PDA

View Full Version : и аз влязох в групата ;)



kpmaster
15-09-2009, 20:48
Здравейте,

от днес официално и аз съм в клуба на притежаващите 166... тия дни ще я регистрирам в кат и ще направя снимки... ;) благодаря на всички, който ми помогнаха с препоръку и съвети, както и за безценната информация, която получих докато чета темите..;)

успехи и безавариино каране на всички..:bounce8:

kongogo
15-09-2009, 21:17
А честито Колега.Пожелавам ти много безаварийни километри и много щастливи моменти с алфата.:bounce8:

Jivko7777
15-09-2009, 22:46
Е значи си се решил да я купиш...
Браво на теб, ще видиш че необходимите грижи към нея тя ще ти се отблагодари многократно ;)

kpmaster
15-09-2009, 23:39
не купих тази за която питах - защото се оказа мноогоо измъ4ена... взех си по-стара 99 но в пъти по запазена от тази от 02-а и най-важното - всички сензори по таблото си работят... защото на 02-ката се бяха престарали с превъртането ... тия дни ще я водя на сервиз да я прегледат, макар 4е днес като я карах от Пловдив до София много добре ми се стори - нямаше тракане, проблеми... то ще си покаве диагностиката.. остана само ics кода да намеря - дано да са го изписали отстрани на компа - утре ще го отворя по снимките от една друга тема..;) Получих и само един ключ - има ли смисъл да си сменям всички ключалки с нов ключ или само резервен да си извадя?

EMo0o
15-09-2009, 23:56
не купих тази за която питах - защото се оказа мноогоо измъ4ена... взех си по-стара 99 но в пъти по запазена от тази от 02-а и най-важното - всички сензори по таблото си работят... защото на 02-ката се бяха престарали с превъртането ... тия дни ще я водя на сервиз да я прегледат, макар 4е днес като я карах от Пловдив до София много добре ми се стори - нямаше тракане, проблеми... то ще си покаве диагностиката.. остана само ics кода да намеря - дано да са го изписали отстрани на компа - утре ще го отворя по снимките от една друга тема..;) Получих и само един ключ - има ли смисъл да си сменям всички ключалки с нов ключ или само резервен да си извадя?

Първо честито за колата колега , чудесен избор :) За кода на ICS-a - вече ги разкодират , това е в случай , че не са ти дали картончетата (на едно от които има кода) друг вариант е - доста колеги написаха , че става при тях с 4 четворки (ако искаш опитай) :) За ключа , нов е доста пари , но при всички положения ще е по-евтино , отколкото да сменяш всички брави с други ключове :) Направи си един без бутон за централното (като сервизен) да си имаш за всеки случай - това е моя съвет :) Пожелавам ти безаварийно каране и много приятни моменти с колата :) Чакаме да видим снимките

---------- Post added at 20:56 ---------- Previous post was at 20:53 ----------

Забравих да кажа за разкодирането на ICS-a - сервиза се намира в Студенски Град от Зимния дворец посока Симеоновско Шосе - има и магазин за авточасти точно след сервиза :) Пада се точно след кафе Марсилия пряката , в този блок :)

Flame
16-09-2009, 00:09
Честито алфичка колега,не си сбъркал да знаеш,колата е уникална.Ако е стегната и си я поддържаш,няма да имаш ядове.Пожелавам ти много приятни километри:jumping:

koolio
16-09-2009, 10:48
Честито, колега!!! Пожелавам ти много радост и безаварийни километри с тази уникална кола!!!

Jivko7777
16-09-2009, 11:48
не купих тази за която питах - защото се оказа мноогоо измъ4ена... взех си по-стара 99 но в пъти по запазена от тази от 02-а и най-важното - всички сензори по таблото си работят... защото на 02-ката се бяха престарали с превъртането ... тия дни ще я водя на сервиз да я прегледат, макар 4е днес като я карах от Пловдив до София много добре ми се стори - нямаше тракане, проблеми... то ще си покаве диагностиката.. остана само ics кода да намеря - дано да са го изписали отстрани на компа - утре ще го отворя по снимките от една друга тема..;) Получих и само един ключ - има ли смисъл да си сменям всички ключалки с нов ключ или само резервен да си извадя?

