PDA

View Full Version : Делко на 33 лек проблем :)



whorunit
05-09-2009, 18:31
Значи вчера се прибирам от работа и минавам през еконт да си взема пратката делко от колегата Hristo58 и се вкарвам в филма извадих вакуум регулатора от делкото и с бодра стъпка с ключове и отверки се запътвам към моят любим коптор :D и ....... греда след като демонтирах една камара неща от двигателя се оказа че делкото се е заварило за мотора и няма махане нито мога да регулирам аванса нищо все едно е заварено с телоподаващото и няма мърдане .... с чук го мъчих .... с щанга опитах няма и няма направо се отказах, викам си на акъла сигурно нещо се е спекло чакай да пръсна малко с едно спрейче пък на сутринта ще го видим и легнах с една тегава мисъл в главата, ако не стане няма какво друго да се направи .... ставам сутринта и с бодра стъпка към коптора се засилвам ... пак с една камара отверки и клещи и ключета .... отварям капака е едно ми е притеснено че няма да стане хващам с една ръка и се опитвам да го завъртя но.... пак греда събрах цялата свинщина запалих коптора и слязох на центъра да пия кафе и да си отпусна нервите от предната вечер. И сега пак я карам с пробития вакуум и трака ... и ме нерви накрая ще играе флекса и на скрап защото вече нямам нерви да се занимавам с дебилни италянски коптори недомислени и така. Дано няма повече набутани които да си купят този тип курник наречен АЛФА РОМЕО 33
това е най жалкото подобие на автомобил което съм управлявал в живота си а доста марки са ми минали през ръцете от 97 до сега

Kris
05-09-2009, 18:42
брат ... дигнаха се много цените за желязото ... съвсем сериозно ти го предлагам ... ама некой разбирач може да се обади с идея, тъй че ... не бързай

gelle
05-09-2009, 18:47
Купи си един домислен немски скрап и бягай с 200 от този форум.

hristo58
05-09-2009, 20:30
е приятелю,много си опатил,ама не се предаваи така лесно.опитаи с малко спирачна течност да вкараш в отвора където влиза делкото.

zilala
05-09-2009, 21:20
Наспи се обмисли и тогава зимай крайни решения , безисходни ситуации няма не се предавай , погледни го спокойно напръскаи с вд40 и пробвай пак :)

terfenliata
05-09-2009, 22:01
Колега, имах го същия проблем. Пръсках го с какво ли не. Правиш следния номер, закарай колата в гараж или на място кадето да можеш да закачиш ръчна лебедка над двигатела на колата. Връзваш делкото и вдигаш с лебедката докато предните амортисьори се вдигнат с около 5 см. Вземаш едно дървено трупче и чук и удряш по делкото но не много силно. Примен на второто удряне изхвърча като тапа. Хубаво е да сложиш на предното стъкло нещо да го предпазиш. Успех.

whorunit
05-09-2009, 23:59
момчета мина ми една тъпа мисъл през главата ... но не ми се рискува ... дали да него напъна с големия тръбен ключ да го развъртя... ако случайно се развърти ще излезе ... но в случай че се откърши опашката става голямо мазало след това няма оправяне !!!

zilala
06-09-2009, 09:13
А какъв мотор ти е колата и няма ли друг начин да го оправиш без да вадиш делкото , защото тук идава момента ,че като го извадиш може да си земеш ново двеста от нещо друго :(

whorunit
06-09-2009, 11:50
Ето снимка да стане нагледно значи където е очертано там има винчета които трябва да се развият за да се подмени този вакуум. Едно от тях остава точно зад маркуча на помпата на съеденителя и без демонтаж на цялото делко няма начин да се развие другия вариянт е да демонтирам самата попма на съединителя което е още по голям филм ... за това се дразя на тези недомислени простотии. Всичко можеше да стане много лесно ... просто да завъртя самото делко и да си развия каквото ми трябва ... но няма начин

zilala
06-09-2009, 13:49
Едно предложение защо не махнеш дистрибуторната капачка е да друпнеш маркучето за помпата на съединителя и с една малка трестчотка или малко ключе да развиеш мисля че ще се получи без сериозно раскотване

mordohy
06-09-2009, 14:49
До сега не схванахте ли,че първо се опитва да го завърти,а после да го извади!!!!!:gruebel::bash::spiteful:
Колега,тия не се въртят,а се вадят направо!:Suicide:

whorunit
06-09-2009, 20:35
До сега не схванахте ли,че първо се опитва да го завърти,а после да го извади!!!!!:gruebel::bash::spiteful:
Колега,тия не се въртят,а се вадят направо!:Suicide:
Колега те всички се въртят и се вадят !!! няма начин да не се върти

zilala
06-09-2009, 20:37
Колега те всички се въртят и се вадят !!! няма начин да не се върти
Моя съвет е да го послушаш какво ти казва колегата Мордохай :)

whorunit
06-09-2009, 21:49
Така пак показвам за неразбралите делкото е на hristo58 Bosch същото което е монтирано на колата ади сега господин разбирач Mordohy да ми обясниш аджеба как така не се върти това делко ? щото аз съм прост човек от село и знам само да паса овцете :) от снимката се вижда ясно че основата е гладък цилиндър и няма начин да не се върти защото това означава че не може да се дава предварение или закъснение ?

zilala
06-09-2009, 22:16
Значи аз без да твърдя че съп прав мисля че предварението или закаснението пре работишти вакуми си го прави самата кола , тук няма потенциометър като на жигула и да го нагласяш сам

mordohy
06-09-2009, 22:45
:bouncing_smiley:
Така пак показвам за неразбралите делкото е на hristo58 Bosch същото което е монтирано на колата ади сега господин разбирач Mordohy да ми обясниш аджеба как така не се върти това делко ? щото аз съм прост човек от село и знам само да паса овцете :) от снимката се вижда ясно че основата е гладък цилиндър и няма начин да не се върти защото това означава че не може да се дава предварение или закъснение ?

Не ща да се заяждам,ама между може и не бива има голяма разлика.Вакуума се вади без да се сваля делкото,но щом искаш да си развалиш заводската центровка - твоя воля!:screwy:Повече няма да се обаждам!:bouncing_smiley:

mitaka_cs
06-09-2009, 23:22
Значи аз без да твърдя че съп прав мисля че предварението или закаснението пре работишти вакуми си го прави самата кола , тук няма потенциометър като на жигула и да го нагласяш сам

Има центробежен и вакуумен регулатори и при Бош и при Марели делко...
С тях се контролира изпреварването в градуси...доста е сложно и за обяснение и за изпълнение ако се прави както трябва.
Търсените стойности на изпреварването на запалването са:
8 гр. +/- 1 гр. преди ГМТ при 900 об./мин.(първоначално изпреварване)
и максимално изпреварване 36 гр. +/- 1 гр. преди ГМТ при 4500 об./мин.

whorunit
07-09-2009, 09:26
Има центробежен и вакуумен регулатори и при Бош и при Марели делко...
С тях се контролира изпреварването в градуси...доста е сложно и за обяснение и за изпълнение ако се прави както трябва.
Търсените стойности на изпреварването на запалването са:
8 гр. +/- 1 гр. преди ГМТ при 900 об./мин.(първоначално изпреварване)
и максимално изпреварване 36 гр. +/- 1 гр. преди ГМТ при 4500 об./мин.
Точно така и в менюала е описано как се прави цемтровка ... ето и точно за какво става въпрос :
If the timing marks do not line up, loosen the distributor lock bolt and rotate the distributor clockwise to retard or counterclockwise to advance the timing

zilala
07-09-2009, 15:45
Във случая отдавна 33йката е загибила възможносто да бъде центрована по заводските показатели поради простата пречина че сичко е амортизирано и хлабините и луфтовете са други ,опитай без много да разглобяваш за да не влизаш във филми , ама ти си знаеш

whorunit
22-09-2009, 19:29
Днес след 3 часа чупене на пръсти ... по колата смених глупавия вакуум регулатор и ... се оказа напразно ... и като развалих помпата на съеденителя долната след като завих маркуча който се опира в делкото резбата на този маркуч или на помпата се развали ... защото изглежда е подвела накриво щуцера .... и сега успешно колата вече не е в движение :D

