PDA

View Full Version : Легенди и Фиатски ТС - дискусия



VFTI
21-09-2009, 18:17
За да стане официално тяхното падение предизвиквам бързия вагон ресторант на Thecleaner:spiteful: както и саждовата печка на Souze....

Дисциплината е добре познатите 400м...

Мястото:
На националния празник 22 септември около 22.00-22.30 часа..ОМВ БОЯНА...

Залога:
Kamenitza срещу Coca Cola light 1.25l.

На Радо(Thecleaner) искам да кажа че ще съм честен и ако изтърве 3та предавка защото знам че има проблем, ще повтаряме гонката:):) Или просто ще я правим на 1ва и 2ра :):)

На Явор искам да кажа...какво да кажа...няма да позволя на саждите да ме изцапат :spiteful:

Аз ще се гоня първо на бензин V power racing 100, а после на БлуФорс от Петрол:spiteful::spiteful:

Очаквам ви... :go: :go: :go:

П.П Ако този път загубя ще я закарам на почистване на дюзи и основен ремонт :hehe:

П.П2 Набират се и свидетели на падението за това всички да се чувстват поканение :)

миро
21-09-2009, 18:29
Аз ще гледам да дойда 8-)

souze
21-09-2009, 18:29
Там съм.. какво да кажа, добре е че нямаш и метан, че ше свършим нафтата :respect:

MUROMAN
21-09-2009, 18:32
Хохохохо - работата става дебела и сериозна.
Много са надъхани нашите момчета от Люлин,но Легендата не се предава никога и Тренди и Венци са живото доказателство за това.
Няма да мога да дойда ,но с нетърпение очаквам да видя какви ще са резултатите.

Успех на учасниците.:respect:

thecleaner
21-09-2009, 18:43
Утре вечер сме на линия, ако подкупиш работата може и да караме наравно.

VFTI
21-09-2009, 18:56
А после може да пробвам и на Миро КуВето (на задна предавка много е дълга без ограничителя на газ) :clap:8-)8-)

От подкупи няма смисъл8-)

thecleaner
21-09-2009, 19:11
Ми ти си знаеш за подкупа ама без глей какво става. http://www.youtube.com/watch?v=kMpcse4Y6nY Една две по едри банкноти в плик и ще падне даже миро ако трябва.:spiteful::spiteful::spiteful:

Васил Петров
21-09-2009, 19:59
Ще гледам и аз да дойда но несе знае нищо. :clap:

Venci
22-09-2009, 13:08
А един фиат може ли да дойде и той да дава газ?

V_A_N_K_A_T_A
22-09-2009, 13:30
Ще гледам да дойда,да имате и една двулитрова 156 за сравнение ;)

VFTI
22-09-2009, 13:35
Ехааааа :go: Хубава срещичка се заформя:go::go:

Аз ще се кача към 22.20часа....Че да може да се поизчисти трафика :):)

Очаквам ви всички горе:firstprize:

thecleaner
22-09-2009, 16:24
А един фиат може ли да дойде и той да дава газ?

Фиата е задължителен. Тъкмо може с QV то да се пусне ако миро е фен де,или пък с някоя 140ка JTD 166 с чип.

ФЕРАРИСТ
22-09-2009, 17:18
Кажете какъв е резултата че обичам да слушам за нафтеното падение.....

Toyo9494
22-09-2009, 22:09
Чакаме с нетърпение резултата.

П.П. Мноооооооо ме яд че не мога да дойда да гледам:small_cry:

thecleaner
23-09-2009, 01:10
Ето го резултата:
1.миро-Qv
2.Venci-Fiat Coupe 2.0 16v.
3.V_A_N_K_A_T_A-156 2.0TS
4.thecleaner-156SW 1.8TS :bad_evil:
5.VFTI-не се пуска защото по пътя се счупи.

Само да вметна че всички коли са с чипове от Бобо.:strong:

Venci
23-09-2009, 01:15
Фиата какви шамари изяде от QV-то ... :stumm: ха ха ха много хубаво върви това QV. Евала!
За сметка на това бих една 156 2.0 ТС. Другите които се пускаха да кажат кой - кого.
Поздрави на всички които даваха газ тази вечер!!!


EDIT:
Опа thecleaner ме изпревари...

Иии адаша не е с чип от Бобо.

V_A_N_K_A_T_A
23-09-2009, 01:58
Мдааа,а аз какви шамари ядох от купето... :shutup: Венци, да не си и направил нещо докато я правеше :roll2: А на thecleaner му избягах малко.Но не съм знаел,че има проблем със скоростите,а и май тръгнах малко преди него.

П.П
Искам реванш! :-) И с Венци и с thecleaner, ама като оправя тръбите.Става ли? :)

Venci
23-09-2009, 02:13
Става! Реванша го имаш! А сега лека нощ.

thecleaner
23-09-2009, 02:35
Мдааа,а аз какви шамари ядох от купето... :shutup: Венци, да не си и направил нещо докато я правеше :roll2: А на thecleaner му избягах малко.Но не съм знаел,че има проблем със скоростите,а и май тръгнах малко преди него.

П.П
Искам реванш! :-) И с Венци и с thecleaner, ама като оправя тръбите.Става ли? :)

Реванша от мене го имаш, днеска си купих нови скорости другата седмица мисля да ги сменя и ще видим тогава как ще се предтави вагона, но като цяло мисля че вървиш повече.

---------- Post added at 02:35 ---------- Previous post was at 02:29 ----------


Фиата какви шамари изяде от QV-то ... :stumm: ха ха ха много хубаво върви това QV. Евала!
За сметка на това бих една 156 2.0 ТС. Другите които се пускаха да кажат кой - кого.
Поздрави на всички които даваха газ тази вечер!!!


EDIT:
Опа thecleaner ме изпревари...

Иии адаша не е с чип от Бобо.

Даааа това QV найстина е доста вървежноооооо, да не кажа че друго такова не съм срещал, тука идва въпроса с на Нено 1,6цата как ще е резултата. А за VFTI е ясно че няма чип на Бобо ама и той не участва де, дано оправи по безболезнено Легендата че ходи като ударен самолет.

RoMAN
23-09-2009, 03:06
A нямаше ли дизелаци?

WhitePower
23-09-2009, 10:30
мм пак изпуснах гонката а вече съм резак на 1.2 бара

VFTI
23-09-2009, 10:33
Резултата е красноречив.... 1:0 за скоростната кутия :tooth: ... Десен завой 5К ...ляв завой 7К... дълга права ...десен завой 7К ииии краййй на шоуто :tooth:....

Предполагам я строших защото изминалата седмица доста усърдно се готвих да направя хубави гонки(да бия с наистина приличен резултат..надявах се) иии в крайна сметка явно многооо и дойде натоварването:stretcher:

МНОГО големи благодарности на Ванкo(Furious_155) за помоща при бутането на колата до сервиза...Слава богу беше само на 800метра от инцидента:stretcher:...

П.П Ичч не ме гледайте че се смея...просто съм малко като в адреналинов шок(защитна реакция на тялото когато се случи наистина нещо лошо с колата ми и все още мозъка ми не може да осъзнае че се очаква дълго време да съм без легендата....След ден два започват сълзите...)

lan
23-09-2009, 10:36
Е браво бе, а черната 145-чка я забравихте... ;-)
Не се пусках, защото не сте ми класа, но V_A_N_K_A_T_A все пак я пробва как върви, но... все пак е 1.4
Другия път ще дойда с някоя от по - големите да се пробваме.

gigi
23-09-2009, 10:47
Ех че ме е яд........:furious::furious:

WhitePower
23-09-2009, 10:55
Резултата е красноречив.... 1:0 за скоростната кутия :tooth: ... Десен завой 5К ...ляв завой 7К... дълга права ...десен завой 7К ииии краййй на шоуто :tooth:....

Предполагам я строших защото изминалата седмица доста усърдно се готвих да направя хубави гонки(да бия с наистина приличен резултат..надявах се) иии в крайна сметка явно многооо и дойде натоварването:stretcher:

МНОГО големи благодарности на Ванкo(Furious_155) за помоща при бутането на колата до сервиза...Слава богу беше само на 800метра от инцидента:stretcher:...

П.П Ичч не ме гледайте че се смея...просто съм малко като в адреналинов шок(защитна реакция на тялото когато се случи наистина нещо лошо с колата ми и все още мозъка ми не може да осъзнае че се очаква дълго време да съм без легендата....След ден два започват сълзите...)
аз като казвам че скоротите са им от кашкавал ;)) добре дочъл във отбора
250 лева скоросттна и 100лева качване е най скъпия вариант , на мене ми излезе толкова

VFTI
23-09-2009, 10:55
Ех че ме е яд........:furious::furious:

Колата ми е при Румбата и си търся скоростна...Той вика да съм те питал...таа идеи?? Айде ще ти пиша на лично...


Някой каза че мога да се размина само с разглабяне на ск. кутия и друг диф. ? Само дифа колко струва...Орлинчо случайно да имаш?

WhitePower
23-09-2009, 10:57
Колата ми е при Румбата и си търся скоростна...Той вика да съм те питал...таа идеи?? Айде ще ти пиша на лично
има във анкола и пи италянеце бая скороти

Mury
23-09-2009, 10:58
Ех че ме е яд........:furious::furious:

За кво те е яд бе брат,че не си отишъл да те размаже Миро:devil::devil::devil:или те е яд че вече нямаш Куве:afro::afro:

lan
23-09-2009, 10:58
Ники от Драгичево също беше понасъбрал по едно време...

WhitePower
23-09-2009, 11:09
пускайте такива теми поне 2-3 дни предварително , а не от днеска за утре
пък имаме телефони обатете се че от отдавна не съм ходил по такива събирания

VFTI
23-09-2009, 12:15
Орлине грешката е моя! Имаш бира или безалкохолно, че забравих да ти се обадя...Въпреки че говорихме в Събота :):)


Темата малко ще се обърне към ск. кутия ама съжалявам...

Дани-кучето - НЯМА
Никола Николов - НЯМА (продал я за 150лв. перфектна тази седмица)
Италянеца- 200лв.:no:
Намерих една на едно момче от Перник- от 1.8 8В(казаха ми че пасва перфектно) 110лв. каза в олично състояние била...??

Колко е голяма разликата в предавателните числа иии дали тази от 1.8 не е по-слаба? Тоест дали да не търся да слагам от 1.8? По-къси ли ще ми дойдат предаваките? Очаквани ефекти- по-бърза, по-бавна ще е колата...по лесно ще я счупя самата ск. кутия?

Някой да даде още телефони на АНкол и разни други за да се свържа и да продължа да търся...

1912
23-09-2009, 12:34
я разпитай дали тая моята няма да ти стане
от 2.0 16 в има щперец и е къса

VFTI
23-09-2009, 13:16
я разпитай дали тая моята няма да ти стане
от 2.0 16 в има щперец и е къса

Ами надявам се някой от по-знаещите да каже...както за твоята така и за тази от 1.8 8В

V_A_N_K_A_T_A
23-09-2009, 14:12
Анкол : 02/974 38 30; 02/975 36 25
Там по принцип имат доста неща,дано имаш успех.И скоро да си готов да се пробваме.
А инче,наистина на Lan 145-цата е много добра,той да си каже какви подобрения има :shock:
Айде до скоро...

Mury
23-09-2009, 15:32
Ами надявам се някой от по-знаещите да каже...както за твоята така и за тази от 1.8 8В

Като карантия е същата,ма камбаната е различна.Трябва да се извади всичко от вътре и да се сложи в твоя корпус,който обаче е счупен вероятно с тва изтичане на масло,дифа е влезна при съединителя да го види какво прави.Иначе кутията от 1.8 най-вероятно е с малко по-къси предавки,което е добре,колата ще върви малко повче,но няма да има макс скорост:photo::photo::photo:

П.С.Венци не си мисли,че тая кутия за 200 лв. е скъпа,тези по-ефтините са ми съмнителни

VFTI
23-09-2009, 15:39
Ами явно натам отиват нещата...200лв..:bored:

Иначе не можах да разбера и съединителя дали ще стане, защото ск. кутия от 1.8 май е с друг съединител... Навсякъде-из форума по стари теми всеки казва "от 1.7 и 1.8 пасват перфектно" ами съединителя?? Ами здравината??

Мен не ми пречи че ще са по-къси предавките, защо я карам повече градско...Извънградско си карам 120-30км и разлика съм сигурен че няма да ми пречи....

VFTI
23-09-2009, 16:00
Taaa... последните новини са че всичко става без проблеми...

Никой обаче все още не може да каже какви са точно последствията ако сложа 1.8 ск. кутия...Как ще се кара колата промяна в оборотите на 5та примерно и т.н..КОлко голяма ще е разликата и т.н.. И дали ще има някаква вреда...пфф...

В момента на 90% клоня да взема ск. кутия от 1.8...

WhitePower
23-09-2009, 16:42
сега при мене ще ти кажа какво стана
и аз като тебе ( по точно и ти като мене )
сложих от 2.0 8В скоростти и сега първа ми е до 60 втора до 100 преди беше първа до 70 втпра дп 110
общо взето дифа е различен с 10 км на всяка скорост

---------- Post added at 13:42 ---------- Previous post was at 13:39 ----------

забравих да спомена че се качу ускорението ;)

VFTI
23-09-2009, 16:52
Общо взето в момента не ми пука много за ускорение и такива неща...Важното всичко да е окей... Тааа натам отиват нещата слагам от 1.8 и почваме да се молим и кръстим...Пък в крайна сметка квото дойде..Тя утре друго ще се развали...

TRENDi
23-09-2009, 19:06
http://clubalfaromeo.com/forum/attachment.php?attachmentid=29989&d=1253691046

Някой, ако ми обясни защо там се трошат(при датчика за скоростомера) ще съм му благодарен :???::

RoMAN
23-09-2009, 19:10
Много е хубаво това, че си споделяте проблемите но само не ми стана ясно какво стана с въпросните хора които са в заглавието на темата и дали се пусна някой с тях.

thecleaner
23-09-2009, 19:16
Много е хубаво това, че си споделяте проблемите но само не ми стана ясно какво стана с въпросните хора които са в заглавието на темата и дали се пусна някой с тях.

Чети бе човек писъл съм класирането как е... souze не се пуска.

TRENDi
23-09-2009, 19:18
П.С. Миналата вечер, някой педал ми гепил левия мигач до фара на Тъпото. Днес с Алфата отидох и си купих от "Италянеца" за космическата сума от 10 лв (да ги таковам в гепачите нещастни мизерници). От там изкъпах момичето :spoko: на мивката до "Авточасти" ООД и отидох до Краси Рангелов да си початим. И при паркирането (на 1-ва) още 1 метър да спра и прихрупа нещо. Початихме тръгнах (явяш-явяш) и сред 200 метра спрях да изследвам и видях теча (хрупането стана постоянно). Въпреки това 9 км до вкъщи ме прибра :bravo:. Резултатът е на снимките. Утре мисля да я досваля, че шестограмът ми се приплеска и ще трябва нов.

Доко
23-09-2009, 19:19
Общо взето в момента не ми пука много за ускорение и такива неща...Важното всичко да е окей... Тааа натам отиват нещата слагам от 1.8 и почваме да се молим и кръстим...Пък в крайна сметка квото дойде..Тя утре друго ще се развали...

Миналата година един познат строши на 156 2.0 скорости, купи от софия , след като я получи се оказа, че е от 156 1.8, но я сложи. Разликата е само в първа предавка, по-къса е, но тръгва много по добре, има здрав старт. За 156 знам, че между 1.8 и 2.0 ДВГ разликите в скоростите са само в първа предавка. Ако и при 155 е така ще тръгваш силно :go:

thecleaner
23-09-2009, 19:25
П.С. Миналата вечер, някой педал ми гепил левия мигач до фара на Тъпото. Днес с Алфата отидох и си купих от "Италянеца" за космическата сума от 10 лв (да ги таковам в гепачите нещастни мизерници). От там изкъпах момичето :spoko: на мивката до "Авточасти" ООД и отидох до Краси Рангелов да си початим. И при паркирането (на 1-ва) още 1 метър да спра и прихрупа нещо. Початихме тръгнах (явяш-явяш) и сред 200 метра спрях да изследвам и видях теча (хрупането стана постоянно). Въпреки това 9 км до вкъщи ме прибра :bravo:. Резултатът е на снимките. Утре мисля да я досваля, че шестограмът ми се приплеска и ще трябва нов.

Ей кво им става на тия скорости бе, аз включвам трета с голям зор над 6000 оборота и хъркане и не от всеки път, обаче взех превантивни мерки вчера си купих скоростна кутия, защото ще гръмнат скоростите и няма да има :Tease:

ФЕРАРИСТ
23-09-2009, 20:13
За 156 знам, че между 1.8 и 2.0 ДВГ разликите в скоростите са само в първа предавка. Ако и при 155 е така ще тръгваш силно :go:
Не са различни, еднакви са, само между 1.6 и горните две има разлика в първа и пета.....

SandoOne
23-09-2009, 20:58
Мен също ме е яд , не можах ама носа ми е като като сифон на кенеф деба ... . Иначе като централен наблюдател щото само с бате венци може да се гониме ....

Доко
23-09-2009, 21:24
Не са различни, еднакви са, само между 1.6 и горните две има разлика в първа и пета.....

Така е по книжка , само немога да си обясня защо бившата ми 156 която е с 2.0 двг на първа се развърташе над 70 км/ч,до прекъсвач на 7800 оборота, а на колегата Новачев е 1.8 прекъсвача също е преместен на 7800 а първа предавка свършва малко след 60 км/ч. А колегата който счупи кутията на 2.0 156-ца и сложи от 1.8 споделя, че е по къса първата. В момента съм с ГТВ 1.8 и първа ми свършва малко след 60 км/ч. Наистина по книжка нямат разлики:???:

ФЕРАРИСТ
23-09-2009, 22:41
Ми предполагам че става дума за грешка в показанията - аз на двойката си сложих кутия от 1.8, и не намирам абсолютно никаква разлика.....

Абе четвъртък и петък ще има ли нещо гонки тва - онова че ще се мотам тъдява и да покиризим.....

Furious 155
23-09-2009, 22:53
Венци, виж какво пише из мануала на 155 - пускам снимки от документа, както и целия документ! Описани са всички слагани скоростни кутии на 155. Според мен ако няма разлики в съединителите може да сложиш такава от 1.8 8в, като мисля че трябва да е преди 95-та, за да не ти се падне къс диф като нашия на MY95 ;) Иначе можеш да видиш твоята кутия с кой номер е и тази която си харесаш с какво обозначение е!
ето снимките:

VFTI
24-09-2009, 11:58
Много хубави данни и таблици ама грам не отбирам:spell:

Важното е че май няма да има проблеми и такава ще си търся...Въсщност почти съм намерил само трябва да изчакам няколко дни да се види как ще се развият нещата... После ще пиша тук...

Furious 155
24-09-2009, 14:34
Много хубави данни и таблици ама грам не отбирам:spell:

Важното е че май няма да има проблеми и такава ще си търся...Въсщност почти съм намерил само трябва да изчакам няколко дни да се види как ще се развият нещата... После ще пиша тук...

Е виж че пише всеки тип кутия на кои мотори е слагана! И оттам търсиш твоята да е пак такава! Или поне като намериш кутия може да видиш точно каква е(ако си принтнеш тия листове)!

VFTI
24-09-2009, 17:40
Аз не мога да намеря нито една кутия камоли да гледам номерата.... За момента съм на варианта вземам от 1.8 преди 95г... + това тия номера са толкова различни...

миро
24-09-2009, 21:06
Венци, знам какво е чувството като Алфата ти е в бокса, гадно е много, ма не се коси, бързо ще я направиш. Слагай тази кутия и давай газ...

mimo_
26-09-2009, 16:35
Не се нервирай бе Венци!
Драсни ми на лс. какво и е на твоята кутия да видим дали не може да измислим нещо.

VFTI
26-09-2009, 20:19
Не се нервирай бе Венци!
Драсни ми на лс. какво и е на твоята кутия да видим дали не може да измислим нещо.



Ами аз съм сложил снимка....Някакво парче се е откъснало и излетяло...Проблема не е в самите скорости а в диференциала...май това беше...Трябва обаче да се действа много скоростно...Някакви идеи? Правя си планове Понеделник да си купя ск. кутия и Вторник,Сряда да е оправена....Но щом се свали моята няма време за размотаване, защото ще заема подемника и трябва да сложи новата или ремонтира скоростно :(:(

TRENDi
26-09-2009, 23:03
При мен има развитие. Скоростите са вече вън. Голям гърч е в битови условия :death:, но става. Даже и съединителя си смених вече - супер елементарно е (като я няма кутията :biggrin:). Даже между другото и на едно Фиат Купе сменихме лагери и тампони на макферсоните. Утре е ден за миене на реплейсмънт кутията, че е на негър, удължаване на Тъповите щанги от лостовия механизъм, отстраняване на луфт на "пеперудата"(пак при щангите игра)...
Понеделник - смяна на гумички на работния цилиндър и скъсяване на 3-те шпилки от долната страна на кутията - обещал съм им отдавна да ги резна, че много се отварят при монтаж/демонтаж на най-чепатата планка в колата...
Вторник - качване на скорости и лека, полека окомплектоване...

П.С. Само днес, бащата асистира като кран, иначе се боря единак :innocent:. Ще асистира пак и при качването - няма начин, не е за сам човек работа.

souze
26-09-2009, 23:28
П.С. Само днес, бащата асистира като кран, иначе се боря единак :innocent:. Ще асистира пак и при качването - няма начин, не е за сам човек работа.

Тренди, ако имаш нужда свиркай бре колега,поне да вдигаме разни неща можем. На Ради телефона го имаш. Знаеш, че сме безделници....:roll2:

ALFADROG
27-09-2009, 01:09
Ей кво им става на тия скорости бе, аз включвам трета с голям зор над 6000 оборота и хъркане и не от всеки път, обаче взех превантивни мерки вчера си купих скоростна кутия, защото ще гръмнат скоростите и няма да има :Tease:
:clap2::clap2::clap2: ууууууууррррррррррраааааааааааа радвам се за количката че ще фане бонус. Колега дано по бързо да зглобиш легендата,да я видим на някоя среща или на феста оспех

thecleaner
27-09-2009, 04:01
:clap2::clap2::clap2: ууууууууррррррррррраааааааааааа радвам се за количката че ще фане бонус. Колега дано по бързо да зглобиш легендата,да я видим на някоя среща или на феста оспех

Че е легандарен Вагона легендарен е ама не е Легенда те са мааааааааалко по стари и по бавни.

ALFADROG
27-09-2009, 11:50
Че е легандарен Вагона легендарен е ама не е Легенда те са мааааааааалко по стари и по бавни.
:-o:-o радвам се за твоита колица че ще земе др скорости. а иначе имах предвит за на VFTI:respect:

thecleaner
28-09-2009, 22:42
Днеска Легендата отново е в движение............... нооо назад към крика.
Ето и дребните поражения по скоростите:

VFTI
28-09-2009, 23:34
Дамм май добре съм се справил...
:bangin::bangin:

Ахх а дано утре да е в движение:drool::drool:

Sunny
28-09-2009, 23:41
Ето и дребните поражения по скоростите:

Ох , дребни каза :wow:

Венци с тази кутия можеш да си достоен член в темата - Клуб скоростна кутия .
Успех ти желая в ремонта и по-скоро да си на пътя .
:bowdown::bowdown::bowdown:

SandoOne
29-09-2009, 08:12
По същия начин като пасата корпуса добре си го потрошил само че на пасата само корпоса беше 350 и 150 частите в него :)

mimo_
29-09-2009, 08:24
Казах ти аз, че не ми прилича на диф от оная снимчица!
Как е сега с новите?

VFTI
29-09-2009, 13:32
ГОТОВА Е!!! ГОТОВА Е!!!!! Супер се държи и супер сменя предавките...точно както преди:):) Повече инфо довечера:flirt::flirt:

souze
29-09-2009, 22:52
ГОТОВА Е!!! ГОТОВА Е!!!!! Супер се държи и супер сменя предавките...точно както преди:):) Повече инфо довечера:flirt::flirt:

Да внимаваш докато загряваш каретата :-)

VFTI
30-09-2009, 00:58
Тази вечер си я покарах здраво...Едно 15тина старта направих само че без големи въртения на гуми и пилежи в завои... :pizza:

Сега смятам да чистя дюзи и може да се направи някоя дръпка:devil::devil:

Furious 155
30-09-2009, 01:08
Тази вечер си я покарах здраво...Едно 15тина старта направих само че без големи въртения на гуми и пилежи в завои... :pizza:
и сега как я усещаш? за 400м май ще трябва и 4-та скорост...

souze
30-09-2009, 01:17
и сега как я усещаш? за 400м май ще трябва и 4-та скорост...

Хахахаха, може и да трябва, ще изчакаме и ще видим :devil:

The_Game
30-09-2009, 02:37
и сега как я усещаш? за 400м май ще трябва и 4-та скорост...

Е не ви ли се изпълва 3-та за 400метра ?

VFTI
30-09-2009, 10:12
Еми изпълва 3та и иска 4та...:Tease:
Снощи едвааамм ударих 100 на 2ра...около 7100+ об...

С оглед на идващия фест и цената на газста от 97ст... се чудя дали да я карам на бензин и да я чистя или да си продължа на газ....Още повече че идва зима и почват задръстванията и мисля да си остана на газ:wazuuup::wazuuup:

Голям размисъл...

thecleaner
30-09-2009, 13:06
Еми изпълва 3та и иска 4та...:Tease:
Снощи едвааамм ударих 100 на 2ра...около 7100+ об...

С оглед на идващия фест и цената на газста от 97ст... се чудя дали да я карам на бензин и да я чистя или да си продължа на газ....Още повече че идва зима и почват задръстванията и мисля да си остана на газ:wazuuup::wazuuup:

Голям размисъл...

Еххххх а навреметоо каквааааа кола бешеее:heavy_cry:

VFTI
30-09-2009, 16:53
Тази вечер предизвиквам Thecleaner и Souze....
Гонка на пропан бутан :gas: :go:

Часът около 22.30ч.... ОМВ Бояна...до Шел..Очаквам вкл. по темата и дано двамата да не се изпокрият:hehe::hehe:

Ради, Явка ще имате ли време тази вечер??:cheers::cheers:

Flame
30-09-2009, 16:59
Как толкова къса втора бе?

thecleaner
30-09-2009, 17:30
Тази вечер предизвиквам Thecleaner и Souze....
Гонка на пропан бутан :gas: :go:

Часът около 22.30ч.... ОМВ Бояна...до Шел..Очаквам вкл. по темата и дано двамата да не се изпокрият:hehe::hehe:

Ради, Явка ще имате ли време тази вечер??:cheers::cheers:

Има мачове тая вечер, и утре или на Итала в неделя или другата седмица.

Furious 155
30-09-2009, 17:43
Как толкова къса втора бе?
Е колко къса - твоята и тя е такава кутията ;).

VFTI
30-09-2009, 20:00
Добре...значи се отлага за тази вечер...Ще видя времето и дали ще имам ангажименти за утре...

thecleaner
30-09-2009, 20:13
Добре...значи се отлага за тази вечер...Ще видя времето и дали ще имам ангажименти за утре...

Утре също има мачове :hehe: в неделя на феста или другата седмица.

Flame
30-09-2009, 22:32
Дам,ма не държи такива обороти,на Венци му е паднала с около 10 км/ч колата на първа и втора,тва ясно,но се чудя защо чак до 7000 оборота,едвам ги прави 100.

ALFADROG
30-09-2009, 22:34
моита е 1.8 8в и отначало правех 100 на 2-ра сега от 80 до 90 зависи!

