PDA

View Full Version : Смяна на фреона в климатика



kalipso67
12-09-2009, 21:57
Колеги, когато си купих автомобила 156 1.8 ТС, на шофьорската врата пишеше ,че март месец тази г.трябва да си сменя фреона на климатика.Питах един приятел, а той поясни,че в България фреона не се сменя, само се допълва.Бихте ли споделили вашите мнения и препоръки.

Xtrime7
12-09-2009, 22:10
Мисля ,че на вратата е обузначено със стикер като на прегледите кога трябва да си мине прегледа,а не смяната.
В България масово се практикува допълване или по-точно каквото машината им изспише.
Моето мнение е допълване.

Old Fox
13-09-2009, 15:07
Нищо не ти пречи да кажеш на майстора да ти напълни систмата с нов фреон. Парите са си твои.

Stranger65
14-09-2009, 12:58
На вратата при мен пише за еърбега кога трябва да мине на преглед. Фреона не се сменя, а се изпразва, допълва се с масло и се слага отново необходимото количество freon

kalipso67
14-09-2009, 21:21
Благодаря за препоръките колеги.Явно т тук важи принципа "Щом нещо си работи- не пипаш нищо." Моля модераторите да зключат темата.

Xtrime7
14-09-2009, 22:03
На вратата при мен пише за еърбега кога трябва да мине на преглед. Фреона не се сменя, а се изпразва, допълва се с масло и се слага отново необходимото количество freon

Извинявам се,усетих се че на вратата е за еърбега,но ме домързя да го поправям.Иначе само се допълва,и мисля че е хубаво всеки сезон,за по добра експлоатация.