PDA

View Full Version : Разкачени тръбички след ремонт.



CHILIEV
08-09-2009, 20:10
Един приятел има проблем с регистрацията тук а е на зор работата, затова пускам аз темата, копирана от ИталАуто.
Благодаря предварително за отговорите ! :)


Пичове,имам един проблем с печката. След като смених съединителя и си взех колата от "сервиза" ми направи впечатление,че не върви както преди (всеки,който кара турбо дизел знае за какво говоря) и в последствие забелязах,че от вакумния регулатор на турбото излизат два изхода с тръбички,който би трябвало да влизат някъде другаде,а при мен от единия излиза една тръбичка,която си виси във въздуха,а другия изход стои празен (двата се един до друг) ето снимка:

http://italauto-bg.net/forum/download/file.php?id=10543

някой знае ли къде трябва да влизат тези тръбички??? "то едната я няма де" ak.gif ,а и нещо друго;от горе пък стърчи една друга такава тръбичка,която по размер и на допир е същата като тази,но пък е много далеко от там,тази дето е отгоре като я запуша с пръст смуче яко въздух и излиза от една черна кутийка от където излизат още три такива и влизащи някъде,а тази си виси свободно в пространството ето снимки и от нея:

http://italauto-bg.net/forum/download/file.php?id=10544

и така де имате ли идея кое къде трябва да влезе,че направо съм се отвратил вече от какви ли не майстори дето могат само да сменят стари части с нови и никой в Габрово не можа даже и да предположи за кво става въпрос тука.Пък отделен въпрос,че тея дето ми сменяха съединителя не се знае като са разглабяли къде и какво са рязали и късали където им пречи да си свършат тяхната работа. Ако някой все пак знае нещо как да фиксирам проблема ще черпя на предстоящата среща ad.gif

п.п. става въпрос за Alfa Romeo 147 jtd

haljscho
08-09-2009, 20:25
Ми това е клапана който управлява турбото.
Тази която си стои би трябвало да утива към турбото.
Няма значение, че е далеч, явно въобще не са сложили маркуча. Щом смуче най вероятно е от там.
Нека някой с 147 да каже с точност.

CHILIEV
08-09-2009, 22:23
Значи:
На първата снимка е този вакумен регулатор. На него има две места за тръбички, но само на едното има тръбичка, която виси.

На втората снимка е някаква съвсем отделна висяща тръбичка, която се намира под стартера. Излиза от черната кутийка под стартера (Вижда се на снимката).
От тази тръбичка смуче въздух.

CHILIEV
09-09-2009, 21:38
... някой да има идея... ?:sad:

haljscho
09-09-2009, 22:19
... някой да има идея... ?:sad:
Май не съм се изразил правилно.
От трабичката на снимка 2 трябва да прекарате маркуч към свободния край на клапана.
А маркуча който се вижда да излиза от клапана утива към турбото.

CHILIEV
12-09-2009, 13:21
...

Аааа.. ясно. Мерси, много :cheers: