PDA

View Full Version : OBD Alfa Diag Unidiag EDC15



Christweil
07-09-2009, 21:04
Колеги,

търсих много по форум преди да направя нова тема но не намерих отговор :(

Някои успя ли да изполва АлфаДиаг със ЕКУ-то EDC15C5 ??
Аз имам 166 2.4ЖТД и явно или не става със алфадиаг а само със Унигиаг (макар че и там имам няколко вапроси които ще видим малко по късно), или нещо не ми е читаво към настройките.

Някои да има идея ?

ACEHOB
08-09-2009, 12:10
На срещата в събота може да пробваме дали ще тръгне.

Christweil
08-09-2009, 16:32
На срещата в събота може да пробваме дали ще тръгне.

Видях по другата тема че ще се съберете този уикенд. Не знам още дали ще съм в София но каде смятате по принцип да си направите среща ?

ACEHOB
08-09-2009, 19:09
По всяка вероятност ще е тук - http://clubalfaromeo.com/forum/showpost.php?p=390491&postcount=13

hamel1
08-09-2009, 19:54
Колеги,

търсих много по форум преди да направя нова тема но не намерих отговор :(

Някои успя ли да изполва АлфаДиаг със ЕКУ-то EDC15C5 ??
Аз имам 166 2.4ЖТД и явно или не става със алфадиаг а само със Унигиаг (макар че и там имам няколко вапроси които ще видим малко по късно), или нещо не ми е читаво към настройките.

Някои да има идея ?

Не можеш да четеш EDC15С5 с alfadiag.Можеш EDC15С7 и
EDC16
Така ,че карай с Unidiag или Uniscan:th_up:

Christweil
08-09-2009, 20:40
Мерси колеги за инфото. След доста опит днес почва да ми стане ясно работата със unidiag и kwp07.

Поради една дълга история :oops:, лампата на ербег ми светеше. Без много усилие (но след бая четене по форъми), успях да се конектвам към централа на ербег и изчитих една много тъпа грешка и така не ми свети сега :Yeeeehaaa:

Оправих си този стандартня кабел ВАГ КОМ със едно копче за да мога и да проверя бързо и ABS. Всичко работи така че до там 6.

Сега със Унидиаг, горе долу ми стана ясно че всъшност се чете или се пише някви параметри във конкретен адрес на ЕКУ-то. Аз го виждам като една голяма таблица за регистер със всичките параметри.

Вув деф фйал (и най важно за ЕДС15С5 = Алфа166 2.4 136кс) са доста стандартни като гледам.
Във дебъг, може дури да си прави ръчно.

Сега 1-вя вапрос, има ли някаде пълно обеснение кой параметри каде се намират / на коя адреса ?
примерно при Бобо проверихме статуса на темпомат (влучен или не) - това е за четене но сигурно има за записване на данни примерно за actuator test.

Сега още по трудно :brickwall:
Може да се вържем успешно към ЕКУ, АБС, Ергег.
По схемата във Elearn, букса за диагностика отива също към централата за аларма (пин 11), имобалйзер (пин 8) и най интересно ICS/таблото/климатика (пин 9).
Как да комуникираме със всичко това ??? И какво може да се провери точно ?

За тези който четат това, :bravo: стигнахте до края на собщението !! ;)

kammgard
05-02-2010, 15:57
Колега Christweil, би ли ни разяснил ка точно си направил това:


Оправих си този стандартня кабел ВАГ КОМ със едно копче за да мога и да проверя бързо и ABS.

За да ни спестиш и на нас дългото ровене по форуми :)

Благодаря ти предварително.

kammgard
05-02-2010, 16:46
Колега Christweil, би ли ни разяснил ка точно си направил това:



Quote:
Оправих си този стандартня кабел ВАГ КОМ със едно копче за да мога и да проверя бързо и ABS.

За да ни спестиш и на нас дългото ровене по форуми

Благодаря ти предварително.

По закона на Мърфи човек намира нещо, когато не му трябва вече
Пост от колегата AlfaMan

http://www.programatoribg.com/vagcom/index.htm
Това е кабела за alfadiag.
Обаче да те предупредя, ако смяташ да ползваш с него UniDiag и по конкретно KPW7.1 (за връзка с Airbeg-а и ABS-a) ще трябва да го доработиш - да сложиш едно 3 позиционно ключе, което да прехвърля към пин 7 (ECU на мотора) съответно пин 1 (ECU - ABS) или пин 3 (ECU - Airbag).

pr_00f
05-02-2010, 20:00
Можете да видите как съм си направил моя кабел.

http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=41265&page=3


Fiatecuscan за 166 2.4 поддържа 2 еку-та

Bosch EDC15 Diesel Injection (2.4)
Bosch EDC15C7 CF3/EOBD Diesel Injection (2.4)

Да не би това EDC15 да е това митично EDC15C5 което търсите ?

Christweil
05-02-2010, 20:01
Да, толкова е просто ;)
аз мой кабел му запойх директно жици на платката и ги запойх на едно 3 позиционен клуч. Много лесно и за половин секунда мога да избирам абс или ербег. Ще го снимам утре ако е полезно.

pr_00f
14-02-2010, 16:04
@Christweil (http://clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=7126)

Успя ли да се закачиш с ФиатЕкуСкан към твоята кола ?

Christweil
14-02-2010, 22:25
@Christweil (http://clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=7126)

Успя ли да се закачиш с ФиатЕкуСкан към твоята кола ?

да със еку-то, работи перфектно.
Обаче не съм пробвал четене на ербег и абс през фиатекускан. Когато времето се стопли имам да се занимавам пак със електрониката и тогава мога да пробвам.
Ти имаш ли проблеми да се вържеш?

pr_00f
15-02-2010, 09:21
Моята е с EDC15C7 и нямам проблеми.
Имам и поддръжка на Еърбег , а и много скоро Яни ще пусне поддръжка на АБС Бош - 5.3 ( и ти трябва да си с такъви или си с 5.7 който пък се поддържа)

Така като гледам имаш и ти поддръжка на еърбег централата.
Само си модифицираш кабела и си готов.