PDA

View Full Version : Възвратен механизъм/водач под педала на съединителя



Pepo
25-09-2009, 09:57
Намира се зад педала на съединителя и представлява пружина, в която е вкарана пластмасова тръбичка, а в тръбичката има метална ос.
Дали има колега, който е разглобявал тази джаджа, за да сподели опит. Необходимо ли е разкачането на самия педал и какъв е начинът? Прилагам две снимки, за да е видно за какво става въпрос.

sp_romeo1
25-09-2009, 11:01
Педала не го пипай.
Има само една зегерка на кофти място...ще се справиш и сам с повечко нерви;-)

Pepo
25-09-2009, 11:38
Педала не го пипай.
Има само една зегерка на кофти място...ще се справиш и сам с повечко нерви;-)
Вчера започна да щрака оттам и се навирах да го огледам - при натискане на педала стомамената ос се вади от пластмасата, опира в пружината и я прегъва.
Докато не се свали не мога да преценя дали има нещо счупено.
Мога ли да те ангажирам с отстраняване на проблема, колега :evil:

sp_romeo1
25-09-2009, 12:07
Често се чупи пружината,най-добре намери 2-ра ръка механизъм (здрав).
От там нататък е лесно,ще помогна разбира се

Pepo
25-09-2009, 13:28
E, значи нека се има предвид, че купувам такова чудо. Набързо ще пусна една обява в раздел КУПУВА :beer: (http://www.clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=565299#post565299)

Stranger65
25-09-2009, 16:29
Много е гаден за монтаж този механизъм

Pepo
25-09-2009, 16:39
Много е гаден за монтаж този механизъм
Много добра информация :kissy:
А сега кажи как става, че след малко се заемам :-)
btw, как е направено захващането на тази макина долу за купето?

Stranger65
25-09-2009, 20:05
Много добра информация :kissy:
А сега кажи как става, че след малко се заемам :-)
btw, как е направено захващането на тази макина долу за купето?
Ами трябва да махнеш и акумулатора. Не мога да ти го обясна точно, просто не знам как да ти го кажа без да покажа

bilgiiski
25-09-2009, 20:45
Аз нямам такава, днес погледнах.

ФЕРАРИСТ
26-09-2009, 16:12
На двойката го махнах това, и засега никакви ядове.....

sandeto
26-09-2009, 16:32
На двойката го махнах това, и засега никакви ядове.....

Хлопа педала при отпускане :-( иначе друга функция няма...

ФЕРАРИСТ
27-09-2009, 11:34
Теоретично е така, но при мен го няма, и затва не си играх да го слагам, иначе прихлопа ли ми, и веднага го забождам.....

pecigsxr
29-03-2010, 21:47
някои не продава ли още един такъв механизъм заедно с пружината

rossenvn
30-03-2010, 15:17
Бих помолил колегите да дадат малко повече информация относно демонтирането. Как точно е захванато за купето на колата? За педала разбрах, че е с болт. Благодаря предварително!

Pepo
30-03-2010, 15:43
Бих помолил колегите да дадат малко повече информация относно демонтирането. Как точно е захванато за купето на колата? За педала разбрах, че е с болт. Благодаря предварително!
Никак не е захванато - на ламарината има вдлъбнатина и тази хуйня просто се 'запъва' в нея под натиска на пружината.

rossenvn
30-03-2010, 16:08
Мерси! Утре ще се опитам да го сваля.

Не се стърпях и го свалих. Счупена пружина и оста беше излязла. Ще се обикаля по моргите явно. Големия проблем е, че не мога да уцеля мястото на задния край. Сякаш пластмасата беше залепена с нещо към ламарината на купето /приличаше ми на болкит, но по-твърдо и лепкаво/. Някакъв канал ли трябва да търся?

svrusev
31-07-2010, 23:19
Задължително ли трябва да е от Алфа 166? Не може ли да е от друг модел или друга марка?
_______________________________________________
Alfa romeo 166 T.Spark 2.0 2002г. 6 степена кутия. 9.7 на 100

136
02-08-2010, 09:58
Аз имах проблем с двете лагерчета които са на педал.Така блокира че си остана на пода и не можех да го издърпам.лагерчетата са иглени и са по 10 на лева.Често са и проблем за тази ос с пружината ,натоварват е.

vladeto_
05-08-2010, 00:55
Да ползвам темата че моя съединител много лошо скърца при бавно отпускане на педала,а сега в това топло време е нещо стращно...някви предложения кво да го правя...?

