PDA

View Full Version : чипа решава ли проблема в ниските обороти при 1 8 тс



fastedy
12-09-2009, 10:12
много питах и писах по въпроса ходих на много диагности
ки доста неща смених но подобрение няма стигнах до изво
да че това са възможностите на колата а те никак не ме
удовлетворяват ако чипа помага чувствително в ниските
обороти кажете къде мога да го монтират в София

slav40
12-09-2009, 10:29
Като си питал много и си ходил на много диагностики,значи ти е ясно за ефекта от чипа и мястото, на което да отидеш, да ти го "поставят" :clap: . Според мен темата трябва да бъде озаглавена - "Имам 300лв. ама дали да ги дам за чип" -аз ги "нямам излишни" и затова не съм я чипнал ...реши си сам дали ти се дават парите,за бенз двигател е ясно ,че е по-добре да е чипнат! Виж в общ технически за "тунерите"! Темата е за ключ!

boian
12-09-2009, 10:33
Прочети ми мнението след моето чипване и всичко ще ти стане ясно. Аз съм ЗА кадърното чипване!

dvoinikat
13-09-2009, 13:16
Прочети ми мнението след моето чипване и всичко ще ти стане ясно. Аз съм ЗА кадърното чипване!

А линка предполагам сами трябва да си го намерим?:info:

boian
13-09-2009, 13:22
Линк нарочно не сложих, да не става реклама, ама: http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=20354&page=2

SandoOne
13-09-2009, 14:12
много питах и писах по въпроса ходих на много диагности
ки доста неща смених но подобрение няма стигнах до изво
да че това са възможностите на колата а те никак не ме
удовлетворяват ако чипа помага чувствително в ниските
обороти кажете къде мога да го монтират в София

Решава го Колега ,решава го :)

thecleaner
13-09-2009, 18:08
За мене разликата с преди и след чипа, ще ти обясня по най-простия начин каква е в ниските, след чипа колата с включен климатик върви както преди чипа с изключен.

------------------------------------
редактирано от spe4elist

Jivko7777
13-09-2009, 20:00
Абе чак даги реши драстично не, но ще има подобрение малко или много, но не очаквай чудеса...Сложи си най-малкото ще предпазиш мотора от раждане, просто при бензинките е задължително чип...

WarsteineR
14-09-2009, 03:01
Да бе,УЖасТ как още не ти е фърлил двигателя, като нямаш чип.. не мога да го проумея..хаха големи бисери.. чипа е задължителен..мдааа.
Една добре потдържана кола, от хора които си разбират от работата няма да роди и без чип да е .. особено 1.8.. те в завода не са уцелили оптималната работа на двигателя м? Ако имаш 4 стотака в повече нищо не пречи да пробваш, може би ще усетиш някаква разлика, но нищо сензационно. А дали консумативите по двг заминават по-бързо с чип немога да кажа със сигурност.:cheers:
П.п. Почиствал ли си си дросела? Ако не си-го направи, но отиди при хора, които знаят какво правят!

boian
14-09-2009, 21:16
При високи обороти на двг има разлика в сместа когато е с чип- от там и заключението на колегата, че с чип по- трудно ще роди!

Bobi_33
14-09-2009, 21:20
Да бе,УЖасТ как още не ти е фърлил двигателя, като нямаш чип.. не мога да го проумея..хаха големи бисери.. чипа е задължителен..мдааа.
Една добре потдържана кола, от хора които си разбират от работата няма да роди и без чип да е .. особено 1.8.. те в завода не са уцелили оптималната работа на двигателя м? Ако имаш 4 стотака в повече нищо не пречи да пробваш, може би ще усетиш някаква разлика, но нищо сензационно. А дали консумативите по двг заминават по-бързо с чип немога да кажа със сигурност.:cheers:
П.п. Почиствал ли си си дросела? Ако не си-го направи, но отиди при хора, които знаят какво правят!

Направо ти му оправи колата на човека, гледам компетентно и обосновано мнение си дал:thumbup:

WarsteineR
14-09-2009, 21:29
Гледах да помогна с каквото мога, а и ми стана смешно от изказването на колегата-че при бензин чипа е задължителен .. а без чип защо сместа във високите не е добре .. от завода ли не са я измислили или нещо е замниало? Това е.

Bobi_33
14-09-2009, 21:40
Гледах да помогна с каквото мога, а и ми стана смешно от изказването на колегата-че при бензин чипа е задължителен .. а без чип защо сместа във високите не е добре .. от завода ли не са я измислили или нещо е замниало? Това е.

Темата е за обсъждане на ползата от друг софтуер (чип). Ако имаш такъв, е добре да споделиш резултата. Ако нямаш, си мисля, че е излишно да оспорваш ефекта. А, че ТС-ите се чупят без чип е доказано с времето. Който не вярва, може да направи анкета - счупените ТС-и с чип и без чип в какво съотношение са. Тогава вече статистиката ще си каже думата (има или няма смисъл).

WarsteineR
14-09-2009, 21:43
Прав си нямам. Сори :flowers:

AlfaMan
15-09-2009, 00:40
Аз все си мисля, че ремапа помага при много високи обороти да не обеднява прекалено сместта и заради "чудесният" ни бензин да не се получи детонация от която естествено заминава мотора. Да но това е само една от причините за трошене на мотора, обаче с какво помага на другата, свързана с лошото мазане в следствие на кофти масла или натрупване на отлагания в маслените магистрали и оттам намаляване на дебита ? Май с нищо? А тя е доста често срещна, защото моторите като направят едни километри и вече имат сериозни предпоставки за това. Ако човек си е карал колата отначало той знае как я е поддържал. Но какво може да знае за закупена на N години с незнайна сервизна история и поддръжка (за едни джобни пари, джамбазина може да си поръча сервизна книжка с каквато си иска история) ? Май нищо и единственият начин да разбере е да се отвори мотора и да се направи ревизия. Споделяли са майстори какви чудесии са виждали при отваряне на разни мотори уж на "лъскави красавици" Така че ремапа не е панацея и не ти гарантира, че по принцип ще "роди" по-трудно мотора, ами просто намалява значително риска от една от възможните причините (и най-касае буйните сърца с темперамент на десния крак), но другата остава.
Иначе карах една "чипосана" като моята и има ефект, най-вече изразен в оправяне на тази дупка до 3000 оборота, където е умрял кон. Като динамика мисля, че има леко подобрение (все пак не я знам как върви без чип тази кола и я сравнявам с моята), но е много слабо и може би най-точно го е определил колегата, който го сравнява с включен и изключен климатик