PDA

View Full Version : Вдигане на мощността на 156тс



branny
25-09-2009, 23:46
Здравейте колеги,искам да попитам 2 неща...Освен с така наречения ''чип'',как още мога да покача мощността на колата ми,и според метода който се изполЗва колко ще ми струва?...И нормално ли е моторът да е доста шумен за 2,3 мин когато запаля колата,дори когато използвах течност за прочистване на инжекторите( честно казано,не се чува никаква промяна в начина на работа на двигателя).Казаха ми че можело да е от свещите....или инжекторите които уж прочиствам с тази течност в 50 л бензин.Мерси предварително :):):notworthy::Tease::bigracer:

thecleaner
25-09-2009, 23:54
Вариатора ти трака по всяка вероятност колега, а за чипа попрегледай форума и сам ще си отговориш.

branny
25-09-2009, 23:59
Мерси :)

Xtrime7
26-09-2009, 07:49
Здравейте колеги,искам да попитам 2 неща...Освен с така наречения ''чип'',как още мога да покача мощността на колата ми,и според метода който се изполЗва колко ще ми струва?...И нормално ли е моторът да е доста шумен за 2,3 мин когато запаля колата,дори когато използвах течност за прочистване на инжекторите( честно казано,не се чува никаква промяна в начина на работа на двигателя).Казаха ми че можело да е от свещите....или инжекторите които уж прочиствам с тази течност в 50 л бензин.Мерси предварително :):):notworthy::Tease::bigracer:

За тропането на мотора най-вероятно е от вариатора или /и повдигачи,но все пак трябва да се погледне колата.
За мощността може-чип,генерация,валове-но са нужни пак доста средства.

Zeppelin
26-09-2009, 07:57
Освен с така наречения ''чип'', мощността можеш да я промениш съществено с Turbo или Supercharger комплект. Подходящи гледах в Autodelta за мотори:

преди 9.2000 http://www.autodeltashop.com/product_info.php?cPath=23_65&products_id=165

след 8.2000 http://www.autodeltashop.com/product_info.php?cPath=23_65&products_id=583

Както обаче ще се убедиш, точно тези са съизмерими по цена със самия автомобил и трябва сериозна работа по инсталацията им. Не знам дали и къде могат да се намерят по-евтини решения от същия тип без логото на Autodelta.

branny
26-09-2009, 10:31
Благодаря,колеги :) Дано не е вариатора,макар че шума не е като на дизелов двигател,а просто малко по-шумен за 2,3 мин

AlfaMan
26-09-2009, 11:14
Ooo, ти се радвай да е вариатор, че иначе става лошо ;)
По симптомите, които описваш е точно той. Не е болка за умиране и ако не те дразни, може да си го караш много време така - докато дойде време за обслужване, че иначе е безсмислено само него да сменяш. Имаше теми по въпроса и колегите твърдят, че не се отразява на разхода и вървенето на колата, тропането му.

branny
26-09-2009, 13:34
Ooo, ти се радвай да е вариатор, че иначе става лошо ;)
По симптомите, които описваш е точно той. Не е болка за умиране и ако не те дразни, може да си го караш много време така - докато дойде време за обслужване, че иначе е безсмислено само него да сменяш. Имаше теми по въпроса и колегите твърдят, че не се отразява на разхода и вървенето на колата, тропането му.
Ами трябва да попитам един колега,който има сервиз :)

ФЕРАРИСТ
26-09-2009, 15:43
Освен с така наречения ''чип'', мощността можеш да я промениш съществено с Turbo или Supercharger комплект.
В Перфомънс.бг сега се продава един доста изгоден чарджър, но това предполага да се бориш с дебитомера за да го излъжеш като хората.....

branny
26-09-2009, 20:33
:) ТХАНКС КОЛЕГА :)

---------- Post added at 20:33 ---------- Previous post was at 20:30 ----------

Колега,между другото май някаде мярках колата ти,аз сега живея в Бургас,но май не тук :):) ...