VFTI
01-10-2009, 01:09
Общо взето вече за да направя 100км ускорение ми трябва 3та предавка... Или на 2ра да вляза в 7300об..което не е приятно нито за гледане нито за слушане...За сметка на това пък 3та предавка ми е "по-силна"...


Айде ще чакам кой ще откликне :cheers: Пък ако трябва и след феста :):)

ALFADROG
01-10-2009, 01:10
колега а на 3-та колко правиш?

VFTI
01-10-2009, 01:22
колега а на 3-та колко правиш?

Ами незнам в момента...предполагам 130-140км макс...просто доста ръмжи.... Преди стигах до 160км. ама пак в много критични обороти...

ALFADROG
01-10-2009, 01:27
моита стига до 120 макс130 ама ускорението мачка. може да ги пробжаме някои ден евалата за легендата аз съм същият никога несе отказвам.чуяли някои да рамйи спирам мигача и тръгвам по него ако иска да е с порше:Д с САНДО мойе да дидем на някоя гонка и на по бира става.

VFTI
01-10-2009, 01:31
моита стига до 120 макс130 ама ускорението мачка. може да ги пробжаме някои ден евалата за легендата аз съм същият никога несе отказвам.чуяли някои да рамйи спирам мигача и тръгвам по него ако иска да е с порше:Д с САНДО мойе да дидем на някоя гонка и на по бира става.

С най-голямо удоволствие бих те пробвал, ама ако започнеш да пишеш ПО-ГРАМОТНО!...

Утре през деня ще пиша да видя дали ще има мераклии за довечера за една дръпка на бояна :)

ALFADROG
01-10-2009, 01:34
ахах няма проблеми утре ще говоря със сашо дали иска да ходимм до бояна и ако се навие сме там.

thecleaner
01-10-2009, 01:56
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=39622

WhitePower
08-10-2009, 23:42
чесно каза предлагам вече да се събираме зад теца , на ОМВ то на централния вход на гробищата - куки нямя
има светофар за да си дава стартовете , а и трафика е във пъти по малък
ходихме вече няколко пъти там и останах много доволен от асвалта щирината и безопасността - което за мене е на първо място
а и на всеки е на най много литър два бензин което е 4 кинта и не вервам ако някой е дошул да дава гас че му се свидят тия 4 лева
бояна не е по близко

TRENDi
09-10-2009, 01:22
202-ра е пистова отсечка:go:. Ремонтираха я тотал миналото лято и шахтите още не са пропаднали(е някои ги преправяха по 2-3 пъти), но:
1) Имаше камери :photo: и в 2-те посоки :unsure: - след Шел-а, посока Надежда и преди ОМВ-то в обратната посока(въпреки, че се движа оттам последните 5 години и камери не съм забелязал, четох из нета за получили честитки от тях);
2) КАТ-аджиите не само, че редовно правях "хранилки":busted_cop:, но дори и двоен *УР-капан :sniping: - една патрулка в средата и една след 200-300 метра - съответно на завоя преди ОМВ-то(посока "Орландо") или на първото включване към надлеза (посока "Надежда" - дори и в малките часове на деня съм ги забелязвал).
Иначе ми е на хвърлей място и може да ми :mobile:, ако ще ходите, за да почоплим семки заедно :blah:.

thecleaner
09-10-2009, 01:28
202-ра е пистова отсечка:go:. Ремонтираха я тотал миналото лято и шахтите още не са пропаднали(е някои ги преправяха по 2-3 пъти), но:
1) Имаше камери :photo: и в 2-те посоки :unsure: - след Шел-а, посока Надежда и преди ОМВ-то в обратната посока(въпреки, че се движа оттам последните 5 години и камери не съм забелязал, четох из нета за получили честитки от тях);
2) КАТ-аджиите не само, че редовно правях "хранилки":busted_cop:, но дори и двоен *УР-капан :sniping: - една патрулка в средата и една след 200-300 метра - съответно на завоя преди ОМВ-то(посока "Орландо") или на първото включване към надлеза (посока "Надежда" - дори и в малките часове на деня съм ги забелязвал).
Иначе ми е на хвърлей място и може да ми :mobile:, ако ще ходите, за да почоплим семки заедно :blah:.

Ти как си с новия съединител. :respect:

TRENDi
09-10-2009, 01:32
Ти как си с новия съединител. :respect:

С новия (2-ра ръка) съединител, новите (2-ра ръка) скорости и новите (вярно са нови) преправени щанги от Тъпо всичко е на 16, за сега :lol:.

Bobo
09-10-2009, 17:30
202-ра е пистова отсечка:go:. Ремонтираха я тотал миналото лято и шахтите още не са пропаднали(е някои ги преправяха по 2-3 пъти), но:
1) Имаше камери :photo: и в 2-те посоки :unsure: - след Шел-а, посока Надежда и преди ОМВ-то в обратната посока(въпреки, че се движа оттам последните 5 години и камери не съм забелязал, четох из нета за получили честитки от тях);
2) КАТ-аджиите не само, че редовно правях "хранилки":busted_cop:, но дори и двоен *УР-капан :sniping: - една патрулка в средата и една след 200-300 метра - съответно на завоя преди ОМВ-то(посока "Орландо") или на първото включване към надлеза (посока "Надежда" - дори и в малките часове на деня съм ги забелязвал).
Иначе ми е на хвърлей място и може да ми :mobile:, ако ще ходите, за да почоплим семки заедно :blah:.

Аз всеки ден минавам от там по 10 пъти - айде моля те недей с тия изказвания за камери и ченгета ;) Има ченгета вече много рядко през деня ;) А камерите не бачкат ;)

TRENDi
09-10-2009, 18:42
Това за камерите само може да ме радва. За полицаите - не съм на същото мнение. Както и да е, звънкайте като ходите.

ФЕРАРИСТ
09-10-2009, 23:02
чесно каза предлагам вече да се събираме зад теца , на ОМВ то на централния вход на гробищата - куки нямя
има светофар за да си дава стартовете , а и трафика е във пъти по малък
Мда, мястото е перфектно, и най вече пътя е бомба....

VFTI
10-10-2009, 10:49
Мда, мястото е перфектно, и най вече пътя е бомба....


Яяя дайте малко точен адрес за да видя в Бгмапс къде точно е:roll::roll: Че нещо изобщо не мога да се ориентирам:flowers:

TS
10-10-2009, 14:44
УЛ. ГРЪНЧАРСКА.

VFTI
10-10-2009, 18:01
Някой навит за евентуална дръпка утре вече неделя 11.10.09г. :):)


Утре евентуално ще си изчистя дюзите и ми се иска да направя една сверка как ще върви на бензин...А утре е последната хубава и топла вечер преди дъждовете и гадното време...

Искам да се пробвам срещу Миро с Qv то:shutup:

Ванката със 2.0 156цата


Радо със спалния вагон :):)

Ако има навити да пишат :):)

Васил Петров
10-10-2009, 19:30
Някой навит за евентуална дръпка утре вече неделя 11.10.09г. :):)


Утре евентуално ще си изчистя дюзите и ми се иска да направя една сверка как ще върви на бензин...А утре е последната хубава и топла вечер преди дъждовете и гадното време...

Искам да се пробвам срещу Миро с Qv то:shutup:

Ванката със 2.0 156цата


Радо със спалния вагон :):)

Ако има навити да пишат :):)

с леко проблемни скорости и аз се нареждам. (3-та)

миро
10-10-2009, 19:36
Нямаш ядове, аз съм на линия.

thecleaner
10-10-2009, 20:52
Някой навит за евентуална дръпка утре вече неделя 11.10.09г. :):)


Утре евентуално ще си изчистя дюзите и ми се иска да направя една сверка как ще върви на бензин...А утре е последната хубава и топла вечер преди дъждовете и гадното време...

Искам да се пробвам срещу Миро с Qv то:shutup:

Ванката със 2.0 156цата


Радо със спалния вагон :):)

Ако има навити да пишат :):)

Ех, ех ти си сложил камера на Екото и секи път като се напълня до горе с бензин искаш дръпки, може да мина и ако ще минавам ще се обадя на TRENDi :starwars:

V_A_N_K_A_T_A
10-10-2009, 22:09
И аз съм на линия.Айде уточнете мястото.Само да не е много рано,че ще си пътувам от Хасково...

WhitePower
10-10-2009, 22:14
и аз ще дойда ако ходите на ОМВто на гробищата
на бояна не ми се ходи ще много матори със 300 летят

thecleaner
10-10-2009, 22:20
и аз ще дойда ако ходите на ОМВто на гробищата
на бояна не ми се ходи ще много матори със 300 летят

Е на гробището де, само кажете в колко и къде точно на гробището да закриеме сезона, че другата седмица слагам зимните гуми и ще се дърпам само на сняг или на мокро. :roll2::roll2::roll2:

VFTI
11-10-2009, 09:46
Ееееееее супер срещичка ще стане....Ами хайде да е на ОМВ на Грънчарска..- гробищата :):) За час вие кажете, че незнам как е положението там:razz:

digitalundgrd
11-10-2009, 10:23
Ако е след 22ч и аз ще дойда :)

миро
11-10-2009, 11:11
Направо 22-22:15 OMV (202-ра)

venko
11-10-2009, 12:01
Момци в кои дни се събирате да си направя сметка кога мога да дойда да пробвам моята легенда.

VFTI
11-10-2009, 14:54
Венко заповядай тази вечер... 22.15 на ОМВ :):):) 202ра :):) Иначе нямаме определени дни, когато си пишем тук и сме свободни:):)


Аз да се похваля че днес алфичката ми върви вече по-добре... Носих на чистене дюзите при whitepower- Орлинчо и ги изчистихме много добре :):) Мерси Орльо...Отделно че ме вози в онова "нещо" което стъпва на гумите си след 100км...малеййййййййййй

Таа той и Орлин каза, че дюзите ми изглеждат доста добре и не пуснаха много боклуци....В крайна сметка след почистването нямаше никаква разлика....Правихме сверка с на момиузунов колата :):)

След умуване проблемите се указаха 2....Недостиг на въздух, и забила ламбда сонда...Аз знаех че ламбдата ми не работи от 2г. ама като стои вързана реално е може би е давала данни за "богата смес" и от там нещеше...Таа откачихме я тая пущина и в момента съм без ламбда и колата тръгна по-добре:) Отделно като свалих плочката на газовата, както и кутията, нещата се промениха драстично....В крайна сметка обаче нямам нов филтър, а стария ми е позапушен, но го сложихме и сега си карам с него...Все пак разлика има :):) Тааа довечера смятам че ще е интересно:punk:


Айде дано всичко е окей и ще се видим довечера :)

venko
11-10-2009, 15:47
За съжаление тази вечер няма да мога да дойда ,но за другита ви среща ще се постарая да дойда да премерим легендите!:plane:

TRENDi
11-10-2009, 17:12
За съжаление тази вечер няма да мога да дойда ,но за другита ви среща ще се постарая да дойда да премерим легендите!:plane:

За другата може да има и сняг. Аз съм там в 22-22:10.

thecleaner
11-10-2009, 17:33
За другата може да има и сняг. Аз съм там в 22-22:10.

Аз съм малко под въпрос, че ще имам гости но ще направя всичко възможно да дойда.

VFTI
11-10-2009, 19:27
Аз съм малко под въпрос, че ще имам гости но ще направя всичко възможно да дойда.


Ела за да видиш колко ми върви алфата :go: :crazy:

robygas
11-10-2009, 19:43
Ела за да видиш колко ми върви алфата :go: :crazy:
Ела да свалиме уредбата и съвсем ще тръгне:roll2:

V_A_N_K_A_T_A
11-10-2009, 19:54
Аз към 22:30,че сега си влизам вкъщи.
thecleaner,не знам как ще пропуснеш,особено ако е за последно :)

sof_bg
11-10-2009, 21:06
Къде ще се ще е срещата и само за бензинки ли е:)))

thecleaner
11-10-2009, 21:33
Къде ще се ще е срещата и само за бензинки ли е:)))

На гробищата срещу централния вход на ОМВто, срещата е за Алфи :crazy: даже и съперник може да ти намерим. Аз ще идвам последно.

sof_bg
11-10-2009, 21:36
ко стана бре колеги? от дизелче ли страх ви хвана? Е ок тогава.

---------- Post added at 18:36 ---------- Previous post was at 18:34 ----------

Ок мерси...ще мина най вероятно:plane:


На гробищата срещу централния вход на ОМВто, срещата е за Алфи :crazy: даже и съперник може да ти намерим. Аз съм на линия.

dido76bg
11-10-2009, 23:47
Аз съм все още в бокса... Докога - незнам...

TRENDi
12-10-2009, 00:51
Ако не беше и овчара с кошера от ВАГ групата на края - щеше да е чудесна среща. Но и така стана много добра. Много свирене на гуми, много дръпки, доста народ. Евала на присъстващите.

joro_alfata
12-10-2009, 01:14
Как мина срещата колеги,резултати нещо ала-бала :Tease::go:
Поздрави...

TRENDi
12-10-2009, 01:18
Ми готино беше. Чакаме клипчета/снимки от фоторепортерите само, ако не са си легнали, ако не - утре(днес, по-късно) ще има + коментари със сигурност.

VFTI
12-10-2009, 01:22
Eто от мен видео материал.... Има и коментари написани към клипчетата...:coolio::coolio:
Много съм доволен, че колата ми отново върви прилично на бензин :):)


Alfa Romeo 145 QV 2.0 +chip vs 156 2.4 150hp+chip
http://www.youtube.com/watch?v=nrut9eUCdj0


Fiat Bravo 1.9 JTD tuning vs AR 156 2.4Jtd 150hp +chip
http://www.youtube.com/watch?v=UCyGybBWnLQ

145 Qv 2.0 +chip vs AR 156 2.0+chip
http://www.youtube.com/watch?v=dzEoIzCD-yo

Trendi's Alfa R 155 1.7 8v vs ALFADROG's 155 1.8 8v
http://www.youtube.com/watch?v=oq3tvScNrrU

VFTI vs....
http://www.youtube.com/watch?v=G9G_UQh-g5A

VFTI vs....
http://www.youtube.com/watch?v=PeQi7DejklY

VFTI vs....
http://www.youtube.com/watch?v=sXn52PfVFRc


Многооо се радвам, че най-после колата ми тръгна на бензин...Разликата на 400метра спрямо газовата уредба и преди е 4-5коли!!...

