PDA

View Full Version : Къде е Ел.Магнитния клапан на ГНП



vikoalfa
17-09-2009, 16:00
Имам няколко въпроса,къде се намира електромагнитния клапан на ГНП и има ли влияние на турбината? Двигателя е 2.4ЖТД 136кс.И има ли значение дали е от Фиат или Алфа щом е еднакво ДВГ?Турбината на Мареа 2.4ЖТД 130кс с променлива геометрия ли е?
На доста места питах,но никой не може да ми отговори категорично.

vikoalfa
19-09-2009, 11:12
Никой ли не знае или експерименти му е майката както едно време.

Mury
19-09-2009, 11:24
Фиат Мареа и 156 са с различни турбини,на Мареата е без геометрия и е много по-малка:innocent::innocent::innocent:

vikoalfa
19-09-2009, 11:32
Сега някой и да отговори за ГНП и влиянието на турбината.Турбото на Мареата го знам,но исках да ми се потвърди преди да я пробвам да я сложа.

Mury- мерси.

BO
19-09-2009, 12:21
Имам няколко въпроса,къде се намира електромагнитния клапан на ГНП и има ли влияние на турбината? Двигателя е 2.4ЖТД 136кс.И има ли значение дали е от Фиат или Алфа щом е еднакво ДВГ?Турбината на Мареа 2.4ЖТД 130кс с променлива геометрия ли е?
На доста места питах,но никой не може да ми отговори категорично.
Намиране върху ГНП-то.
Влияние пряко няма, ама ако не пуска гориво има косвено влияние :) Няма значение за клапана дали е от Алфа или Фиат.
Турбината на Мареата е много "странно чудо". Информация за нея има много малка, да не кажа почти никаква.


Фиат Мареа и 156 са с различни турбини,на Мареата е без геометрия и е много по-малка:innocent::innocent::innocent:
По последни данни, които имам, турбината е с променлива геометрия!
Ти за коя точно марка/модел турбина твърдиш, че не е с променлива геометрия?

Mury
19-09-2009, 13:39
Намиране върху ГНП-то.
Влияние пряко няма, ама ако не пуска гориво има косвено влияние :) Няма значение за клапана дали е от Алфа или Фиат.
Турбината на Мареата е много "странно чудо". Информация за нея има много малка, да не кажа почти никаква.


По последни данни, които имам, турбината е с променлива геометрия!
Ти за коя точно марка/модел турбина твърдиш, че не е с променлива геометрия?
Почети малко и ще разбереш,че Мареа никога не е произвеждана с турбина с променлива геометрия.Първата кола произведена с комън рейл и турбина с променлива геометрия е Алфа 156:yawn::yawn::yawn::yawn:

BO
19-09-2009, 14:58
Почети малко и ще разбереш,че Мареа никога не е произвеждана с турбина с променлива геометрия.Първата кола произведена с комън рейл и турбина с променлива геометрия е Алфа 156:yawn::yawn::yawn::yawn:
Къде да прочета?
А и лошо няма първата италианска комън рейл кола с променлива геометрия на турбината да бъде 156-ца, но това не е отговор, че няма Мареа с променлива геометрия!

И за това пак те питам, ти за коя турбина на Мареата казваш, че не е с променлива геометрия?
Защото ако прочетеш малко ти, ще видиш че Мареа има турбина с променлива геометрия!

Въпроса беше за друга турбина, за която пита колегата!

А и проверявай малко фактите преди да се изказваш толкова категорично, че чак ти се спи.
По този начин подвеждаш потребителите във форума, които четат темите!

Mury
19-09-2009, 17:02
Турбината на Мареата е ИХИ а на Алфата е Гарет.Ихито е без променлива геометрия,има възможност да се сложи Гарет с геометрия,с малко преправяне,или на ЦФ3 двигател,който обаче се е правил само за някои страни и то по-малко от 1 година,намери снимка на ИХИ VL17E и ще разбереш че е без геометрия

http://www.google.bg/url?sa=t&source=web&ct=res&cd=23&url=http%3A%2F%2Fwww.btnturbo.com%2Fcatalogue%2FBT N_Cat_2008.pdf&ei=LOO0SsrKMoP1_AatnLSuDQ&rct=j&q=Fiat+Marea+2.4+ihi+turbocharger&usg=AFQjCNEkXw4i6UcQ9PIYCxUZ_9aZKsQ6SA

vikoalfa
19-09-2009, 17:22
Потвърждавам,че турбината която имам е от Мареа 2.4 ЖТД е ИХИ и не е с променлива геометрия.До няколко дни ще я мъчиме да я сложиме на Алфата ми.Питам за клапана,че майстор,който не е от форума ми каза-този ел.магнитен клапан е причина за счупената ми турбина(освен,че съм безмозъчен:screwy:)Човека е разбирач доста и извършва ремонти на турбини всякакви.


