PDA

View Full Version : вентилатор постоянно включен



stif_mmm
09-09-2009, 18:57
Колеги ,смених двата резистора на реле регулатора, днеска си карам колата и доволен всичко работи и решавам да слезна от колата гася е, но вентилатора остава включен и се принудих да разкача едната клема на акумулатора , и сега се чудя какъв може да е проблема

k1lcone
09-09-2009, 19:59
ми може да се е охлаждала просто?

kolev
09-09-2009, 20:24
вероятно ти е залепнало релето на 1-вата степен. виж го по схема къде е и ако залепва-направо сменяй.

marian
10-09-2009, 13:54
Колеги ,смених двата резистора на реле регулатора, днеска си карам колата и доволен всичко работи и решавам да слезна от колата гася е, но вентилатора остава включен и се принудих да разкача едната клема на акумулатора , и сега се чудя какъв може да е проблемаТова е твойта тема

http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=38065

stif_mmm
14-09-2009, 13:05
Колега погледнах темата която ми прати и съм направил всичко както е описано , но проблема е следния вентилатора почна да работи нормално и решавам да изключа двигателя а вентилатора продължва да работи а пък всичко е изкючено и незнам каде е проблема че не иска да изключи ( само да добавя, че копчето за степените на вентилатора свети, но не свети фона около него ) Ако някои знае какъв е проблема да помага , защото си мисля че едва ли релето е заминало.

haljscho
14-09-2009, 20:49
Колега погледнах темата която ми прати и съм направил всичко както е описано , но проблема е следния вентилатора почна да работи нормално и решавам да изключа двигателя а вентилатора продължва да работи а пък всичко е изкючено и незнам каде е проблема че не иска да изключи ( само да добавя, че копчето за степените на вентилатора свети, но не свети фона около него ) Ако някои знае какъв е проблема да помага , защото си мисля че едва ли релето е заминало.
Я уточни за кой вентилатор става въпрос?????

stif_mmm
14-09-2009, 22:00
става дума за този вентилатор които до пасажерското място

stif_mmm
15-09-2009, 16:00
Пробвах друго реле регулатор за вентилатора на парното и пак същия проблем продължава да върти при изключен двигател , това показва че проблема не е в релето явно степените за парно ми дават някакъв проблем , някои ако се досешта за нещо друго да сподели :crazy::crazy::crazy:

marian
15-09-2009, 16:46
Пробвах друго реле регулатор за вентилатора на парното и пак същия проблем продължава да върти при изключен двигател , това показва че проблема не е в релето явно степените за парно ми дават някакъв проблем , някои ако се досешта за нещо друго да сподели :crazy::crazy::crazy:Кое реле си сменил?

stif_mmm
15-09-2009, 18:15
ето това

k1lcone
15-09-2009, 19:13
ако са два вентилатора има и две релета. едното е горе. другото е доло под вентилаторите

marian
15-09-2009, 21:13
ето товаЗначи е дефектно и то,няма друга причина.Казвам го от личен опит:?

stif_mmm
16-09-2009, 22:22
не е от релето просто защото го смених с друго реле и то пак дава същия проблем вентилатора за парното продължава да върти при изключен двигател

marian
17-09-2009, 08:11
не е от релето просто защото го смених с друго реле и то пак дава същия проблем вентилатора за парното продължава да върти при изключен двигателПробвай го на друга Алфа,сьс сигурност е дефектно и това.Друга причина няма:locked:

stif_mmm
18-09-2009, 20:37
е да но проблема не се решава , четох в други форуми този на фиат и там точно описват проблема който го имам и аз , и искам да попитам каде може да се намира термопрекъсвача :whip:

marian
19-09-2009, 10:22
е да но проблема не се решава , четох в други форуми този на фиат и там точно описват проблема който го имам и аз , и искам да попитам каде може да се намира термопрекъсвача :whip:Трудничко се намира а и цената му е доста дебела:-(

stif_mmm
19-09-2009, 10:51
а самия термопрекъсвач по самото купе къде може да се намира , и какво представлява ако и някаква снимка ,и защо да е скъп ?