PDA

View Full Version : Такса за провинциални коли в София...от В-к "Монитор



KGB
08-03-2006, 13:51
В-к Монитор
http://www.monitor.bg/article?sid=&aid= ... =1&eid=647 (http://www.monitor.bg/article?sid=&aid=73196&cid=1&eid=647)

Общинар предлага специални столични винетки
ДАНИЕЛА ДИМИТРОВА
Хората от провинцията да плащат местна такса, подобна на винетката, за да влязат с кола в София, предлага общинският съветник от Демократи за София Атанас Медникаров.
Живеещите извън столицата ще купуват винетка за един или няколко дни, като с нея ще могат и да паркират свободно по софийските улици, разясни авторът на идеята.
Той вече я бил обсъдил със свои колеги, които я одобрявали. По негова докладна утре градският парламент ще гласува да се създаде временна комисия, която да изработи предложения за законодателни промени за въвеждане на таксата, които да се внесат в Народното събрание.
Комисията щяла да реши и дали срещу таксата ще се дават талони, стикери като винетните или на входовете на София ще има КПП.
Медникаров аргументира нуждата от въвеждането на таксата с недостига на средства за ремонт на улиците. Както собственикът на пътя трябвало да го поддържа, така трябвало да може и да взима пари за него. Приходите от таксите за автомобили трябвало да се инвестират в инфраструктурата.
Всеки има идеи, но нещата не се регламентират така лесно, коментира зам.-кметът по транспорта Велизар Стоилов.
Съветникът от Демократи за София иска за столичани да се въведе годишна тарифа за паркиране, която обаче да се плаща по желание. Срещу нея софиянци ще имат възможността да оставят колите си в центъра на града колкото време искат.
В момента Закона за движение по пътищата ни дава право да таксуваме само краткотрайно паркиране, каквото е "синята зона", а за много хора е необходимо да оставят колите си по цял ден, обясни Медникаров.
Обмисля се още да се налагат глоби за неправилно паркирани коли по софийските улици, вместо те да се вдигат с паяци. Инспектори ще следят за паркираните в нарушение автомобили и ще им лепят талони за глоби, които ще се плащат в кметството. Паяците пък щели да вдигат само тези возила, които пречат на движението.

EvgeniiM
08-03-2006, 13:55
От 2 години насам има глоба с фиш ако си паркирал на тротоара по Врабча и околните. Обикаля един от общината и един полицай и ги слагат по чистачките , снимат както тези с паяците. Обаче това по наща улица щото е близо до столична голяма община и не трябва много да се ходи, една обиколка на квартала - 40 -50 коли - по 25 кинта , общината трябва да яде

MrX
08-03-2006, 15:22
а зелена карта и задграничен ще трябва ли да си вадя като идвам на срещите или да идвам с автобуса и да нося албумче със снимки на колата

Venci
08-03-2006, 16:06
Аз предлагам да сложат и КПП-та на входовете към центъра, на входовете на кварталите, на входовете на тунелите, на бул. Цариградско шосе... Където може там. КПП-та навсякъде! Аххх тяхната ... :cussing: :censored: :shoot: :guillotine: :machinegunner:

ibm
08-03-2006, 17:41
пълна простотия...
Все едно когато някои ходи на море курортните градове да искат такси за поддръжка на пътищата...

EvgeniiM
08-03-2006, 18:36
Е па искат, давам 2 лв да влеза в Албена , да карам с 3 км в час покрай немските баби

kris11
08-03-2006, 18:44
Mамка му веднага да се сложи пост на всички входове за Варна.Кола с регистрация София = бецален 50 лв за еднократен вход къмВарна. Поне ще ни се оправят микро/ Язовирите/ и дупките които вече ги няма. :D
Ами просто са изчезнали в язовирите и вече дупки няма. :D

pinko
08-03-2006, 18:46
Е па искат, давам 2 лв да влеза в Албена , да карам с 3 км в час покрай немските баби

В ММЦ-то в Приморско взимат 3 лева на ден :shock:

pinko
08-03-2006, 18:47
Е па искат, давам 2 лв да влеза в Албена , да карам с 3 км в час покрай немските баби

В ММЦ-то в Приморско взимат 3 лева на ден :shock:

Там немски баби няма, ама...

Grozdan
08-03-2006, 19:06
Това е напълно несериозно!?!Даже ненормално. Защо другаря Бойко Борисов не измисли нещо да оправи дупките по София , а трябва да ги оправят провинциялистите?!?Кажете ми колко жители на София са си купили годишни винетки?Колко автомобила се движат в София?И колко от тях са без ВИНЕТКИ?И ще откриете проблема.