156 SW го бих и то добре :)

145 1.8 16В на Васко я бих 2пъти...Макар да тръгваше пред мен осезаемо го настигах и изпреварвах:coolio:

156 2.0 16V+chip на V A N K A T А завършихме 1:1.... Първата дръпка аз и Мимоузунов с нашите две легенди 2.0 го бяхме притиснали в средата и му стояхме на предната врата:BIGsmile: По-късно направих старт с него и го бих с малко....До към 100-110км. половин кола :):):)

Тааа така...Аз съм много доволен и вече мога спокойно да спя и да си продължа да я карам на LPG ....Защото както всички знаем LPG Рулззззззз :go: :):):)

joro_alfata
12-10-2009, 01:34
Хубава срещичка сте си направили,даже човек да го хване яд,че не е дошъл...

V_A_N_K_A_T_A
12-10-2009, 01:36
Опа,Венци се обърка ;)
Ти не разбра ли,че ми се откачи жилото на скоростите и не можех да включвам :) иначе сте си между вратите :BIGsmile: да не говорим,че нито един път не съм тръгнал както трябва...даже и с Миро.
Нооо,не мога да си изкривя душата много ти върви 155-цата ;) ,а на Миро :wierdo:
Евала на всички,беше готино.

thecleaner
12-10-2009, 01:39
Опа,Венци се обърка ;)
Ти не разбра ли,че ми се откачи жилото на скоростите и не можех да включвам :) иначе сте си между вратите :BIGsmile: да не говорим,че нито един път не съм тръгнал както трябва...даже и с Миро.
Нооо,не мога да си изкривя душата много ти върви 155-цата ;) ,а на Миро :wierdo:
Евала на всички,беше готино.

Върви върви колко да върви, ако бех по празен пак щеше да бере ядове. :BIGsmile:

VFTI
12-10-2009, 01:42
Амиии не можах да разбера, защото като те питах нещо не отговори...(почна да говориш към Бобо с тон тип "абе паднах ама щото имах ядове" ама не беше много сигурно)А това, че се е откачило не съм сигурен дали ти е попречило, защото доколкото следях гонката си бяхме на кантар...един калник пред теб :):)Виж на 3та предавка май наистина изостана и там явно е дошъл проблема :):) Иначе не може да си сигурен, че сме на един калник или вървим на кантар, защото всеки път се прави различен старт...Аз смятам че колите са доста равностойни:BIGsmile: Благодаря за комплимента:cheers::cheers:

Иначе предлагам Миро да му се забрани да присъства на такива срещи, че само ни тупа:BIGsmile::BIGsmile:

---------- Post added at 22:42 ---------- Previous post was at 22:40 ----------


Върви върви колко да върви, ако бех по празен пак щеше да бере ядове. :BIGsmile:


Паак изгледай клипа и ще разбереш:BIGsmile: Няма да се оправдавам защо те бих само с една кола, ама по-късно разбрах че старт от 4000об. ми докарва големи загуби:coolio::coolio: Сладур:coolio::coolio: Утре се похвали на Румбата и Явката:cheers::BIGsmile:

joro_alfata
12-10-2009, 01:47
Аз имам малко работи за доизкосуряване и ще дойда за зимните гонки :BIGsmile::go:

V_A_N_K_A_T_A
12-10-2009, 01:48
Добре добре ти би :) Жилото ми се откачи на излизане от Омв.Да,върви бая,но чак на предния калник :hehehm:
Първия път беше както трябва. ;)
Ще се пробваме пак споко ;)

thecleaner
12-10-2009, 01:52
Амиии не можах да разбера, защото като те питах нещо не отговори...(почна да говориш към Бобо с тон тип "абе паднах ама щото имах ядове" ама не беше много сигурно)А това, че се е откачило не съм сигурен дали ти е попречило, защото доколкото следях гонката си бяхме на кантар...един калник пред теб :):)Виж на 3та предавка май наистина изостана и там явно е дошъл проблема :):) Иначе не може да си сигурен, че сме на един калник или вървим на кантар, защото всеки път се прави различен старт...Аз смятам че колите са доста равностойни:BIGsmile: Благодаря за комплимента:cheers::cheers:

Иначе предлагам Миро да му се забрани да присъства на такива срещи, че само ни тупа:BIGsmile::BIGsmile:

---------- Post added at 22:42 ---------- Previous post was at 22:40 ----------




Паак изгледай клипа и ще разбереш:BIGsmile: Няма да се оправдавам защо те бих само с една кола, ама по-късно разбрах че старт от 4000об. ми докарва големи загуби:coolio::coolio: Сладур:coolio::coolio: Утре се похвали на Румбата и Явката:cheers::BIGsmile:

Имам една две идейки за веригарките, напролет ще е интересно другата седмица слагам зимните гуми и ще зазимяваме сезона уж.

VFTI
12-10-2009, 01:59
Евалата Ванка:cheers::cheers::cheers:


Еййй Радооо(Thecleaner) ама как пазиш самообладание:BIGsmile::BIGsmile: До пролетта има много време...Айде да сме живи и здрави и да са ни читави количките за да им се кефим :cheers: Иначе тази седмица май всички ще зазимяваме...Аз вторник имам да навъртя едно 120-30км.(10-12лв.) и сменям горивото :):) А скоро зимните гуми...

Иначе нищо не ни пречи зимата да си се надлъгваме:BIGsmile:

Линкче (http://www.youtube.com/watch?v=0onPilC1Kfc) пак на легена...уупс...легендата..

ФЕРАРИСТ
12-10-2009, 02:10
Кефче отсякъде изглежда това място - нареждате се заедно на светофара, на жълто форсаж, на зелено се отлита, стига някой пенсионер да не се влачи хаджипешовата като е дошъл от светофара отляво......

V_A_N_K_A_T_A
12-10-2009, 02:13
Абе,зимен сезон,добре...ми дайте да се съберем да лафим и да пиете бири някъде другата седмица ако искате :unsure: (аз не пия :innocent: , само Кола)

SandoOne
12-10-2009, 07:42
Тя легендата можела да върви бе :) виждаш ли сега разликата между 100 октана и газ .... почвам да стегам бегачката и ще направим едно замерване .

Furious 155
12-10-2009, 10:40
Кефче отсякъде изглежда това място - нареждате се заедно на светофара, на жълто форсаж, на зелено се отлита, стига някой пенсионер да не се влачи хаджипешовата като е дошъл от светофара отляво......

наистина много добре изглежда мястото!
Браво, много готино сте си изкарали там - даже леко съжелявам че не се дотътрих и аз!

WhitePower
12-10-2009, 10:53
а аз кафе рацер ;) само страничен наблюдател

даже признах че ще падна от венци ;), немаше смисъл да се бягам със него

mimouzunov
12-10-2009, 11:23
Eто от мен видео материал.... Има и коментари написани към клипчетата...:coolio::coolio:
Много съм доволен, че колата ми отново върви прилично на бензин :):)


Alfa Romeo 145 QV 2.0 +chip vs 156 2.4 150hp+chip
http://www.youtube.com/watch?v=nrut9eUCdj0


Fiat Bravo 1.9 JTD tuning vs AR 156 2.4Jtd 150hp +chip
http://www.youtube.com/watch?v=UCyGybBWnLQ

145 Qv 2.0 +chip vs AR 156 2.0+chip
http://www.youtube.com/watch?v=dzEoIzCD-yo

Trendi's Alfa R 155 1.7 8v vs ALFADROG's 155 1.8 8v
http://www.youtube.com/watch?v=oq3tvScNrrU

VFTI vs....
http://www.youtube.com/watch?v=G9G_UQh-g5A

VFTI vs....
http://www.youtube.com/watch?v=PeQi7DejklY

VFTI vs....
http://www.youtube.com/watch?v=sXn52PfVFRc


Многооо се радвам, че най-после колата ми тръгна на бензин...Разликата на 400метра спрямо газовата уредба и преди е 4-5коли!!...

156 SW го бих и то добре :)

145 1.8 16В на Васко я бих 2пъти...Макар да тръгваше пред мен осезаемо го настигах и изпреварвах:coolio:

156 2.0 16V+chip на V A N K A T А завършихме 1:1.... Първата дръпка аз и Мимоузунов с нашите две легенди 2.0 го бяхме притиснали в средата и му стояхме на предната врата:BIGsmile: По-късно направих старт с него и го бих с малко....До към 100-110км. половин кола :):):)

Тааа така...Аз съм много доволен и вече мога спокойно да спя и да си продължа да я карам на LPG ....Защото както всички знаем LPG Рулззззззз :go: :):):)

Еииии недеи да лъжеш...!!! За втората дръпка вървяхме абсолютно наравно!!!!
+ това сега замерих 81 килограма свалих от колата ,преди 10 мин (включително девоиката която беше и вчера вътре + суббуфера инструментите и тн)... Очаквам кога пак ще се замерим с теб да видим кои кого :plane:

Васил Петров
12-10-2009, 12:09
Еииии недеи да лъжеш...!!! За втората дръпка вървяхме абсолютно наравно!!!!
+ това сега замерих 81 килограма свалих от колата ,преди 10 мин (включително девоиката която беше и вчера вътре + суббуфера инструментите и тн)... Очаквам кога пак ще се замерим с теб да видим кои кого :plane:

АЗ ИСКАМ РЕВАНШ с VFTI . Легендата върви добре (за легента опразнена от товар.)другата неделя пак че мисля да съм с нов дебитомер.Иначе сичко беше супер нямам оплаквания.Поздрави на сички рацери :punk:

dido76bg
12-10-2009, 13:14
Браво на събитието... Така ще стане ще се счупи QVто и ще се съберете коли... Аз на зима със ски ще се пробвам, пък да ви видим тогава...

VFTI
12-10-2009, 13:16
АЗ ИСКАМ РЕВАНШ с VFTI . Легендата върви добре (за легента опразнена от товар.)другата неделя пак че мисля да съм с нов дебитомер.Иначе сичко беше супер нямам оплаквания.Поздрави на сички рацери :punk:


Mimouzuonov казах че съм бил 156цата с половин кола, А НЕ ТЕБ:Lkingsmiley: Ти предполагам ще ме вземеш щом с бас касата и инструментите и девойката вървим на кантар...Ама аз за твоята кола нямам съмнения:notworthy: Важното е че легендите са пред/до другите батковци.. :evil:


Васко реванш може да имаш само днес(времето става лошо, а аз цяла зима ще карам на пропан бутан.)...Сваляй седалки, кори каквото пожелаеш...Тук не става въпрос за кой ще тръгне първи...Просто моята кола осезаемо върви по-добре от твоята... И има хора които ще го потвърдят...И това изобщо не ме изненадва, защото не за първи път бия 1.8 или 2.0 :) Просто много дълго време отсъствах от пистата на бензин...

ДРУГОТО! АЗ НЕ СЪМ БИЛ ПРАЗЕН!!!Преди винаги съм имал отзад поне 5кг. масло, антифризи, води за чистачки,спрейове и т.н... А този път свалих тях+ резервната гума с крика(не повече от 20кг. са двете)..Ключове,триъгълници,пожарогасители и т.н. всички си беше там! Иии нали да не коментираме 50кг. газова уредба в багажника:Lkingsmiley:, която беше пълна и нямаше как да сваля :tooth: Иначе за разлика от всички, които имаха по 60литра бензин аз имах само 30-35литра... Но съм сигурен че дори да върна и ИЗЛИШНИЯ товар пак нямаш шанс...Сам виждаш колко преди мен тръгваш...а колко зад мен завършваш.... Не искам да дразня, а просто отбелязвам фактите...А и щом вървя половин кола по-малко от 156 2.0 с чип, мисля че и от това трябва да ти стане ясно:innocent::innocent:

Васко:cheers::cheers:


Аре да сме коректни и без оправдания...Иначе и аз мога да започна какво ми е скапано по колата(нали никой не си мисли че ходя да я тунинговам и немам никви ядове) и т.н. и т.н... Файда няма...Който смята да се оправдава няма смисъл да се дърпа...

Васил Петров
12-10-2009, 13:24
ее несе дразна бре аз знам че имам проблем по колата но има какво да се желае още от към сваляне на багаж от моя страна просто багажника бе пълен а около 60л. бензин имаше в колата нема значение важното че си начесахме крастата :punk: Но легандата ти върви доста добре :Yeeeehaaa: :respect: :drunk:

dido76bg
12-10-2009, 13:36
Какво се дразните да снимам моя багажник и да не спорите повече за тези багажи...

Васил Петров
12-10-2009, 13:39
Какво се дразните да снимам моя багажник и да не спорите повече за тези багажи...

