PDA

View Full Version : проблем с парното



nikireno
26-09-2009, 09:58
здравейте колеги,отскоро имам нова алфичка 156 1.6 т.с 120 к.с но нещо го няма топлото на парното духа хладно по всяко време дори и при много загрял двигател(колата е с климатроник)мисля че термостата си отваря нормално,всички маркучи са топли и при малак и голям кръг,а темп.в града стига до 70-75 градуса,спусна ли я по наклон пада до почти 50 това нормално ли е?някой може ли да каже каде да тарся проблема с парното?благодаря предварително

jazzman
26-09-2009, 10:15
здравейте колеги,отскоро имам нова алфичка 156 1.6 т.с 120 к.с но нещо го няма топлото на парното духа хладно по всяко време дори и при много загрял двигател(колата е с климатроник)мисля че термостата си отваря нормално,всички маркучи са топли и при малак и голям кръг,а темп.в града стига до 70-75 градуса,спусна ли я по наклон пада до почти 50 това нормално ли е?някой може ли да каже каде да тарся проблема с парното?благодаря предварително


Това, мен ако питаш, не е нормално работещ термостат.

nikireno
26-09-2009, 10:25
мисля че темостата работи нормално(не съм 100 % сигурен)а възможно ли е да са запушени клапите на парното,на централната конзола,тези които обръщат въздуха за топло и студено

oem
26-09-2009, 11:23
Колега. Термостата ти не струва. Или имаш въздух в системата. Пробвай с обезвъздушаване и ако пак не може да ти качи 90 градуса и ти пада до 50 сменяй термостата.

jazzman
26-09-2009, 11:38
Колега. Термостата ти не струва. Или имаш въздух в системата. Пробвай с обезвъздушаване и ако пак не може да ти качи 90 градуса и ти пада до 50 сменяй термостата.


С въздух в системата по скоро ще загрява. Заминал си е термостата най-вероятно...

oem
26-09-2009, 11:44
С въздух в системата по скоро ще загрява. Заминал си е термостата най-вероятно...

Зависи къде е въздуха.

nikireno
26-09-2009, 11:49
как да проверя най лесно дали ми работи термостата,мисля че няма въздух в системата,нито загрява нито дуе маркучите

alfetko
26-09-2009, 13:25
Най-лесно може да го провериш със нов.
Симптомите ти отговарят на неработещ термостат.

sandeto
26-09-2009, 13:47
Най-лесно може да го провериш със нов.
Симптомите ти отговарят на неработещ термостат.

Недейте така с човека се гаврете... да пробвал бил с нов... То е ясно, че му е заминал термостата, ама все пак нали трее да го образоваме как да се убеди и той че трябва да го сменя. Колега, значи гледай сега как се проверява термостат:Сутрин на студена кола отваряш капака на двигателя, палиш и сядаш да пушиш една цигара... след като я изпушиш пипаш дебелия маркуч който излиза от термостата и влиза в радиатора... ако е топъл и става все по-топъл, значи термостата ти е заклинил в отворено положение. Ако термостата ти е наред, тогава този маркуч трябва да седи хладен или съвсем леко да се затопля докато колата ти загрее ( по показателя на таблото) почти до средната чертичка, след което почти изведнъж трябва да стане горещ (маркуча).

nikireno
26-09-2009, 13:59
благодаря много колеги,още утре сутрин ще го пробвам,колко върви един термостат нов,има ли го някой като номер по които да си го поръчам за алфа 156 1.6 т.с.120 к.с;искам само да добавя че колата загрява много бавно,дори и в задръстванията в сф,за да стигне до средната чертичка трябва да работи не една цигара,а една кутия време:)бавното загряване на какво се дължи?пак ли опираме до термостата?

mirchozo
26-09-2009, 14:17
Принципно всичко е възможно, термостат, клапана който пуска вода в казанчето, пробито казанче (съответно изолирано, гледам колата си я купил скоро) и т.н., за това се сещам в момента. Най-добре отиди при някой добър майстор (има такива теми из форума), който да констатира поне проблема, пък вече с отстраняването можеш и сам да се заемеш.
А бавното загряване за което питаш, 99% е от термостата, но дори и без термостат пак трябва да имаш парно дори и слабо, така че проблема едва ли е само един.

nikireno
26-09-2009, 14:21
благодаря на всички,маи ще се ходи на майстор