PDA

View Full Version : DVD/цифрова телевизия и мп3 през навигагиятя



WhitePower
13-09-2009, 23:24
здравйте колеги сега се прави едно проектче и като гледам е много успешно , през диспеля на навигацията можете да гледате DVD / отделно цифров тунер се инталитра , и мп3 та , има си и входове за сд карти и ......
та ще кажа цената отделно колко излиза , има варианти сами да си инсталирате ( което отнема поне 2дни окабелиране ;) ) и познания по материята или ние да е инсталираме
та ще пусна клип как е станало

предолагам на много от вас ще им е интересно да си гледат ТВ през диспеля на навигацията ;))

подробснотти и филмче през седмицата

kongogo
13-09-2009, 23:35
Наистина ще е интересно!
Чакам с нетърпение ;)

achkar
14-09-2009, 00:44
:headbang::bowdown:

WhitePower
14-09-2009, 10:39
http://vbox7.com/play:4dd18fb1

това е едно леко демо но ще е готово след нляколко часа още се обработва

сега ще спонема какво се прави
слага се външен dvd плеар със съответните му входове и изходи , после една джажа да активира ченджър входа на навигацията която сме направили предварително , после едно окабеляване има няма 2 дни
цифровия тунер е опция - може и аналогов а може и без тунер

за цени на частите без инсталацията и със нея на лични
записа е малко кофти но толкова може фотото

SoHm
14-09-2009, 21:04
Само тунер може ли?
Звука успяхте ли да го подобрите?
При висока скорост работи ли нормално?

WhitePower
15-09-2009, 11:33
Само тунер може ли?
Звука успяхте ли да го подобрите?
При висока скорост работи ли нормално?
;)) естесженно че при висока не работи
дават го че ако си със 2 антенен тунер можеш до 50 км да караш и да гледаш - говоря само за цифров , иначе при аналоговоя всеки знае как е
наи трудното е да се подкарат входовете на аудио усилвателя на и виое входовете на ИЦСа
за едното се иска специален контролер за да лъже че има закачен CD changer , а другото е да разглобил ICSа и да му изкараш входовете на ТФТ диспея и ..............


цената цената е ТАКАВА
ударихме една черта и нещата стъпват на 1300 лева без ТВ тунера И АНТЕНИТЕ

това вкючва :
преработка на ICS-a
CD changer emulator
праубразователи на напрежение - 3 на брой
конвертори на виео сигнали
DVD priemnik ( usb , SDcard, MP3 иииии........ без суптитри на български )
и инсталация и окабеляване и кабели

JK
15-09-2009, 11:33
Избрали сте чудесна група за демонстрацията :)
Искам да попитам двд-то каде сте го монтирали и как се управлява ?

WhitePower
15-09-2009, 16:03
Избрали сте чудесна група за демонстрацията :)
Искам да попитам двд-то каде сте го монтирали и как се управлява ?

DVD- то е във жабката с малко рязане на пластмаси иначе може и във багажника и да го заредиш с карта и UBS и диск

иначе се управлява със дистанционно самото двд а само си превключваш видео входа и аудио-то с бутона за цд чангера

leketo84
15-09-2009, 17:23
Добре де аз като имам чейнджър трябва ли да лъжеме пак компа , не е ли по лесно:bored:? И аз също искам евентуално само тунер , ако предлагате така и какви са парите:torch:?

WhitePower
16-09-2009, 10:12
Добре де аз като имам чейнджър трябва ли да лъжеме пак компа , не е ли по лесно:bored:? И аз също искам евентуално само тунер , ако предлагате така и какви са парите:torch:?

ако имаш ченджър платката отпада
ама звука за тунера от къде ще влезе ако ползваш неговите входове , трябва да измислим някакъв превключвател на входовете да ги вътри на ченджъра и на ТВ то
и само ТВ или и двд се иска

bobbybg75
16-09-2009, 20:17
колега то вече на всеки ъгъл в софия слагат и не за 2 дена ами за 6 часа

WhitePower
16-09-2009, 20:51
колега то вече на всеки ъгъл в софия слагат и не за 2 дена ами за 6 часа

хубаво де нека , аз знам за 2 дни какво мога да наравя а за 6 часа не ми е ясно какво правят , или по точно ми е ясно какво мазало става
както и да е , нема какво да споря със хора дето незнаят за какво иде реч са само са чули нещо

Christweil
17-09-2009, 13:14
Интерсно ми е да знам колко оделно струва :

1) Наречен "специален контролер за да лъже че има закачен CD changer" за аудио вход ? (които всъшност крия един ПИК за най много 5 долар общо)

2) конвертори на видео сигнали който предполагам е конвертор composite към SCART ?