никои не спори :Lkingsmiley:

mimouzunov
12-10-2009, 13:55
Mimouzuonov казах че съм бил 156цата с половин кола, А НЕ ТЕБ:Lkingsmiley: Ти предполагам ще ме вземеш щом с бас касата и инструментите и девойката вървим на кантар...Ама аз за твоята кола нямам съмнения:notworthy: Важното е че легендите са пред/до другите батковци.. :evil:


Аууу моя грешка!!!
Незнам какво съм гледал!!!
Както и да е... за мен съм доволен и то доста от машината...
Все пак вървим наравно при положение ,че имаме към 150 килограма разлика (поне)... (климатици абс-и музики инструменти девоики :static: ...)
Доволен съм и от кола и от среща и от всичко ,а и от това ,че твоята живна след ровичкането дето и приложихме :plane:

ALFADROG
12-10-2009, 14:05
браво браво сичко беше чук.Само дето 2 дръпки 2 загуби,но това мен неме дразни:wallbash::wallbash::wallbash:хаха Венци ти ги наказа сичките беше го решил и стана. Но другият път може да се пуснеш и с мен,.:headbang::headbang::headbang:

VFTI
12-10-2009, 17:30
Мимо мерси за събуждането тази сутрин..... Иначе многооо ти благодаря ОТНОВО за ОТНОВО положения труд и старание и цапане с масло на моята 155ца :):) И аз много се радвам че успяхме да я вкараме в близка кондиция с твоята:firstprize::firstprize:


Жоро (ALFADROG) обещавам да се пуснем следващия път:) Независимо на какво гориво:):)

thecleaner
12-10-2009, 18:36
Мимо мерси за събуждането тази сутрин..... Иначе многооо ти благодаря ОТНОВО за ОТНОВО положения труд и старание и цапане с масло на моята 155ца :):) И аз много се радвам че успяхме да я вкараме в близка кондиция с твоята:firstprize::firstprize:


Жоро (ALFADROG) обещавам да се пуснем следващия път:) Независимо на какво гориво:):)

ех ех, скоро пак ще ревеш от 1,8 16v., ама да видим кога ще е. Сега малко живна ама няма да е за дълго обещавам.

MUROMAN
12-10-2009, 18:57
ех ех, скоро пак ще ревеш от 1,8 16v., ама да видим кога ще е. Сега малко живна ама няма да е за дълго обещавам.

Легенди -Легенди-Легенди :firstprize::bounce8::go:

Bobo
12-10-2009, 19:37
Абе аз не видях на 400 метра 156-цата да пада от 8 кл. ризница ! Само тупаници ядяхте! И не видях бързи легенди да се пускат на Миро с бавния ТС ? също не ги видях и с дизела (бравото) да се пускат? Та те легендите са бързи ама само срещу бавни противници ;) Имаше и едно пунто и един бърз боксер ма не видях легендите да се натискат там :haha:

Ако венци или някой друг твърди друго моля с точен час ще пристигна с която и да е от горепосочените за да му набия шамарите :D

---------- Post added at 16:37 ---------- Previous post was at 16:29 ----------


156 2.0 16V+chip на V A N K A T А завършихме 1:1.... Първата дръпка аз и Мимоузунов с нашите две легенди 2.0 го бяхме притиснали в средата и му стояхме на предната врата:BIGsmile: По-късно направих старт с него и го бих с малко....До към 100-110км. половин кола :):):)

Нали се сещаш че няма как да я биеш тая 156-ца ако жилото на скоростите не беше се счупило :idea:

thecleaner
12-10-2009, 19:38
Абе аз не видях на 400 метра 156-цата да пада от 8 кл. ризница ! Само тупаници ядяхте! И не видях бързи легенди да се пускат на Миро с бавния ТС ? също не ги видях и с дизела (бравото) да се пускат? Та те легендите са бързи ама само срещу бавни противници ;) Имаше и едно пунто и един бърз боксер ма не видях легендите да се натискат там :haha:

Ако венци или някой друг твърди друго моля с точен час ще пристигна с която и да е от горепосочените за да му набия шамарите :D

Ем нали ще ги откажем като противници иначе "легендарните", нека и те земат некоя победа.

голямата риба
12-10-2009, 21:45
Абе аз не видях на 400 метра 156-цата да пада от 8 кл. ризница ! Само тупаници ядяхте! И не видях бързи легенди да се пускат на Миро с бавния ТС ? също не ги видях и с дизела (бравото) да се пускат? Та те легендите са бързи ама само срещу бавни противници ;) Имаше и едно пунто и един бърз боксер ма не видях легендите да се натискат там :haha:

Ако венци или някой друг твърди друго моля с точен час ще пристигна с която и да е от горепосочените за да му набия шамарите :D

---------- Post added at 16:37 ---------- Previous post was at 16:29 ----------



Нали се сещаш че няма как да я биеш тая 156-ца ако жилото на скоростите не беше се счупило :idea:
добре бе, а тия с пунтото и с боксера защо се крия
като от сума време им повтарям, че има желаещи да си сверят часовника с тях

Bobo
12-10-2009, 22:05
добре бе, а тия с пунтото и с боксера защо се крия
като от сума време им повтарям, че има желаещи да си сверят часовника с тях

Къде бе тиквеник ние от както си казал с пунтото и с боксера сме направили поне 20 дръпки ;) Обади ми се ше ти уредя гонка :blah:

голямата риба
12-10-2009, 22:11
обаждам се:)

WhitePower
12-10-2009, 23:02
обаждам се:)

верно е , ние сме там тебе те нема , вината е моя , обещах да ти се обадя пък и трябва да те черпя
за пунтото може и да ме биеш щото електрониката ме предава на пълната гас , изтаваних дебитомера , а от своя страна той здаде
но за гонката ще се пусна и така пък докато забие пък и ако мислиш че съм достоен противник на 1.2 бара О.К

миро
12-10-2009, 23:06
Eто от мен видео материал.... Има и коментари написани към клипчетата...:coolio::coolio:
Много съм доволен, че колата ми отново върви прилично на бензин :):)


Alfa Romeo 145 QV 2.0 +chip vs 156 2.4 150hp+chip
http://www.youtube.com/watch?v=nrut9eUCdj0


Fiat Bravo 1.9 JTD tuning vs AR 156 2.4Jtd 150hp +chip
http://www.youtube.com/watch?v=UCyGybBWnLQ

145 Qv 2.0 +chip vs AR 156 2.0+chip
http://www.youtube.com/watch?v=dzEoIzCD-yo

Trendi's Alfa R 155 1.7 8v vs ALFADROG's 155 1.8 8v
http://www.youtube.com/watch?v=oq3tvScNrrU

VFTI vs....
http://www.youtube.com/watch?v=G9G_UQh-g5A

VFTI vs....
http://www.youtube.com/watch?v=PeQi7DejklY

VFTI vs....
http://www.youtube.com/watch?v=sXn52PfVFRc


Многооо се радвам, че най-после колата ми тръгна на бензин...Разликата на 400метра спрямо газовата уредба и преди е 4-5коли!!...

156 SW го бих и то добре :)

145 1.8 16В на Васко я бих 2пъти...Макар да тръгваше пред мен осезаемо го настигах и изпреварвах:coolio:

156 2.0 16V+chip на V A N K A T А завършихме 1:1.... Първата дръпка аз и Мимоузунов с нашите две легенди 2.0 го бяхме притиснали в средата и му стояхме на предната врата:BIGsmile: По-късно направих старт с него и го бих с малко....До към 100-110км. половин кола :):):)

Тааа така...Аз съм много доволен и вече мога спокойно да спя и да си продължа да я карам на LPG ....Защото както всички знаем LPG Рулззззззз :go: :):):)

Браво за видеото, ма тая гонка с ЖТДто е с фал старт и не отговаря на истината, при равен старт КуВето на 400м е отпред! Някой сух ден, ако пича е съгласен да направиме една сверка до по-дълго, аз ще кажа мястото. :)

VFTI
13-10-2009, 00:32
Даамм Миро, ама нямах видеото а и не бях сигурен...А то и на коментарите се казва че го настигаш нагоре...



Иначе срещу на Ванката 156цата вървях напълно наравно до края на 2ра предавка...След това той получи проблема...Така че без тия за скъсаното жило... А и правихме още една гонка преди това в която пак вървяхме по същия начин... Поне бяхме 2 броя 155 2.0 и няма скрито покрито:firstprize::firstprize:

Самия факт че дъртите легенди вървят на кантар/една идея по-бавно от 156 2.0 155коня с чип е достатъчен нашите бабички да ни радват още повече....А и да не забравяме че Мимо беше по тежък с едно допълнителни 120кг. таа нищо чудно много да изненада тази, а и други 156 2.0 на някоя друга дръпка... Още повече че Мимо е с ФУЛ екстри и е възможно най-тежката версия на 155...и отделно+ много багаж...:firstprize::firstprize:

Моля да се помисли над това :pancake::pancake:

V_A_N_K_A_T_A
13-10-2009, 04:19
Венци,вече всички разбраха,че си непобедим,стига си се оправдавал като п...а ..........:bravo:
Айде ти да си помислиш хубаво,за да не дойда да ви изкарам в най-големия студ със 155-ците ви да ви правя смешни...ако ще и 300кг. да махнеш...прекаляваш

Mury
13-10-2009, 09:37
Даамм Миро, ама нямах видеото а и не бях сигурен...А то и на коментарите се казва че го настигаш нагоре...



Иначе срещу на Ванката 156цата вървях напълно наравно до края на 2ра предавка...След това той получи проблема...Така че без тия за скъсаното жило... А и правихме още една гонка преди това в която пак вървяхме по същия начин... Поне бяхме 2 броя 155 2.0 и няма скрито покрито:firstprize::firstprize:

Самия факт че дъртите легенди вървят на кантар/една идея по-бавно от 156 2.0 155коня с чип е достатъчен нашите бабички да ни радват още повече....А и да не забравяме че Мимо беше по тежък с едно допълнителни 120кг. таа нищо чудно много да изненада тази, а и други 156 2.0 на някоя друга дръпка... Още повече че Мимо е с ФУЛ екстри и е възможно най-тежката версия на 155...и отделно+ много багаж...:firstprize::firstprize:

Моля да се помисли над това :pancake::pancake:

Имаш късмет,че Венци удари Фиата,иначе щеше да ревеш много от още по стара кола от твойта:boxing::boxing::boxing::boxing:

slav40
13-10-2009, 09:40
Сори за спама!

До вчера се събирахте заедно да си правите дръпките и тона(поне това което чета във форума) е (беше)приятелски ...Бобо ви каза истината в очите и вие се хванахте за гушите.Пишкомеренето излиза от граници.Хораа не се драпайте като махленски девойки....утре пак ще се събирате ... :choice: :smackbum:

sof_bg
13-10-2009, 09:53
Факт...така беше.Когато кажеш че има реванш на дълго от 1-ва до 5-та


Браво за видеото, ма тая гонка с ЖТДто е с фал старт и не отговаря на истината, при равен старт КуВето на 400м е отпред! Някой сух ден, ако пича е съгласен да направиме една сверка до по-дълго, аз ще кажа мястото. :)

VFTI
13-10-2009, 11:10
Абе кой се кара бре...Просто се заяждаме:pp::pp: Все пак времето е кофти...никой никъде не може да излезе(поне аз съм затворен на работа)... Няма нищо по-хубаво от това цяла есен/зима говорене на глупости, пишкомерене и заяждане пък напролет пак бира:drunk:...

Ако някой не е забелязал всяка година е така:biggrin1: И участниците са винаги едни и същи:biggrin1: :tooth: :tooth:


Иначе моята не я слагам защото е по-лека от на Mimouzunov, а вървим на кантар....А и отдавна(13.10.08г. слагане LPG) съм спрял да имам претенции колко е вървежна...Просто ме накефи че вървях на кантар с 156цата...И бога мии признайте си че никой не е очаквал моя кош така да върви и съм сигурен че и Ванката и Бобо и други са останали изненадани...И как не..аз бях още по изненадан:Suicide:


Иначе аз се ангажирам да навия Mimouzunov с неговата легенда при първа удобна възможност да се пусне отново с 156цата на Ванката, естествено ако Ванката е навит... Защото 155цата без багаж е на килограмите на 156цата, и с 14коня по-малко и върви по-добре...И съм убеден в това....


Мурджев ако говориш за Купето на Венци, не съм сигурен че:
1. Щеше да ме бие
2. Е по старо от 92г.....

:evil: :evil:

---------- Post added at 08:10 ---------- Previous post was at 08:05 ----------

Mury незнам защо ама много много ми се иска да се пробвам с твоята Ti ? Да се разберем нещо тия дни... :evil: :evil: Че да имаме материал за да изкараме зимата...

mimouzunov
13-10-2009, 11:33
Абе кой се кара бре...Просто се заяждаме:pp::pp: Все пак времето е кофти...никой никъде не може да излезе(поне аз съм затворен на работа)... Няма нищо по-хубаво от това цяла есен/зима говорене на глупости, пишкомерене и заяждане пък напролет пак бира:drunk:...

Ако някой не е забелязал всяка година е така:biggrin1: И участниците са винаги едни и същи:biggrin1: :tooth: :tooth:


Иначе моята не я слагам защото е по-лека от на Mimouzunov, а вървим на кантар....А и отдавна(13.10.08г. слагане LPG) съм спрял да имам претенции колко е вървежна...Просто ме накефи че вървях на кантар с 156цата...И бога мии признайте си че никой не е очаквал моя кош така да върви и съм сигурен че и Ванката и Бобо и други са останали изненадани...И как не..аз бях още по изненадан:Suicide:


Иначе аз се ангажирам да навия Mimouzunov с неговата легенда при първа удобна възможност да се пусне отново с 156цата на Ванката, естествено ако Ванката е навит... Защото 155цата без багаж е на килограмите на 156цата, и с 14коня по-малко и върви по-добре...И съм убеден в това....


Мурджев ако говориш за Купето на Венци, не съм сигурен че:
1. Щеше да ме бие
2. Е по старо от 92г.....

:evil: :evil:

---------- Post added at 08:10 ---------- Previous post was at 08:05 ----------

Mury незнам защо ама много много ми се иска да се пробвам с твоята Ti ? Да се разберем нещо тия дни... :evil: :evil: Че да имаме материал за да изкараме зимата...

Щом трябва колата е на линия (моята) ,но ако се навиете ме предупредете малко по-рано за да имам време да я поогледам все пак... Несъм сменял филтри и тн от доста време...Свещи (оригиналните) ги смених едва преди седмица ,а уш е гледам колата... Ще пусна снимки тези дни на свещите 92" да видите разпад :crazy:
Венци... ти си състезателя ти ще я караш обаче...