Kris
22-09-2009, 20:27
вчера хвърлих една такава помпа с маркуча и резбата ... да ходя ли да я търся в боклука?

whorunit
22-09-2009, 22:08
ДА :)

Kris
22-09-2009, 22:29
остави ми телефон/адрес/имена да ти го пратя по еконт утре или вдругиден

RUSEV-BGR
22-09-2009, 22:39
Ако щете вярвайте ама съм се качвал върхо двигателя на трента трето да измъкна или раздвижа някой делко.Иначе взимаш един спреи пръскаш яко- разхлабваш делкото дори свали и гайката която държи държача на делкото-на самото делко има нещо като вдлъбнатини взимаш една отверка по-тъпа да е и с едно чукче почваш да го почукваш малко наляво малко надясно-мисля че съм ясен.

whorunit
23-09-2009, 16:40
Ето какво се получава когато не се внимава ... вече е късно трябва нова помпа и нов маркуч :(

hristo58
23-09-2009, 21:36
да ти пращам ли помпата с маркуча

whorunit
23-09-2009, 23:07
да ти пращам ли помпата с маркуча
ами чакам крис да ми изпрати :) но още не е писал дали е ходил да я пусне

Kris
24-09-2009, 00:37
утре ще я взема колега, съжалявам за закъснението

mordohy
24-09-2009, 01:28
казах,че няма да се обаждам,ама не се стрърпях!Като не използвате въгледвуокисен спрей-хак да са ви проблемите.Трошете на воля!

whorunit
24-09-2009, 18:15
Така след като цял ден се занимавах да извадя помпата... се оказа че както делкото и тя се е заварила за блока и така ... вече няма начин да се направи каквото и да е от тук нататък всичко е безполезно ... всички опити да се извади тази помпа от блока се оказаха без успешни ... вероятно ако я грея с оксижен може би ще стане но ... ще се унищожат още една камара неща и за това спирам до тук.
Колата освен да я почвам на части да я продавам няма какво друго да я правя жалко вървеше добре... преди няколко дни.

Kris
24-09-2009, 19:43
да ти пращам ли помпата?

whorunit
24-09-2009, 19:57
да ти пращам ли помпата?
недей няма смислъл вече не ми се занимава мерси все пак за услугата

RUSEV-BGR
24-09-2009, 21:42
Мокса прави чудеса.

whorunit
24-09-2009, 21:57
Мокса прави чудеса.
точно с него ми се смяха всички като ме видяха как съм се запънал с него.... и се чудят какво правя с 1 метър тръбен ключ в ръце под капака на колата

RUSEV-BGR
24-09-2009, 22:28
Откъде си бе човек-така ли няма никой нойто да ти помогне и сега какво зарад една керлива помпа и делко айде на вторични!!!???

mordohy
29-09-2009, 22:13
То така става,като не си признаеш навреме!:grandpa:

whorunit
30-09-2009, 13:58
Колата все още не върви защото маркуча който ми прати колегата е грешен и е по-къс с 15 см ... той ми е пратил маркуч за предни спирачни апарати :)

Може нещо при теб да е било преправяно най вероятно .... при мен всичко си е оригинално и маркуча е по дълъг и от страната на горната помпа е освободен да се върти за да може да се затегне .... в противен случай както е твоя маркуч първо трябва го затегнеш преди да монтираш долната помпа в блока :) но аз се оправих малко циганийка стана ... но така е с такива рядко срещани коптори като моя ще бера ядове до последно .... Днес отивам в магазина за части и му казвам:
-Дай ми маркуч между горна и долна помпа на съединителя за 145 1,3 боксер(нарочно не споменавам модела 33)
-Нямаме
-Да ми поръчаш от София
-Не
-Добре мерси все пак
и така оказа се че няма кой да ми достави този маркуч та накрая отидох при "Енчо" и срещу 10 лв. ми изрови от едната страна мъжко от другата женско 12 мм резба и с твоя като направих една комбинация и стана ..... все едно някой пишман квартален майстор го е правил

hristo58
30-09-2009, 23:15
колега не е грешен маркуча,ами на моита имаше и една метална тръба,която излизаше от помпата на педала за амбреажа.Аз смятах че и на твоита е по същия начин направено,иначе щях да ти пратя и металната тръбичка