Zarini
10-08-2010, 14:38
Да ползвам темата че моя съединител много лошо скърца при бавно отпускане на педала,а сега в това топло време е нещо стращно...някви предложения кво да го правя...?
И аз се присъединявам към въпроса - долу е пълно с пластмаси и точно две от тях гадно трият една в друга, ама кои точно??!! Напръсках всичко там с бяла грес на спрей /уж ставала и за пластмаса/ и уж помогна малко, ама пак се обажда :surrender:

danchev63
15-08-2010, 08:27
Мерси! Утре ще се опитам да го сваля.

Не се стърпях и го свалих. Счупена пружина и оста беше излязла. Ще се обикаля по моргите явно. Големия проблем е, че не мога да уцеля мястото на задния край. Сякаш пластмасата беше залепена с нещо към ламарината на купето /приличаше ми на болкит, но по-твърдо и лепкаво/. Някакъв канал ли трябва да търся?

Колега и при мен беше счупена пружината.Аз съм със 156 1,9 JTD ама като гледам е същата. Дадох старата на една фирма дето пренавива - като тества силата за да се получи същата. Дадох на майстор да сложи новата и той каза че имало лека вдлъбнатина която само с напипване се усеща и там се заклинва тая джаджа. Няма видимо оформен канал. Не съм сигурен но мисля че функцията е да връща педала след натискане, докато беше счупена единствено трябваше да придърпам с крак леко педала до крайно положение. Иначе си работеше и без нея.

speеdddddd
15-08-2010, 09:21
Скърцане може да идва и от самата ос на педала .
При мене беше така ,сега ме е яд ,че не направих фотосесия ,че всичко бях разглобил .
Първо мислих ,че е от цилиндърчето видимата част , която се вижда и без махане на кората , напръсках го с масло на спрей ,нямаше ефект.
Втора стъпка махане на пружината на педала , нямаше такава мъка и псуване . механизма се държи с една зегерка от вътрешната страна (от към страната на педала за спирачката) трябва да го напипате с ръка и с нокът да го дръпнете към педала на спирачката (сори ,че не го снимах) достатъчно е 1 мм да мръдне и вече може да излезе надолу или нагоре според зависи на къде е зъвъртян среза на зегерката . Щифта се избива най лено с клещи . Хващате с тях малко на чорчек така ,че от вътрешната страна да натискат щифта ,а от другата страна да са захапали на ръбчето (не на щифта)
След като излезе 1 см го хващате с клещите от другата страна и го дърпате. След тая процедура бутате целият механизам надолу-нагоре и ще изпадне все на някъде , от към купето с нищо не е закрепен има една лека издатина дето само с напипване се усеща .При мене се оказа, че и там всичко е наред и педела продължаваше да скърца .
За да свалите оста на педала трябва да хванене една тресчотка с камък 13 и един ключ пак 13 .Оста е доста дълга и свършва чак над педала за газта .
Развиват се гайките (две са , поне при мен ) и после щифта се вади лесно посока шофьорската врата .
Беше толкова исъхнал ,че даже имаше , черти по него от износване .... намазах го с грес и обратно ..
За да свалите тази ос трябва задължително да се махне пружината която е и най ебана за махане и още повече за слагане ,иначе педала се посуква много и става тегаво , педала не се сваля , държи го цилиндърчето отдолу .
Процедурата по връщане на пружината е следната .
Събират се трите части както трябва да седят, коленичите пред колата и само с ръце без да си навирате главата под таблото и на пипане се напасва първо, задната чепората част се слага на издатината на пода и после от горе но долу с яките палци се натиска пружината назад и същевременно надолу .
Щифта пак с клещи се набива :pokey:

Pepo
17-08-2010, 13:14
Всичко е вярно, но с една забележка - щифта на педала си го вадил ненужно.

branny
22-08-2010, 20:33
аз карам без това нещо от доста време,един ден го намерих в краката ми .... :)

svrusev
24-08-2010, 20:11
аз карам без това нещо от доста време,един ден го намерих в краката ми .... :)
И аз така...
__________________________________________________ ___
Alfa romeo 166 T.Spark 2.0 2002г. 6 степена кутия. 9.7 на 100

fallen
14-09-2010, 22:40
И аз така...
__________________________________________________ ___
Alfa romeo 166 T.Spark 2.0 2002г. 6 степена кутия. 9.7 на 100

skoro vleznah v saita,imam problem sus suedinitelq, pedala mi pada neprekusnato,hidravlikata se pulni s vuzduh , a si4ki maistori lujat li lujat...
...posledniq mi vika 4e e nameril nekuv 6tift deto svurzval pompata na diska s marku4a na hidravlikata, det ne bil nein,bilo vurzano s tel (ot predi6niq maistor) i samoru4no napraveniq takuv izlizal ot kanala
nznam ve4e kvo da praa....:dyrvo_v_kenefa:
:oops: aaa zabravih da kaja 4e sam v Atina i tuk diesel-a e zabranen i nema ama BA6 nema nikvi 4asti za neq:bash:
govora za 147 jtd

undy
03-11-2010, 13:54
здравейте,колеги,и на мен ми остава педала на съед.до половината,но не всеки път.да разбирам ли,че проблема е от същата пружина за която стана дума.......или нещо съед-ля си е тръгнал.........