1912
13-10-2009, 11:34
много дръпки много нещо.. що не се организирате и да отидете всичките на писта и да се пускате свободно то гледам има поне 10 коли желаещи :mobile:

dido76bg
13-10-2009, 12:42
Май ще отваряме нова тема, или ще минем на SMSи...

joro_alfata
13-10-2009, 20:15
Много бързи тези легенди бе :rotfl:

VFTI
13-10-2009, 20:32
Май ще отваряме нова тема, или ще минем на SMSи...

Довечера една руска рулетка??? Аз ще карам с 180км, а ти с 280км.. :afro::afro: Аре прати смс на номер 666 999 за всички мобилни оператори...

А за легените...ъъъ легендите какво да ви кажа...Дайте ни хубаво време и "глейте ко шъ прайм всички фиатовски ТСи:gayfight::gayfight:"

gigi
13-10-2009, 20:45
ейй не ме викнахте начи........:frown:
А кво зазимявате като от другата седмица пак го дават топло

Bobo
13-10-2009, 23:42
Иначе срещу на Ванката 156цата вървях напълно наравно до края на 2ра предавка...След това той получи проблема...Така че без тия за скъсаното жило... А и правихме още една гонка преди това в която пак вървяхме по същия начин... Поне бяхме 2 броя 155 2.0 и няма скрито покрито:firstprize::firstprize:

Самия факт че дъртите легенди вървят на кантар/една идея по-бавно от 156 2.0 155коня с чип е достатъчен нашите бабички да ни радват още повече....А и да не забравяме че Мимо беше по тежък с едно допълнителни 120кг. таа нищо чудно много да изненада тази, а и други 156 2.0 на някоя друга дръпка... Още повече че Мимо е с ФУЛ екстри и е възможно най-тежката версия на 155...и отделно+ много багаж...:firstprize::firstprize:

Да бе Венци аз лично бях много изненадан че тежката като танк 156-ца със ОРИГИНАЛЕН мотор и само чип ви натупа ризниците които са порядъчно сгъстени и никой не знае коя с чип и коя без :Tease: Освен това Венци от твоята кола миришеше на локум и вита баница та си мисля какви ли лайна си набутал допълнително в бензина че поне малко да потръгне 8) Внимавай сега кво ше измислиш че много ше се смея :upsidedwnsmiley:

И все пак вафла турбо мурбо инжекцион не ми отговори що не се пусна с бавния фиатски ТС на Миро?????? КХКХКХкхккххх

TRENDi
14-10-2009, 00:21
Сгъстена(повече от порядъчно) е само моята, но аз съм в по-долна категория. С чип е на mimouzunov. За QV-то на Миро можем само дружно да замълчим :respect:.

VFTI
14-10-2009, 10:08
Да моята е сгъстена на 16.5:devil: каквото и да значи това:spell:

И яко промени правих по-нея особенно като сложих газовата...Сгъстявания, шлайф на глави, вдигане на буталата с 5градуса:bad_evil: каквото и да значат тия процедури...

Иначе колата мирише и пърди, защото изпуска малко от връзката 2:1 колектори, където е намаза и с некъв силикон, защото ми се скъсаха болтовете...Таа Румен ще потвърди де :):)


Иначе съм сигурен, че вие винаги ще си кривите душите и НЯМА да си признаете, че 8 клапановите ризници са едни много добре вървящи коли... Ей го на Мимоузунов той е да не кажа по-тежък от 156 2.0 и пак върви на кантар с нея, въпреки допълнителния багаж ама айде той да не се смята....

Ако колата върви повече е "сгъстявана, чипосвана, с добавки, олекотена" обаче никога няма да приемете че просто си върви добре и това е...

А иначе вашите коли са ВИНАГИ СТОК нали.... НИЕ с 155ците сме тунинг фирмата с името и реномето...?!?!?!
:devil::devil:


П.П С Миро съм се пускал и тогава ме би с 5-6-7коли не помня вече....Сега щеше да ме бие с по-малко но пак значително аз за това и изчаках да видя неговите гонки и моите гонки като приоритет ми бяха да са по-равностойни иначе само я трошим...

drigata
14-10-2009, 10:21
Да моята е сгъстена на 16.5:devil: каквото и да значи това:spell:

И яко промени правих по-нея особенно като сложих газовата...Сгъстявания, шлайф на глави, вдигане на буталата с 5градуса:bad_evil: каквото и да значат тия процедури...

Иначе колата мирише и пърди, защото изпуска малко от връзката 2:1 колектори, където е намаза и с некъв силикон, защото ми се скъсаха болтовете...Таа Румен ще потвърди де :):)


Иначе съм сигурен, че вие винаги ще си кривите душите и НЯМА да си признаете, че 8 клапановите ризници са едни много добре вървящи коли... Ей го на Мимоузунов той е да не кажа по-тежък от 156 2.0 и пак върви на кантар с нея, въпреки допълнителния багаж ама айде той да не се смята....

Ако колата върви повече е "сгъстявана, чипосвана, с добавки, олекотена" обаче никога няма да приемете че просто си върви добре и това е...

А иначе вашите коли са ВИНАГИ СТОК нали.... НИЕ с 155ците сме тунинг фирмата с името и реномето...?!?!?!
:devil::devil:


П.П С Миро съм се пускал и тогава ме би с 5-6-7коли не помня вече....Сега щеше да ме бие с по-малко но пак значително аз за това и изчаках да видя неговите гонки и моите гонки като приоритет ми бяха да са по-равностойни иначе само я трошим...



Ставаш смешен..........много се превъзнасяш,накрая ще станеш за посмешище.

Колата ти върви добре за ризница и нищо повече.

Mury
14-10-2009, 10:26
Абе Венци,на теб май тая ризница ти е първата кола в живота,и никога не си карал истински вървяща кола:locked::locked:Недей да даваш мнения за фиатските Т.С.-и,защото си нямаш на представа колко може този мотор/за справка годините на 2.0 ТС 16В във ВТЦЦ-мотора е 260 коня,атмосферни/.Ако искаш като толкова ти върви колата,мога да ти уредя гонка със същата кола като твойта,която ще те отвее поне с 3 коли.За моята кола няма да коментирам,аз с теб на светофарни гонки няма да се състезавам,там където винаги тръгваш преди всички:devil::devil::devil:Ако искаш не следващото мероприятие организирано от някой наш човек,на писта мога да те пробвам/на Италфест 2008 се видя коя кола върви повече-не искам да чувам оправдания за разни газови печки и т.н./.Поздрави,нямам лоши чувства към теб,но понякога доста прекаляваш с твоите тъпотии за летящите легени,опа легенди:bad_evil::bad_evil::bad_evil:Когато биеш на Миро колата,или на Нено,тогава можеш да лаеш по 16в ТС,моята не е критерии в момента:strong::strong::strong:

mimouzunov
14-10-2009, 10:58
Абе Венци,на теб май тая ризница ти е първата кола в живота,и никога не си карал истински вървяща кола:locked::locked:Недей да даваш мнения за фиатските Т.С.-и,защото си нямаш на представа колко може този мотор/за справка годините на 2.0 ТС 16В във ВТЦЦ-мотора е 260 коня,атмосферни/.Ако искаш като толкова ти върви колата,мога да ти уредя гонка със същата кола като твойта,която ще те отвее поне с 3 коли.За моята кола няма да коментирам,аз с теб на светофарни гонки няма да се състезавам,там където винаги тръгваш преди всички:devil::devil::devil:Ако искаш не следващото мероприятие организирано от някой наш човек,на писта мога да те пробвам/на Италфест 2008 се видя коя кола върви повече-не искам да чувам оправдания за разни газови печки и т.н./.Поздрави,нямам лоши чувства към теб,но понякога доста прекаляваш с твоите тъпотии за летящите легени,опа легенди:bad_evil::bad_evil::bad_evil:Когато биеш на Миро колата,или на Нено,тогава можеш да лаеш по 16в ТС,моята не е критерии в момента:strong::strong::strong:

Сега и ти пишеш разни... Изтискали са 260 коня и какво!?! Я се загледаи във форума колко мноого 16V има изпогърмяли и колко (ако вообще има) 8V!!!Нали не сравняваш ралиджииския двигател с това което виждаш на пътя до теб!?
Сега че и Венци малко ги говори разни е друго...

zdravio
14-10-2009, 10:59
Да моята е сгъстена на 16.5:devil: каквото и да значи това:spell:

И яко промени правих по-нея особенно като сложих газовата...Сгъстявания, шлайф на глави, вдигане на буталата с 5градуса:bad_evil: каквото и да значат тия процедури...

Иначе колата мирише и пърди, защото изпуска малко от връзката 2:1 колектори, където е намаза и с некъв силикон, защото ми се скъсаха болтовете...Таа Румен ще потвърди де :):)


Иначе съм сигурен, че вие винаги ще си кривите душите и НЯМА да си признаете, че 8 клапановите ризници са едни много добре вървящи коли... Ей го на Мимоузунов той е да не кажа по-тежък от 156 2.0 и пак върви на кантар с нея, въпреки допълнителния багаж ама айде той да не се смята....

Ако колата върви повече е "сгъстявана, чипосвана, с добавки, олекотена" обаче никога няма да приемете че просто си върви добре и това е...

А иначе вашите коли са ВИНАГИ СТОК нали.... НИЕ с 155ците сме тунинг фирмата с името и реномето...?!?!?!
:devil::devil:


П.П С Миро съм се пускал и тогава ме би с 5-6-7коли не помня вече....Сега щеше да ме бие с по-малко но пак значително аз за това и изчаках да видя неговите гонки и моите гонки като приоритет ми бяха да са по-равностойни иначе само я трошим...

Добре ве, Миро те бие с един автовоз коли и ти пак спориш... Ето ти Фиатов ТС, здрав ТС. И на мен ми прави Кола и половина на Миро колата и не съм го крил. Този Т.С. е един от малкото останали наистина читави! Останалото от край време е... :blah: За това и повечето хора не пишат вече тук.

Mury
14-10-2009, 11:02
Сега и ти пишеш разни... Изтискали са 260 коня и какво!?! Я се загледаи във форума колко мноого 16V има изпогърмяли и колко (ако вообще има) 8V!!!Нали не сравняваш ралиджииския двигател с това което виждаш на пътя до теб!?
Сега че и Венци малко ги говори разни е друго...
Ти знаеш ли защо раждат 16 винтиловите ТС-и,заради хубавата електроника на Бош:strong::strong::strong:тук няма да спориме,мен ми е ясно че ризниците вървят доста,но Венци прекалява наистина:locked::locked::locked::locked:

mimouzunov
14-10-2009, 11:15
Ти знаеш ли защо раждат 16 винтиловите ТС-и,заради хубавата електроника на Бош:strong::strong::strong:тук няма да спориме,мен ми е ясно че ризниците вървят доста,но Венци прекалява наистина:locked::locked::locked::locked:

Никои не спори!!!Наще бабички набори 92" си вървят прилично и толкова!!!16V двигателите дано след 16 години се сравняват така както сега го правим ние с 8v-то... (без значение дали бием или не)
Сега кои какво си говори и кои колко вървял на мен лично ми е все тая...

Jivko7777
14-10-2009, 12:26
Ето ги тия от СМС-сите и руските ролетки, ама хванати :-)
http://vbox7.com/play:64fac2ae

dido76bg
14-10-2009, 13:04
Темата взела да става интересна...

1912
14-10-2009, 14:50
темата стана яко сипване хоохох
дайй :strong: защо не се организирате и отидите на писта всичките ?

ne0
14-10-2009, 15:21
[/COLOR]
темата стана яко сипване хоохох
дайй :strong: защо не се организирате и отидите на писта всичките ?


щото за пистата с памперс не пускат ;)

ся и аз да сипя....

без да се самохваля ще кажа че съм горд притежател на един от бързите дизели, 16 клапанов спарк и 8 клапанов спарк....

аз ги подреждам

16V TS
8V TS
JTD

Да сравнявате 8 клапанов мотор със 16 клапанов е простотия. Моторите са коренно различни.

Тия улични гонки са за фън. МИ много ясно е да има аномалии... две коли които финишират на равен старт в 1 сек се пускат и единия тръгнал секунда преди другия и ко....

а като имаше Божурище страх голям от реално време ...

Фафла турбо инжекциона що не си каже времето от Божурище.

И като си ги мерим. Сложи нещо поУщрително срещу моята 155 2.0 8V и да се бегаме....

Стига детски простотии ами го карайте за кеф и така.. Щото като дойдат хлопели и аудита на гонките алфите бягат

VFTI
14-10-2009, 15:38
темата стана яко сипване хоохох
дайй :strong: защо не се организирате и отидите на писта всичките ?




И какво да ходя на писта...И коя писта... Колата ми си я карам ежедневка на пропан бутанче...не съм дал нито един излишен лев по нея!!! В темата за 155 има какво съм правил по нея.. Нито ревизии нито тунинги, нито сгъстявания и каквото и да е било...И пак дъртата легенда с разход от 6литра масло на 10К км. когато я обърна на бензин и сваля газовата плочка върви на кантар и върви многоо здраво сравнено с другите афлички 1.8 2.0....

И май не разбирате...Аз не съм некъв превъзбуден хлапак който сега си е купил кола 140коня и се превъзнася...Едно я имам от почти 3г. тая кола, друго че не ми е първта и не е в никакъв случай най-бързата която съм карал...

И в горните редове не се "оправдавам" аз няма от какво да се оправдавам:pp: Просто се КЕФЯ, когато моята кола започва да дразни другите... Един вид както когато пунто за 10 бона наказва коли за 100 хил лв...
Освен това МНОГО ОБИЧАМ да чувам ЦИТАТ : "ризниците които са порядъчно сгъстени и никикой не знае....".... Ей за това е цялата галимация.... За това ей така на 1г. слагам 50лв. бензин и започвам да давам газ.... Ей това е нещото което ме прави щастлив с тази старичка алфа... Не че и аз няма да си купя 156 2.0 някой ден ама ама :):):):)

А кой е смешен и кой не...Ами сами се замислете:strong::strong: Кой е лапето в тоя форум?!?...и кой на кого се връзва...