EvgeniiM
08-03-2006, 19:14
Просто поредната глупост на хора , които си мислят че всичко се оправя с пари, и най-лесно е да ги искат от хората. Ми който има работа в София ще си плати , както и софииските коли в провинцията си плащат, но от това досега дупките не са станали по-малко , и задръстванията в София няма да намалеят, и дупки в малките улички ще си има

gigi
08-03-2006, 23:15
Просто не им достигат за нови коли и вили. И трябва все пак от някъде да ги набавят. :evil: А иначе то пари би трябвало да си има и в момента.

BatVas
09-03-2006, 00:14
ПОРЕДНИЯ АБСУРД :evil: :evil: :evil: :evil:
Знаете ли какво ще стане - всички които идват често ще си регистрират колите в София и ще бъдат със Софииска регистрация ако въведът такса за влизане в София и пак няма да съберат пари - това въобще не е решение на проблема с дупките. Аз не знам някъде в белите държави да плащаш такса защото колата ти е с регистрация от друг район.

Dodo 155
09-03-2006, 00:53
Това е поредната простотия на Бойко Борисов прокарана чрез неговите протежета. Това жалко генералче затвори Витошка, сега ще забрани на хората от провинцията да влизат в София, след това какво ще направи :?: :roll: :?
Аз лично съм много против такива мерки и винетки, защото това е някаква дискриминация - хората от "село" и ние шопите :evil: :evil: :evil: Ами ако именно тези хора от "село" (провинцията) кажат, че няма как да влизат в София и няма да ни снабдяват с храна, какво ще ядеме тогава :roll: Сигурно на генерала ... пагона :roll: :?
Дано минат по-бързо тези 2 години, че този палячо ще направи повече зулуми, отколкото на човек може да му роди главата :idea:

MONI
09-03-2006, 08:57
ПОРЕДНИЯ АБСУРД :evil: :evil: :evil: :evil:
Знаете ли какво ще стане - всички които идват често ще си регистрират колите в София и ще бъдат със Софииска регистрация ако въведът такса за влизане в София и пак няма да съберат пари - това въобще не е решение на проблема с дупките. Аз не знам някъде в белите държави да плащаш такса защото колата ти е с регистрация от друг район.

То ако се стигне до този вариянт най-вероятно ще има поредните карти стикери или нещо подобно щото те голяма част от новите коли та даже и вече доста стари са лизингови на софийски фирми.

Представям си кви опашки ше са на КППтата в неделя народа като се връща от прованса.....

pent
09-03-2006, 09:20
айде бе, само сплашват рибата, да вдигат шум, такова нещо не може да има, просто не е реално...

те първо пътищата да оправят че не можем до София да стигнем :)

wasp
09-03-2006, 10:56
Това е напълно несериозно!?!Даже ненормално. Защо другаря Бойко Борисов не измисли нещо да оправи дупките по София , а трябва да ги оправят провинциялистите?!?Кажете ми колко жители на София са си купили годишни винетки?Колко автомобила се движат в София?И колко от тях са без ВИНЕТКИ?И ще откриете проблема.

Според мен не е несериозно. Накъдето се обърна - коли със несофийска регистрация . Тези коли плащат данъка си на съответния град. Знаете ли колко хора има си карат със не-софийска регистрация от години в София. Много са, аз лично познавам няколко човека така. От това печели общината на съответния град, а колата е в София. Според мен който си кара колата в София, трябва да е със софийска регистрация, да си плаща данъците и таксите на Софийска община. Това дали парите отиват или не по предназначение не е тема на текущата дискусия и не се решава от нас така или иначе ...

А за винетките не знам - аз още в началото на февруари си купих годишна. Плюс това всеки си преценя, ако ходя за 2 седмици само до морето годишно веднъж, ще си взема месечна или 2 пъти седмична примерно. Това са съвсем различни неща и не могат да се сравняват.

И защо в София трябва софийските коли да се движат с винетки? нещо не те разбрах.

BatVas
09-03-2006, 11:08
А знаеш ли колко много коли има със Софииска регистрация които си плащат данъка в София , а въобще не се движат в София, а в провинцията - защото са собственост на лизингодателите- какво ще стане ако имаш кола на лизинг и е със софииски номер и те карат да плащаш защото си я ползваш във Варна например :?: :?: :?: Пак казвам, че е абсолютна тъпня това - а видяхте ли го тоя направил предложението какъв малоумник изглежда(тази сутрин го гледах въпросния съветник - тъпо парче от всякъде) :evil: :evil: :evil: :evil:

SIS
09-03-2006, 11:10
wasp, разбирам те, че си от София, но я си представи какво ще стане ако всяко селце реши да си сложи такси за това, че преминаваш с колата от там и смущаваш живота на кокошките, кравите и козичките! Аз лично нямам нищо против колата ми да е със софийски номера, но закона не ми позволява, защото постоянното ми жителство не е в София. Е как да си прехвърля местожителството (постоянния адрес) като в София нямам нищо освен една квартира, в която може от утре да не живея, защото на хазяйна ще му се прииска да ми съдере кожата. И по тази логика, аз трябва да ходя през няколко месеца да си сменям адресната регистрация. Айде нека да се спре с това разделяне на София и останалите, защото всеки път като пътувам в провинцията, основната част от колите са със софийска регистрация и съм сигурен, че няма да ти е приятно ако тръгнеш за Бургас (примерно) и ти съберат от 20 селища такса за преминаване......

