PDA

View Full Version : Акумулатор за 2.4 jtd



todorgg
08-09-2009, 12:57
Не мога да намеря инфо колко ампера акумулатор трябва да е за този двигател. От един магазин ми казаха 100 А ?!?! Въпреки всичко ми се вижда малко множко:boxed:
Ако някой може да даде някакво инфо точно "по-книжка" какъв трябва да бъде ще бъда благодарен.

ACEHOB
08-09-2009, 12:58
Banner Starting Bull 100 Ah/760A- 200 лв.

todorgg
08-09-2009, 12:59
Благодаря ! Значи все пак трябва да е 100 А, но предпичитам БОШ :-) или ВАРТА

balev64
08-09-2009, 13:20
Преди месец си взех AC Delco 100Ah стартовия ток не помня колко беше но не е по малко от 760А.Цената на която беше обявен беше 299лв.Аз го взех на значително по ниска цена но не там въпроса.Имам чувството че не толкова "железен" тоя акумолатор.Преди него карах с един BOSCH пак 100 АЧ и въпреки че беше доста експлоатиран на буса ми WVT4(има доста километри градско с често въртене на стартер) май че се държеше по добре.Сега знам че това "май" не помага много, но просто споделям.Не ми се връзва чисто нов акумолатор при контакт да пада на 11,83V.Освен това ми товари генератора и се получават едни вибрации в пистовия ремък а при Бош-а това не беше толкова проявено.Днес запалих колата след 4-5 дена престой,но първо пуснах печката да видя как е техниката за зимата и бях вързал уреда за акумолатора.След като загря двигателя и купето запалих двигателя и отначало работеше много тихо но след 30 секунди започната заряда и всичко свърши.Пак вибрации и пак шумове.Боже, как може да работи тая кола ако не е натоварен генератора.По книжка акумолатора трябва да е 12V/100Ач за пусков (стартов) ток не пише колко трябва да е.

pr_00f
08-09-2009, 22:43
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=37656

Каталог на бош за акумулаторите слагани във каквито се сетиш марки и модели.
Никой не те кара си купиш бош, но ако нямаш книжката на колата поне ще намериш какво е препоръчано от производителя, все пак те интересуват само АН а не марка и модел.

За марки има поне 20 теми във форума.

п.с. На либрата с този мотор и дават по книжка 70 АН.

Коки
10-09-2009, 17:46
Благодаря ! Значи все пак трябва да е 100 А, но предпичитам БОШ :-) или ВАРТА

Ами по книжка е 100 Ач.

Само не мога да разбера какво му е на Монбата?

Lucky
13-09-2009, 21:50
Ми монтанските според мен с както уцелиш,попадал съм на хубави но съм имал и големи дървета.На времето вуйчо ми си взе на жигулата и го търкаля 5 год. и така я продаде,аз съм имал такъв и умря на първата зима смениха ми го с нов ама след хиляда разправии.Е сега съм пак с такъв на Алфата 100А ще го видя,сега е умрял как не съм я пипал вече 4 месеца.

Коки
14-09-2009, 12:52
Аз и на 2-те коли съм с Монбат мейнтенанс фрии и неам никви грижи. Според мен са си перфектни и нема да се набутвам на Бош-Мош да им плащам за емблемата отгоре ;)