PDA

View Full Version : Мога ли да си държа колата пред блока



rtfm
09-03-2006, 17:48
Мога ли да си държа колата пред блока? Направил съм си застраховка в Бул Инс. И до сега я държах на платен паркинг ама реших че е много скъпо и двете та си мисля да я оставя пред блока та въпроса ми е пипат ли ги застрахованите коли и после не даи си боже да стане нещо с застрахователите може ли да с е разбере човек.

ultrashock
09-03-2006, 18:06
Оставяй и нямай грижи! Не ги пипат застрахованите! И отключена да я оставяш няма проблеми хахаа! :)

blagun
09-03-2006, 18:19
Може! Само кажи къде е! :D Майтапа на страна, можеш да я държиш пред блока. Че няма да я вдигнат-няма, но понякога се случват някакви вандалщини върху колите. От това се пази!

rtfm
09-03-2006, 18:30
Мерси колеги ще съм по спокоен като чух мненията.

ultrashock
09-03-2006, 18:40
Само ако имаш музика ще е малко кофти! При мен избягвам да пускам силно музиката или поне изключвам баса и усивателя пред блока! Живея в надежда и много наркомани има! :) Аз я спирам така че винаги да ми е под носа!

rtfm
09-03-2006, 19:05
И аз съм от надежда ми само си взимам панела иначе музика още несъм и сложил.

VFTI
09-03-2006, 19:49
И аз съм от надежда ми само си взимам панела иначе музика още несъм и сложил.

проблема е че вече крадът ЦД и без панели(ако сте забелязали постоянно се купуват вече ЦД без панели-някои известни "пазари" и в Сф)..Един приятел му разбиха голфчето 4 ка страхотно на 85хил км и му взеха тялото...а той сега джам и седалката са му раздрали, така като си вземеш панела, не е гаранция, за това си намери едно тяло от много стар касетофон изчисти го отзад и го напасни на мястото на ЦД то, да изглежда че имаш некъв смотан касетофон и дай боже да не ти я закачат...Иначе пред блока надали ще ти я откраднат- но може много пакости да ти се служат винаги някой алкохолик може да ти надере капака, спукат гума стъкла и т.н, което пък ности допълнителни разкарвания и нерви...Успех :P

georgievst
10-03-2006, 23:04
Аз моята като я застраховах попитах застрахователя, какво ще правим ако я откраднат /имам пълно каско/, а той ми каза: "Алфи никой не краде !". И сега си я оставям пред блока до момента нямам проблеми. Също и касетофона. За мен тези които крадат касетофони и СD-та са абсолютни кокошкари. Така или иначе, наблягам на китайската и корейска електроника, като го откраднат няма да загубя много.

yankoff
11-02-2008, 17:38
"Алфи никой не краде !".
Или по-скоро затраховани алфи никой не краде?

Всъщност 2 години след този пост как е положението в БГ? Моята 156-ца е с чужда регистрация и ще и правя каско тия дни, поне докато я пререгистрирам, което ще ми отнеме няколко месеца по куп причини и е добре да се знае риска.
До колкото намерих из форума няма много оплаквания за кражби, с изключение на 1-2 155-ци. Да не казвам голяма дума, но ми се струва, че апашите не пипат много тая марка.

MUROMAN
11-02-2008, 17:54
абе не пипан УЖ Алфите ,ама на Еленков му свиха 155-цата. :?

VFTI
11-02-2008, 18:10
Пред 3 месеца пробваха да откраднат моята....Това беше констатирано от ченгетата, а и от мен...Та май вече само незастрахованите коли се крадът :?

+ това, че вече алфите си станаха масови, та защо да не се крадът??


На 4 ти януари на една колежка и откраднаха БМВто 2002г. Е46 дизел... Маркирана платени застраховки и всичко, обаче си я откраднаха :? :?

raiders
11-02-2008, 23:38
Щом е засрахована колата може да си я паркираш където искаш, но е гадно каквото и да се случи с колата ти, имай предвит, че застраховката не покрива части извън купето взети без да е счупено нищо

isralien
11-02-2008, 23:42
Застраховката му е майката!
Аз с моето голфче съм патил (лекичко) от наркомани. Откраднаха тялото.
1. Бъркат в жабката. Да не си оставил панела там. Така че винаги панела в теб.
2. Взимат всичко "ценно", даже и един чифт зимни ръкавици ми отмъкнаха.. Да им изсъхнат ръцете. И един счупен твърд диск, който чакаше ред да отиде на сервиз.
3. Застраховка на музика. Не знам как стоят нещата със скъпата, но на моето ЦД по фактура, мисля че взеха 10-12 лева за 1 година. Заслужават си! Гаранцията не важи без панел, за туй виж 1.
4. Каското не включва музиката и джантите. Джантите със секретен болт!!! Музиката => застраховка.
При това положение за да ти откраднат тялото (после на горубляне за 209 лв), трябва да влязат, да разбият стъкло (това каското го покрива). Ако са просто келеши и решат да надраскат с ключ - това каското сигурно пак го покрива.
Като цяло ако можеш да си позволиш паркинг не се и замисляй, по-добре, отколкото да си тровиш нервите после по застрахователи.

TaNo
11-02-2008, 23:45
Точно тва е емблеми, капачки, антени, драскотини.. застраховката не ги покрива.Мойта ако я оставя повече от 5 часа пред блока и или ще е надрана или ще са изчоплени емблемите. Ма има и вариант да си ги откупваш като темата която прочетох туко що в раздел продава пусната от някъв пловдивчанин където продавал различни емблеми :shock: интересно кви са тея доставки от италия на 10-20 емблеми

ALFA CORSE
11-02-2008, 23:46
Мене напоследък доста скъпо ми излиза държането пред блока от идиоти :x

В тоя ред има ли начин да се застраховат и гумите?

Бобби
12-02-2008, 08:32
Всеки случай паркинга ще ти излезе по скъп от застрахователната вноска :!: ....ако имаш допълнителни екстри, като музика и тем подобни - можеш да ги застраховаш допълнително!...иначе ти ги изплащат само ако липсва цялата кола!!!.....за да я държиш на паркинг, според мен би трябвало колата да е уникат и много да държиш на нея!.....е разхода е двоен :wink:

Xman
16-02-2008, 10:21
Мога ли да си държа колата пред блока? Направил съм си застраховка в Бул Инс. И до сега я държах на платен паркинг ама реших че е много скъпо и двете та си мисля да я оставя пред блока та въпроса ми е пипат ли ги застрахованите коли и после не даи си боже да стане нещо с застрахователите може ли да с е разбере човек.
Наи-много да се разделиш с емблемите-както стана с моята/има каско/ :D

Xman
16-02-2008, 10:21
Мога ли да си държа колата пред блока? Направил съм си застраховка в Бул Инс. И до сега я държах на платен паркинг ама реших че е много скъпо и двете та си мисля да я оставя пред блока та въпроса ми е пипат ли ги застрахованите коли и после не даи си боже да стане нещо с застрахователите може ли да с е разбере човек.
Наи-много да се разделиш с емблемите-както стана с моята/има каско/ :D

zaryto
16-02-2008, 13:21
Моята вече 5-ти път е забравям отключена :lol: така си стои до сутринта непокътната. :D