Тааа аз моя кеф си го правя и то много добре:):)

Айде симпатяги;-);-)

acko88
14-10-2009, 16:55
Кога е следващата гробищна сбирка:devil:

Bobo
14-10-2009, 17:43
И в горните редове не се "оправдавам" аз няма от какво да се оправдавам:pp: Просто се КЕФЯ, когато моята кола започва да дразни другите... Един вид както когато пунто за 10 бона наказва коли за 100 хил лв...
Освен това МНОГО ОБИЧАМ да чувам ЦИТАТ : "ризниците които са порядъчно сгъстени и никикой не знае....".... Ей за това е цялата галимация.... За това ей така на 1г. слагам 50лв. бензин и започвам да давам газ.... Ей това е нещото което ме прави щастлив с тази старичка алфа... Не че и аз няма да си купя 156 2.0 някой ден ама ама :):):):)

А кой е смешен и кой не...Ами сами се замислете:strong::strong: Кой е лапето в тоя форум?!?...и кой на кого се връзва...

Тааа аз моя кеф си го правя и то много добре:):)

Айде симпатяги;-);-)

Е сега стана много смешен :-)
Ти като си на една кола зад някой начи тая кола е тунинг мега мания със сменен двигател от самолет а твойта е на газ:blah: Когато обаче биеш Легендите рулират :blah: Аве мой ти с/у бърза кола досега не си се пускал, както и със тунингована не си се пускал пускаш се само с избрани стрийт коли само с чип и неясно състояние ;-) Освен това не ми говори глупости колата ти е с чип иначе няма как да вдига толкова обороти ;) И колата ти е сгъстена - понеже незнаеш какво значи ще ти кажа - когато си свалял главата тя е челосана е те тва мой е сгъстена! И освен това не ми обеснявай че ти изпуска генерацията щото умрях от смях.... обавките в бензина си смърдят ;) Айде със здраве и стига с тия габровски номера бреее :devil: Не се мъчи да ми отговаряш че ше родиш пак някой бисер и ше ми се сване лицето от хилеж:-)

Васил Петров
14-10-2009, 20:06
Кога е следващата гробищна сбирка:devil:

да се нядяваме в неделя ако позволява времето.

VFTI
14-10-2009, 20:43
За неделя има да ме чакате:flowers: Нито съм в София нито ще се гоня повече...Днес си сложих плочката на газста и минах 120км...айде все още не са ама след 2 часа ще станат)... А и плюс това явно е сгъстявана и няма смисъл да се гонкаме:spell::spell::spell:



Ти като си на една кола зад някой начи тая кола е тунинг мега мания със сменен двигател от самолет а твойта е на газ Когато обаче биеш Легендите рулират Еее ейго че е имало полза от цялата дискусия...схванал си нещата :go:

Иначе аз глава не съм свалял-изобщо колата е влизала само за ходова част(+съед.+ск.) в сервиз...Освен ако чичката в Германия не я е правил ама защо ли ме съмнява:devil: Иначе особенно с този харч е ясно, че напролет живот и здраве като съберем пари ще се направи една ревизийка и тогава незнам колко ще струва, ама ще гледам да ми я сгъстят че да мирясате с това сгъстяване:pp: За чипа никога не съм отричал защото той си е от едно време :flowers:


Иначе номерата не са габровски, а севлиевски...Моля да се разграничават нещата:pp:



П.П Легендите и да паднат и да бият винаги ще рулират...


П.П2 Незнам кой е редактирал темата, но тука спора ИЗОБЩО не е такъв...

souze
15-10-2009, 00:28
П.П Легендите и да паднат и да бият винаги ще рулират...


Легендите са хубаво нещо, но за съжаление точно за това са легенди, остават само спомени..... :spell:

thecleaner
15-10-2009, 01:07
Легендите са хубаво нещо, но за съжаление точно за това са легенди, остават само спомени..... :spell:

Да легенди, легенди 94та бяха във вихъра си. :afro:

SandoOne
15-10-2009, 01:55
Венци кажи са ако испадне оферта нема ли да си земеш 156 2.0 тС

VFTI
15-10-2009, 11:06
Венци кажи са ако испадне оферта нема ли да си земеш 156 2.0 тС

Честно казано НЕ...Сега като се замисля по скоро бих си взел 1.8, понеже така по форумно без да съм подкрепен с факти и инфо смятам, че май е по-здрав :):) А с едно чипче ще си дойде на мястото на 2.0...

Иначе в момента и за 2000лв. да изпадне пак не мога да си я купя...тааа когато му дойде момента:-D:-D


Иначе факт :

Стига детски простотии ами го карайте за кеф и така.. Щото като дойдат хлопели и аудита на гонките алфите бягат

SandoOne
15-10-2009, 15:19
Нали 1.8 ТС знаеш кво да си купиш .... :) :asthanos:

WhitePower
16-10-2009, 12:06
Какво имате предвид под легенди , коя година са ви бегачките ,че моята е 1994 година - което значи 15 тинейджър

ne0
16-10-2009, 13:00
предлагам спора да завърши с тъжната статистика че т.н легенди 155 с ТС мотор имат само

една титла от BTCC (TOCA) - 1994 - Gabriele Tarquini


a 156 2.0 TS имат шест от най-престижните титли след F1 и WRC ;)

Italian Superturismo Championship 1998,1999 - Fabrizio Giovanardi

ETCC - 2000, 2001, 2002, 2003 - Fabrizio Giovanardi

Мисля фактите са умопомрачителни.

Та ко стана с легендите ?

голямата риба
16-10-2009, 23:28
предлагам спора да завърши с тъжната статистика че т.н легенди 155 с ТС мотор имат само

една титла от BTCC (TOCA) - 1994 - Gabriele Tarquini


a 156 2.0 TS имат шест от най-престижните титли след F1 и WRC ;)

Italian Superturismo Championship 1998,1999 - Fabrizio Giovanardi

ETCC - 2000, 2001, 2002, 2003 - Fabrizio Giovanardi

Мисля фактите са умопомрачителни.

Та ко стана с легендите ?
само дето моторите не са това което са в стриит колите
155 в ДТЦ шампионата е с мотор който няма нищо общо с ризниците некъв D2 който дори не може да се намери на картинки в нет-а

156-цата не я знам, но предполагам мотора пак не е ТС

WhitePower
16-10-2009, 23:33
абе а моето пунто като няма титли за изфъргане ли е

голямата риба
16-10-2009, 23:59
абе а моето пунто като няма титли за изфъргане ли е
тук ще си замълчим да не те обидим :)

WhitePower
17-10-2009, 00:04
тук ще си замълчим да не те обидим :)
мълчанието е знак на съгласие - значи ДА :-?

ne0
17-10-2009, 14:23
предлагам спора да завърши с тъжната статистика че т.н легенди 155 с ТС мотор имат само

една титла от BTCC (TOCA) - 1994 - Gabriele Tarquini


a 156 2.0 TS имат шест от най-престижните титли след F1 и WRC ;)

Italian Superturismo Championship 1998,1999 - Fabrizio Giovanardi

ETCC - 2000, 2001, 2002, 2003 - Fabrizio Giovanardi

Мисля фактите са умопомрачителни.

Та ко стана с легендите ?


Енъоооо чичо....

Това което съм го написал е така и толкова. За хомологация на колите са използвани шосейните коли и мотори съответно 155 1.8 ТС Silverstone и 156 2.0 ТС ;)

поздрави за легендите... за силуетните шампионати мисля няма какво да сравняваме ;)

И понеже сега уличните рацери ще замълчат мисля ще се тегли катинар на темата

acko88
17-10-2009, 14:41
Енъоооо чичо....

Това което съм го написал е така и толкова. За хомологация на колите са използвани шосейните коли и мотори съответно 155 1.8 ТС Silverstone и 156 2.0 ТС ;)

поздрави за легендите... за силуетните шампионати мисля няма какво да сравняваме ;)

И понеже сега уличните рацери ще замълчат мисля ще се тегли катинар на темата

Няма смисал от катанец,се ще се намери някой да отвори друга тема :laser:

VFTI
17-10-2009, 19:43
156 все още не са остарели за да са легенди... Иначе темата и времето наистина се поизчерпаха :):) А 155 винаги ще е легендарен за собствениците си...

http://media.snimka.bg/2160/010575353.jpg

Flame
17-10-2009, 21:51
Ами ДТМ,къде отиде?

Venci
17-10-2009, 21:55
Аз сега се замислям... Вие като сте се провъзгласили със 155-те за легенди, "ония" истинските алфи какво са?:lol::lol::lol:
Сега направо в антикварията ме пращате. Поне щом сте легендарни аз да стана митичен :please:
:hehe::hehe::hehe:

BillyBoy`
17-10-2009, 22:03
Аз сега се замислям... Вие като сте се провъзгласили със 155-те за легенди, "ония" истинските алфи какво са?:lol::lol::lol:
Сега направо в антикварията ме пращате. Поне щом сте легендарни аз да стана митичен :please:
:hehe::hehe::hehe:Самопровъзгласили се:smile:

Sunny
17-10-2009, 22:26
Поне щом сте легендарни аз да стана митичен :please:
:hehe::hehe::hehe:

Еми то и така се носят митове за тебе :bowdown::bowdown::bowdown:

75TwinSpark
17-10-2009, 22:37
Бандо незнам за тебе как излази от пръста да постнеш тука 2 реда от името на антикварите.
Ама да кажа че и аз съм жив още

Bobi_33
18-10-2009, 01:24
Всъщност тук описано горе-долу какъв е бил мотора на 155 във BTCC - фиатски подобен на този на Q4 :
http://www.touringcartimes.com/news.php?id=3234

ne0
18-10-2009, 13:19
Още една тъжна истина. По времето на модела 155 алфа ромео имат най-малко шампионски титли отколото с които и да е друг модел. Справка предния период на античността - 1982,3,4,5 ;) и преди това с ГТАм ;) така че това че разни болни комплекси ни промиват главите немогат да променят историята и фактите. ;)

Алфа 155 стават известни с това че пробиват в силуетния ДТМ, което е странно за марка която не се произвежда в германия ;).

А тва дето Боби го е постнал боли а .... ЛЕГЕНДИ с фиатови мотори. Сори ама така е. Е на този мотор се дължи единствената титла ;) и естествено Италианската с бета модела ;)

ne0
18-10-2009, 13:25
понеже аз си гоня спора за 156 с/у 155 малко снимки открийте приликите и разликите ;(

32145

32146

колко от легендите си познават мотора от снимката... щото собствениците на 16В ТС не са изненадани те това си го имат под капака ;)


ЛЕГЕНДИ?

155_8000rpm
18-10-2009, 22:41
Абе neo,ти не си добре бе брат...честно ти казвам...ти ако беше малко по-разумен и по-улегнал от наречения от теб "смешен" Венци(VFTI),нямаше да го водиш тоя спор...щото човека си се кефи на колицата(както и аз на моята и много други като нас)и не виждам нищо лошо в това...
Просто нямам думи,вие се побъркахте бе...
А тези смутни години,през които излиза 155 са решаващ фактор за стртегията на фирмата(fabrica italiana automobili torino),която не знае какво иска и как да го постигне,обаче в крайна сметка именно DTM-а е показател за качествата на 155...но както и да е...и истината си остава една ризницата си е последния истински алфов мотор...достатъчно пъргав,достатъчно вълнуващ и предостатъчно шумен,абе една истинска АЛФА със сърце,душа и характер...
VIVA VFTI,VIVA ALFA,VIVA 155 8V...:pp::pp::pp:
Нищо лично,извинявам се ако съм засегнал някой...:drunk:

Bobi_33
18-10-2009, 22:48
Абе neo,ти не си добре бе брат...честно ти казвам...ти ако беше малко по-разумен и по-улегнал от наречения от теб "смешен" Венци(VFTI),нямаше да го водиш тоя спор...щото човека си се кефи на колицата(както и аз на моята и много други като нас)и не виждам нищо лошо в това...
Просто нямам думи,вие се побъркахте бе...
А тези смутни години,през които излиза 155 са решаващ фактор за стртегията на фирмата(fabrica italiana automobili torino),която не знае какво иска и как да го постигне,обаче в крайна сметка именно DTM-а е показател за качествата на 155...но както и да е...и истината си остава една ризницата си е последния истински алфов мотор...достатъчно пъргав,достатъчно вълнуващ и предостатъчно шумен,абе една истинска АЛФА...
VIVA VFTI,VIVA ALFA,VIVA 155 8V...:pp::pp::pp:


На мен на шум не ми харесва. Боксерите звучат по-добре. А V6 във всичките си разновидности още по-добре. А последния истински алфа мотор е именно V6, който се правеше само допреди 3-4 години.
Относно 155 в DTM май идея си нямаш колко няма нищо общо със 155, че даже с която и да е кола въобще.

Speeder
18-10-2009, 22:48
VIVA Fiat Tipo, автомобила, който направи възможно съществуването на нашите автомобили!

155_8000rpm
18-10-2009, 23:02
На мен на шум не ми харесва. Боксерите звучат по-добре. А V6 във всичките си разновидности още по-добре. А последния истински алфа мотор е именно V6, който се правеше само допреди 3-4 години.
Относно 155 в DTM май идея си нямаш колко няма нищо общо със 155, че даже с която и да е кола въобще.
Под последният имах впредвид разработен от инженерите на АЛФА и недокосвам от въпросната торинска фирма...
Те шосейните автомобили по принцип нямат много общи неща със състезателните,независимо дали е 155 или 156...И-да няма нищо общо,НО Е 155-ще го оспориш ли???
И-да боксера звучи много добре,не отричам,но не съм казал най-добре звучащ,а подобаващ за една АЛФА...а това за 16в-то не мога да го кажа съжалявам...въпрос на вкус може би,аз не иска да се налагам над някой,НО ме обижда факта,че някои хора се изказват като вождове и свещеници,че видиш ли техното верою е вярното,е па не съм съгласен,ама както и да е...
Айде лека и поздрави на разгорелите се спораджии,аз не исках да взимам отношение по тази тема,ама нищо-нека и аз да кажа какво мисля!

