PDA

View Full Version : Камера на КАТ а входа на Стара Загора?



oem
05-09-2009, 18:43
Камерата на КАТ на входа на Стара Загора след кръговото от магистрала Тракия. Където сега текат пътно-ремонтни работи работи ли?

Днеска така профучах от там и я видях, но късно. Имаше знак 70км след 20 метра 50 км. И след 10 метра гледам Камерата от ляво. И аз спирам през това време, но на знака 50 км бях със 65 по километраж. Знам че КАТ имат инсталирани 30 кутии с 15 камери с радари които ги местят. Та тази на въпросната бачка ли?

Jivko7777
05-09-2009, 19:04
Камерата на КАТ на входа на Стара Загора след кръговото от магистрала Тракия. Където сега текат пътно-ремонтни работи работи ли?

Днеска така профучах от там и я видях, но късно. Имаше знак 70км след 20 метра 50 км. И след 10 метра гледам Камерата от ляво. И аз спирам през това време, но на знака 50 км бях със 65 по километраж. Знам че КАТ имат инсталирани 30 кутии с 15 камери с радари които ги местят. Та тази на въпросната бачка ли?

Къде точно се намира че не ми стана ясно..днес бях в Стара Загора и не съм я видял...
Нека колегите от Стара Загора ни информират малко повече!

oem
05-09-2009, 20:00
Теб те видях. И още един колега със сиво GTV. Но яз бях със служебня партнер. Както и да е.

Камерата сега обеснявам къд се намира. Значи връщам се от Пловдив. И карам по магистралата. магистрлата свършва и влизам в кръговото и върте към Стара Загора. Тръгвам на право да си карам и след 200 - 300 метра знак 70 км ограничение. След него на 20 - 30 метра друг знак забранено изпреварването и ограничение 50 км. И малко след знака 50 км от другата страна на платното една кутия за камера и радар. Скивах я аз и на 70-те километра започнах да спирам от 90 км/ч. На знака на 50 бях със 65 км някъде. Поне до колкото видях.

На картата радара отбелязан с червена точка.

ФЕРАРИСТ
05-09-2009, 20:03
Нарочно заради тях пуснах сички честоти на антирадара, но мълчи там, както и до онази до Подслон.....не знам тия снимки на какъв принцип се правят, надали има радар дето да засече че снимат, но все пак по пътя на логиката, за да заснеме камерата дадена кола, то тя трябва да изстреля сигнал дето радарите да го фащат......изобщо тия дали изобщо бачкат.....мисля че и ток искат, а соларни батерии не се виждат.......

oem
05-09-2009, 20:08
На Ку банд са. Тука на Търново на изхода за София моя пищи. Както и на входа на София на Тракия. И до Пловдив на магитралата има още две и там пак пищи и на входа на Бургас също има 3 броя. Но днес както казах бях със служебната кола и нямам радардетектор там.

По принцип КАТ са сложили 30 такива кутии за камери с радари. Обаче закупените камери с радари са 15. И кат през определено време ги мести. И тук от другата страна на Търново посока Шереметя пак има кутия, но е празна. Няма камера там.

Иначе камерите с радари най-често са или на Ку банд или на Лазер. Но лазер незнам да има.

ФЕРАРИСТ
05-09-2009, 20:13
От татово време всички полицейски радари бачкат на Х банда, преди време си бях оставил само него, че много фалшиви сигнали.....но ако от камерите излиза подобен сигнал ми е любопитно на каква честота е......

oem
05-09-2009, 20:15
От татово време всички полицейски радари бачкат на Х банда, преди време си бях оставил само него, че много фалшиви сигнали.....но ако от камерите излиза подобен сигнал ми е любопитно на каква честота е......

От камерите е на Ku Band. В България освен X и вече Кu друго няма.

myato
05-09-2009, 22:52
Колеги,а някой да знае камерите на изхода на В.Търново към София бачкат ли?
А,сетих се,че и от Бургас към Созопол на Атия май пак имаше камера.
Ако бачкат,изгорех кото свещичка:prison: щот минах:plane:

Jivko7777
06-09-2009, 01:27
Теб те видях. И още един колега със сиво GTV. Но яз бях със служебня партнер. Както и да е.

Камерата сега обеснявам къд се намира. Значи връщам се от Пловдив. И карам по магистралата. магистрлата свършва и влизам в кръговото и върте към Стара Загора. Тръгвам на право да си карам и след 200 - 300 метра знак 70 км ограничение. След него на 20 - 30 метра друг знак забранено изпреварването и ограничение 50 км. И малко след знака 50 км от другата страна на платното една кутия за камера и радар. Скивах я аз и на 70-те километра започнах да спирам от 90 км/ч. На знака на 50 бях със 65 км някъде. Поне до колкото видях.