Pepo
03-11-2010, 14:15
По-вероятно помпата да е тръгнала :frown:

Mury
03-11-2010, 14:38
здравейте,колеги,и на мен ми остава педала на съед.до половината,но не всеки път.да разбирам ли,че проблема е от същата пружина за която стана дума.......или нещо съед-ля си е тръгнал.........

Ако пружината е на място,помпата си заминава:book::book::book:

Pepo
03-11-2010, 14:41
И без пружина да е, пак няма начин да пада до половината. Ако всичко останало е наред, педалът си стои горе.

Mury
03-11-2010, 14:50
И без пружина да е, пак няма начин да пада до половината. Ако всичко останало е наред, педалът си стои горе.

ОК:book::book::book:

undy
03-11-2010, 17:22
ок,благодаря ви,колеги:)а с тая помпа как стоят нещата,подлежи ли на ремонт или се иска друга.

myato
03-11-2010, 19:55
Може да се ремонтира,но и новата май не беше много скъпа.Все пак новото си е ново.

DarkKnight
04-11-2010, 08:53
И аз да питам в тази тема - и моя не се връща до край, като го върна с крак си стои почти на мястото. И аз имам проблем с пружината, но като прочетох че може да е от помпата, реших да питам за горната ли става въпрос? Отделно като съм бил в задръстване се усещат едни вибрации все едно притискателния диск не натиска добре съединителя, възможно ли е да е от същата помпа или всичко ми здава багажа :-x

myato
04-11-2010, 10:16
И аз да питам в тази тема - и моя не се връща до край, като го върна с крак си стои почти на мястото. И аз имам проблем с пружината, но като прочетох че може да е от помпата, реших да питам за горната ли става въпрос? Отделно като съм бил в задръстване се усещат едни вибрации все едно притискателния диск не натиска добре съединителя, възможно ли е да е от същата помпа или всичко ми здава багажа :-x

Пробвай първо с обезвъздушаване.Проблемът с вибрацията идва от недостатъчния ход на буталото на помпата,даже може да прехърква при презключване,тъй като няма ефективно отделяне,а все едно си на полусъединител.

undy
04-11-2010, 22:14
как става обезвъздушаването.а и как ще влезе въздух в системата.и още нещо,помпата не е ли само една,а другото-цилиндърче.

Vins
16-03-2011, 12:49
Ако на някой му трябва механизма да свирка

niki_future
31-10-2011, 11:10
А при 147 1.9 JTD има ли го този механизъм? Може ли педала на съединителя при сменена горна помпа да дърпа въздух ако го няма този механизъм и да потъва?

benji_gb
31-10-2011, 22:22
А при 147 1.9 JTD има ли го този механизъм? Може ли педала на съединителя при сменена горна помпа да дърпа въздух ако го няма този механизъм и да потъва?

Въздух може да има ако не е обезвъздушена системата при смяната или ако имаш дупка в някое маркуче, тръбичка. А при дизелите не знам дали има така наречената "лагерпомпа", която е в ск. кутия. Да не е тя да прави шменти капели :)
Пробвай да обезвъздушиш, покарай малко и после пак махаш въздух. Аз така направих с моята като сменях горна помпа.

niki_future
01-11-2011, 10:14
Въздух може да има ако не е обезвъздушена системата при смяната или ако имаш дупка в някое маркуче, тръбичка. А при дизелите не знам дали има така наречената "лагерпомпа", която е в ск. кутия. Да не е тя да прави шменти капели :)
Пробвай да обезвъздушиш, покарай малко и после пак махаш въздух. Аз така направих с моята като сменях горна помпа.

И моя модел е с лагер-помпа, а иначе има дизели без. Ами аз обезвъздушавам, и после пак има въздух в системата и пак обезвъздушавам и после пак пропада педала. Горната помпа я сменям втори път. Течност не губи. Незнам какво става.

boosy
08-11-2011, 18:33
Продавам механизма,пишете на лично ако ви трябва !