PDA

View Full Version : Тропане от таблото



KRASKO
09-09-2009, 09:31
Колеги ако някой може да помогне, когато минавам по павета или при най - малката неравност се чува някакво тропане по средата на таблото. Струва ми се, че е някъде от въздухопровода или някъде до стъклото не мога да определя точно. Някой има ли идея от какво може да е. Мерси предварително

stef_nikolaev
09-09-2009, 10:05
Гадни са тия тропания в купето, при мен подобно нещо идва от въздуховода в средата отгоре на таблото, близо до стъклото. Някой го е свалял и не го е сложил като хората и го е изпочупил. Сещаш се, че за твоята кола няма как да ти кажем какво е, трябва разглабяне или някой майстор да види/чуе на място. Освен този въздуховод може да е от лайсната отгоре до стъклото. Пробвай дали се клатят едното от тези неща, ако не - може да е нещо вътре, зад таблото.

KRASKO
09-09-2009, 10:10
Ами до сега нищо не тропаше и в неделя михме колата и започна. Явно ще я закарам някой да я види.

Pepo
09-09-2009, 10:32
Брех, вие сте единствените с този проблем :afro:
Ето тук (http://www.clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=31981&highlight=%F1%E2%E0%EB%FF%ED%E5+%F2%E0%E1%EB%EE) и good luck :-P

KRASKO
09-09-2009, 10:42
Мерси колега :smile:

KRASKO
10-09-2009, 09:52
Много странно снощи не се чуваше тропане като карах :shocking:

Old Fox
10-09-2009, 10:34
Мдаа така е. Спира почва когато си реши. Моето засега си мълчи, обаче зимата ме беше подлудило просто.

KRASKO
10-09-2009, 10:42
Значи да очаквам като стане по студено пак да почне :unsure:

Old Fox
10-09-2009, 11:17
Да ти кажа поне по мои наблюдения не е свързано с времето. Трака когато си поиска. Очаквай неочакваното.

Novachev
10-09-2009, 18:20
Аз да ви кажа съм срещал друг подобен проблем и той е свързан с потропване от таблото (мога да го определя като тракаща клапа) проблема се появява при захлаждане на времето а потропването се чува докато не се стопли колата от вътре, бях търсил причина из разни постове из форума но така и не срещнах решение.

sandeto
11-09-2009, 15:31
В началото на лятото се борех с едно тракане, определено от един колега в друга тема като "стотинка в стъкло", като първо си мислех, че е от карантията на километража, но после се оказа, че са металните пластинки от страни на корпуса на километража... огънах ги малко и спря дзънченето.

Pepo
11-09-2009, 15:38
В началото на лятото се борех с едно тракане, определено от един колега в друга тема като "стотинка в стъкло", като първо си мислех, че е от карантията на километража, но после се оказа, че са металните пластинки от страни на корпуса на километража... огънах ги малко и спря дзънченето.
А постоянно ли тракаше или само в студено време?

sandeto
11-09-2009, 15:59
А постоянно ли тракаше или само в студено време?

Не, не беше постоянно, но да ти кажа честно тогава не бях направил връзка м/у времето и дзънченето. И пак да подчертая, това моето беше дзънчене като стотинка в стъкло, а не потропване!

Pepo
11-09-2009, 16:39
Не, не беше постоянно, но да ти кажа честно тогава не бях направил връзка м/у времето и дзънченето. И пак да подчертая, това моето беше дзънчене като стотинка в стъкло, а не потропване!
Същото, де.
А в какво точно потропва тази ламаринка?