PDA

View Full Version : Откаде да си купя...



jimmyfloyd
21-09-2009, 20:51
Колеги дайте някаква насока какви са габаритите на 156 ,откаде мога да си купя такива,НО искам да светят бяло ;) LED ли се водят незнам,молбата ми е какви,откаде и колко струват :)
Бъдете здрави! :pizza:

mirchozo
21-09-2009, 22:20
Ако ще слагаш светодиоди (т.нар. ЛЕД), да знаеш че ще ти свети "чек" лампата.Свети добре, но компа се лъже че има изгоряла крушка.Около 3-5лв комлекта по аксесоарните магазини.
Ако ще слагаш оригиналните крушки, струват около 6лв/бр. Водят се нещо като халогенни и пъпките им се разминават, затова не стават обикновенни(освен ако не им изпилиш едната пъпка, т.нат. побългаряване)

jimmyfloyd
22-09-2009, 08:47
Ако ще слагаш светодиоди (т.нар. ЛЕД), да знаеш че ще ти свети "чек" лампата.Свети добре, но компа се лъже че има изгоряла крушка.Около 3-5лв комлекта по аксесоарните магазини.
Ако ще слагаш оригиналните крушки, струват около 6лв/бр. Водят се нещо като халогенни и пъпките им се разминават, затова не стават обикновенни(освен ако не им изпилиш едната пъпка, т.нат. побългаряване)

А как да не ми свети чек-а?

Panchev
22-09-2009, 09:18
А как да не ми свети чек-а?
Като сложиш оригинални крушки Филипс блу вижън, които казват, че не са толкова блу.
Или кто вържеш адекватно съпротивление последователно на диодната крушка.
Или като вържеш една обикновена крушка последователно на диодната, която да свети извън фара, някъде в коша.
Други варианти не знам да има!

jimmyfloyd
22-09-2009, 09:21
Като сложиш оригинални крушки Филипс блу вижън, които казват, че не са толкова блу.
Или кто вържеш адекватно съпротивление последователно на диодната крушка.
Или като вържеш една обикновена крушка последователно на диодната, която да свети извън фара, някъде в коша.
Други варианти не знам да има!

Демек греда ;) мерси колега...
:super:

mirchozo
22-09-2009, 09:27
Най-лесно ще стане ако си намериш още едни фасунги за габарити, вързваш ги към другите, като оставяш оригиналните да светят вътре в кутията на фара.Аз на този вариант съм се спрял, но не ми се занимава в момента.