Някои може ли да каже ?

WhitePower
17-09-2009, 15:54
Интерсно ми е да знам колко оделно струва :

1) Наречен "специален контролер за да лъже че има закачен CD changer" за аудио вход ? (които всъшност крия един ПИК за най много 5 долар общо)

2) конвертори на видео сигнали който предполагам е конвертор composite към SCART ?

Някои може ли да каже ?

от горе казаното , не виждам смисъл да ти отговарям
прочети малко и пак пиши щото глупости не ми се слушат
а scarta можеш да си го сложиш на ТВ-то в къщи

желая ти успех и ми се обади като го направиш със пик и scart

ако беше толкова лесно вервай ми 99 % от 166 ците щеха да гледат виоеклипове вътре

а ако имаш лични отношения към мене не е тука мястото

аз казвам че го мога и съм преборил системата със хиляди мъки и съм учил за тези неща със години и пак беше супер трудно

цената я има по горе

и на последно чакам извинене за напдаките

Christweil
17-09-2009, 17:16
и на последно чакам извинене за напдаките

Човек, не знам къв ти е проблема но вобще не те нападам.
Питам сериозно колко струват тези елементи оделно - може да искам само AUX-IN или пък само VIDEO-IN.




желая ти успех и ми се обади като го направиш със пик и scart
Първо, за ПИКа се реферирам към GNUnilink. Има и вариант за Атмега със AVRUnilink.
Не си го измиля.
Второ, ICS си има SCART вход (RGB + Synch). Всичките по youtube които вкарат ДВД успяват само защото имат директен изход като SCART. Така че е нужно само конжертор composite-SCART за да стане по универсално.



цената я има по горе
Даваш 1300лв за цялата инсталаця и тва е. Аз питам по оделно. Но недей да отгориш щом имаш чуство че те нападам де...



ако беше толкова лесно вервай ми 99 % от 166 ците щеха да гледат виоеклипове вътре
Добре, ще се уверявам сам и после пак ще коментирам подробно.

Christweil
17-09-2009, 20:43
Вув подобна категоря :

http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-164-and-166/187329-166-zen-multimedia.html

WhitePower
17-09-2009, 21:03
то ти подробно

ICS-a изходи няма - трябва да го разхвърляш на тандартните му чакралаци и само да си ги извадиш + управлението на дисплея - 300 лева ( като отговорносста за да не се преебе си е моя щото цената я занеш- 500 паунда втора ръка
двдто и то е около 350 лева
конвертора е на видео сигнали е 120 паунда - 250 лева
аудио конвертова за ДВД където имитира цд чангер със съответния софтуер във него за да бачка щото спе изпробвали бая такива който УЖ са за алфа ма не бачка нито един е 250 лева
и 150 лева волтови конвертори и от 9-12 и 0т 12 на 5
+ инсталацията на всичко това със кабеляците 150 лева

1300 общо
ако се иска само аудио 300 лева
останалото е за видоето
а за пик + скарт ако можеше да стане щях да го направя ама не стана

Christweil
18-09-2009, 11:01
Благодария за отговор.

А само да те питам последно, какъв тип ICS имаш ? този със навигация или без ?

achkar
18-09-2009, 13:52
Вув подобна категоря :

http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-164-and-166/187329-166-zen-multimedia.html

Я, и аз имам същия плейър :D

WhitePower
18-09-2009, 14:24
Благодария за отговор.

А само да те питам последно, какъв тип ICS имаш ? този със навигация или без ?
разлика във ICS-ите няма , навигацията е принципно е във багажника и се управлява от ICS-a и си има отделни входове във него
така че навигацията не ни бърка тя си е отделна система

WhitePower
18-09-2009, 14:45
Я, и аз имам същия плейър :D
плеара може да е всякакъв със видео и аудио изход
това със 60GB диск е добро решение ама нямам как да вържеш към него ТВ тунер защото няма входове
а ние връзваме към dvd-to цифровия тунер

Christweil
18-09-2009, 18:17
разлика във ICS-ите няма , навигацията е принципно е във багажника и се управлява от ICS-a и си има отделни входове във него
така че навигацията не ни бърка тя си е отделна система

Идеята ми беше че :
- по схемите на ИЦС, опишат видео вход като "вход за навигация"
- след като се откачи акумулатор и трябва да се въведе кода на ИЦС, спомням си че има също код за навигация и код за телефон... при мен не мога да ги избера дури ... естествено след като няма :mrgreen:

Чудих се дали не триябва да се вкара кода на навигация за да се активират видео входове. :unsure:
Но като четох днес по други сйтове, явно не трябва.
Като пробвам ще съм сигурен...

