са добри, искаме цифри и имена!! Мерси за разбирането


п.п. Започвам пръв:
- Окап горен носач
- 7-8к км
- 93 лв с отстъпка
- недоволен, за тези км и няколко месеца се скапа и шарнирният болт и тампоните

alex052
04-09-2009, 19:52
веднага след покупка на 156-смяна ходова част.Купих всичко от евро 07 - частите бяха бърт/после се оказа грешка/
смених:
горни и долни носачи
всички биалетки
задни щанги
някакви гумени тампони по окачването/не знам къде са просто излязоха по вин код/
два амортесьора/не знам какви са /

излезе ми само като части 655лв по фактура с отстъпка и ддс

след 38 000км.

тотална подмяна на всичко гореизброено:clap2:
частите ги достави човека от сервиза дори и не знам какви са/познат ми е ,смятам,че няма да ме излъже/
направих и основен ремонт на кормилнатра рейка и сменях някакви накрайници
излезе ми 1250 лв по фактура с ДДС

за сега съм доволен нямам проблеми/10 000км/

digitalundgrd
04-09-2009, 22:52
- Амортисьори Кони спорт регулируеми (жълти) - много доволен, заслужават си всяка една стотинка! --> 330лв с отстъпката

-тампони на стабилизиращата щанга "бърт" - за 12 000км не бяха мръднали. Останах доволен и изненадан (въпреки това, смених ги с полиуретанови)! --->20 и няколко лева.

горен носач "технород" - за има няма 5000км се разскърца зверски....НЕДОВОЛЕН ---> около 90лв

k1lcone
06-09-2009, 19:15
мойте носачи са KAGER някви си и единия почна да тропка на 10 000 км. неска с
колегата haljscho (http://www.clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=8509) бихме малко грес в маншона на шарнира и спря да тропка. ши видим до кога

haljscho
06-09-2009, 20:24
А бе rusiq86, кви са тия теми............
Ма то никой не пише тук, явно тез модели нямат проблем с окачването.............
А пък части менте............. ооооооо много ви моля.:shocked:
Ай и аз да се впиша:
1.Тампони на горния десен носач ДЕЛФИ. Изкараха около 3000км.
2.Втулка на долен десен носач, средната на вилката на амортисьора БЪРТ. САМО 2000км. ипрошна се, продавача в магазина излезе ПИЧ и ми е смени с ФРАП. С нея карах 7000км. ма определено ич не иглеждаше добре/ пред ипрошване/
3.Горни носачи ФИОРЕЛА от ТиК десния на 6000км. левия на 3000км. 102лв. бр. за сега бива.
4.Тампони на стабилизиращата щанга БЪРТ 9500км. Държът са бе.........
5.Миналата седмица сменихме двата долни носача ВЕГА е марката от немски призводител са от магазините на АЦ ДЕЛКО. Реалната цена в мгазина е малко под 180лв. Аз ги взех с доста голяма отстъпка, благодарение на колега от форума, за което съм му мноо благодарен.:big_bow_down:
Дай боже на 20страница да се похваля, че съм още с тях.

А бе въобще убао е кат се смени нещо да мой и на ЖЕНАТА ВТОРИЯТ МЪЖ ДА ГО ПОЛЗВА.
Дано повече да не се вписвам в тази тема......:please:

Novachev
07-09-2009, 20:17
Аз мисля че доста пъти е разисквано но сега около 20к км с долни носачи и 25к км горни не са мръднали тампоните преди 5 к км се наложи да сменя носача заради заминал шарнир тампоните бяха като нови.Истината е Powerflex