П.П. А що не вземат да събират такси за преминаване от квартал в квартал - някак по-добре звучи. Тогава съм сигурен, че тези, които работят в квартала, в който живеят, ще са много доволни. А между другото тези хора с несофийските номера може и да си плащат 100-те лева данък в други общини, но харчат останалите си пари предимно в София.

търтей
09-03-2006, 11:11
нали знаете старата приказка

3 реда бодлива тел
два рова със сярна киселина
зли кучета и вишки с картечари

те така се оправя положението - никви провинциалисти у градо
аре у лево сички

:roll2:

BatVas
09-03-2006, 12:20
нали знаете старата приказка

3 реда бодлива тел
два рова със сярна киселина
зли кучета и вишки с картечари

те така се оправя положението - никви провинциалисти у градо
аре у лево сички

:roll2:

Aбе с тези глупости искат да ни върнат в комунизма и софииското жителство. Ебати гражданите ебати чудото.
Той Б. Борисов и той за голям гражданин се има - ебати селяка- аз може да съм от Свищов, ама когато моя дядо е ходил с фрак и е търгувал с Виена - на ББ дядото е пасал овцете по софииско равно поле :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: Много се дразня на разни селяци дето се имат за големи граждани Софиянци и се ограничава свободното предвижване на хора , стоки, капитали - основа на пазарната икономика и то с някакви измислени мерки- особенно от хора които си нямат понятие от икономика, бюджетиране в общините и финанси :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

MONI
09-03-2006, 12:28
Васе кво се нервиш бре нали знаеш, че то тия с най-големите претениции са с най-малкото покритие, а и повечето са парвенюта та дрънкат

KGB
09-03-2006, 14:05
нали знаете старата приказка

3 реда бодлива тел
два рова със сярна киселина
зли кучета и вишки с картечари

те така се оправя положението - никви провинциалисти у градо
аре у лево сички

:roll2:

Aбе с тези глупости искат да ни върнат в комунизма и софииското жителство. Ебати гражданите ебати чудото.
Той Б. Борисов и той за голям гражданин се има - ебати селяка- аз може да съм от Свищов, ама когато моя дядо е ходил с фрак и е търгувал с Виена - на ББ дядото е пасал овцете по софииско равно поле :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: Много се дразня на разни селяци дето се имат за големи граждани Софиянци и се ограничава свободното предвижване на хора , стоки, капитали - основа на пазарната икономика и то с някакви измислени мерки- особенно от хора които си нямат понятие от икономика, бюджетиране в общините и финанси :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:


AAAA я чакай малко...това предложение идва от хората на циганина...ДСБ...явно сега няма от къде да кръдат :lol:

BatVas
09-03-2006, 14:21
Да бе Петко знам - нали това разправям какъв смотльо беше човека дал предложението - като го гледах тази сутрин. Ако застане свестен разбиращ журналист пред него може да го разбие и тоя да не може да каже нищо и сам да стигне до извода колко тъпо предложение е дал -ама в случая и журналистката толкова разбира, а и се иска акъл за да осъзнаеш каква глупост си предложил и да не гледаш едностранно на това.

П.П. ТОВА Е ОФФ - ама показва малоумието на някои хора. Направо тази сутрин се ядосах много - още от сутрешния блок с Костадин Паскалевпри Бареков Оня обвини службата ми и по точно мен(защото съм запознат и отговорен за случая), че съм отрязал една машина от финансиране на негов избирател (разбирай спонсор на БСП)само защото не била същата като тази в договора, а била само с някакви 12 см по-дълга и уж подобрена от заложената в договора.
Все едно да ти кажат че Мерцедес Е-класа е същия като ЕС-класа - само някакви сантиметри разлика. Направо побеснах- ебаси тъпака. Ако ти си поръчаш ЕС-класа и накрая ти доставят Е-класа и ти кажат тя само малко се различава по-размер, ама е по добра защото набира по бързо и са с еднакви двигатели и даже няма да доплащаш - ще си се съгласиш ли да вземеш(платиш) Е-класа на цена на ЕС-класа със същия двигател. Такъв е случая с машината която отказах. То добре поне, че имена нямаше- че тогава щях да го съдя за обида. :evil: :evil: :evil: :evil:

KGB
09-03-2006, 14:35
Да го духат....

Преди време тия същите бяха дали предложение да се направи влизането в Центъра платено като в тъпия Лондон където се видя, че от системата няма полза освен да кръдат пари....