На картата радара отбелязан с червена точка.

Аха видял си ме и не свиркаш ааа :) Какъв цвят е Партнера...
Иначе мерси за инфото че има камера, но лично на мен не ми стана ясно къде е точно...

DiStefano
06-09-2009, 11:03
камерата там работи ...
освент това има и доста скрити по билбордите
но те са информационни само за трафика и времевите условия ... дават инфо в центъра на агенцията ..
скрити са заради вандалите и крадците ...
на магистрала Люлин засега в готовата отсечка на километър 2+200 и километър 3+500 има 2 PTZ камери, които гледат пряко 2-та моста .. аз лично съм ги монтирал .. но и те са информационни ... така че споко ... плюс това още системата е в пробен период ...
ама това не пречи да получиш някоя честитка ..
след 2 месеца се започва и работа по магистрала "Хемус" .. предвидени са около 20 точки първи етап ...

Jivko7777
06-09-2009, 11:36
Около 400м след като слезеш от магистралата, Оем го е обяснил перфектно :grandpa:

Днес пак ще ходя в СТЗ и ще питам някой колега на срещата да ми я покаже ;) Все пак мерси и на теб ;)

oem
06-09-2009, 12:32
Аха видял си ме и не свиркаш ааа :) Какъв цвят е Партнера...
Иначе мерси за инфото че има камера, но лично на мен не ми стана ясно къде е точно...

Сив металик.


Колеги,а някой да знае камерите на изхода на В.Търново към София бачкат ли?
А,сетих се,че и от Бургас към Созопол на Атия май пак имаше камера.
Ако бачкат,изгорех кото свещичка:prison: щот минах:plane:

Тази е активна. Поне на мен радардетектора ми пищи там като за световно.

ФЕРАРИСТ
06-09-2009, 13:33
аз лично съм ги монтирал .. но и те са информационни ... така че споко ... плюс това още системата е в пробен период ...
след 2 месеца се започва и работа по магистрала "Хемус" .. предвидени са около 20 точки първи етап ...
Всички ще сме много обидени ако не ни държиш ъпдейтнати кога, къде, как, и прочее......щом си лично намесен.....8-)8-)8-)

Kris
06-09-2009, 13:43
на знака 50 км бях със 65 по километраж

Няма да им стигне хартията на кат, ако пращаха честитки на всеки .. надценяваш ги във възможностите ;)

CrazyElement
07-09-2009, 12:22
А тази в Подслон? Че на толкова криво място я бяха сложили точно на изхода...и някаде със 65-70 да съм минал? Някой имали данни дали бачка?

Jivko7777
07-09-2009, 18:40
А тази в Подслон? Че на толкова криво място я бяха сложили точно на изхода...и някаде със 65-70 да съм минал? Някой имали данни дали бачка?

Камерата е само кутия, няма радар в нея ;)

Sergey_gigov
08-09-2009, 17:16
Нарочно заради тях пуснах сички честоти на антирадара, но мълчи там, както и до онази до Подслон.....не знам тия снимки на какъв принцип се правят, надали има радар дето да засече че снимат, но все пак по пътя на логиката, за да заснеме камерата дадена кола, то тя трябва да изстреля сигнал дето радарите да го фащат......изобщо тия дали изобщо бачкат.....мисля че и ток искат, а соларни батерии не се виждат.......

бяха празни и 2-те с тая на подслон

pr_00f
08-09-2009, 23:59
Pinko беше писал че новите камери (15 те закупени) не ги лови никакъв радар детектор.

Satanism
09-09-2009, 00:56
Има и една след Благоевград, посока Петрич, малко след картинг пистата...

achkar
09-09-2009, 01:13
Pinko беше писал че новите камери (15 те закупени) не ги лови никакъв радар детектор.
Е на какви вълни ги кара на телепатски ли :D

Sm0k
09-09-2009, 02:00
Е на какви вълни ги кара на телепатски ли :D

Има някои пасивни - само камера без радар за скорост. Правят две снимки на влизане и излизане от полезрението на камерата. Като се знае предварително колко дълга част от пътя попада в полето може де се изчисли скоростта на колата (по времевия интервал между двете снимки ;) ). Тоя вид не го хващали детекторите. Но незнам дали въпросните 15 са такива. Вероятно има и други технологии, които да не могат да се хванат от детекторите ;)

