PDA

View Full Version : Климатроник странен проблем



stefoko
11-09-2009, 18:23
Колата е Алфа 156 1.8 TS 1998г.Проблема беше следния когато врътката е на топло полжение и духа топло и реша да пусна студено то продалжава да духа топло.Бяха ми казали че моторчето каето върти клапата за топло и студено е блокирало,след което го разглобихме и имаше спукано зъбно колело,беше поправено.Но проблема си остана, даже сега духа само студено топло неиска изобщо.След което свалих целато канзола за климатика тази с врътките и я откарах да я проверат и нея.Бях убеден че в нея е белята но днес ми казаха че е здрава.Моля даите съвет каде е белята или някаде кадето могат да решат проблема ми.

rossenvn
14-09-2009, 21:47
Има ли някакво решение, че и при мен започна да го прави? Благодаря!

Xtrime7
14-09-2009, 21:55
Колата е Алфа 156 1.8 TS 1998г.Проблема беше следния когато врътката е на топло полжение и духа топло и реша да пусна студено то продалжава да духа топло.Бяха ми казали че моторчето каето върти клапата за топло и студено е блокирало,след което го разглобихме и имаше спукано зъбно колело,беше поправено.Но проблема си остана, даже сега духа само студено топло неиска изобщо.След което свалих целато канзола за климатика тази с врътките и я откарах да я проверат и нея.Бях убеден че в нея е белята но днес ми казаха че е здрава.Моля даите съвет каде е белята или някаде кадето могат да решат проблема ми.

Аз съм правил тази процедура и не става.Самия позициометър си търси позицията,а веднъж като го разглобиш няма да е на това място.В случая проблема го управихме с моторче втора ръка.
Иначе стругарите ни направиха и запчадка,ама не се получи.
А нови май ги продаваха само комплект.

stefoko
15-09-2009, 14:21
Колеги проблема беше следния спукано зъбно колело този път на горното моторче това което разпределя от каде да духа.След като беше поправено и закачено другото моторче заработи.

rossenvn
16-09-2009, 14:44
Благодаря и на двамата колеги! При мен май е нещо подобно. Но все още не ми се разглобява, защото все още не го прави всеки път. Къде точно се намират тези моторчета? В централната конзола ли? Зад врътките? Ако е там, лесно си се сваля, че съм с махагон и ме е страх да не го спукам, че ще стане много грозно?

stefoko
16-09-2009, 16:47
За да можеш да свалиш моторчетата трябва да свалиш жапката.Намират се наляво от жапкат закрепени са на парното с по два болта размера е 5,5 но и с 6 гаечен ключ става аз така ги развих.Мога да кажа че свалането е сравнително лесно,но за слагането трябва да имате железни нерви.

rossenvn
17-09-2009, 18:20
Явно ще трябва да свалям. Днес изобщо не тръгна на студено. Като натисна "снежинката" компресора си тръгва, но продължава да духа само горещо. Не съм запознат, но мисля, че климатика "прави" само студеното, а топлото идва от парното - поправете ме ако греша. Едва ли е като домашните климатици да си сменя принципа на действие. Ако е възможно да дадеш по-подробна информация за разглобяването - събота/неделя ще опитам. От морга ли да търся части после или нови е по-добре?

Xtrime7
17-09-2009, 22:30
Явно ще трябва да свалям. Днес изобщо не тръгна на студено. Като натисна "снежинката" компресора си тръгва, но продължава да духа само горещо. Не съм запознат, но мисля, че климатика "прави" само студеното, а топлото идва от парното - поправете ме ако греша. Едва ли е като домашните климатици да си сменя принципа на действие. Ако е възможно да дадеш по-подробна информация за разглобяването - събота/неделя ще опитам. От морга ли да търся части после или нови е по-добре?

Работата е за няма и час,но стига да си го правил.Аз не съм премахвал жапка нито педали,даже накрая и болтчетата от горната страна не ги развивам.
Самите моторчета са на 3 тампончета на моторчето,а самата пластмаса е сцепена.Малко със чалъм се наместват.
Извини ме ,ама като взема да обяснявам и се пооплесквам :).
Ако има нещо питай,ще ти обясня по-подробно.

rossenvn
19-09-2009, 11:47
Пак няма да имам време да го отварям - ще свърши топлото време. От страна на пасажерското място ли е? На какво приличат тези моторчета и могат ли да се видят без да се махат мокетчетата на централната конзола или жабката? Благодаря!