бтв.Не спорете за глупости.

BO
19-09-2009, 17:31
Потвърждавам,че турбината която имам е от Мареа 2.4 ЖТД е ИХИ и не е с променлива геометрия.До няколко дни ще я мъчиме да я сложиме на Алфата ми.Питам за клапана,че майстор,който не е от форума ми каза-този ел.магнитен клапан е причина за счупената ми турбина(освен,че съм безмозъчен:screwy:)Човека е разбирач доста и извършва ремонти на турбини всякакви.


бтв.Не спорете за глупости.
Не спорим.
Просто има турбина на Мареа с променлива геометрия.
За това питах и за коя точно турбина става въпрос.

Ако може да дадеш няколко снимки особено от към топлата част и табелката с надписите му на ИХИ-то, което го имаш от Мареата, ще ти бъда много благодарен.

Клапана няма как да развали турбото, ако всичко друго си е наред или в частност софтуера и датчика за налягането в рейла.

И предполагам турбината ти със сигурност е от Мареа ЖТД, не от ТД, защото много си приличат. За това искам и снимките.

Mury
19-09-2009, 17:33
Потвърждавам,че турбината която имам е от Мареа 2.4 ЖТД е ИХИ и не е с променлива геометрия.До няколко дни ще я мъчиме да я сложиме на Алфата ми.Питам за клапана,че майстор,който не е от форума ми каза-този ел.магнитен клапан е причина за счупената ми турбина(освен,че съм безмозъчен:screwy:)Човека е разбирач доста и извършва ремонти на турбини всякакви.


бтв.Не спорете за глупости.


С тая турбина колата ти ще умре да знаеш,по-добре си намери от 140 коня,но трябва преправяне:yawn::yawn::yawn:

vikoalfa
19-09-2009, 17:44
С тая турбина колата ти ще умре да знаеш,по-добре си намери от 140 коня,но трябва преправяне:yawn::yawn::yawn:

Искаш да кажеш,че ще умре от малкото коне нали?Тя и без това от един месец е наистина умряла.За временно решение е добре,че хиляда лева излишни нямам.Нали знаеш-Сиромах човек,жив дявол.Колкото до Мареата,наистина е ЖТД и отива за части,скоро ще ти постна снимки да видиш турбината.

BO
19-09-2009, 17:49
Искаш да кажеш,че ще умре от малкото коне нали?Тя и без това от един месец е наистина умряла.За временно решение е добре,че хиляда лева излишни нямам.Нали знаеш-Сиромах човек,жив дявол.Колкото до Мареата,наистина е ЖТД и отива за части,скоро ще ти постна снимки да видиш турбината.
Мерси предварително.
Щом турбината е ИХИ, то ще имаш малко по-голям лаг.
Иначе във високите обороти няма да забеляваш голяма разлика.
А щом Мареата ще заминава за части, то най-важното, което ще ти трябва е частта веднага от изхода на турбото до началото на генерацията. Главно там се разминава.
Вземи си го и няма да имаш след това проблеми с това как точно да "присадиш" въпросната турбина.

vikoalfa
19-09-2009, 17:54
Мерси предварително.
Щом турбината е ИХИ, то ще имаш малко по-голям лаг.
Иначе във високите обороти няма да забеляваш голяма разлика.
А щом Мареата ще заминава за части, то най-важното, което ще ти трябва е частта веднага от изхода на турбото до началото на генерацията. Главно там се разминава.
Вземи си го и няма да имаш след това проблеми с това как точно да "присадиш" въпросната турбина.
Ооо мерси за жокера,аз мислех петорника на изпускателя,ама и тва ще сваля,маслената помпа дали ще стане на моята,че работи перфе и не трака като мойта(така и така ще я разглобиме болт по болт)

vikoalfa
28-01-2010, 02:45
Не спорим.
Просто има турбина на Мареа с променлива геометрия.
За това питах и за коя точно турбина става въпрос.

Ако може да дадеш няколко снимки особено от към топлата част и табелката с надписите му на ИХИ-то, което го имаш от Мареата, ще ти бъда много благодарен.

Клапана няма как да развали турбото, ако всичко друго си е наред или в частност софтуера и датчика за налягането в рейла.

И предполагам турбината ти със сигурност е от Мареа ЖТД, не от ТД, защото много си приличат. За това искам и снимките.


Аз забавям,но не забравям.Колега ето снимките.Ето и линк,че не мога даги качвам повторно или поне не разбирам.
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=43847