Ами да ти кажа добре си направил, че онази с тази цена съмнителна си беше...За ключа извади си резервен и си готов...Чакаме снимки...:firstprize:

todorgg
16-09-2009, 11:49
:bounce8:
Браво !
безаварийно каране :spell:

Коки
16-09-2009, 12:16
...остана само ics кода да намеря - дано да са го изписали отстрани на компа - утре ще го отворя по снимките от една друга тема..;) Получих и само един ключ - има ли смисъл да си сменям всички ключалки с нов ключ или само резервен да си извадя?

Здравей, колега, честито!

ИЦС-а може да идеш да ти го разкодират при тези, които Емо ти каза.

Според мен не е нужно да се филмираш с тия ключалки - слагай една аларма и си свиркай. Тия коли не ги крадат, още повече пък като са на 10 години.

AR147
16-09-2009, 12:18
Честито,чакаме снимки с интерес :on_da_beach:

Yureti
16-09-2009, 13:22
Айде и аз от днес съм в отбора на батковците...
ей сега излязох от КАТ...
:bowdown:

kpmaster
16-09-2009, 13:59
честито Yureti.. аз мисля до края на седмицата да го направя това ;). преди това трябва предния фар да оправя че няма да мина прегледа ина4е ;))). Благодаря ти Емо за инфото. аз мисля първо да разглобя компа и да видя дали го няма отстрани - пробах с 4-ките и с още един код които видях на рамата но не стана :(. сега 4акам продавача да пита в италия за тях италианския собственик, ако ли не имам прители там ще ги помоял тях. не м исе ще да я пипам отна4алото за разкодирването..и без това като видях как дърпа по магистралата изпитах ебати кефа и като про4етох за 4ипосването... с компютри се занимавам и не искам и този да пипна ;). По повод на цената - тази я взех за 4 ;)))) още я има в мобиле.бг.. купето и двигателя са много запазени - да видим тия дни от бокса за окачването и невидимите с просто око неща какво ще кажат.. но не усетих проблеми по магистралата....

bodolei
16-09-2009, 15:50
Честито колега и безаварино:clapping::clapping::clapping::clapping: :clapping:

balev64
16-09-2009, 19:56
Честито и от мен!Да сте живи и здрави и с радост и желание да си карате и без това хубавите коли.Пожелавам само хубави моменти с тях.Вярвам че ще се справите успешно с неначителните проблемчета които имате в момента.Относно кода и моята имаше такъв проблем но той по скоро е бил от недоглеждане а не от липса на такъв,продавача се наложи да изиска кода от от дилъра на алфа ромео а в последствие аз го намерих записан в една от сервизните книжки.Само дето се беше охарчил човека.А относно ключовете,не е много хубаво че два от комплекта липсват но каквото-такова.

EMo0o
16-09-2009, 22:49
Според мен не е нужно да се филмираш с тия ключалки - слагай една аларма и си свиркай. Тия коли не ги крадат, още повече пък като са на 10 години.

Е да , ама не е лошо да има резервен .. всичко се случва (да чукнем на дърво - да не става нищо) :)

Коки
17-09-2009, 10:55
Е да , ама не е лошо да има резервен .. всичко се случва (да чукнем на дърво - да не става нищо) :)

Резервен ключ - да, ама да се разправяш с ключалките си е приключение.

EMo0o
17-09-2009, 21:31
Резервен ключ - да, ама да се разправяш с ключалките си е приключение.

Точно това му написах и аз :) Днеска те видях на Шишман междудругото :tongue:

bodolei
18-09-2009, 02:32
Най-добре да си изкара втори ключ и да му е мирна главата

kpmaster
22-09-2009, 09:37
10х за съветите. ровя в форума тия дни и мисля да ида до Перник за ключовете - един нов и да изтрият старите кодове.

kpmaster
22-09-2009, 09:43
първата снимка е когато я видях за първи път.. другите две от неуспешния опит за регистрация в петък следобед - те работели до 15ч. ...;))

Jivko7777
22-09-2009, 11:19
първата снимка е когато я видях за първи път.. другите две от неуспешния опит за регистрация в петък следобед - те работели до 15ч. ...;))

Хубавица, дано те слуша дълги години!:yes: