PDA

View Full Version : Проблем със загряване на 155 1.7



botsos
22-09-2009, 16:11
Здревейте,

Отварям тази тема, защото аз лично не мога да измисля причината за загряването на 155цата. Та колата е от подписа и в момента братовчед ми я кара. Колата както и да се кара, вдига висока температура (малко преди прегряване), независимо как и къде се кара (по магистрала, в града, бавно, бързо, по наклон,..). Искам да спомена, че водна помпа и термостат с датчик са сменени с нови, радиатора е продухан (и този на парното), както са проверени и маркучите. Въпреки това колата загрява и надува системата (като загрее много започва да пръска вода през капачката на казанчето).

Моля да дадете малко идеи какъв може да е проблема и как да го отстраня, че на мен ми свършиха идейте. :)

Furious 155
22-09-2009, 18:22
имам неприятното усещане, че става дума за гарнитура на глава! Не искам да съм лош пророк, но щом всичко друго е наред. Оп а вентилатора как работи? Изобщо работи ли - и двете степени ли и по колко време? Датчика на радиатора за него сменян ли е ?

botsos
22-09-2009, 18:42
Вентилатора си е проверен и работи и на двете скорости. Лошото е, че не работи много дълго време.... ако трябва да съм чесен, не съм засичал колко време точно работи.....

Xtrime7
22-09-2009, 18:54
имам неприятното усещане, че става дума за гарнитура на глава! Не искам да съм лош пророк, но щом всичко друго е наред. Оп а вентилатора как работи? Изобщо работи ли - и двете степени ли и по колко време? Датчика на радиатора за него сменян ли е ?

И на мен ми прилича на издухана гарнитура,но все пак трябва да се провери.Това че сте продухвали радиаторите не е гаранция че не са запушени.

alfatras
22-09-2009, 19:21
Щом си сменил всичко с ново и всичко както ти казваш работи вървиш към гарнитура на тиквата за съжаление!