С малката разлика, че тук в село София обиколни магистрали няма, целия трафик и да иска и да не иска минава през центъра...то па това и град да беше с тия 1-2милиона...

Най-смешното ще дойде, когато се Бойко успее да открадне почти колкото софиянкси за многократно по-малък срок.

wasp
09-03-2006, 15:57
wasp, разбирам те, че си от София, но я си представи какво ще стане ако всяко селце реши да си сложи такси за това, че преминаваш с колата от там и смущаваш живота на кокошките, кравите и козичките! Аз лично нямам нищо против колата ми да е със софийски номера, но закона не ми позволява, защото постоянното ми жителство не е в София. Е как да си прехвърля местожителството (постоянния адрес) като в София нямам нищо освен една квартира, в която може от утре да не живея, защото на хазяйна ще му се прииска да ми съдере кожата. И по тази логика, аз трябва да ходя през няколко месеца да си сменям адресната регистрация. Айде нека да се спре с това разделяне на София и останалите, защото всеки път като пътувам в провинцията, основната част от колите са със софийска регистрация и съм сигурен, че няма да ти е приятно ако тръгнеш за Бургас (примерно) и ти съберат от 20 селища такса за преминаване......

П.П. А що не вземат да събират такси за преминаване от квартал в квартал - някак по-добре звучи. Тогава съм сигурен, че тези, които работят в квартала, в който живеят, ще са много доволни. А между другото тези хора с несофийските номера може и да си плащат 100-те лева данък в други общини, но харчат останалите си пари предимно в София.

Не разбираш, не съм от София. От Бургас съм. От няколко години живея в София ( по принуда , работа за мен в Бургас се намира трудно ), прехвърлих си личната карта, книжката, на колата номера ми е софийски. Да, дадох пари за разните документи, разбира се, но не мисля че са чак преразход.

Живея в София от години, значи съм вече софиянец, колкото и да не ми се иска. Всичко става много по-лесно като си със софийска регистрация, за съжаление. Личната ми карта _е_ на адрес на бивши хазяи, но е в София. Ако ме потърсят там , ще ме намерят и на новия адрес.

А за таксите - всеки си решава. София има проблем с многото коли, решава да въвежда такси (бях чел някъде че има 600 000 коли с не-софийска регистрация в София) - въвежда. Ако друг град реши също да има такси, дори родния ми Бургас, ще ги плащам като ходя да видя родителите си, няма да имам избор.

И точно аз никога не съм разделял София и "провинцията" ( много омразна за мен дума между другото ). Просто си казах мнението, кое е според мен правилното.

търтей
09-03-2006, 16:12
Не разбираш, не съм от София. От Бургас съм. От няколко години живея в София ( по принуда , работа за мен в Бургас се намира трудно ), прехвърлих си личната карта, книжката, на колата номера ми е софийски. Да, дадох пари за разните документи, разбира се, но не мисля че са чак преразход.

Живея в София от години, значи съм вече софиянец, колкото и да не ми се иска. Всичко става много по-лесно като си със софийска регистрация, за съжаление. Личната ми карта _е_ на адрес на бивши хазяи, но е в София. Ако ме потърсят там , ще ме намерят и на новия адрес.

А за таксите - всеки си решава. София има проблем с многото коли, решава да въвежда такси (бях чел някъде че има 600 000 коли с не-софийска регистрация в София) - въвежда. Ако друг град реши също да има такси, дори родния ми Бургас, ще ги плащам като ходя да видя родителите си, няма да имам избор.

И точно аз никога не съм разделял София и "провинцията" ( много омразна за мен дума между другото ). Просто си казах мнението, кое е според мен правилното.

:th_up:

SIS
09-03-2006, 17:23
И аз си казах мнението, което е според мен правилното :cheers:
И не става така работата - решева кмета на някой град, че ще въведе такси и ги въвежда. В крайна сметка за това сме държава и някой трябва да ги контролира тези неща. Не мисля, че е удачно да продължават да ни изтискват без да предлагат нищо в замяна. Аз съм готов да плащам 2 пъти по-скъпи винетки, но пътищата да са ОК, а не сега чинно да снасям по 200лв. за данъци и такси и да се налага да ремонтирам окачване, изправям джанти, сменям гуми и т.н. Определено начина това да стане не е да ни изнудятм, а ако се въведат винетки в София, просто ми е бедна фантазията какво чудо ще настане по пътищата и още колко такси ще има.

pinko
09-03-2006, 20:46
http://images05.snimka.bg/000467876-big.jpg

Dodo 155
09-03-2006, 23:56
Мале на тази снимка какъв е ... пънкар :lol: :lol: :lol: и колко е мършав :shock: :lol: :lol: :lol:

Rado_G
15-03-2006, 18:58
баси глупостите дето ги мислят в тоя парламент.