WhitePower
18-09-2009, 18:57
Идеята ми беше че :
- по схемите на ИЦС, опишат видео вход като "вход за навигация"
- след като се откачи акумулатор и трябва да се въведе кода на ИЦС, спомням си че има също код за навигация и код за телефон... при мен не мога да ги избера дури ... естествено след като няма :mrgreen:

Чудих се дали не триябва да се вкара кода на навигация за да се активират видео входове. :unsure:
Но като четох днес по други сйтове, явно не трябва.
Като пробвам ще съм сигурен...
код не ти трябва
за да се оключат видеовходовете ти трябва да се поддасе един сигнал да едно спец място във ICS-a и той сам превкючва на видое входовете , но предварително трябва да си ги извел от да закачиш видео конвертора и тогава да връзваш DVD или TV

после ти остава звукът

Christweil
18-09-2009, 21:03
Ок, ясно - това подвърждава дискусите по форуми :thumbup:

Първо ще почвам да се занимавам със звука (най важно) със този GNUnilink тези дни и ще кажа ако е успешно.

Дотогава, прятно гледане !! :super:

Lucky
19-09-2009, 08:48
Орлине, мене ме кефи системата ви,както и цента.Искам да попитам значи ТВ не ми требе искам ДВД.Какво представлява то в смисъл не искам някъкъв грозен пачуорк.Искам да е направено готино и културно.Покажи къде го слагате и как изглежда изделието.Моля.

WhitePower
19-09-2009, 20:03
ето една снимка на това което ползваме ние
иначе двд плеара може и да е какъвто ти си избереш
дисплей не ти трябва , нали това е цялата идея , да се ползва дисплея на ICS-a и функционалността да си остане

chaveto
20-11-2009, 15:21
При алфите не знам какъв е ИЦС-са но при либрите с навигация входовете са си изведени на куплунга за навигацията. На мен ми се ще да видя малко снимки на тези стабилизатори на напрежение където ги правите за 150лв На мен ми се стуват много 300лв да изключиш чейнджъра и да включиш нещо от този сорт http://loudlink.eu/webshop/cd-changer-emulators-c-1.html

nvladev
25-11-2011, 09:38
Колеги бихте ли казали кой какви антени ползва за цифровата телевизия и доволен ли е от сигнала при движение.

Megadet
30-11-2011, 13:16
Здравейте колеги, въпроса ми е ако сложа CD чейнджър JVC дали ще го разпознае ICS-а!

Linkestis
30-11-2011, 15:14
Категорично НЕ!

nvladev
30-11-2011, 23:11
Здравейте колеги, въпроса ми е ако сложа CD чейнджър JVC дали ще го разпознае ICS-а!

Колега по темата е писано доста. Потърси и виж моделите който са за нашите алфи.
P.S. Мисля, че бяха два модела.

mian4o
19-12-2011, 09:53
Наистина има изписано по темата но аз имам конкретно питане. На малкия му подариха ето това http://www.technopolis.bg/b2c/details//32303/P11090401/DVD-%D0%BF%D0%BB%D0%B5%D1%8A%D1%80-LG-DP-650+7
Към него има и кабел от едната страна с жак за AV OUT а от другата страна има камбанки бяла, жълта и червена които като гледам на телевизора са бяла и червена са AUDIO а жълта VIDEO. Как да го закача за ICS на алфата. Възможно ли е и ако да какво би ми трябвало още. Моля да го обясните по подробно и разбираемо защото съм на ВИЕ с тези неща.

Поздрави

ydonev
19-12-2011, 11:15
Наистина има изписано по темата но аз имам конкретно питане. На малкия му подариха ето това http://www.technopolis.bg/b2c/detail...80-LG-DP-650+7


много е готино това нещо.няма ли кой да каже повече за свързването с ics-a.

Linkestis
19-12-2011, 17:31
Не се вижда какъв е подаръка...сваляш ICS-а и запояваш на платката :)


------------
Коледен бонус от колегата stuci2
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=42906

qpwo
19-12-2011, 17:40
Пишете ако стане и ние да си купуваме такива неща:neko:

Linkestis
19-12-2011, 17:43
То става с всичко което има изход RGB,ако няма купуваш и преобразувател на сигнала.И разбира се един кютук от 12V към 220V и готово...

mian4o
19-12-2011, 21:53
То става с всичко което има изход RGB,ако няма купуваш и преобразувател на сигнала.И разбира се един кютук от 12V към 220V и готово...
Какво значи изход RGB и моето нещо си има зарядно за кола на 12 V.

Поздрави