---------- Post added at 23:02 ---------- Previous post was at 22:59 ----------


VIVA Fiat Tipo, автомобила, който направи възможно съществуването на нашите автомобили!
:Yeeeehaaa:...голема работа си ти бе,добре че има кой да ме разсмеееееееее...
Ей тука спора е сериозен бре що се бъзикаш,а?:drunk::drunk::drunk:

Speeder
18-10-2009, 23:07
Точно защото се намесват истински, фалшиви алфи, комплекси, легенди, фиати а истината е една и тя трябва да се напомня от време на време ;)

Поздрави на всички разгорещени !
:)

ne0
18-10-2009, 23:25
мда.... истнината е това. Готини са 155 ама не се самозабравяйте... ТИПО... ;)

а на горния поклонник , мой много си зле..... ДТМ мтм абе като си нямате предтсава за какво става въпрос ами питайте. Ще ви се отговори....

па да ви кажа че алфа са се намесили много добре при всички мотори.. щото чудото идва от главата ;)


и г-н 8000 оборота НЕДОСТИЖИМИ ЗА ТВОЯ ТС ........ не е ТС мотора а шест цилиндров 24 клапанов арезе мотор ;)

1912
18-10-2009, 23:39
г-н 8000 оборота НЕДОСТИЖИМИ ЗА ТВОЯ ТС
ееее Нено брат недей ве как ша са недостижими
аз с мойта алфа ги достигнах няколко пъти .....
и за това от година и половина не е в движение хахха
тея клапани не издържат апа за веригата не ми се мисли :drunk::Bolt:

155_8000rpm
18-10-2009, 23:41
мда.... истнината е това. Готини са 155 ама не се самозабравяйте... ТИПО... ;)

а на горния поклонник , мой много си зле..... ДТМ мтм абе като си нямате предтсава за какво става въпрос ами питайте. Ще ви се отговори....

па да ви кажа че алфа са се намесили много добре при всички мотори.. щото чудото идва от главата ;)


и г-н 8000 оборота НЕДОСТИЖИМИ ЗА ТВОЯ ТС ........ не е ТС мотора а шест цилиндров 24 клапанов арезе мотор ;)
Много се вживяваш бе брат-недей ще ти побелеят косите...
А ника си е ник,до колко оборота се развърта ризницата си е мой проблем...
И НЯМАМ ГАЗ...:priest::priest::priest:
Чети по-добре преди да пишеш,никъде не твърдя,че в DTM участва туинспарк(просто е 155)-не съм толкова зле г-н велможа...
И недей да квалифицираш кой е зле и кой добре-АКО обичаш!!!
Все пак това е форум,а не пишкомерница!!!
А и да не забравя-прекъсвача на 16в-то очевидно трябва да е в по-ниски обороти,че във високите става страшно...ааааааааа забравих-той БОША беше виновен за всичко бе(неговата м.ма)...

WhitePower
19-10-2009, 00:33
Кой иска да се мери със 1.4 и да спираме спора :)
8 клапана един вал ( не 2 ) със 4 свещи на цилиндър
сгъстен на 7.8

ФЕРАРИСТ
19-10-2009, 00:39
Е не става, трябва да си атмосферен, поне двойка, и най - много с ремап и поне 1300 кила, иначе дизела не ще с такива.....под достойнството на дизела е с тебе......

ICI
19-10-2009, 01:49
Всъщност тук описано горе-долу какъв е бил мотора на 155 във BTCC - фиатски подобен на този на Q4 :
http://www.touringcartimes.com/news.php?id=3234


понеже аз си гоня спора за 156 с/у 155 малко снимки открийте приликите и разликите ;(

32145

32146

колко от легендите си познават мотора от снимката... щото собствениците на 16В ТС не са изненадани те това си го имат под капака ;)


ЛЕГЕНДИ?

на първата снимка се вижда за какво се говори в текста даден от Bobi_33. Завъртяна на 180 градуса глава за да доиде всмукателния колектор отпред, а самата глава е тази която се слага на Кю4, Интеграле 16В, Купе 2.0 16В/Т и Типо 16В ;) ... леко налетях на темата, ама кво да се прай, секта :)

Mury
19-10-2009, 10:18
Много се вживяваш бе брат-недей ще ти побелеят косите...
А ника си е ник,до колко оборота се развърта ризницата си е мой проблем...
И НЯМАМ ГАЗ...:priest::priest::priest:
Чети по-добре преди да пишеш,никъде не твърдя,че в DTM участва туинспарк(просто е 155)-не съм толкова зле г-н велможа...
И недей да квалифицираш кой е зле и кой добре-АКО обичаш!!!
Все пак това е форум,а не пишкомерница!!!
А и да не забравя-прекъсвача на 16в-то очевидно трябва да е в по-ниски обороти,че във високите става страшно...ааааааааа забравих-той БОША беше виновен за всичко бе(неговата м.ма)...

Брато,ако твойта кола вдигне 8000 об./мин.ризите ще изпаднат в картера,да нощуват там,веригата ще излезе през капака и ще те обеси,а клапаните ще станат на едно с буталата,защото на буталата ще изпаднат буталните болтове:pokey::pokey::pokey::pokey::pokey::pokey:С ори брат ма си в грешка.Ако искаш да видиш къде е прекъсвача на 16в ТС-заповядай:devil::devil::devil:

WhitePower
19-10-2009, 12:20
Е не става, трябва да си атмосферен, поне двойка, и най - много с ремап и поне 1300 кила, иначе дизела не ще с такива.....под достойнството на дизела е с тебе......

трудна задача за изпълнение

xctr
19-10-2009, 16:17
Кой иска да се мери със 1.4 и да спираме спора :)
8 клапана един вал ( не 2 ) със 4 свещи на цилиндър
сгъстен на 7.8

Те някой се премериха вече на trackday-a! :chair:
Ама сгъстяването дали не е и по-малко! :choice:

WhitePower
19-10-2009, 17:36
Те някой се премериха вече на trackday-a! :chair:
Ама сгъстяването дали не е и по-малко! :choice:
мне ;) а за трак дея , немаше как , роди ми се дете ( както споменах ) на този ден ;)
иначе 7:8 е сгъстена заводско ;)
тя за тва върви като 1.1 докато надуе

acko88
19-10-2009, 17:59
Кой иска да се мери със 1.4 и да спираме спора :)
8 клапана един вал ( не 2 ) със 4 свещи на цилиндър
сгъстен на 7.8

Понеже гледам че все я предлагаш твойта кола в почти всяка тема,ще попитам едни момчета за враждебското Saxo да ги замерите,а даже е атмосферка... Беше и на рали България ако си бил там ще се сетиш за кое говоря.

WhitePower
19-10-2009, 20:12
Понеже гледам че все я предлагаш твойта кола в почти всяка тема,ще попитам едни момчета за враждебското Saxo да ги замерите,а даже е атмосферка... Беше и на рали България ако си бил там ще се сетиш за кое говоря.

ми не го знам кое е , ама съм съгласен със всичко
само дето незнам кога ще изъхне пътя за да се пуснем че се прееба тотално и е съпер гнусно сега

155_8000rpm
19-10-2009, 20:26
Брато,ако твойта кола вдигне 8000 об./мин.ризите ще изпаднат в картера,да нощуват там,веригата ще излезе през капака и ще те обеси,а клапаните ще станат на едно с буталата,защото на буталата ще изпаднат буталните болтове:pokey::pokey::pokey::pokey::pokey::pokey:С ори брат ма си в грешка.Ако искаш да видиш къде е прекъсвача на 16в ТС-заповядай:devil::devil::devil:
Да бе приятел,не ме разбра май...просто ник е това,не че карам с 8000 оборота!
В интерес на истината се постигат и съм го правил,но не бих си мъчил колата...16 клапановия туинспарк също не би издържал в тези обороти,ама тва е друга тема...
И не се бъркайте,че си мисля,че карам най-бързата кола на света...далеееееч съм от това...просто спора е друг,а не на кой колата какви обороти вдига...и никога не мога да отреча че 16в-то е по-бърз и по-динамичен,защото ще е просто абсурдно,моля не ми изопачавайте приказките...моята кауза беше просто,че 8в-то е по-здрав и тва е тема дъвкана много пъти и така...
Айде мир и поздрави на всички алфисти!!!С ризници и без...:drinking:

DiStefano
19-10-2009, 20:33
уффф ... стана страшно .. дано некой не намеси
сега и печките както в другата тема :hump:
ма една от истините е че 156 с "фиатския ТС"
извади компанията от забвението ...

acko88
19-10-2009, 22:16
ми не го знам кое е , ама съм съгласен със всичко
само дето незнам кога ще изъхне пътя за да се пуснем че се прееба тотално и е съпер гнусно сега

Мдааа в момента асфалта е отвратителен,дано тия дни се пооправи и да се саберем и на гробището

Flame
19-10-2009, 23:27
Абе кво само се храните:chair:,всяка технология е добра за времето си,в което е внедрена,и състезателните коли няма кво да се намесват,мисля че на всеки е ясно че нямат нищо общо с нормалните,единствено означението на модела и общата визия,точно и затва е фенщината.....

WhitePower
20-10-2009, 09:50
Мдааа в момента асфалта е отвратителен,дано тия дни се пооправи и да се саберем и на гробището

ния си се разбрахме пак те нека си се карат горе

Mury
20-10-2009, 10:24
Да бе приятел,не ме разбра май...просто ник е това,не че карам с 8000 оборота!
В интерес на истината се постигат и съм го правил,но не бих си мъчил колата...16 клапановия туинспарк също не би издържал в тези обороти,ама тва е друга тема...
И не се бъркайте,че си мисля,че карам най-бързата кола на света...далеееееч съм от това...просто спора е друг,а не на кой колата какви обороти вдига...и никога не мога да отреча че 16в-то е по-бърз и по-динамичен,защото ще е просто абсурдно,моля не ми изопачавайте приказките...моята кауза беше просто,че 8в-то е по-здрав и тва е тема дъвкана много пъти и така...
Айде мир и поздрави на всички алфисти!!!С ризници и без...:drinking:

Аз също харесвам ризницата,и то много/неслучайно съм казал-някой ден ще имам 75-ца,и тя ще е с 2.0 ТС мотор/,само че сравненията са нереални,защото съм сигурен че един 16-клапанов мотор,ако си го вземеш от магазина,и му сменяш редовно всичко,ще ти служи дълго.Боби 33 го каза най-добре,ние караме скрапа на Европа,затова са нереални сравненията.Даже бих казал че в някои ситуации 16 в ТС,се оказва доста корав мотор,като се има впредвид че се кара понякога по 50-60 000 км.даже и нагоре с едно масло-бих казал че малко мотори го могат това,а такива случаи не липсват,повярвай ми:tongue2::tongue2::tongue2:

WhitePower
20-10-2009, 23:18
Аз също харесвам ризницата,и то много/неслучайно съм казал-някой ден ще имам 75-ца,и тя ще е с 2.0 ТС мотор/,само че сравненията са нереални,защото съм сигурен че един 16-клапанов мотор,ако си го вземеш от магазина,и му сменяш редовно всичко,ще ти служи дълго.Боби 33 го каза най-добре,ние караме скрапа на Европа,затова са нереални сравненията.Даже бих казал че в някои ситуации 16 в ТС,се оказва доста корав мотор,като се има впредвид че се кара понякога по 50-60 000 км.даже и нагоре с едно масло-бих казал че малко мотори го могат това,а такива случаи не липсват,повярвай ми:tongue2::tongue2::tongue2:
ти си ебати писимиста
аз искарах 80000 след смяната на ремаците и ми се разви един болт само на коляновия иначе и повече щеше да изкара
а аз показах ли ти ролка на около 250000 300000 как иглежда като нова ;))
така че и по 100000 изкарват без нищо само да имаме пътища и а разорани ниви със канали по средата

ne0
21-10-2009, 00:45
Абе кво само се храните:chair:,всяка технология е добра за времето си,в което е внедрена,и състезателните коли няма кво да се намесват,мисля че на всеки е ясно че нямат нищо общо с нормалните,единствено означението на модела и общата визия,точно и затва е фенщината.....

не си прав.

Състезателните автомобили са по-близо до тези които са на пътя от колкото си мислиш. Много по-близо. Затова и се казват суперпродукшън и са директно отражение на модела който го има по шоурумите.

Alfa User
21-10-2009, 01:57
Ша ва замола само да доуточните кои по-точно състезателни автомобили са толкоз близко до тези на пътя ... Щот ако за WTCC тва е що-годе вярно (ама не съвсем), то не е така за рали-автомобилите - които пак са на вид серийни, ма всъщност ... нямат ни една тяхна си част под капака. Та така и за DTM - кво общо има тамошния V6 TI с малко под 500 коня (от мотор 2.5 ...) с наште каляски ??? И дали 16V-мотора на някой от вас изобще се доближава до мотора на 156-цата от WTCC ???
Ай да спрем с тъпите спорове и идиотското самодоказване, а ?
Аз лично, както и много други хора наоколо, адски много се кефя на това, че Алфа Ромео доказа на света, че може да побеждава когото поиска - било то в DTM, WTCC или където и да е. А това, че 155 удари най-силния шамар в лицето на немските концерни през оная 1994 - ме прави само и единствено горд, че имам такъв автомобил !!! както всъщност трябва да сте горди и вие, господа професори - защото аз по същия начин се радвах и на тройните победи на 156 през 2006-та, а вие само оплювате ... някак няма равновесие, а ?
И за най-професорите - Алфа 155 печели титлата си по зашеметяващ начин - влиза в сезона на ДТМ когато вече са минали почти половината кръгове, и печели яростно всички останали до края. Какво по-добро доказателство за превъзходство от това искате ?
Сполай ви, радвайте се на това, което имате и карате, и помнете, че дори Ферари са тръгнали от Алфа Ромео !
За мене тая тема е приключена...