PDA

View Full Version : Да пишат САМО хора с Алфа 156 2.4jtd



BMWWW
07-09-2009, 21:41
Ще купувам Алфа 156 и ме притесняват някои дребни неща!Таблото ми се вижда много скучно така ли е или всичко си е на мястото?това отгоре по средата на таблото какво е защото по обявите гледам че някои имат дисплеи а други нямат там на това място?Парното добро ли е и климатика студи ли яко?има ли вариянт със ел.задни прозорци?като разкачиш акумолатора трябва ли да се вкарват кодове като на 166 или няма такива работи?скоростния лост може ли да се отреже та да стане по къс?
БЛАГОДАРЯ ВИ!!!!!

Xtrime7
07-09-2009, 22:47
За скоростния лост,може.Става като на БМВ или фолксваген,нооо яко.Ама извини ме,аз нямам 156,че и дизел.Така че явно немога да ти дам смислен савет.
Поздрави.

Dodo 155
07-09-2009, 22:58
Алфа Ромео 156 и скучно табло ... Да, Да :crazy:
Сори, че и аз пиша, но карам скучна 147 :roll2:
Климатикът е много зле - включваш го на черната котка и на входа в Бургас започва да студи :crazy:
Може да се среже задната броня и да се сложи още един ауспух - +16 к.с., за лоста не знам :Yeeeehaaa:

Колега, вземи пусни една търсачка и не задавай излишни въпроси :torch:

Lqnkata
07-09-2009, 22:59
.. притесняват ме...таблото-скучно?, това отгоре по средата на таблото какво е защото по обявите гледам че някои имат дисплеи а други нямат, парното добро ли е и климатика студи ли яко, вариянт със ел.задни прозорци, като разкачиш акумолатора трябва ли да се вкарват кодове като на 166 или няма такива работи?скоростния лост може ли да се отреже та да стане по къс?!

Здравей, аз има от година и отгоре точно този модел който си посочил. Та подред да ти отговоря:
- таблото в никакъв случай не може да се нарече скучно;
- това в средата, за което се интересуваш го имат моделите след 2002г. Февруари;
- парното зимата може да те саблече по потник да караш, а климатика (ako e в изправност, зареден и т.н.) ще бъдеш очарован;
- за ел. задни прозорци са повечето модели, рядко се срещат отзад с "ръчки";
- няма кодове след като разкачиш акомулатора;
- скоростния лост е с тази дължина за удобство, рязането (скъсяването) му граничи малко със селски тунинг, но всеки има право на мнение, вкус, избор;
Спрял си се на много добър автомобил, само те съветвам при покупка да гледаш много внимателно, за да не си патиш от 'възкръснали' морги. Всяко невнимание ще ти струва много повече от нерви и сълзи... Със здраве!!!

Jivko7777
08-09-2009, 00:27
Ще купувам Алфа 156 и ме притесняват някои дребни неща!Таблото ми се вижда много скучно така ли е или всичко си е на мястото?това отгоре по средата на таблото какво е защото по обявите гледам че някои имат дисплеи а други нямат там на това място?Парното добро ли е и климатика студи ли яко?има ли вариянт със ел.задни прозорци?като разкачиш акумолатора трябва ли да се вкарват кодове като на 166 или няма такива работи?скоростния лост може ли да се отреже та да стане по къс?
БЛАГОДАРЯ ВИ!!!!!

Това отгоре го имат модели след 2002, Парното можеш да умреш от жега вътре, като в сауна е...климатика също е добре...аз лично 2.4 ЖТД с ръчки отзад не съм виждал...никакви кодове не трябва да вкарваш...за скоростния лост да може да го срежеш...
Ако има още нещо питай...

коков
08-09-2009, 07:58
И аз да си кажа мнението но моя автомобил е 1.9 и разликата е само в това .За парно няма смисъл да говорим защото е много добро дори имаш и опция за бързо размразяване на стъклото .За климатика мога да ти кажа че за първи път ми става студено при условие че вънка беше около 40 градуса .Скоростния лост не мисля че има нужда от намеса на шлайф в това си му положение си е много гот.За таблото също нещата си са добре лично за мен не ми харесва че волана зекрива червените лампи за масло дюзите и акумолатора.Преди алфата съм карал ситроен хм ако някой е имал такова животно знае за какво става въпрос и мога да кажа че не чувствам голяма разлика като се кача на алфата но изключвам возия и вървене и още куп есктри.И седалката на 156 може да се регулира и на височина та ако си срежеш скоростния лост а седалката ти е вдигната нагоре ще трябва да включваш скоростите така все едно трябва да си бръкнеш някъде .Хората са го мислили много преди нас и са решили да го направят най рационално .

SandoOne
08-09-2009, 08:21
За парното съм съгласен и като цяло има много добра изолация колата така ,че никога нема да ти е студено зимата таблото никак не скучно прилича на порше много коли вече излезнаха с такъв вид табла лично мое мнения вътрешния феис ми харесва волана само ..... старата конзола по ме радва щото мошеш да съчетаеш различни сд с цвят на сд дисплея като на уредите ..... интериора на италианците е най - добър колега колкото до 2.4ката 136 или 140 с чип и заспива колега уникална кола с динамика .....

Old Fox
08-09-2009, 09:02
Чудя се дали да не лепнем един надпис най-отгоре "Да пишат само хора със смислени въпроси":hmm:

fred
08-09-2009, 09:09
Определено

ФЕРАРИСТ
08-09-2009, 20:36
Таблото ми се вижда много скучно така ли е или всичко си е на мястото?
Начи при питане като това е арно да боднеш един пикчър, щото само може да се гадае какви си видял ти, и ако това е било табло без километраж, жабка или капак на бег и ти кажем чее нормално.......разбираш нали.....

DiStefano
08-09-2009, 21:13
ей ти табло на Алфа 156 от 98-ма година

http://www.aia.tartu.ee/~indrek/euroopa/itaalia/alfaromeo/156/156_dashboard.jpg

ей ти и на Ферари от същата година

http://santafeautosounds.com/installs/websiteinstalls/Ferrari%20F355/dash%20small.jpg

не че искам да кажа нещо лошо за Ферарито
ама на Алфата определено по ми допада
дашбоърда .. никак не е скучен даже
има си точно толкова прибори колкото са
необходими ...

tonov
08-09-2009, 22:06
ей ти табло на Алфа 156 от 98-ма година

http://www.aia.tartu.ee/~indrek/euroopa/itaalia/alfaromeo/156/156_dashboard.jpg

.. никак не е скучен даже
има си точно толкова прибори колкото са
необходими ...

Това даже е с 1 ербег :)

k1lcone
09-09-2009, 00:06
абе зимай бмв. нидей са лъжи да зимаш алфа. бмвто е по красиво от вътре. като дялано с брадва от брачедка ми. по бързо е особено ако е 316 суперспорт

BMWWW
10-09-2009, 17:32
Чудя се дали да не лепнем един надпис най-отгоре "Да пишат само хора със смислени въпроси":hmm:

Какво па ти се изказваш неподготвен бе ? Я млъкваи и или само чети или пиши нещо смислено ! Кво се правиш на газар? До всички който откликнаха на въпроса ми І БЛАГОДАРЯ ВИИ!