PDA

View Full Version : Проблем с АБС?



haton
11-09-2009, 17:36
Здравейте, имам проблем с АБС-а на колата... пробвах го няколко пъти вече и 99% не работи или поне не както трябва.Като бях на диагностика само сондата беше проблема след това ми падна акумулатора и почнаха да светят двете лампички за АБС-а и ръчната! Светкат гаснат когато си поискат! Дискове и накладки са нови на 2-3 седмици! АБС-а го пробвах и го няма това побутване на педала нагоре а веднъж дори ми завлачиха гумите и то не спрях рязко..! От какво може да е? Дали датчик не работи дали нещо друго?

ФЕРАРИСТ
11-09-2009, 17:51
Само диагностика ще посочи проблема, надали датчит ки се е скапал щом това е станало след като е след акумулатор, макар че всичко е вероятно, виж дали със сигурност не работи абса или просто не ти се е налагало, виж си и нивото на спирач течност......

myato
11-09-2009, 21:07
Премости 60А предпазител и ако след чека всичко е наред,смени го и си готов.Ако няма ефект,проблемът ти е по-сериозен и е свързан със захранването на централата.Датчиците ги остави намира.

ФЕРАРИСТ
11-09-2009, 22:22
Значи да споделя една вероятност - виж АБС получава маса от един лилаво черен кабел, който върви по левия рог мисля и понякога се сковтява.....имах ядове подобни, прехвърлях цялата система - централа, всичките жици и прочее от една кола на друга, и въпросната маса се оказа проблем - също така провери дали двата конектора на АБС - не тоя дето е в централата, а другите два който са около стойката - виж атачнатата снимка, две от буксите са за АБСа, виж да не е разместено нещо......

AlfaMan
11-09-2009, 23:22
Колега, ако след проверката на бушоните всички се окажат изправни, отивай на диагностика да ти прочетат грешките и да ти кажат какъв точно е проблема. Това е най-точният метод и най-сигурен. Другото е хвърляне на боб. Ако не ти изчете никакви грешки на диагностиката, се подготвяй психически за смяна на ABS централа. Не е скъпа (цените варират от 50 до 90лв в зависимост как се спазариш), но операцията по смяната й е малко тегава, че е на много неудобно място. Чувал съм от разни майстори, че някой път проблема със светване на ръчната може да е в оборотомера, защото в него също се намирала някаква част от електрониката, но доколко е вярно не мога да ти кажа, защото не съм го проверявал по схемата дали е така. Затова само на добър диагностик отивай, че ако случиш на някой пишман "специалист" може да ти се стъжни живота.

ФЕРАРИСТ
12-09-2009, 07:19
Чувал съм от разни майстори, че някой път проблема със светване на ръчната може да е в оборотомера, защото в него също се намирала някаква част от електрониката, но доколко е вярно не мога да ти кажа, защото не съм го проверявал по схемата дали е така.\
Един кабел влиза в скоростомера от абса, от него мисля и се получава сигнал за отчитане на скороста......а веднъж влязъл сигнала излиза от прочутия пин 15 към екуто.....

Bobo
12-09-2009, 14:10
Един кабел влиза в оборотомера от абса, от него мисля и се получава сигнал за отчитане на скороста......а веднъж влязъл сигнала излиза от прочутия пин 15 към екуто.....

Един а? а лампата е по wireless ами ако има ASR ?

ФЕРАРИСТ
12-09-2009, 18:11
Един а? а лампата е по wireless ами ако има ASR ?
И за коя лампа разправяш?????
Алфа Ромео 156 1.8 ТС 2000г. има ли АСР?????? - Гледам че питането е за нея, а не за 147.....това в случай че не си обърнал внимание че се пита за тоя модел.....

Bobo
13-09-2009, 01:16
И за коя лампа разправяш?????
Алфа Ромео 156 1.8 ТС 2000г. има ли АСР?????? - Гледам че питането е за нея, а не за 147.....това в случай че не си обърнал внимание че се пита за тоя модел.....

Ами сети се сам!

ФЕРАРИСТ
13-09-2009, 10:32
Ами сети се сам!
Прекарах вечерта в напрегнато мислене, и след като ми изгоряха два бушона, се отказах.....но така или иначе не можах да се сетя коя е лампата за Абса, дето си стои в оборотомера.......щото ако не си забелязъл, говорим за него.......

Stranger65
14-09-2009, 13:00
Как оборотомер мери скорост само не ми е ясно???

ФЕРАРИСТ
14-09-2009, 13:20
Е скоростомера.....обърках ги двете кръгли неща......пък и тия дето са запознати с интервенцията с пин 15 предполагам са разбрали......

Stranger65
15-09-2009, 22:54
Е скоростомера.....обърках ги двете кръгли неща......пък и тия дето са запознати с интервенцията с пин 15 предполагам са разбрали......
Ми то той не се интересува и от скоростта. Сработва при над 5км/ч, но си взима сигнала от датчиците

ФЕРАРИСТ
16-09-2009, 10:48
но си взима сигнала от датчиците
Който първо минават през абс-а......