Princo
09-09-2009, 05:21
http://maps.google.com/maps/ms?msa=0&msid=108776659679260930918.00046e597aab6be02c253&cd=20&ie=UTF8&z=8

Това са новите и всички работят ! :smile:

Jivko7777
09-09-2009, 11:20
http://maps.google.com/maps/ms?msa=0&msid=108776659679260930918.00046e597aab6be02c253&cd=20&ie=UTF8&z=8

Това са новите и всички работят ! :smile:

Това наистина е полезно да се видят всичките къде точно са разположени, друг е въпроса обаче дали работят всички както казваш...

BLUE1
09-09-2009, 11:26
За камерите и радарите само да ви кажа, че са настроени с 20 километра аванс, но при ограничение от 50 км ако минеш със 71 си вътре.

ФЕРАРИСТ
09-09-2009, 12:02
Има някои пасивни - само камера без радар за скорост. Правят две снимки на влизане и излизане от полезрението на камерата. Като се знае предварително колко дълга част от пътя попада в полето може де се изчисли скоростта на колата (по времевия интервал между двете снимки ;) ). Тоя вид не го хващали детекторите. Но незнам дали въпросните 15 са такива. Вероятно има и други технологии, които да не могат да се хванат от детекторите ;)
В Австрия или в Унгария имаше такива ако не се лъжа....

Princo
10-09-2009, 11:12
Това наистина е полезно да се видят всичките къде точно са разположени, друг е въпроса обаче дали работят всички както казваш...

Всички са си напълно изправни ! Това са новите радари,които КАТ закупи.

DiStefano
10-09-2009, 11:42
Всички ще сме много обидени ако не ни държиш ъпдейтнати кога, къде, как, и прочее......щом си лично намесен.....8-)8-)8-)

за магистрала Тракия : точно под моста на мотел "Ихтиман" има 6 камери - по 3 за всяка част от магистралата съответно ... и 6-те парцала гледат автомобилите само отзад ... спокойно можете да си минавате с 200 ... няма да може да ви засече ...
а и ако нещо некой ви пита - не ме познавате :biggrin:

на "Люлин" едната инфо е срещу митницата - демек гледа панорамно сметището на суходол и първия мост, а втората гледа втория ... програмирани са им няколко точки за около 9 мисля че бяха за следене .. като 4 от тях са за основите на моста ...шпоркайте без притеснения засега ...


Pinko беше писал че новите камери (15 те закупени) не ги лови никакъв радар детектор.

има подобни мобилни .. т.е. същите само че за патрулка (макар че тея дето ги ползват не стоят в патрулки, а в обикновени автомобили с ченгета вътре) и могат да се засичат само че не ми е позволено да казвам как ...

CrazyElement
10-09-2009, 17:58
за магистрала Тракия : точно под моста на мотел "Ихтиман" има 6 камери - по 3 за всяка част от магистралата съответно ... и 6-те парцала гледат автомобилите само отзад ... спокойно можете да си минавате с 200 ... няма да може да ви засече ...
а и ако нещо некой ви пита - не ме познавате :biggrin:

на "Люлин" едната инфо е срещу митницата - демек гледа панорамно сметището на суходол и първия мост, а втората гледа втория ... програмирани са им няколко точки за около 9 мисля че бяха за следене .. като 4 от тях са за основите на моста ...шпоркайте без притеснения засега ...



има подобни мобилни .. т.е. същите само че за патрулка (макар че тея дето ги ползват не стоят в патрулки, а в обикновени автомобили с ченгета вътре) и могат да се засичат само че не ми е позволено да казвам как ...

Е значи тази камера която я дават на гоогле мапс до Ихтиман да не се плашим от нея?

ФЕРАРИСТ
10-09-2009, 19:07
за магистрала Тракия : точно под моста на мотел "Ихтиман" има 6 камери - по 3 за всяка част от магистралата съответно ... и 6-те парцала гледат автомобилите само отзад ... спокойно можете да си минавате с 200 ... няма да може да ви засече ...
а и ако нещо некой ви пита - не ме познавате :biggrin:

на "Люлин" едната инфо е срещу митницата - демек гледа панорамно сметището на суходол и първия мост, а втората гледа втория ... програмирани са им няколко точки за около 9 мисля че бяха за следене .. като 4 от тях са за основите на моста ...шпоркайте без притеснения засега ...

Изключително важно мнение.....